TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ja kë e preferon  Amerika për kryetar të VMRO-DPMNE-së? (Emri dhe Foto)

Lajm - 07.12.2017

Kush ka potencial më real për ta pajtuar Amerikën me VMRO-DPMNE-në dhe për t’i pajtuar votuesit e saj me Amerikën? Kjo është dilema të cilës mundohet t’i përgjigjet revista Fokus përmes një analize ...

VMRO-DPMNE-ja edhe sot do të protestojë para Gjykatës Penale

Zhurnal - 07.12.2017

VMRO-DPMNE-ja edhe sot do të protestojë para Gjykatës Penale Shkup, 7 dhjetor - Partia opozitare VMRO-DPMNE-ja, njoftoi se edhe sot do t'i bllokojë disa udhëkryqe në periudhën nga ora 15:00-17:00.

VMRO-DPMNE-ja do të bllokojë udhëkryqe dhe do të protestojë para Gjykatës Penale

Almakos - 07.12.2017

VMRO-DPMNE-ja, njoftoi se edhe sot do t’i bllokojë disa udhëkryqe në periudhën nga ora 15:00-17:00. Do të bllokohen udhëkryqet në vijim: – Udhëkryqi te QT Mavrovasja; – Udhëkryqi midis rrugëve “Vasil ...

Rizaov: Patjetër të ketë kompromis për emrin, VMRO të demokratizohet

Zhurnal - 06.12.2017

Rizaov: Patjetër të ketë kompromis për emrin, VMRO të demokratizohet Shkup, 6 dhjetor - Radikalizimi i VMRO-DPMNE-së, apo bojkoti eventual i Parlamentit jo vetëm që mund të pengoj hyrjen e Maqedonisë ...

VMRO-ja vazhdon protestat kundër arrestimeve

Alsat - 06.12.2017

Ndërkohë edhe sonte dhjetëra simpatizant të VMRO-DPMNE-së janë mbledhur para Ministrisë së Drejtësisë për të kundërshtuar vendimet gjyqësore për arrestimin e deputetëve të këtij subjekti politik.

Gruevski: Regjimi i Zaevit bën precedent politik me burgosjen e deputetëve

Lajm - 06.12.2017

Pas vendimit të gjykatës për të dërguar në paraburgim tre deputetë të VMRO-DPMNE-së, kryetari i këtyre të fundit ka akuzuar Qeverinë aktuale, gjykatat dhe prokurorinë për precedent politik dhe ...

VMRO-DPMNE pranë bojkotit total në Parlament

Zhurnal - 06.12.2017

VMRO-DPMNE pranë bojkotit total në Parlament Shkup, 7 dhjetor - VMRO-DPMNE-ja nuk ka vendim përfundimtarë për bojkotimin e tërësishëm të Kuvendit por do të vazhdojë bojkotimin e përkohshëm të punës ...

Buxheti, LSDM pranon 4 amendamente të VMRO-së

Alsat - 06.12.2017

Pushteti sot ka pranuar katër nga gjithsej 200 amendamente të propozuara nga VMRO-DPMNE-ja opozitare. Dy prej amendamenteve janë pranuar ashtu siç janë propozuar, ndërsa dy të tjerat do të pësojnë ...

VMRO DPMNE-ja bojkoton punimet e Kuvendit

Alsat - 06.12.2017

VMRO-DPMNE-ja nuk ka vendim përfundimtarë për bojkotimin e tërësishëm të Kuvendit por do të vazhdojë bojkotimin e përkohshëm të punës së ligjvënësit. Vendimi u mor pasi pesë deputetë të kësaj partie ...

Edhe këshilltarët e VMRO-së në Kumanovë bojkotuan seancën në shenjë revolte për paraburgimet e fundit

Portalb - 06.12.2017

Këshilltarët nga Koalicioni “Për Maqedoni më të mirë” u larguan nga mbledhja e tretë, e Këshillit të komunës në shenjë revolte për paraburgimin e anëtarëve të VMRO-DPMNE-së për ngjarjet e përgjakshme ...

Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së në Komunën e Kumanovës e lëshuan seancën

Zhurnal - 06.12.2017

Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së në Komunën e Kumanovës e lëshuan seancën Shkup, 6 dhjetor - K ë shilltar ë t nga radh ë t e VMRO-DPMNE-s ë dhe koalicionit, sot e l ë shuan mbledhjen e tret ë , si shenj ...

Gruevski: Paraburgosja e deputetëve, akt i paprecedent

Evropaelire - 06.12.2017

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski paraburgosjen e tre deputetëve të partisë së tij dhe masën e arrestit shtëpiak për tre të tjerë, e ka krahasuar me periudhën e vitit 1949, kur sipas ...

Gruevski: Arrestimi i deputetëve është rënie e demokracisë

Portalb - 06.12.2017

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski paraburgimin e gjashtë deputetëve të partisë së tij e vlerësoi si një precedent të rëndë, regjim dhe prishje të demokracisë.

Ja kë e preferon Amerika për kryetar të VMRO-DPMNE-së? (Emri dhe Foto)

Ina - 07.12.2017

Kush ka potencial më real për ta pajtuar Amerikën me VMRO-DPMNE-në dhe për t’i pajtuar votuesit e saj me Amerikën? Kjo është dilema të cilës mundohet t’i përgjigjet revista Fokus përmes një analize ...

VMRO-paralajmëron bllokimin udhëkryqeve edhe sot

Alsat - 07.12.2017

VMRO-DPMNE-ja, njoftoi se edhe sot do t’i bllokojë disa udhëkryqe në periudhën nga ora 15:00-17:00. Do të bllokohen udhëkryqet në vijim: – Udhëkryqi te QT Mavrovasja; – Udhëkryqi midis rrugëve “Vasil ...

Gruevski nuk tregon se a ka favorit për pasardhës të tij

Zhurnal - 06.12.2017

Gruevski nuk tregon se a ka favorit për pasardhës të tij Shkup, 6 dhjetor - Lideri i VMRO-DPMNE-së Nikolla Gruevski iu shmang pyetjeve të gazetarëve lidhur me atë se a ka ndonjë favorit për pasardhës ...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së duhet t`i qasen punës, jo të qëndrojnë jashtë Kuvendit

Zhurnal - 06.12.2017

Deputetët e VMRO-DPMNE-së duhet t`i qasen punës, jo të qëndrojnë jashtë Kuvendit Loading... "Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ...

Mickovski: Ekziston mundësia që unë të jem pasardhës i Gruevskit

Zhurnal - 06.12.2017

Mickovski: Ekziston mundësia që unë të jem pasardhës i Gruevskit Shkup, 6 dhjetor - Sekretari gjeneral i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickovski në pres konferencën e djeshme duke u përgjigjur pyetjeve të ...

VMRO-ja vazhdon protestat kundër arrestimeve

Almakos - 06.12.2017

Ndërkohë edhe sonte dhjetëra simpatizant të VMRO-DPMNE-së janë mbledhur para Ministrisë së Drejtësisë për të kundërshtuar vendimet gjyqësore për arrestimin e deputetëve të këtij subjekti politik.

VMRO-DPMNE-ja drejt ditës së dhjetë, edhe sot protesta

Portalb - 06.12.2017

Ka tetë ditë që partia opozitare VMRO-DPMNE ka protestuar për siç thonë paraburgimet e padrejta nën veprën penale “rrezikim territorial të sistemit kushtetues dhe të sigurisë” të depuetëve me çka ...

VMRO-DPMNE pranë bojkotit total në Parlament

Lajm - 06.12.2017

VMRO-DPMNE-ja nuk ka vendim përfundimtarë për bojkotimin e tërësishëm të Kuvendit por do të vazhdojë bojkotimin e përkohshëm të punës së ligjvënësit. Vendimi u mor pasi pesë deputetë të kësaj partie ...

Buxheti, LSDM pranon 4 amendamente të VMRO-së

Zhurnal - 06.12.2017

Buxheti, LSDM pranon 4 amendamente të VMRO-së Shkup, 6 dhjetor - Pushteti sot ka pranuar katër nga gjithsej 200 amendamente të propozuara nga VMRO-DPMNE-ja opozitare.

Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së u larguan nga seanca e këshillit të komunës

Almakos - 06.12.2017

Këshilltarët nga Koalicioni “Për Maqedoni më të mirë” u larguan nga mbledhja e tretë, e Këshillit të komunës në shenjë revolte për paraburgimin e anëtarëve të VMRODPMNE-së për ngjarjet e përgjakshme ...

Gruevski: Paraburgosja e deputetëve, akt i paprecedent

Zhurnal - 06.12.2017

Gruevski: Paraburgosja e deputetëve, akt i paprecedent Shkup, 6 dhjetor - Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski paraburgosjen e tre deputetëve të partisë së tij dhe masën e arrestit ...

« Click plus » VMRO e ka kuptuar se nuk mundet kundër ndërkombëtarëve

Zhurnal - 05.12.2017

« Click plus » VMRO e ka kuptuar se nuk mundet kundër ndërkombëtarëve Shkup, 5 dhjetor - Sonte në emisionin 'Click plus' në Tv21 është debatuar mbi gjendjen aktuale të VMRO-së, protestat e bëra dhe ...

Reformat po e presin buxhetin, buxheti po e pret VMRO-DPMNE-në

Zhurnal - 05.12.2017

Reformat po e presin buxhetin, buxheti po e pret VMRO-DPMNE-në Shkup, 5 dhjetor - Në Parlament ka pothuajse një javë që deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk marrin pjesë, edhe pse zyrtarisht nuk është ...

#Click Plus : Çfarë VMRO-je i duhet Maqedonisë?

Almakos - 05.12.2017

I ftuar në emisonin e rradhès në #Click Plus që emitohet në Tv21 ishte dhe analisti Ibrahim Memeti. Ai thot që pas disa vitesh në qeverisje, zgjedhjet e fundit në Maqedoni shënuan një humbje të madhe ...

Anlistët, VMRO ose reformohet, ose shuhet

Almakos - 05.12.2017

Reformat në VMRO-DPMNE, do ishte mirë të ndodhin, ky veprim do shtonte demokracinë brenda partiake. Rejtingu i partisë është peng i trashëgimtarit të Gruevskit, por gjithsesi pasardhësi do duhet të ...

Lirim Dullovi: VMRO’ja ka rënie, këtë e ka kuptuar dhe Gruveski/Video

Almakos - 05.12.2017

I ftuar i sontshëm në #Click Plus Lirim Dullovi- gazetar duke folur rreth mundësive se çfare VMRO’je i duhet Maqedonisë ai shprehet se tashmë ka filluar “Lufta për fronin” opozitar.

Shkup: Tre deputetëve të VMRO-DPMNE-së u caktohet paraburgimi

Evropaelire - 05.12.2017

Gjykata Penale e Shkupit e ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve, për tre deputetë të VMRO DPMNE-së, të akuzuar për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill të këtij viti.

VMRO-DPMNE në Gjorçe Petrov në seancë e këndojnë himnin (Video)

Zhurnal - 05.12.2017

VMRO-DPMNE në Gjorçe Petrov në seancë e këndojnë himnin (Video) Shkup, 5 dhjetor - K ë shilltar ë t e VMRO-DPMNE-s ë n ë Komun ë n e Gjorçe Petrovit e ndaluan séance e k ë shillit n ë shenj ë t ë ...

Këshilltarët e VMRO-së në Gjorçe Petrov: Vendosëm të kryejmë akt terrorist (VIDEO)

Portalb - 05.12.2017

Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së në Komunën e Gjorçe Petrovit kanë vendosur që të bojkotojnë sot mbledhjen e këshillit komunal, me siç thonë ata, duke kryer akt terrorist me këndimin e himinit shtetëror ...

Skenari i VMRO-së për bllokimin e Parlamentit

Ina - 05.12.2017

Përderisa zyrtarisht heshtin, né formë jozyrtare nga VMRO-DPMNE thonë se nuk kanë sjellë vendim se si do të veprojnë gjatë punës së mëtejme të Kuvendit.

Puna e Kuvendit, bojkot i heshtur i VMRO-së

Alsat - 05.12.2017

Pa opozitën dhe me kryesues të ri nga LSDM-ja, vazhdoi debatin në komisionin parlamentar për buxhetin. VMRO-DPMNE-ja pa qëndrim nëse do ta bojkotojë punën e Kuvendit.

Sonte në ClickPlus: Çfarë VMRO-je i duhet Maqedonisë?

Almakos - 05.12.2017

#ClickPlus, sonte, 21:30 drejtpërdrejt në TV21! Tema: Çfarë VMRO-je i duhet Maqedonisë? Debatojmë me: Albert Musliu, analist Lirim Dullovi, gazetar Ibrahim Memeti, analist Ismet Ramadani, opinionist ...

VMRO-DPMNE: Arrestimi i deputetëve paraqet hakmarrje politike

Albeu.com - 05.12.2017

Ka vazhduar edhe sonte protesta e aktivistëve dhe mbështetësve të partisë opozitare VMRO-DPMNE para Ministrisë së Drejtësisë. Ata i kanë kundërshtuar vendimet për paraburgim dhe burgim shtëpiak të ...

VMRO-ja, protesta para Ministrisë së Drejtësisë

Alsat - 05.12.2017

Ndërkohë mbështetësit e VMRO DPMNE-së protestuan edhe sonte përpara Ministrisë së Drejtësisë kundër vendimit gjyqësor për deputetët e këtij subjekti politik.

(VIDEO) Këshilltarët e VMRO-së kënduan himnin dhe braktisën seancën në Gjorçe

Ina - 05.12.2017

Grupi i këshilltarëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit “Për Maqedoni më të mirë” në mënyrë demonstrative kanë lëshuar seancën e sotme në komunën e Gjorçe Petrovit.

Gruevski: Arrestimi i deputetëve është rënie e demokracisë

Almakos - 06.12.2017

Lideri i VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski paraburgimin e gjashtë deputetëve të partisë së tij e vlerësoi si një precedent të rëndë, regjim dhe prishje të demokracisë.

Paraburgosen tre deputetë të OBRM-PDUKM-së (Foto)

Telegrafi - 05.12.2017

Gjykata Penale në Shkup ka vendosur paraburgim për deputetët Sasho Vasilevski, Kërste Mukoski dhe Ljuben Arnaudov, bën të ditur A1on. Deputetët u dërguan në paraburgim nga dera e pasme duke përdorur ...

Ja kë e preferon Amerika për kryetar të VMRO-DPMNE-së?

Shqipmedia - 07.12.2017

Kush ka potencial më real për ta pajtuar Amerikën me VMRO-DPMNE-në dhe për t’i pajtuar votuesit e saj me Amerikën? Kjo është dilema të cilës mundohet t’i përgjigjet revista Fokus përmes një analize ...

VMRO-DPMNE pranë bojkotit total në Parlament

Almakos - 06.12.2017

VMRO-DPMNE-ja nuk ka vendim përfundimtarë për bojkotimin e tërësishëm të Kuvendit por do të vazhdojë bojkotimin e përkohshëm të punës së ligjvënësit. Vendimi u mor pasi pesë deputetë të kësaj partie ...

Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së u larguan nga seanca e këshillit të komunës

Idividi - 06.12.2017

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Këshilltarët nga Koalicioni "Për Maqedoni më të mirë" u larguan nga mbledhja e tretë, e Këshillit të komunës në shenjë revolte për paraburgimin e anëtarëve të ...

Shkup: Tre deputetëve të VMRO-DPMNE-së u caktohet paraburgimi

Lajmi.net - 05.12.2017

Gjykata Penale e Shkupit e ka caktuar masën e paraburgimit prej 30 ditëve, për tre deputetë të VMRO DPMNE-së, të akuzuar për ngjarjet e dhunshme në Kuvendin e Maqedonisë, më 27 prill të këtij viti.

VMRO-DPMNE i kthehet bllokadave në Kuvend

Lajm - 05.12.2017

Përderisa zyrtarisht heshtin, né formë jozyrtare nga VMRO-DPMNE thonë se nuk kanë sjellë vendim se si do të veprojnë gjatë punës së mëtejme të Kuvendit.

Puna e Kuvendit, bojkot i heshtur i VMRO-së

Zhurnal - 05.12.2017

Puna e Kuvendit, bojkot i heshtur i VMRO-së Shkup, 5 dhjetor - Pa opozitën dhe me kryesues të ri nga LSDM-ja, vazhdoi debatin në komisionin parlamentar për buxhetin.

VMRO-ja, protesta para Ministrisë së Drejtësisë

Almakos - 05.12.2017

05 Dhjetor Ndërkohë mbështetësit e VMRO DPMNE-së protestuan edhe sonte përpara Ministrisë së Drejtësisë kundër vendimit gjyqësor për deputetët e këtij subjekti politik.

Këshilltarët e VMRO-së kënduan himnin dhe braktisën seancën në Gjorçe Petrov

Almakos - 05.12.2017

Këshilltarët e VMRO-së kënduan himnin dhe braktisën seancën në Gjorçe Petrov Grupi i këshilltarëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit “Për Maqedoni më të mirë” në mënyrë demonstrative kanë lëshuar ...

Gruevski: Arrestimi i deputetëve është rënie e demokracisë

Idividi - 06.12.2017

Shkup, 6 dhjetor 2017 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE Nikolla Gruevski paraburgimin e gjashtë deputetëve të partisë së tij e vlerësoi si një precedent të rëndë, regjim dhe prishje të demokracisë.

VMRO-DPMNE pranë bojkotit total në Parlament

Alb Portali - 06.12.2017

Loading... VMRO-DPMNE-ja nuk ka vendim përfundimtarë për bojkotimin e tërësishëm të Kuvendit por do të vazhdojë bojkotimin e përkohshëm të punës së ligjvënësit.