TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ushtaraku flet për vjedhjen e armëve në Pashaliman: U largova nga vendi i punës sepse kisha ftohtë

Gazeta Tema - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e depos.

Grabiten armë dhe municione në bazën ushtarake

ABC News - 11.01.2019

Tre pushkë automatike dhe municione luftarake janë grabitur në bazën ushtarake të Pashalimanit. Ngjarja ka ndodhur natën mes së enjtes dhe të premtes.

Skandali në Pashaliman, reagon ashpër Shtabi i Përgjithshëm i Ushtrisë

Albeu.com - 11.01.2019

Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhu ditën e sotme në Vlorë ku është dëmtuar dhe grabitur një depo armatimi. Ngjarja ka ndodhur në Pashaliman dhe mësohet se 5 persona janë në ndjekje penale .

Vlorë, hetime për vjedhje armësh në bazën ushtarake të Pashalimanit

VOA - 11.01.2019

Forcat e armatosura shqiptare thanë se në bashkëpunim me Prokurorinë dhe Policinë e Shtetit po hetojnë një vjedhje armësh brenda Bazës ushtarake të Pashalimanit, ne Vlore.

Grabitja në bazën e Pashalimanit, Forcat e Armatosura: Ndjekje penale për 5 punonjës

Gazeta Express - 11.01.2019

Në lidhje me grabitjen e ndodhur në bazën Ushtarake të Pashalimanit, reagon Shtabi i Forcave të ...

Grabitja e depos, Manjani: Lëreni Afganistanin, ruani Shqipërinë!

BalkanWeb - 11.01.2019

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas ngjarjes që ndodhi në Pashaliman, ku u grabit një depo ushtarake. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Manjani shkruan me ironi që zyrtarët dhe ...

Skandal! Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

Albeu.com - 11.01.2019

Një ngjarje e rëndë dhe e paprecedentë ka ndodhur në bazën ushtarake të Pashalimanit në Orikum. Sipas informacioneve, bwhet e ditur se wshtw grabitur depoja e armwve gjatw natws.

Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

Lajm - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Jug të vendit. Mësohet se është grabitur depoja e armëve në Pashaliman. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë ...

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Top Channel - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit.

E paprecedentë/ Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

LajmiFundit - 11.01.2019

Një ngjarje e rëndë dhe e paprecedentë ka ndodhur. Depoja e armëve në Pashaliman është grabitur. Siç bëhet e ditur në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë të llojeve të ndryshme.

Grabitet depoja e armëve në Pashaliman, shoqërohen pesë ushtarakë

Mapo - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë është shënuar sot në bazën ushtarake në Pashaliman, pasi sipas informacioneve mësohet të jetë grabitur depoja e armëve. Mësohet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur 3 ...

Skandali / Grabitet depoja e armëve në Pashaliman

BalkanWeb - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Jug të vendit. Mësohet se është grabitur depoja e armëve në Pashaliman. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë ...

Vidhen armët në Pashaliman, merren në pyetje pesë ushtarakët e bazës

Java News - 11.01.2019

Një ngjarje e pazakontë raportohet se ka ndodhur ditën e sotme në Orikum. Burime për mediat bëjnë të ditur se në bazën e Pashalimanit është grabitur nga persona të paidentifikuar kasaforta e ...

Vjedhja e armëve në bazën e Pashalimanit, flet ushtaraku: Ja arsyeja pse u largova nga vendi i punës

SOT - 12.01.2019

Një ditë pas vjedhjes së repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut pranë Policisë Ushtarake në Vlorë. Sipas News 24 ushtaraku i cili ishte roje mbrëmjen kur ndodhi ngjarja tha se ...

Vjedhja në Pashaliman, ushtaraku: Pse u largova nga vendi i punës

BalkanWeb - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e depos.

Grabitet baza ushtarake në Pashaliman, ndiqen penalisht 5 ushtarakë

SOT - 11.01.2019

Një sasi armësh automatike, në numër ende të pakonfirmuar dhe një sasi granatash janë vjedhur nga baza ushtarake e Pashalimanit në Vlorë. Ngjarja e paprecedentë është zbuluar dje një ditë para nisjes ...

Ish-ministri thirrje të fortë NATO-s: Ruani Shqipërinë dhe mos u merrni me...

SOT - 11.01.2019

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar pas ngjarjes që ndodhi në Pashaliman, ku u grabit një depo ushtarake. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Manjani shkruan me ironi që zyrtarët dhe ...

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Botasot - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit.

Si në 97'-ën, sa armë u vodhën në depon e Pashalimanit

Albeu.com - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë është shënuar sot në bazën ushtarake në Pashaliman, pasi sipas informacioneve mësohet të jetë grabitur depoja e armëve. Mësohet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur 3 ...

Fiks si në ’97-ën, vidhet depoja e armëve në jug të vendit

SOT - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në jug të vendit. Mësohet se është grabitur depoja e armëve në Pashaliman. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë ...

Ushtaraku flet për vjedhjen e armëve në Pashaliman: Ja pse u largova nga vendi i punës

LajmiFundit - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e depos.

Pashaliman, familjarët e ushtarakëve të ndaluar: Po i trajtojnë si kriminelë

Mapo - 12.01.2019

Një ditë pas raportimit të skandalit mbi vjedhjen e repartit ushtarak në Pashaliman, zbardhet dëshmia e ushtarakut që ishte ngarkuar për ruajtjen e depos.

U vodh depoja si në ’97, reagon ashpër Shtabi i Forcave të Armatosura

LajmiFundit - 11.01.2019

Ditën e sotme ka bërë mjaft bujë ngjarja që ka ndodhur në Bazën Detare të Pashalimanit ku është dëmtuar depoja e armatimit. Reagimi i plotë: Një ngjarje e shëmtuar është regjistruar ditën e djeshme ...

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Koha.net - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Nuk dihet sasia apo modeli i tyre, por konfirmohet se janë në procedim pesë ...

Vidhet depoja e armëve në Pashaliman

Durres Lajm - 11.01.2019

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Pashaliman, ku është vjedhur depoja e armëve. Nga raportimet e para thuhet se në këtë bazë ushtarake janë vjedhur armë të llojeve të ndryshme ...

Grabitja e armëve në Pashaliman/ Shtabi i Pëgjithshëm i FA: Do dalin përgjegjësit e ngjarjes së shëmtuar!

Java News - 11.01.2019

Pas grabitjes që u raportua sot në bazën Ushtarake të Pashalimanit, reagon Shtabi i Forcave të Armatosura. Shtabi i Përgjithshëm sqaron se janë proceduar 5 persona për vjedhje dhe shkelje të ...

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Tetova Sot - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Nuk dihet sasia apo modeli i tyre, por konfirmohet se janë në procedim pesë ...

Vjedhja e armëve, reagon Shtabi i FA: Ndjekje penale 5 ushtarakëve

BalkanWeb - 11.01.2019

Pas grabitjes që ndodhi në Bazën Detare të Pashalimanit, vjen një reagim nga Shtabi i Pergjithshem i Forcave te Armatosura. Përmes një deklarate për media, theksohet se Shtabi i Përgjithshëm i ...

Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit

Medial - 11.01.2019

Edhe pse nuk dihet sasia e armëve të vjedhura, raportohet se në bazën ushtarake të Pashalimanit mungojnë disa armë zjarri. Grabiten armë në bazën ushtarake të Pashalimanit.

Vjedhja e depos së armëve në Pashaliman, reagon FA

Top Channel - 11.01.2019

Pas vjedhjes së depos së armatimit në Pashaliman, ka reaguar edhe Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura. Në këtë deklaratë bëhet me dije se FA në bashkëpunim me Prokurorinë, Policinë e ...

“Ndjekje penale 5 ushtarakëve”, Shtabi i FA-së reagon ndaj vjedhjes së armëve…

Mapo - 11.01.2019

Pas grabitjes që ndodhi në Bazën Detare të Pashalimanit, vjen një reagim nga Shtabi i Pergjithshem i Forcave te Armatosura. Përmes një deklarate për media, theksohet se Shtabi i Përgjithshëm i ...

Dëmtimi i depos së armatimit në Pashaliman, FA: Përgjegjësit do ndëshkohen

Botasot - 11.01.2019

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Bazën Detare të Pashalimanit, ku është dëmtuar një depo armatimi. Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura bën me dije se, përmes të ...

Dëmtimi i depos së armatimit në Pashaliman, FA: Përgjegjësit do ndëshkohen

Antpress - 11.01.2019

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Bazën Detare të Pashalimanit, ku është dëmtuar një depo armatimi. Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura bën me dije se, përmes të ...

Dëmtimi i depos së armatimit në Pashaliman, FA: Përgjegjësit do ndëshkohen

Medial - 11.01.2019

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Bazën Detare të Pashalimanit, ku është dëmtuar një depo armatimi. Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura bën me dije se, përmes të ...