TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Juventusi transferon talentin e Empolit

Flaka - 12.06.2019

Zonja e Vjetër ka bërë transferimin e parë për sezonin e ardhshëm. Hamed Traore do të jetë lojtar i Juventusit në ditët në vijim. 20-vjeçari do të transferohet nga Empoli për 15 milionë euro që ...

Juventusi siguron Traoren

Koha.net - 12.06.2019

Juventusi ka siguruar shërbimet e mesfushorit të ri të Empolit, Hamed Traore, është bërë e ditur të mërkurën nga "Gazzetta dello Sport". 19-vjeçari ka shpërthyer edicionin e shkuar në Serie A, duke u ...

Empoli konfirmon marrëveshjen me Juven për Traoren: Mungon vetëm nënshkrimi

Telegrafi - 12.06.2019

Presidenti i Empolit, Fabrizio Corsi, ka konfirmuar se Juventusi është në prag të nënshkrimit me mesfushorin Hamed Traore. 19-vjeçari ka qenë pranë kalimit te Fiorentina, mirëpo ndryshimi i pronarëve ...

Juventus befason Fiorentinën, “rrëmben” mesfushorin e Empolit

SuperSport - 12.06.2019

Hamed Traore duhet të ishte një futbollist i Fiorentinës që në muajin janar, por klubi vjollcë neglizhoi dhe nuk dorëzoi brenda datës 31 dokumentacionin e transferimit nga Empoli, në zyrat e Ligës.