TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Reket” apo lëndët e PSP-së – Çka qendron pas fiaskos të takimit Zaev – Mickoski?

Flaka - 11.09.2019

Më shumë se shtatë orë në të njëjtën tryezë, jashtë saj me akuza identike ndaj njëri-tjetrit. Zoran Zaev dhe Hristijan Mickovski argumentojnë – ata të tjerët kanë ardhur për të mos arritur dakordësi, ...

A do takohen liderët shqiptarë sikur Zaevi e Mickovski?

Ina - 11.09.2019

Fejzi Ajdari LIDERSHPI SHQIPTARË TA MËSOJË NGA ZAEV & MICKOVSKI: GATISHMËRINË PËR TU TAKUAR PËR ÇËSHTJE TË MËDHA SHTETËRORE Nëse nga anashkalimi, gjatë takimit të djeshëm Zaev-Mickovski, faktori ...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

Tetova Sot - 11.09.2019

Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos arrihet marrëveshje dhe të mbrojë ...

Shkup: Pozita dhe opozita nuk arrijnë marrëveshje për PSP

DW - 11.09.2019

Pas bisedimeve maratonë dështoi takimi midis kryeministrit Zoran Zaev dhe kryetarit të opozitës maqedonase Hristijan Mickovski për një marrëveshje mbi ligjin për Prokurorinë Publike.

Mbyllet pa rezultat takimi Zaev-Mickoski për ligjin për prokurorinë speciale

ABC News - 11.09.2019

Takimi mes kryeministrit Zaev dhe kreut të partisë më të madhe opozitare në Maqedoninë e Veriut, Mickoski, për ligjin për prokurorinë speciale nuk ka dhënë asnjë rezultat.

Dështon takimi i liderëve për Ligjin e Prokurorisë Publike

Evropaelire - 11.09.2019

Takimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev me liderin e opozitës, Hristijan Mickovski, ka përfunduar pa asnjë marrëveshje lidhur me Ligjin e Prokurorisë Publike, që konsiderohet si ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

SOT - 11.09.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP.

Maqedoni, Mickoski: Lufta e Zaev ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

SOT - 11.09.2019

Kreu i opozites maqedonase OBRM-PDUKM, Hristijan Mickoski në konferencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori ...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, lëmë hapësirë të vazhdojnë bisedimet

Medial - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator 2019 (MEDIAL) – Lideri i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski sot e ka akuzuar kryeministrin Zoran Zaev se në takimin e mbrëmshëm të liderëve ka ardhur me plan që të mos ...

Mickoski: Kur i’a përmenda Zaevit rastin “Reket”, filloi të skuqet dhe djersitet

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski në pres konferencën e sotme pas takimit të liderëve, theksoi se kryeministri Zoran Zaev në takim është djersitur dhe është ...

Mickoski: Zaev nuk dëshiron marrëveshje për PTHP-në që të mos japë përgjegjësi për “Reket 2, 3, 4, 5”

Portalb - 11.09.2019

Lideri I VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, tha se bisedimet e mbrëmshme për Ligjin për Prokurori Publike nuk kanë pasur sukses pasi që kryeministri Zoran Zaev dëshiron që ta mbajë kontrollin ndaj ...

Kostadinov: Mickoski është i gatshëm të rrezikojë të ardhmen në BE dhe NATO vetëm për ta shpëtuar Gruevskin

Telegrafi - 11.09.2019

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski edhe njëherë treguan se qëllimi i vetëm është ta shpëtojnë krimin e regjimit të Nikolla Gruevskit.

Kostadinov: Mickoski është i gatshëm të rrezikojë të ardhmen në BE dhe NATO vetëm për ta shpëtuar Gruevskin

Botasot - 11.09.2019

Zëdhënësi i LSDM-së, Kostadin Kostadinov tha se “OBRM-PDUKM dhe Hristijan Mickoski edhe njëherë treguan se qëllimi i vetëm është ta shpëtojnë krimin e regjimit të Nikolla Gruevskit.

Zaevi tregon prapaskenat e takimit me Mickoskin

Ina - 11.09.2019

“Gruevizmi vazhdoi deri në orët e hershme të mëngjesit, kërkesa kundër çdo logjike, kundër BE-së, kundër NATO-s, kundër vlerave dhe principeve”, theksoi kryeministri Zoran Zaev lidhur me takimin e ...

Dështimi i marrëveshjes mbi PSP, Mickoski: Zaevi kërkoi të mbronte kriminelët

Alsat - 11.09.2019

Kryetari i opozitës maqedonase Hristjan Mickoski në një konferencë për shtyp rreth mosmarrëveshjes së mbrëmshme për Prokurorinë Speciale Publike, përgënjeshtroi kryetarin e qeverisë Zoran Zaev, ku 2 ...

Mickoski: Lufta kryesore e Zaevit ishte mbrojtja e vetes, familjes dhe njerëzve të pushtetit

Telegrafi - 11.09.2019

Kreu i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski në koherencë për shtyp sot foli për takimin e djeshëm me kryeministrin Zaev dhe për mosarritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurori Publike.

Mickoski: Plani i Zaevit ishte të mos arrihet marrëveshje (video)

Alsat - 11.09.2019

Informatat e LSDM-së, gënjeshtra dhe spekulime që kanë për qëllim defokusimin nga shkaqet kryesore për mosarritjen e një marrëveshjeje”, tha Mickoski sipas të cilit LSDM-ja udhëhiqet nga njerëz që ...

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit (Video)

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së ...

Mickoski: Plani i Zaevit është të mos ketë marrëveshje, kemi lënë hapësirë negociatat të vazhdojnë

Medial - 10.09.2019

©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Zaev dhe Mickovski mes deklaratash për kriminalitet dhe keqpërdorime

Flaka - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i Hristijan Mickoski sot nga distanca kanë akuzuar njëri tjetrin për dështim të marrëveshjes për shkak të interesve dhe mbrojtes së krimit, njofton Flaka.

Dështimi i takimit të liderëve, Mickoski në konferencë për shtyp

Alsat - 11.09.2019

Pas dështimit të mbrëmshëm të takimit të liderëve, kreu i opozitës Hristijan Mickoski ka caktuar një konferencë për shtyp ku pritet të sqaroj qëndrimet e tij rreth mos-arritjes së një marrëveshje me ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri i Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së.

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Alsat - 11.09.2019

Shefi i ekzekutivit, Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes tij dhe opozitës për fatin e PSP-së.

Zaev ngjallë dyshime të reja: Mendoj se rasti “Reket” çon drejt Hristijan Mickoskit (Video)

Tetova Sot - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur pres konferencë për të njoftuar më hollësisht opinionin sa i përket takimit të mbrëmshëm mes tij dhe kryetarit të VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, njofton ...

Zaev: Mickoski mbrëmë tentoi të merrte nën kontroll drejtësinë

Gazeta Express - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në një konferencë për shtyp para gazetarëve foli rreth mbledhjes së mbrëmshme mes mazhorancës dhe opozitës për fatin e PSP-së.

LSDM: Mickoski po luan në stil “gruevistik”, ne u ofruam që ata të propozojnë Prokurorin e ri por…

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, mes dy liderëve më të mëdhenj maqedonas, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, përsëri nuk ...

Zaev: OBRM-PDUKM kërkoi ta mbulojmë krimin

Telegrafi - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në konferencë për shtyp pas takimit të djeshëm tha se i vjen keq që nuk është arritur Marrëveshja për Prokurorinë Publike. Zaev tha se OBRM-PDUKM ka kërkuar që lëndët e PSP-së ...

Zaev: OBRM-PDUKM kërkoi ta mbulojmë krimin

Botasot - 11.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev në konferencë për shtyp pas takimit të djeshëm tha se i vjen keq që nuk është arritur Marrëveshja për Prokurorinë Publike. Zaev tha se OBRM-PDUKM ka kërkuar që lëndët e PSP-së ...

Milloshoski tregon arsyen pse nuk u arrit marrëveshja, kërkuan diçka “të pa pranueshme” nga Zaev

Zhurnal - 11.09.2019

Shkup, 11 shtator – Zhurnal.mk – Pas bisedimeve shumë orëshe mes dy liderëve të partive maqedonase, ai i LSDM-së Zoran Zaev dhe i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, Ligji për Prokurori Publike ende ...

LSDM sqaron se çfarë kërkonin Mickoski dhe bashkëpunëtorët e tij në takimin e liderëve

Ina - 11.09.2019

LSDM përmes një komunikate ka theksuar se kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski mbrëmë pa sukses ka luftuar për të shpëtuar krimin e regjimit të kaluar.

LSDM: MICKOSKI mbrëmë nuk arriti të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar

Medial - 11.09.2019

LSDM me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se kreu i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski mbrëmë nuk ka arritur të shpëtojë krimin e regjimit të kaluar.

Zaev: Jam i zhgënjyer nga rezultati i takimit të liderëve, kërkesa e opozitës kundër çdo logjike

Tetova Sot - 11.09.2019

Gruevizëm deri vonë, kërkesë kundër çdo logjike, kundër BE-së dhe NATO-s, kundër vlerave dhe parimeve, kështu kryeministri Zoran Zaev sot në konferencë për shtyp e vlerësoi rezultatin e takimit të ...

LSDM: Mickoski dhe Milloshoski luftojnë për ta shpëtuar krimin e regjimit

Telegrafi - 11.09.2019

Partia maqedonase në pushtet LSDM, përmes një kumtese për media ka njoftuar për takimin e mbrëmshëm mes Zaevit dhe Mickoskit, për ligjin e ri për Prokurorinë Publike.

Reketi dhe Bombat mollë sherri mes palëve

Flaka - 11.09.2019

Reketi dhe Bombat duket se ka qenë mollë sherri mes palëve për mos arritjen e marrëveshjes për PP. Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Antonio Miloshoski nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij ka akuzuar ...

Shtatë orë bisedime mes Zaevit dhe Mickoskit, por pa marrëveshje?

Ina - 11.09.2019

Kryetarët e LSDM dhe VMRO-DPMNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas shtatë orëve bisedime nuk kanë arritur që të dakordohen për Ligjin për Prokurorinë Publike dhe për statusin e ardhshëm të ...

Anëtari i VMRO-DPMNE-së flet për detaje nga bisedimet mes Zaevit dhe Mickoskit

Ina - 11.09.2019

Deputeti i VMRO-DPMNE, Antonio Milloshoski ka dhënë detaje dhe versionin e tij nga takimi i dy partive më të mëdha LSDM – VMRO-DPMNE për arritjen e marrëveshjes për Ligjin për Prokurorinë.

Mbetet i paqartë fati i PSP-së, edhe pas takimit Zaev-Mickoski

Botasot - 11.09.2019

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas takimit gjashtë ...

Mbetet i paqartë fati i PSP-së, edhe pas takimit Zaev-Mickoski

Telegrafi - 11.09.2019

Mbetet i pasigurt fati i Prokurorisë Speciale Publike (PSP) dhe i lëndëve që i ka hapur kjo prokurori. Liderët e LSDM-së dhe OBRM-PDUKM-së, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski pas takimit gjashtë ...

Negociatat mes Zaevit dhe Mickoskit edhe pas mesnate

Ina - 11.09.2019

Negocitat midis kreut të LSDM, Zoran Zaev dhe atij të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski kanë vazhduar edhe pas mesnate, por duke mos arritur asnjëlloj kompromisi, informon INA.Palët negociatore të të ...

Gazetarët nuk dëshirojnë deklaratë nga Zaevi | VIDEO

Flaka - 10.09.2019

Takimi mes Kryeministrit dhe liderit të LSDM-së Zoran Zaev dhe liderit të opozitës VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, po vazhdon në Parlament, ku ata do të përpiqen të gjejnë një zgjidhje për Ligjin për ...

Filloi takimi midis Zaevit dhe Mickoskit në të cilin do të vendoset për fatin e Speciales

Tetova Sot - 10.09.2019

Në Kuvend filloi takimi midis kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe kryetarit të partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristian Mickoski në të cilin do të tentojnë që të gjejnë zgjidhje për ...

Filloi takimi mes Zaevit dhe Mickoskit (VIDEO)

Portalb - 10.09.2019

Në hapësirat e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, siç ishte paralajmëruar, u takuan liderët e LSDM-së dhe VMRO-DMPNE, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski , njofton Portalb.mk.

Ka filluar takimi i liderëve për fatin e PSP-së

Telegrafi - 10.09.2019

Ka filluar para pak minutash takimi i liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, ...

Vazhdon takimi i liderëve, diskutohet për fatin e Speciales

Alsat - 10.09.2019

Ka filluar para pak minutash takimi i liderëve për fatin e Prokurorisë Speciale Publike. Takimi kryesohet nga kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski me formatin 1+4, ...

Zaev dhe Mickoski takohen në Kuvend

Zhurnal - 10.09.2019

Shkup, 10 shtator – Atë që për 6 muaj nuk mundën ta zgjidhin grupet e punës pushtet-opozitë, sonte do të përpiqen ta zgjidhin Kryeministri Zoran Zaev dhe lideri i VMRO-PDMNE-së Hristijan Micskoski.

Zaev dhe Mickoski sonte vendosin për fatin e Speciales

Tetova Sot - 10.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten ...

Zaev dhe Mickoski vendosin për fatin e Speciales

Alsat - 10.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev dhe kreu i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski sonte vendosin rreth fatit të Prokurorisë Speciale. Në takimin që pritet të fillojë në orën 20 në kuvend pritet të shoshiten ...

Zaev i prerë: Zgjedhjet, jo më herët se në tetor të 2020-s

Albeu.com - 10.09.2019

VMRO-DPMNE do të insistoj për zgjedhje të parakohshme parlamentare edhe në takimin e sontëm të kryeministrit Zoran Zaev me Hristijan Mickoskin. Nga opozita maqedonase thonë se për të çdo datë është e ...

Partitë shqiptare në Maqedoninë e Veriut reagojnë pas takimeve të Zaev me opozitën

ABC News - 10.09.2019

Partitë politike shqiptare kanë reaguar lidhur me takimin mes dy liderëve të partive maqedonase Zaevit dhe Mickoskit. Ata u shprehën kundër përjashtimit të faktorit shqiptar nga ky takim.

Zaevi nuk lëshon ‘pe’ për zgjedhje të parakohshme!

Ina - 10.09.2019

Kryeministri Zoran Zaev nuk dëshiron zgjedhje të parakohshme dhe se sipas tij me prioritet është data për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në BE. Ai këto komente i bëri pas kërkesës së ...