TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Deklarata e bujshme e presidentit/ Spartak Ngjela nxjerr detajin që 'fundos' Ilir Metën

SOT - 11.09.2019

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar deklaratën e bujshme të presidentit Meta lidhur me informacionin që kishte për djegien e Parlamentit. Sipas Ngjelës presidenti e ka pritur djegien e Kuvendit me ...

Befason Ilir Meta, jep një datë se kur do të largohet nga zyra e kreut të shtetit

SOT - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta thotë se nuk i druhet largimi nga posti i Presidentit, duke shtuar se do të përfundojë mandatin ashtu sikurse është betuar. “Kjo është një pyetje që zakonisht u shkon atyre që ...

A i druhet Meta shkarkimit nga detyra? Presidenti: Nuk ka asnjë shans që…

Top Channel - 11.09.2019

Në konferencën e tij për shtyp me mediat, presidenti Ilir Meta u pyet ndër të tjera rreth një shkarkimi të mundshëm nga detyra. A i druhet ai gjithë kësaj? Ndër të tjera, në përgjigjen e tij, ...

A i druhet Meta shkarkimit nga detyra? Presidenti: Nuk ka asnjë shans që…

Flaka - 11.09.2019

Në konferencën e tij për shtyp me mediat, presidenti Ilir Meta u pyet ndër të tjera rreth një shkarkimi të mundshëm nga detyra. A i druhet ai gjithë kësaj? Ndër të tjera, në përgjigjen e tij, ...

Qetësia në Komisionin Hetimor, flet Ilir Meta: Jam i sigurt për vendimet e mia, nuk rashë pre e...

SOT - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta u pyet nga gazetarët për qetësinë që e karakterizoi përballë Komisionit të ngritur për hetimin e tij. Ai tha se kjo është karakteristikë e tij dhe nuk kishte pse sillej ndryshe ...

Frikë nga shkarkimi? Presidenti flet për mision historik: Kur largohem nga zyra

BalkanWeb - 11.09.2019

Kreu i shtetit në një bisedë të gjatë me gazetarët u pyet se nëse ai ka frikë nga shkarkimi nga posti i Presidentit. Ai tha se mandati i tij përfundon në 2022 dhe përfaqësimi i institucionit do të ...

Meta tregon datën kur do largohet nga zyra e kreut të shtetit

Gazeta Express - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta thotë se nuk i druhet largimi nga posti i Presidentit, duke shtuar se do të përfundojë mandatin ashtu sikurse është betuar. I pyetur nëse i druhet shkarkimit, Meta tha se një ...

Ilir Meta: Nuk ka shans të iki nga presidenca para 24 korrikut 2022

Botasot - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ne nje konference per median deklaron se nuk ka shans që të dalë nga presidenca para 24 korrikut 2022 A i druhet Ilir Meta shkarkimit? Ilir Meta: "Është një pyetje që u shkon ...

A i druhet Meta shkarkimit? Presidenti: Do qëndroj në detyrë deri më 24 korrik 2022

ABC News - 11.09.2019

I pyetur nga media në konferencën për shtyp, nëse Meta i druhet shkarkimit, Ppresidenti u përgjigj i vendosur se do të qëndrojë në këtë detyrë deri më 24 korrik 2022.

‘Djegia e Kuvendit’, Meta: S’kam thënë asnjëherë gënjeshtra, kam informacione të plota

Gazeta Express - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka folur sërish për informacionin sekret që dispononte për një tentativë për të djegur Parlamentin e Shqipërisë gjatë protestave të opozitës, para zgjedhjeve vendore.

“Do digjej Kuvendi në 8 qershor”, Meta flet sërish për dokumentin sekret: Tërësisht i vërtetë

BalkanWeb - 11.09.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një komunikim të hapur me gazetarët ka folur sërish për informacionet sekrete, të cilat kishin parashikuar se në 8 qershor, rrezikohej të digjej Kuvendi i ...

Djegia e Parlamentit/ Meta flet për dokumentin sekret: Informacioni i vërteti

Medial - 11.09.2019

Kreu i shtetit Ilir Meta ka sqaruar sërish deklaratën e tij se me 7 qershor ka pasur informacion për diegien e Kuvendit gjatë protestave të opozitës, duke theksuar se një fakt i tillë është i vërtetë ...

“Do digjej Kuvendi”, Meta tregon nga e mori informacionin: Unë nuk gënjej, disponoj dokumente

Gazeta Tema - 11.09.2019

Ilir Meta iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve lidhur me deklaratën e tij për ç’dekretimin e 30 qershorit me argumentin se kishte informacione se do të digjej Kuvendi.

Ilir Meta premtim shqiptarëve: Ta keni të qartë që unë do jem shembulli respektimit të ligjit, institucioneve dhe ...

Gazeta Tema - 11.09.2019

Ilir Meta thotë se do të jetë shembull i respektimit të ligjit. Ai ka treguar se edhe pse ishte i qetë në Komisionin Hetimor, fjalët e tij kishin forcë.

“Do të digjet Kuvendit”, Meta: Deputetët më kanë kërkuar që të njihen me informacionin sekret

Java News - 11.09.2019

Deklarata se në 7 qershor ka marrë informacion sekret për djegien e Parlamentit, e ka vënë në pikëpyetje rolin e presidentit ditët e fundit. I pyetur se si e trajtoi këtë informacion dhe a iu drejtua ...

Meta pret Bashën në presidencë

RTSH - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka pritur mëngjesin e së mërkurës kryetarin e PD, Lulzim Basha. Burime të brendshme nga presidenca bënë të ditur se takimi mes tyre zgjati 60 minuta.

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

Ina - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

Meta pret Bashën në presidencë

Medial - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka pritur mëngjesin e së mërkurës kryetarin e PD, Lulzim Basha. Burime të brendshme nga presidenca bënë të ditur se takimi mes tyre zgjati 60 minuta.

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës, nuk do ketë thirrje dëshmitarësh në komision, më 9 tetor raporti ...

SOT - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

Telegrafi - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

Misteri i fotos Meta-Rama. Sinjale paqe? Presidenti publikon foton me buzëqeshje

Top Channel - 10.09.2019

Pas deklarimit për Top Channel, nostalgjia e presidentit Ilir Meta për ambientet e Kuvendit, nuk përfundoi thjesht me zbritjen e shkallëve për tu larguar.

Misteri i fotos Meta-Rama, publikuar nga presidenti

Gazeta Tema - 10.09.2019

Nostalgjia e presidentit Ilir Meta për ambientet e Kuvendit, nuk përfundoi thjesht me zbritjen e shkallëve për tu larguar. Për më shumë se 50 minuta presidenti do të shkonte në ish zyrën e tij, ku e ...

"Rajshtagu" që do të digjej dhe brohoritjet në mitingun e PD-së!

SOT - 10.09.2019

A ju kujtohet kur u shpall anulimi i datës 30 qershor në mitingun e PD-së së datës tetë dhe brohoritjet e atij mitingu në aprovim dhe si fitore të tyre politike? Sigurisht që ju kujtohet! Mbas kaq ...

Shpërthen konflikti, Meta akuzon Bashën se synonte gjakderdhje dhe djegie të Parlamentit në qershor, del blof me ...

SOT - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka dalë dje si “i pandehur” para komisionit hetimor, teksa ka dhënë dëshminë në lidhje me akuzat ndaj kompetencave të tij dhe arsyet se pse zhdekretoi 30 qershorin.

Meta kërkon mëshirë nga socialistët, i lutet Ruçit t’i ofrojë mbështetje, i shkon në zyrë pas seancës dëgjimore

SOT - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka kërkuar dje mëshirë nga socialistët. Dje presidenti Meta u thirr si i “pandehur” në komisionin hetimor për shkarkimin e tij, ndërkohë që pritej që mbledhja të ishte një ...

Ngjela zbulon mashtrimin e Metës: Presidenti lutej të shkrumbohej Parlamenti prandaj dhe anuloi zgjedhjet

SOT - 10.09.2019

Avokat Spartak Ngjela ka reaguar dje lidhur me deklaratat e presidentit Ilir Meta, të bëra paraditen e djeshme para komisionit hetimor parlamentar, i cili deklaroi si arsye të anulimit të datës së ...

Meta flet me simbolika. Nxjerr foton me Ruçin, Rama është spektator

Top Channel - 10.09.2019

Pas seancës të zhvilluar dje në Komisionin Hetimor Parlamentar, presidenti Ilir Meta i është rikthyer reagimeve me mesazhe të forta politike. Ai flet për takimin që ka zhvilluar dje në kryesinë e ...

Meta poston foto me Ramën dhe rrëfen çfarë bisedoi dje me Ruçin

Albeu.com - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka publikuar sot një foto ku shihet i buzëqeshur së bashku me kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Kuvendit , Gramoz Ruçin, ndërsa shkruan se për të ishte kënaqësi të rikthehej në ...

Meta publikon foton domethënëse, tregon për çfarë ranë dakord me Ruçin

Ina - 10.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar sot në Fb, një foto mesazh kuptimplotë, teksa ka dhënë përshtypjet e takimit që ka pasur dje me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçin, pasi iu përgjigj ...

Meta publikon foton me Ramën dhe Ruçin, zbulon detajet e takimit të djeshëm në Kuvend

SOT - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka reaguar pas dëshmisë së tij ditën e djeshme në Komisionin Hetimor. Meta ka deklaruar se ishte kënaqësi që u rikthye në Kuvend dhe ka konfirmuar takimin me Gramoz Ruçin.

Meta i dërgon mesazh Ramës me Ruçin: Duhet cilësi, jo sasi

Mapo - 10.09.2019

Presidenti Ilir Meta nëpërmjet “Facebook” i ka dërguar një mesazh Ramës dhe ka shprehur kënaqësinë që një ditë më parë u rikthye në Kuvend, e në veçanti që takoi dhe shkëmbeu disa mendime me ...

Presidenti Meta flet me simbolika, nxjerr foton me Gramoz Ruçin

Telegrafi - 10.09.2019

Pas seancës të zhvilluar dje në Komisionin Hetimor Parlamentar, presidenti Ilir Meta i është rikthyer reagimeve me mesazhe të forta politike. Ai flet për takimin që ka zhvilluar dje në kryesinë e ...

Meta: Në demokraci, cilësia është më e rëndësishme se sasia

RTSH - 10.09.2019

Një ditë pas raportimit në Komisionin Hetimor, reagon Presidenti Ilir Meta në rrjetet sociale. “Ishte kënaqësi dje të rikthehesha në Kuvend. Po kështu të shkëmbeja disa mendime dhe kujtime me ...

Meta pas takimit me Ruçin: Cilësia është më e rëndësishme se sasia në demokraci

ABC News - 10.09.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, reagoi në rrjetet sociale në lidhje me takimin që pati me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, pas dëshmisë që dha tek komisioni hetimor parlamentar.

Meta nxjerr foton me Ramën dhe Ruçin: Cilësia është më e rëndësishme se sasia

BalkanWeb - 10.09.2019

Nje dite pasi u mor ne pyetje nga Komisioni i Hetimit per shkarkimin e tij, vjen nje reagim nga presidenti Ilir Meta. Ne nje postim ne Facebook, Meta ka folur me kode, ndersa ka postuar nje foto ku ...

Meta para Komisionit Hetimor, Bejtja: Presidenti konstruktiv, palët drejt zgjidhjes politike

BalkanWeb - 09.09.2019

Gazetari Andi Bejtja i ftuar në emisionin “Opinion” në Tv Klan” mendon se paraqitja e Presidentit Ilir Meta këtë të hënë në Komisionin Hetimor, për shkarkimin e tij tregon se palët po shikojnë për ...

Meta publikon foton domethënëse, tregon për çfarë ranë dakord me Ruçin

Durres Lajm - 10.09.2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar sot në "Facebook" një foto me mesazh kuptimplotë, teksa ka dhënë përshtypjet e takimit që ka pasur dje me kreun e Kuvendit, Gramoz Ruçin, pasi iu ...

Frikë nga shkarkimi? Presidenti flet për mision historik: Kur largohem nga zyra

Medial - 11.09.2019

Kreu i shtetit në një bisedë të gjatë me gazetarët u pyet se nëse ai ka frikë nga shkarkimi nga posti i Presidenti. Ai tha se mandati i tij përfundon në 2022 dhe përfaqësimi i institucionet do të ...

“Do digjej Kuvendi në 8 qershor”, Meta flet sërish për dokumentin sekret: Tërësisht i vërtetë

Medial - 11.09.2019

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në një komunikim të hapur me gazetarët ka folur sërish për informacionet sekrete, të cilat kishin parashikuar se në 8 qershor, rrezikohej të digjej Kuvendi i ...

‘Parlamenti do të digjej’, Meta zbulon dokumentin sekret: Informacion i sigurt!

SOT - 11.09.2019

Presidenti Ilir Meta ka folur sërish për informacionin sekret që dispononte për një tentativë për të djegur Parlamentin e Shqipërisë gjatë protestave të opozitës, para zgjedhjeve vendore.

PS përshpejton procedurën për shkarkimin e Ilir Metës

Botasot - 11.09.2019

Mazhoranca ka vendosur të përshpejtojë procedurat për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga detyra. Fillimisht, u planifikua se Komisioni Hetimor Parlamentar që do të hetonte shkeljet e Metës do të ...

Meta flet me simbolika. Nxjerr foton me Ruçin, Rama është spektator

Tetova Sot - 10.09.2019

Pas seancës të zhvilluar dje në Komisionin Hetimor Parlamentar, presidenti Ilir Meta i është rikthyer reagimeve me mesazhe të forta politike. Ai flet për takimin që ka zhvilluar dje në kryesinë e ...

Presidenti Meta flet me simbolika, nxjerr foton me Gramoz Ruçin

Zeri - 10.09.2019

Pas seancës të zhvilluar dje në Komisionin Hetimor Parlamentar, presidenti Ilir Meta i është rikthyer reagimeve me mesazhe të forta politike. Ai flet për takimin që ka zhvilluar dje në kryesinë e ...

Meta flet me simbolika. Nxjerr foton me Ruçin, Rama është spektator

Zhurnal - 10.09.2019

Tiranë, 10 shtator – Zhurnal.mk – Pas seancës të zhvilluar dje në Komisionin Hetimor Parlamentar, presidenti Ilir Meta i është rikthyer reagimeve me mesazhe të forta politike.

Meta flet me simbolika. Nxjerr foton me Ruçin, Rama është spektator

Flaka - 10.09.2019

“Ishte kënaqësi dje të rikthehesha në Kuvend. Po kështu të shkëmbeja disa mendime dhe kujtime me Kryetarin e Kuvendit z.Gramoz Ruçi. Së bashku ramë dakord se dy grupet parlamentare më cilësore ...

Meta flet me simbolika. Nxjerr foton me Ruçin, Rama është spektator

Botasot - 10.09.2019

Pas seancës të zhvilluar dje në Komisionin Hetimor Parlamentar, presidenti Ilir Meta i është rikthyer reagimeve me mesazhe të forta politike. Ai flet për takimin që ka zhvilluar dje në kryesinë e ...