TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zjarri në Manati rrezikoi shtatë banesa

Ora news - 17.07.2017

Një zjarr i fuqishëm ka rrezikuar djegien e shtatë banesave në Manati të Lezhës, ndërsa flakët janë përhapur me shpejtrësi për shkak të erës së madhe dhe dendësisë së bimësisë.

Situatë alarmante në Lezhë, zjarri rrezikon kishën dhe disa banesa në Torovicë

BalkanWeb - 17.07.2017

LEZHË- Pavarësisht uljes së temperaturave, zjarret vijojnë të jenë kërcënim. Kështu, në Torovicë të Lezhës, flakët rrezikojnë kishën dhe 2-3 banesa. Sakaq, në vendin e ngjarjes kanë shkuar mjete të ...

Zjarri rrezikon banesat në Manati të Lezhës

Botasot - 17.07.2017

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqendruar fillimisht ne eliminimin e ...

Vatra e zjarrit në Torovicë të Lezhës, digjet një banesë

ABC News - 17.07.2017

Del nga kontrolli vatra e zjarrit në Torovicë. Korespondenti ynë në Lezhë, Gjergj Figuri, raporton se një banesë është djegur ndërsa rrezikohen edhe dy të tjera.

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

Top Channel - 17.07.2017

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e ...

LEZHE/ Zjarri në Manati, flakët rrezikojnë disa banesa dhe një kishë

Java News - 17.07.2017

Prej mbrëmjes së djeshme një zjarr i përmasave të mëdha ka prekur pyjet e Mantisë në Lezhë. Më shumë se 60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një zjarrit, ndërsa bëhet me dije ...

Mali i Manatisë në Lezhë në flakë

ABC News - 17.07.2017

Një zjarr i përmasave të mëdha përfshiu malin e Manatisë në Lezhë. Megjithëse era favorizoi flakët, zjarrëfikset dhe forcat e ndërhyrjes së shpejtë arritën të vënë nën kontroll zjarrin ...

Zjarr i madh në Manat të Lezhës, flakët rrezikojnë banesat

SOT - 17.07.2017

Një zjarr i madh ka përfshirë një pjesë territori të fshatit Manat në Lezhë mbrëmjen e djeshme. Të paktën 10 shtëpi u rrezikuan nga flakët, të cilat u favorizuan për shkak të erës.

Zjarr përfshin disa fshatra në Shkodër, digjen 20 makina, rrezikohen banesat

Zhurnal - 16.07.2017

Zjarr përfshin disa fshatra në Shkodër, digjen 20 makina, rrezikohen banesat Shkodër, 16 korrik - Prej ditës së djeshme temperaturat në Shqipëri kanë pësuar një rënie me disa gradë, por zjarret ...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

Albeu.com - 16.07.2017

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës . Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët , të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë.

Zjarr i madh në malin e Manatisë në Lezhë, rrezikohen 10 banesa

BalkanWeb - 16.07.2017

LEZHE- Një zjarr i përmasave të madh ka përfshirë një sipërfaqe pyjore në malin e Manatisë në Lezhë mbrëmjen e sotme. Burime nga vendngjarja bëjnë me dije për ‘BalkanWeb’ se për shkak të zjarrit ...

Përfshihet nga flakët mali i Manatisë në Lezhë, rrezikohen disa banesa

Botasot - 16.07.2017

Pak para mesnatës të së dielës flakët kanë përfshirë malin e Manatisë ën Lezhë duke rrezikuar edhe dhjetëra banesa që gjenden aty pranë. Zjarrfikësit janë duke punuar për shuarjen e zjarrit, por era ...

Shkodër/ Zjarr i madh në fshatin Shtoj, digjen 20 makina e rrezikohen disa banesa

Mapo - 16.07.2017

Një zjarr i madh ka rënë në Shtoj, pranë kompleksit sportiv ‘Zmijani’. Flakët fillimisht janë dalluar në një pikë grumbullimi të makinave të përdorura ku mësohet se janë djegur rreth 20 prej tyre.

E rëndë/ Bie zjarr në Torovicë të Lezhës, rrezikohet kisha dhe 2-3 banesa

LajmiFundit - 17.07.2017

Zjarret në vend vijojnë të jenë kërcënim, ku mësohet se në Torovicë të Lezhës, flakët rrezikojnë kishën dhe 2-3 banesa. Mësohet se në vendin e ngjarjes shkuar mjete të zjarrfikëses për të shuar ...

LEZHE/ Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

Java News - 17.07.2017

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e ...

Zjarr i madh në Manati të Lezhës, rrezikohet fshati

Lajmi.net - 16.07.2017

Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen sotme në Manati të Lezhës. Janë të paktën 10 shtëpi që rrezikohen nga flakët, të cilat janë duke u favorizuar për shkak të erës që po frynë.

Zjarr në Durrës, përfshihet nga flakët një shtëpi pranë stadiumit

SOT - 16.07.2017

Një shtëpi në lagjen nr.18, afër stadiumit “Niko Dovana” në Durrës është përfshirë nga flakët. Afërsia e shtëpisë me repartin e zjarrfikësve bëri të mundur mbërritjen e shpejtë në vendnngjarje të ...

Vatra zjarri në Krujë e Shkodër, në Berat vijon djegia e pyjeve

Top Channel - 15.07.2017

Një vatër zjarri që ka rrezikuar disa banesa është përhapur me shpejtësi pasditën e sotme në kodrat e Berdicës, në Shkodër. Flakët, të ndihmuara dhe nga era u janë afruar disa banesave ku dy prej ...

Zjarr i fuqishëm në kodrat e fshatit Bërdicë në Shkodër

Ora news - 15.07.2017

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë kodrat e fshatit Bërdicë në rrethin e Shkodrës. Zjarri i ndihmuar edhe nga era, po afrohet me shpejtësi pranë banesave dhe varrezave të fshatin.

Situatë alarmante në Lezhë, zjarri rrezikon banesat e fshatit Torovicë

SOT - 17.07.2017

Vijojnë të shpërthejnë vatra zjarri në rrethin e Lezhës, kësaj here në fshatin Torovicë. Pavarësisht uljes së temperaturave, flakët rrezikojnë kishën dhe 2-3 banesa në këtë fshat.

Rrezikohen banesat në Manati, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

Botasot - 17.07.2017

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e ...

Shkodër, zjarri i fuqishëm rrezikon banesat në kodrat e Bërdicës

SOT - 15.07.2017

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë kodrat e fshatit Bërdicë në rrethin e Shkodrës. Vatra e zjarrit ka rrezikuar disa banesa ndërsa është përhapur me shpejtësi pasditën e sotme.

Zjarr i fuqishëm në kodrat e fshatit Bërdicë

Mapo - 15.07.2017

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë kodrat e fshatit Bërdicë në rrethin e Shkodrës. Zjarri i ndihmuar edhe nga era, po afrohet me shpejtësi pranë banesave dhe varrezave të fshatin.

Rrezikohen banesat, 60 zjarrfikës për shuarjen e flakëve

Flaka - 17.07.2017

60 forca dhe mjete zjarrfikëse janë angazhuar për shuarjen e një vatre zjarri në Manati të Lezhës, prej mesnatës. Operacioni për shuarjen e flakëve është përqëndruar fillimisht ne eleminimin e ...

Vatra zjarri në Krujë e Shkodër, në Berat vazhdon djegia e pyjeve

Lajmi.net - 15.07.2017

Një vatër zjarri që ka rrezikuar disa banesa është përhapur me shpejtësi pasditën e sotme në kodrat e Berdicës, në Shkodër. Flakët, të ndihmuara dhe nga era u janë afruar disa banesave ku dy prej ...