TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Edi Rama paditet tek Krimet e Rënda, ja për cfarë e akuzojnë PD e LSI

LajmiFundit - 11.07.2018

Kryeministri Edi Rama paditet ne prokurori. “Unë e kam marrë mbrëmë përgjigjen e analizës shkencore të kryer në një nga laboratorët më seriozë të botës.

Ekspertiza e audiopërgjimit, Gazment Bardhi: Edi Rama ka konsumuar dy vepra penale

LajmiFundit - 11.07.2018

Drejtues të opozitës kanë depozituar një kallëzim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me audiopërgjimin për Agron Xhafajn, ku kërkon që Rama të dorëzojë si provë, ...

Kallëzim tek Krimet e Rënda/ Vasili: Merrjani Ramës ekspertizën e audiopërgjimit si provë!

SOT - 11.07.2018

Opozita shqiptare ka depozituar një kallëzim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me audiopërgjimin për Agron Xhafajn, ku kërkon që Rama të dorëzojë si provë, ...

Ekspertiza e audiopërgjimit, Gazmend Bardhi: Janë konsumuar dy vepra penale

SOT - 11.07.2018

Drejtues të opozitës kanë depozituar një kallëzim në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me audiopërgjimin për Agron Xhafajn, ku kërkon që Rama të dorëzojë si provë, ...

Opozita kallëzon Ramën në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

Top Channel - 11.07.2018

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

Audio-përgjimi i Xhafajt/ Spaho: Rama po pengon të vërtetën, Prokuroria të hap hetim penal

SOT - 11.07.2018

Dy kryetarët e grupeve parlamentare të dy partive të mëdha të opozitës kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda ndaj kryeministrit Edi Rama në lidhje me audio-përgjimin ...

PD-LSI kallëzojnë penalisht Ramën: Fshehu të vërtetën për audio-përgjimin e dosjes ‘Babalja’

LajmiFundit - 11.07.2018

Opozita e bashkuar, PD dhe LSI, ka bërë sot kallëzim penal për audiopërgjimin e publikuar pak kohë ë parë nga PD, ku pretendohej se implikohej në trafikun e drogës edhe vëllai i ministrit të ...

“Fakte të reja për Bashën”, ja kallëzimi i ri i Ballës në Prokurori (Dokumenti)

BalkanWeb - 11.07.2018

TIRANE- Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla njoftoi ditën e sotme se kishte depozituar në Prokurorinë e Tiranës, fakte të reja për kallëzimin penal ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha.

Çfarë do të depozitojnë? Krerët e opozitës shkojnë tek Krimet e Rënda

SOT - 11.07.2018

Krerët e grupeve parlamentare të opozitës, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili, janë nisur për tek Prokuroria e Krimeve të Rënda. Sipas burimeve, ata do të depozitojnë një kallëzim në emër të PD-së dhe ...

Dosja e “Babales”/ PD e LSI kallëzojnë Edi Ramën në Prokurori

ABC News - 11.07.2018

Opozita ka kallëzuar Prokurorinë për Krimet e Rënda kryeministrin e vendit, Edi Rama. Sipas krerëve të grupit parlamentar të PD dhe LSI, Rama po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e ...

Si gënjen Taulant Balla?

Botasot - 11.07.2018

Sot Taulant Balla deklaroi se dorëzoi prova të reja në Prokurorinë e Tiranës në vijim të kallëzimit të datës 27 Qershor, me anë të të cilit ka kallëzuar Bashën për nxjerrjen e sekretit hetimor për ...

“Çështja Xhafaj” opozita padit kryeministrin se po pengon zbulimin e të vërtetës

RTSH - 11.07.2018

Opozita shqiptare i është rikthyer çështjes se audio-përgjimit për vëllain e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Krerët e grupeve parlamentare të PD-së dhe LSI-së, kallëzuan sot në Prokurorinë e ...

Opozita kallëzon Ramën, Vasili: Bëri ekspertizën e audio-përgjimit për një ditë

BalkanWeb - 11.07.2018

TIRANE – Kreu i grupit parlamentar të PD dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për kryeministrin Edi Rama në lidhje me ...

Audio-përgjimi/ Opozita kallëzon Ramën në Prokurori: Fshehu provat (Video)

BalkanWeb - 11.07.2018

TIRANE- Opozita ka dorëzuar sot në prokurori një kallëzim penal për kryeministrin Edi Rama me pretendimin ai fshehu provat lidhur me audiopërgjimin e publikuar pak kohë më parë nga PD, ku implikohej ...

Opozita padit Edi Ramën për Çështjen Xhafaj

Telegrafi - 11.07.2018

Edmond Spaho dhe Petrit Vasili në cilësinë e kryetarëve të grupeve parlamentare respektivisht PD dhe LSI kanë dorëzuar një kallëzim penal në prokurori: “Të dorëzojë provën që ai pretendon se e ka.

Opozita kallëzon Edi Ramën në Prokurori

ABC News - 11.07.2018

Opozita ka kallëzuar këtë të mërkurë në Prokurori, kryeministrin e vendit, Edi Rama, pasi po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt.

Kallëzohet penalisht Edi Rama

Gazeta Express - 11.07.2018

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi ...

Çështja e vëllait të ministrit Xhafajt, kusuret i heq Rama

Botasot - 11.07.2018

Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë shkuar para pak minutash në Prokurorinë e Krimeve të Rënda.

DOKUMENTI/ ‘3.4 mln euro’, fakte të reja për Bashën, ja kallëzimi i ri në Prokurori

Java News - 11.07.2018

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla njoftoi ditën e sotme se kishte depozituar në Prokurorinë e Tiranës, fakte të reja për kallëzimin penal ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha.Keto fakte ...

Kallëzimi i opozitës, Vasili: Rama bëri ekspertizën e audio-përgjimit për një ditë

Durres Lajm - 11.07.2018

Opozita kallëzon Ramën në Prokurorinë e Krimeve të Rënda: Fshehu provat Kreu i grupit parlamentar të PD dhe LSI, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e ...

Opozita i rikthehet Babales, kallëzon Ramën në prokurori për fshehje të provave

Java News - 11.07.2018

Opozita kishte disa ditë që nuk fliste për audiopërgjimin dhe Babelen, por sot i është rikthyer sërish kësaj dosje. Krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për ...

Opozita kallëzon Edi Ramën në Prokurori

Koha.net - 11.07.2018

Opozita ka kallëzuar këtë të mërkurë në Prokurori, kryeministrin e vendit, Edi Rama, pasi po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, bën të ditur abcnews.al.

Opozita bënë kallëzim penal ndaj Edi Ramës

Lajmi.net - 11.07.2018

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama.

Fakte të reja për Bashën/ Ja kallëzimi i ri në Prokurori (DOKUMENTI)

SOT - 11.07.2018

Kreu i grupit parlamentar të PS-së Taulant Balla njoftoi ditën e sotme se kishte depozituar në Prokurorinë e Tiranës, fakte të reja për kallëzimin penal ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha.Keto fakte ...

PD i rikthehet “telenovelës Babale”, kallëzon Ramën në Prokurori: Fshehu provat

Gazeta Tema - 11.07.2018

Opozita i është rikthyer sërish çështje “Babale” pasi kryetari i PD e la mënjanë pasi doli një dëshmitarë tjetër i cili deklaroi në Prokurori se kishte imituar zërin e Agron Xhafajt vëllait të ...

(VIDEO) Opozita kallëzon Edi Ramën në Prokurori

Medial - 11.07.2018

Opozita ka kallëzuar këtë të mërkurë në Prokurori, kryeministrin e vendit, Edi Rama, pasi po pengon të vërtetën në lidhje me audiopëgjimin e vëllait të Fatmir Xhafajt, bën të ditur abcnews.al.

Kallëzohet penalisht Edi Rama

Ina - 11.07.2018

Mesditën e sotme krerët e grupeve parlamentarë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, Edmond Spaho dhe Petrit Vasili bënë kallëzim penal në prokurori ndaj kryeministrit Edi Rama.

Opozita kallëzon Ramën në Prokurorinë e Krimeve të Rënda: Fshehu provat

Durres Lajm - 11.07.2018

Opozita ka dorëzuar sot në prokurori një kallëzim penal për kryeministrin Edi Rama me pretendimin ai fshehu provat lidhur me audio-përgjimin e publikuar pak kohë më parë nga PD, ku implikohej vëllai ...

Fronti opozitar i rikthehet kauzës së audiopërgjimit, kallëzim në prokurori kryeministrit për pengim të së vërtetës

SOT - 12.07.2018

Çështja “Babale” vijon të trazojë ujërat e politikës shqiptare. Ditën e djeshme opozita e bashkuar, PD dhe LSI, përmes krerëve respektivë të grupeve parlamentare, ka bërë kallëzim penal në ...