TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kolegji i jep zgjidhje këshillave, rrëzohen 5 ankesat e Bindjes. Jepen mandatet për 7 bashki

Top Channel - 22.07.2019

Kolegji Zgjedhor vendosi të shpërndajë mandatin këshillave bashkiak në 7 Bashki duke i hapur rrugë betimit të kryebashkikëve të parë të dalë nga procesi i 30 qershorit.

Edhe Kolegji zbaton porosinë e Edi Ramës për t’i vënë kapak 30 Qershorit

Gazeta Tema - 22.07.2019

Nga Astrit Patozi Kolegji Zgjedhor rrëzoi sot ankimimet e Bindjes Demokratike, duke i hapur rrugë mbylljes së kapakut për zgjedhjet e 30 qershorit. Por edhe pse kjo ishte mundësia jonë e fundit ...

Kolegji Zgjedhor certifikon këshillin e parë bashkiak, rrëzohet kërkesa e BD-së

SOT - 22.07.2019

Kolegji Zgjedhor ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste për të certifikuar këshillin bashkiak të Urës Vajgurore. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mund të certifikonte këshillat bashkiakë, pasi ...

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e BD, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës javës tjetër

Top Channel - 22.07.2019

Pas rrëzimit të kërkesës së Bindjes Demokratike ditën e sotme nga Kolegji Zgjedhor, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Pritet që mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës të ...

Kolegji rrëzon të gjitha paditë për 30 Qershorin, nis mandatimin e këshillave bashkiakë

ABC News - 22.07.2019

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar sot të gjitha ankesat e bëra nga partitë apo kandidatët për 30 Qershorin, duke lënë në fuqi vendimmarrjet e KQZ-së. Trupa gjyqësore nisi edhe shpërndarjen e mandateve për ...

Këshillat bashkiakë/ Kolegji Zgjedhor injoron kërkesën e opozitës

Mapo - 22.07.2019

Kolegji Zgjedhor ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste për të certifikuar Këshillin bashkiak të Urës Vajgurore. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mund të certifikonte këshillat bashkiakë, pasi ...

Këshillat Bashkiak, Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e BD-së

BalkanWeb - 22.07.2019

Kolegji Zgjedhor pranoi kërkesën e Partisë Socilaiste për shpërndarjen e mandateve të këshillave bnashkiake për bashkinë Ura Vajgurore. Ka nisur me Urën Vajgurore për të vazhduar me Devoll, Kuçovë e ...

Përfundon mbledhja e Kolegjit Zgjedhor, merret vendimi i rëndësishëm për padinë e Bindjes Demokratike

SOT - 22.07.2019

Ka përfunduar mbledhja e Kolegjit Zgjedhor ku po shqyrtohet ankimimi i partisë Bindja Demokratike për rezultatin e 5 bashkive. Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Bindjes Demokratike për bashkinë e ...

Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e BD për rezultatet në bashkinë Selenicë

Botasot - 22.07.2019

Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e BD për rezultatet e zgjedhjeve të 30 qershiorit në bashkinë Selenicë Bindja Demokratike ankimoi për rezultatin e 5 bashkive asaj të Selenicës, Shijakut, Kurbinit, ...

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për bashkiakët e rinj

Albeu.com - 22.07.2019

Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor , duke kërkuar pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë deri në vendimin e Gjykatës Kushtetuese për zgjedhjet.

Opozita në Shqipëri i kërkon KZ-së të presë Kushtetuesen për shpërndarjen e mandateve

Koha.net - 22.07.2019

Opozita në Shqipëri i ka dërguar letër Kolegjit Zgjedhor për pezullimin e pezullimin e shpërndarjes se mandateve për këshillat bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

Kolegji Zgjedhor jep zgjidhje për këshillat bashkiakë, zyrtarizon mandatet për 7 bashki

RTSH - 22.07.2019

Kolegji Zgjedhor vendosi të shpërndajë mandatin këshillave bashkiak në 7 Bashki, duke i hapur rrugë betimit të kryebashkikëve të parë të dalë nga procesi i 30 qershorit.

"Kolegji zbaton porosinë Ramës dhe i vuri kapak 30 Qershorit", shpërthen Astrit Patozi, zbulon lëvizjen e ...

SOT - 22.07.2019

Koordinatori i Bindjes Demokratike ka reaguar ndaj vendimit të Kolegjit Zgjedhor i cili rrëzoi ankimimet e BD për 30 qershorin. Postimi i Patozit: EDHE KOLEGJI ZBATON POROSINË E EDI RAMËS PER T’I ...

Kolegji Zgjedhor certifikon këshillat bashkiakë nga e hëna

Mapo - 21.07.2019

E hëna dhe e marta do të jetë një ditë e ngjeshur për Kolegjin Zgjedhor, pasi do të shqyrtojnë kërkesat e Bindjes Demokratike dhe Partisë Socialiste për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Kolegji Zgjedhor nis çertifikimin e këshillave bashkiakë, i hapet rruga betimit të kryetarëve të bashkive

RTSH - 22.07.2019

Kolegji Zgjedhor ka pranuar kërkesën e Partisë Socialiste për të çertifikuar këshillin bashkiak të Urës Vajgurore. Vendimi është marrë me shumicë absolute 5-0.

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e BD, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës javës tjetër

Zhurnal - 22.07.2019

Tiranë, 22 korrik – Pas rrëzimit të kërkesës së Bindjes Demokratike ditën e sotme nga Kolegji Zgjedhor, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës.

Kolegji Zgjedhor nis nesër me shqyrtimin e kërkesave të BD dhe PS, ja bashkitë ku do certifikohen këshillat bashkiak

SOT - 21.07.2019

Kërkesat e partisë Bindja Demokratike dhe Partisë Socialiste do të shqyrtohen nga Kolegji Zgjedhor përgjatë dy ditëve, të hënë dhe të martë. Partia e Astrit Patozit ankimoi rezultatin e 30 qershorit ...

Këshillat Bashkiak, Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e BD-së

Medial - 22.07.2019

Kolegji Zgjedhor pranoi kërkesën e Partisë Socilaiste për shpërndarjen e mandateve të këshillave bnashkiake për bashkinë Ura Vajgurore. Ka nisur me Urën Vajgurore për të vazhduar me Devoll, Kuçovë e ...

PD letër Kolegjit Zgjedhor: Mos u jepni mandatet Këshillave Bashkiak derisa Kushtetuesja vendosë

Gazeta Express - 22.07.2019

Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor ku i kërkon pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

Kolegji Zgjedhor rrëzoi kërkesat e Bindjes Demokratike, Patozi: Po zbaton porositë e Ramës

RTSH - 22.07.2019

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka reaguar pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor për të rrëzuar kërkesat e Bindjes Demokratike, lidhur me procesin zgjedhor të 30 qershorit.

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e BD, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës

RTSH - 22.07.2019

Pas rrëzimit të kërkesës së Bindjes Demokratike ditën e sotme nga Kolegji Zgjedhor, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Pritet që mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës të ...

Opozita-Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni mandatet për Këshillat Bashkiak

Mapo - 22.07.2019

Përmes një letre publike, Opozita i ka kërkuar Kolegjit Zgjedhor të pezullojë dhënien e mandatave për Këshillat Bashkiakë, derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

Kolegji Zgjedhor rrëzon kërkesën e Bindjes Demokratike, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës ...

Gazeta Tema - 22.07.2019

Pas rrëzimit të kërkesës së Bindjes Demokratike ditën e sotme nga Kolegji Zgjedhor, i hapet rruga konstituimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës. Pritet që mandatet e Këshillit Bashkiak të Tiranës të ...

Opozita letër Kolegjit: Pezulloni mandatet për këshilltarët

BalkanWeb - 22.07.2019

Opozita e bashkuar i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor ku i kërkon pezullimin e mandateve për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

Opozita letër Kolegjit: Mos jepni mandatet e këshilltarëve derisa sa të vendosë Kushtetuesja

Medial - 22.07.2019

Opozitai ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor ku kërkon pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë për 30 qershorin.

Opozita bën lëvizjen urgjente që në mëngjes, letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni... ( E PLOTË)

SOT - 22.07.2019

Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor ku i kërkon pezullimin dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve

ABC News - 22.07.2019

Partia Demokratike i kërkon Kolegjit Zgjedhor të pezullojë dhënien e mandateve për Këshillat bashkiake, deri në një vendim të Gjykatës Kushtetuese. Në letrën që mban firmën e sekretarit të ...

Opozita letër Kolegjit: Pezulloni mandatet për këshilltarët

Medial - 22.07.2019

Opozita e bashkuar i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor ku i kërkon pezullimin e mandateve për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandatave, të vendosë Gjykata Kushtetuese

Botasot - 22.07.2019

Opozita i ka dërguar letër Kolegjit zgjedhor për pezullimin e pezullimin e shpërndarjes se mandateve për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

Gaz Bardhi letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandatave, të vendosë Gjykata Kushtetuese

Gazeta Tema - 22.07.2019

Opozita i ka dërguar letër Kolegjit zgjedhor për pezullimin e pezullimin e shpërndarjes se mandateve për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

Opozita në Shqipëri letër Kolegjit Zgjedhor: Të pezullohen mandatet për këshilltarët

Portalb - 22.07.2019

Opozita shqiptare i dërgoi një letër Kolegjit Zgjedhor ku i kërkon pezullimin e mandateve për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë, njofton Lapsi.al.

PD, letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për Këshillat Bashkiakë

Top Channel - 22.07.2019

Opozita i drejtohet me letër Kolegjit Zgjedhor, ku i kërkon pezullimin e dhënies se mandatave për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezullo dhënien e mandateve për Këshillat Bashkiakë

RTSH - 22.07.2019

Opozita shqiptare i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor, nëpërmjet së cilës i kërkon të pezullojë dhënien e mandatave për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë për zgjedhjet ...

PD, letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për Këshillat Bashkiakë

Zhurnal - 22.07.2019

Tiranë, 22 korrik – Opozita i drejtohet me letër Kolegjit Zgjedhor, ku i kërkon pezullimin e dhënies se mandatave për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

PD letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për Këshillat Bashkiakë

Telegrafi - 22.07.2019

Opozita i drejtohet me letër Kolegjit Zgjedhor, ku i kërkon pezullimin e dhënies se mandatave për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë.

PD letër Kolegjit Zgjedhor: Mos jepni vendime derisa kushtetuesja të vendosë

ABC News - 22.07.2019

Partia Demokratike i ka kërkuar Kolegjit Zgjedhor të vendosë pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë derisa Gjykata Kushtetuese të vendosë për procesin zgjedhor të 30 qershorit.