TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Të dielën mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK’së

Gazeta Express - 21.09.2019

Të dielën, në orën 16, në mbahet ceremonia e varrimit të gazetares Ardita Sylejmani-Bllaca. Ajo vdiq të enjten pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë lindjes.

Jepen detaje për varrimin e gazetares së RTK-së

Zeri - 20.09.2019

Gjatë ditës së djeshme ka ndërruar jetë gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani. Gazetarja me prejardhje nga Gjilani dyshohet se ka humbur jetën gjatë procesit të lindjes.

Veseli shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të gazetares Ardita Sylejmani

Telegrafi - 20.09.2019

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjarët e gazetares Ardita Sylejmani, stafin e RTK-së dhe gjithë komunitetin e gazetarëve, me rastin e vdekjes së ...

Ndërroi jetë gjatë lindjes gazetarja e njohur shqiptare

Portalb - 19.09.2019

Një ngjarje e rëndë që ka trishtuar jo vetëm ata që punojnë në media, por edhe kolegët e bashkëpunëtorët ndër vite të gazetares së njohur nga Kosova, Ardita Sylejmani -Bllaca.

Momenti kur moderatorja e RTK-së e përlotur jep lajmin për vdekjen e koleges (VIDEO)

Albeu.com - 19.09.2019

Gjatë ditës së sotme, në moshën 33-vjeçare, ka ndërruar gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani . Mësohet se gazetarja Sylejmani ka vdekur në kryeqytetin hungarez, Budapest, dhe se vdekja ka ndodhur ...

Me zërin e dridhur, spikerja jep lajmin për vdekjen e gazetares shqiptare dhe mbushet në lot: Më falni për emocionet

SOT - 19.09.2019

Ditën e sotme gazetarja e RTF-së, Ardita Sylejmani u nda nga jeta në Budapest të Hungarisë për shkak të disa komplikacioneve gjatë lindjes. Kolegia e saj, spikerja Edona Musa në nisjen e edicionit të ...

Haradinaj shpreh ngushëllime për vdekjen e gazetares Ardita Sylejmani-Bllaca

Medial - 19.09.2019

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka shprehur ngushëllime familjes dhe komunitetit të gazetarëve për vdekjen e gazetares së RTK-së, Ardita Sylejmani-Bllaca.

Haradinaj për gazetaren e RTK-së që vdiq sot: La gjurmë të pashlyeshme në gazetarinë kosovare

Zeri - 19.09.2019

Kryeministri në dorëheqje Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen e gazetares së RTK-së, Ardita Sylejmani Ballacën që vdiq sot. Përmes një shkrimi në Facebook, Haradinaj ka shkruar se lajmin për ...

E dhimbshme: Momenti kur moderatorja e RTK-së jep lajmin për vdekjen e koleges (VIDEO)

Tetova Sot - 19.09.2019

Gjatë ditës së sotme, në moshën 33-vjeçare, ka vdekur gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani. Mësohet se gazetarja Sylejmani ka vdekur në kryeqytetin hungarez, Budapest, dhe se vdekja ka ndodhur gjatë ...

Spikerja jep lajmin për vdekjen e koleges, përlotet në studio

Durres Lajm - 19.09.2019

Vdes gjatë lindjes gazetarja shqiptare nga Kosova, lë jetimë tre fëmijë Ditën e sotme, gazetarja e RTF-së, Ardita Sylejmani u nda nga jeta në Budapest të Hungarisë për shkak të disa komplikacioneve ...

Ndërron jetë gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani

Alsat - 19.09.2019

Gjatë ditës së sotme, në moshën 33-vjeçare, ka vdekur gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani. Mësohet se gazetarja Sylejmani ka vdekur në kryeqytetin hungarez, Budapest, dhe se vdekja ka ndodhur gjatë ...

Veseli shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të gazetares Ardita Sylejmani

Medial - 20.09.2019

Kryetari në detyrë i Kuvendit, Kadri Veseli, ka ngushëlluar familjarët e gazetares Ardita Sylejmani, stafin e RTK-së dhe gjithë komunitetin e gazetarëve, me rastin e vdekjes së gazetares së njohur të ...

Veseli shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të gazetares Ardita Sylejmani

Lajmi.net - 20.09.2019

“I hidhur ishte lajmi për vdekjen e gazetares Ardita Sylejmani. Ikja e saj kaq e hershme, përveç dhembjes së madhe në familje dhe te kolegët e saj, lë një boshllëk të madh edhe në gazetarinë ...

Familja e gazetares që humbi jetën gjatë lindjes, jep detaje rreth ceremonisë së varrimit

InfoKosova - 20.09.2019

Lajmi për humbjen e gazetares së re të RTK-së i mërziti të gjithë. Ajo tashmë ka lënë pas vetës tre fëmijë dhe burrin. Gjatë ditës së djeshme ka ndërruar jetë gazetarja e RTK-së, Ardita Sylejmani.

Nesër mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së

Botasot - 21.09.2019

Të dielën, në orën 16, mbahet ceremonia e varrimit të gazetares Ardita Sylejmani-Bllaca. Ajo vdiq të enjten pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë lindjes.

Nesër mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së

Medial - 21.09.2019

Të dielën, në orën 16, mbahet ceremonia e varrimit të gazetares Ardita Sylejmani-Bllaca. Ajo vdiq të enjten pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë lindjes.

Nesër mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së

Alsat - 21.09.2019

Të dielën, në orën 16:00, mbahet ceremonia e varrimit të gazetares Ardita Sylejmani-Bllaca. Ajo vdiq të enjten pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë lindjes.

Nesër mbahet ceremonia e varrimit të gazetares së RTK-së

Lajmi.net - 21.09.2019

Ajo vdiq të enjten pasi kishte komplikime shëndetësore gjatë lindjes. Nesër mbahet edhe një ceremoni komemorative në RTK. Ardita Sylejmani-Bllaca ka punuar prej dhjetë vitesh në Televizionin Publik.