TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hendbolli, për gjithçka i pari

Koha.net - 16.04.2019

Kupa që ngriti lart Jon Muqolli të dielën mbrëma, për nga pamja ishte e ngjashme me shumë të tjera që ngrihen lart nga sportistë kosovarë. Por Kupa që me krenari e mbante në dorë kapiteni i ...

Kosova U21 kualifikohet në kampionatin botëror

Flaka - 15.04.2019

Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll ka arritur të shkruajë historinë duke u kualifikuar në kampionatin botëror. Kosova sot në finale mposhti Taipen Kinez, ndeshje e cila u zhvillua në Pallatin e ...

Hendboll, kryetrajneri Muhaxheri: Përfaqësuesja U21 meritoi suksesin, do të jemi në konkurrencë me ekipet më të mëdha ...

Telegrafi - 15.04.2019

Të dielën Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll fitoi ndaj Taipein Kinez në finale me rezultat 30-26 dhe kështu u kualifikua në Kampionatin Botëror ‘Spanja 2019’.

Kosova s’shkon me flamur të bardhë në Botëror

Koha.net - 14.04.2019

Kosova nuk do të shkojë e dorëzuar në Kampionatin Botëror të hendbollit për grupmoshën U21. Kështu kanë thënë nga Federata e Hendbollit të Kosovës dhe hendbollistët e kombëtares.

Muqolli: Nga dita e parë për ne synim ishte Kampionati Botëror (VIDEO)

Zeri - 14.04.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll për grupmoshat U-21 është kualifikuar në Kampionatin Botëror pas fitores 30:26 ndaj Taipeit Kinez në Prishtinë. E për këtë sukses historik, është shprehur edhe ...

Zbulohet premia modeste që do t'u shpërndahet lojtarëve të Kosovës pas suksesit historik

Zeri - 14.04.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll për grupmoshat U-21 është kualifikuar në Kampionatin Botëror. Kjo garë zhvillohet në shtetin e Spanjës nga 16 e deri më 28 korrik të këtij viti, shkruan Zëri.

Eugen Saraçini flet për 'defektin' e Kosovës kundër Taipeit Kinez

Zeri - 14.04.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll për grupmoshat U-21 është kualifikuar në Kampionatin Botëror. Kjo garë zhvillohet në shtetin e Spanjës nga 16 e deri më 28 korrik të këtij viti, shkruan Zëri.

Alban Dobroshi tregon pikat e forta të Kosovës pas kualifikimit historik

Zeri - 14.04.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll për grupmoshat U-21 është kualifikuar në Kampionatin Botëror. Kjo garë zhvillohet në shtetin e Spanjës nga 16 e deri më 28 korrik të këtij viti, shkruan Zëri.

Sportisti kosovar që shkroi historinë me Kosovën sot tregon emocionet

Zeri - 14.04.2019

Hendbollisti i Kosovës, Lulzim Shabani është i kënaqur me kualifikimin e "Dardanëve" në Kampionatin Botëror. Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll për grupmoshat U-21 është kualifikuar në Kampionatin ...

I pari i FHK-së tregon nëse Kosova do të ketë probleme në Botërorin që zhvillohet në Spanjë

Zeri - 14.04.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll për grupmoshat U-21 është kualifikuar në Kampionatin Botëror. Kjo garë zhvillohet në shtetin e Spanjës nga 16 e deri më 28 korrik të këtij viti, shkruan Zëri.

Hendboll: Kosova U-19 fitoi medaljen e bronztë

Telegrafi - 14.04.2019

E diela ka nisur në mënyrën më të mirë për hendbollin kosovar. Përfaqësuesja U-19 e Kosovës e ka fituar medaljen e bronztë në IHF Trophy Intercontinental.

Sukses historik i Kosovës U-21 në hendboll, kualifikohet në Kampionatin Botëror ‘Spanja 2019’

Telegrafi - 14.04.2019

Arritje historike për hendbollin dhe sportin ekipor. Përfaqësuesja U-21 e hendbollit u bë e para që siguron kualifikimin në një Kampionat Botëror. Djelmoshat tanë u kualifikuan në Botërorin, i cili ...

Sot finalja që mund ta bëjë Kosovën U21 pjesë të historisë

Botasot - 14.04.2019

Nga ora 18:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, të dielen (sot) zhvillohet finalja e IHF Trophy Interctontinental në grupmoshën e juniorëve (U21). Takohen Kosova me Taipein Kinez.

Politikanëve kosovarë nuk iu intereson suksesi i Kosovës në hendboll

Zeri - 14.04.2019

Në emisonin “Debat me Agim Kasapollin” ishin të ftuar Izet Gjinovci, sekretar i Federatës së Hendbollit të Kosovës dhe Fatmir Muhaxheri, selektor i Kombëtarës U-21 të Kosovës në hendboll.

Festa e madhe e sportistëve kosovarë pas kualifikimit në Kampionatin Botëror

Zeri - 14.04.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll për grupmoshat U-21 është kualifikuar në Kampionatin Botëror. Kjo garë zhvillohet në shtetin e Spanjës nga 16 e deri më 28 korrik të këtij viti, shkruan Zëri.

Kosova U21 në hendboll shkruan historinë, prek Botërorin

Gazeta Express - 14.04.2019

Kombëtarja e Kosovës U21 në hendboll ka shkruar historinë duke u bërë kombëtarja e parë e Kosovës që arrin të kualifikohet në një Kampionat Botëror. Sot “Dardanët” fituan ndaj Taipeit Kinez me ...

Nis ndeshja vendimtare që Kosovën mund ta çojë në Botëror

Koha.net - 14.04.2019

Ka nisur në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve ndeshja finale e IHF Junior Intercontinental mes Kosovës U21 dhe Taipeit Kinez U21 në hendboll, fituesi i së cilës do të shkojë në Kampionatin Botëror.

Sot finalja Kosova – Taipei

Koha.net - 14.04.2019

Nga ora 18:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, të dielen (sot) zhvillohet finalja e IHF Trophy Interctontinental në grupmoshën e juniorëve (U21). Takohen Kosova me Taipein Kinez.

Kosova U21 shkruan historinë në hendboll – kualifikohet në Kampionatin Botëror

Lajmi.net - 14.04.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka shkruar histori. Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll ka shkruar historinë duke u bërë përfaqësuesja e parë e Kosovës që arrin të kualifikohet në një ...

Kosova U21 shkruan historinë në hendboll – kualifikohet në Kampionatin Botëror

Almakos - 14.04.2019

Kosova U21 shkruan historinë në hendboll – kualifikohet në Kampionatin Botëror Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka shkruar histori. Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll ka shkruar historinë ...

Kosova U21 shkruan historinë në hendboll – kualifikohet në Kampionatin Botëror

Botasot - 14.04.2019

Përfaqësuesja e Kosovës në hendboll ka shkruar histori. Përfaqësuesja e Kosovës U21 në hendboll ka shkruar historinë duke u bërë përfaqësuesja e parë e Kosovës që arrin të kualifikohet në një ...