TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Trump shmang “frontin e ri” të luftës tregtare

ABC News - 15.05.2019

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me ...

Trump shtyn tarifat për makinat, bursat shënojnë rritje

Botasot - 15.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi "Bloomberg", sipas të cilit kjo ndikoi që të ...

SHBA – Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet

Medial - 15.05.2019

UASHINGTON, 15 maj /MEDIAL-AFP/ – Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë me gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur ...

Trump: Marrëveshja tregtare SHBA-Kinë, kur të jetë koha e përshtatshme

VOA - 14.05.2019

Presidenti Donald Trump tha të martën se "kur të jetë koha e përshtatshme", Shtetet e Bashkuara do të bien dakord për një marrëveshje të re tregtare me Kinën, por jo pa kufizimin më parë nga ...

Zbutet “lufta tregtare” mes SHBA-së dhe Kinës, fillojnë bisedimet

Gazeta Express - 14.05.2019

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kina janë pajtuar që të vazhdojnë bisedimet për tregtinë mes dy vendeve, thuhet në njoftimin e qeverisë kineze këtë të martë, ndërsa presidenti i SHBA’së, Donald ...

Lufta tregtare SHBA-Kinë trondit bursat në Azi

Koha.net - 14.05.2019

Përshkallëzimi i luftës tregtare mes SHBA dhe Kinës ka tronditur tregjet e aksioneve. Trazirat në Wall Street u shtrinë në bursat aziatike , përfshirë atë të Hong Kongut dhe Japonisë, që mëngjesin e ...

Përshkallëzohet beteja tregtare mes SHBA-ve dhe Kinës

ABC News - 14.05.2019

Vijon të përshkallëzohet beteja tregtare mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Kinës. Uashingtoni ka gati planin e ri për shtimin e tarifave ndaj produkteve kineze, çka analistët e interpretojnë ...

Lufta tregtare SHBA-Kinë, Trump: Fermerët amerikanë do të ndihmohen me 15 miliardë dollarë

Telegrafi - 14.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump, ka njoftuar se administrata e tij është duke planifikuar të ofrojë 15 miliardë dollarë për të ndihmuar fermerët në vend.

Bursa kinese hapet me rënie pas tarifave të reja amerikane

RTSH - 14.05.2019

Aplikimi i tarifave të reja doganore, nga pala amerikanë, ndaj produkteve kineze ka ndikuar menjëherë në bursën kineze, e cila pësoi rënie. Bursa kineze shënoi rënie, po ashtu edhe ”Wall Street” pas ...

Amerika i dyfishoi tarifat, Kina “hakmerret” trefish

Mapo - 14.05.2019

Kina thellon luftën tregtare me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke pralajmëruar se do tu vendosë tarifa mallrave amerikane në vlerë prej 60 miliardë dollarësh, duke nisur nga 1 qershori.

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, ...

Medial - 15.05.2019

Presidenti Donald Trump do të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për makinat e importuara nga Europa dhe Japonia, duke shmangur kështu krijimin e një fronti të ri lufte tregtare pas atij me ...

Trump shtyn tarifat për veturat, bursat shënojnë rritje

Telegrafi - 15.05.2019

Presidenti amerikan Donald Trump pritet të shtyjë vendimin për vendosjen e tarifave për importin e makinave dhe pjesëve të tyre për gjashtë muaj, njoftoi “Bloomberg”, sipas të cilit kjo ndikoi që të ...

Trump synon të shtyjë taksat doganore mbi automjetet

Alsat - 15.05.2019

Presidenti amerikan, Donald Trump do të shtyjë me gjashtë muaj vendosjen e tarifave doganore shtesë në sektorin e automjeteve, duke i ofruar një pushim të mirëpritur Bashkimit Europian si dhe duke ...