TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çmimet e iPhone X dhe 8, humorë në rrjetet sociale (FOTO LAJM)

Albeu.com - 13.09.2017

Apple ka prezantuar tre smartfonët më të rinj të “arsenalit” të saj: iphone X, iphone 8 dhe iphone 8 Plus . iPhone 8 dhe 8 Plus do të dalin në shitje më 22 shtator, ndërsa do të mund të porositen që ...

Pse duhet të blini një iPhone X dhe sa kushton

Ora news - 13.09.2017

Gjigandi teknologjik Apple prezantoi 3 modelet më të fundit të iPhone në një event në Cupertino, Kaliforni, për të shënuar kështu 10-vjetorin e linjës së smartphone-ve.

Dështimi i madh i iPhone i ndodhi në prezantimin live (VIDEO)

Albeu.com - 13.09.2017

Kompania “ Apple ” ka prezantuar zyrtarisht modelin e ri të shumëpritur dhe të shumëpërfolur të iPhone, “iPhone X Phone X është telefoni i mençur i Apple .

iPhone X, ia vlen për 999 dollarë?

Top Channel - 13.09.2017

Apple prezantoi “iPhone”-n e saj më të fundit që kushton 999 dollarë, por a ia vlen vërtetë të japësh aq para’ për të? BBC ka tentuar të shohë nëse telefoni më i shtrenjtë deri më sot i këtij lloji e ...

Iphone X dhe 8, ja cfarë duhet të dini

Albeu.com - 13.09.2017

Apple më në fund ka zbuluar serinë e fundit të iPhone. I shumëpritur iPhone X dhe pak më pak i avancuar iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus janë publikuar zyrtarisht së bashku me disa pajisje të tjera të ...

iPhone X, ia vlen për 999 dollarë? (Video)

Gazeta Express - 13.09.2017

Apple prezantoi “iPhone”-n e saj më të fundit që kushton 999 dollarë, por a ia vlen vërtetë të japësh aq para’ për ...

Dështimi i madh i iPhone, i ndodhi në prezantimin live (Video)

Zhurnal - 13.09.2017

Dështimi i madh i iPhone, i ndodhi në prezantimin live (Video) iPhone X po quhet si telefoni i shekullit. Megjithatë mes shumë të mirave që ka ky telefon, një dështim i ka ndodhur në prezantimin live ...

Apple dështoi me demonstrimin e parë të Face ID

PC World - 13.09.2017

Pak pasi Phil Schiller lavdëroi pafund saktësinë e sistemit të ri të identifikimit Face ID në iPhone X, shefi i inxhinierisë së softuerit pranë Apple Craig Federighi erdhi në skenë për të demonstruar ...

Tallje me çmimin e iPhone-it të ri “X”

Koha.net - 13.09.2017

Apple gjatë ditës së martë ka prezantuar telefonin iPhone X dhe shumë njerëz kanë mbetur të shtangur nga çmimi fillestar prej 1 mijë dollarëve. I lansuar përkrah iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus, “X”-i ...

Prodhimet e reja të Apple: iPhone X, iPhone 8, orë smart dhe televizor

BalkanWeb - 13.09.2017

Më në fund Apple ka nxjerrë atë që vetë kompania e quan “smartphone-i i përvjetorit”, iPhone X. Telefoni i ri do të ketë çmimin 999 dollarë, do të jetë më i pasur me ngjyra dhe me sistemin e ri “Face ...

Kanë filluar të krijohen kolona të gjata për blerjen e iPhone 8: Tash e 10 vite pret në radhë që ta blejë i pari, kurse ...

Ina - 13.09.2017

Por, për të mos e humbur vendin e punës, Mazenit i ndihmojnë dy shokë të cilët presin së bashku me të në radhët e gjata. Duke marrë parasysh faktin që Mazen është student, shokët e tij i ruajnë ...

“Katastrofa” e iPhone X, pikërisht në ngjarjen e madhe të Apple (Video)

Bota.al - 13.09.2017

Karakteristika më e re e Apple e la atë në baltë, në mënyrën më të sikletshme të mundshme, gjatë aktivitetit më të madh vjetor të kompanisë. Njohja e fytyrës është tipari me të cilin Apple po mburret ...

Defekti i “i-Phone X” shtang miliona njerëz që ndiqnin prezantimin, aksionet e Apple në pikiatë

Java News - 13.09.2017

Ajo që do të duhej të ishte një ditë e madhe për gjigantin Apple, u kthye në një dështim të madh. Dje ishte dita e prezantimit të modelit të ri “i-Phone X”, prezantim i cili nuk shkoi ashtu siç duket ...

Kanë filluar të krijohen kolona të gjata për blerjen e iPhone 8: Tash e 10 vite pret në radhë që ta blejë i pari, kurse ...

Gazeta Express - 13.09.2017

Ende pa kaluar një orë nga prezantimi zyrtar i telefonit të ri iPhone 8, mijëra njerëz nga e mbarë bota kanë filluar të presin në radhë pranë dyqaneve të Apple, me qëllim që ta kenë telefonin e tyre ...

Iphone dhe Samsung humbin garën, ky është telefoni më i kërkuar

Gazeta Express - 13.09.2017

Shtatë vite pas hyrjes në garën e telefonave të mençur, Huawei po shet më shumë telefona se sa ...

Tifozët e iPhone tashmë janë në këmbë para dyqaneve të Apple Store (Foto)

Lajmi.net - 13.09.2017

Tashmë një ditë para paraqitjes zyrtare të iPhone-it të ri dhe disa javë para fillimit të shitjeve, njerëzit janë paraqitur para dyqaneve. Dhjetë vjet pas futjes së iPhone-ve të parë, emisioni i ...

Veçoritë e iPhone X

Ina - 13.09.2017

I fundit në prezantimin e Apple, megjithatë jo nga rëndësia ishte iPhone X ( X qëndron për numrin dhjetë), i cili vjen me ekranin Super Retina OLED dhe 2,7 milionë pixels, densiteti më i lartë i ...

Veçoritë e iPhone X

Gazeta Express - 13.09.2017

I fundit në prezantimin e Apple, megjithatë jo nga rëndësia ishte iPhone X ( X qëndron për numrin dhjetë), i cili vjen me ekranin Super Retina OLED dhe 2,7 milionë pixels, densiteti më i lartë i ...

Apple prezantoi telefonin e dekadës, iPhone X

PC World - 13.09.2017

Apple prezantoi ditën e sotme telefonin e shumëpritur dhe shumëpërfolur iPhone X, një produkt prej xhami dhe metalik i ridizajnuar për të akomoduar ekranin pa skaje edge-to-edge të cilin shefi ...

Kanë filluar të krijohen kolona të gjata për blerjen e iPhone 8: Tash e 10 vite pret në radhë që ta blejë i pari, kurse ...

Telegrafi - 12.09.2017

Ende pa kaluar një orë nga prezantimi zyrtar i telefonit të ri iPhone 8, mijëra njerëz nga e mbarë bota kanë filluar të presin në radhë pranë dyqaneve të Apple, me qëllim që ta kenë telefonin e tyre ...

Nga Apple Watch te iPhone X, këto janë produktet e prezantuara sot nga Apple (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Kompania Apple ka prezantuar mbrëmjen e sotme në tetarin “Steve Jobs” produktet e saj më të reja; “ Apple Watch ”, Apple Tv 4K, “iPhone 8”, “iPhone 8 plus”, si dhe celularin më të avancuar të ...

“Apple” prezanton “iPhone X”

Top Channel - 12.09.2017

Një dekadë pas “iPhone”-t të parë, “Apple” ka prezantuar aparatin e saj të ri. Kompania ka zbuluar “smartphone”-n më të ri, me një ekran më të madh që nuk ka një buton fizik “home”.

iPhone X me procesor të njëjtë si iPhone 8, mësoni sa do të kushtojë

Telegrafi - 12.09.2017

Modeli më i ri i Apple, iPhone X, i prezantuar sonte, do të ketë procesor të njëjtë sikur iPhone 8- çipin A11 Bionic. Pajisja do të ketë bateri më të fuqishme se sa iPhone 7.

Apple prezanton serinë e tretë të orëve të mençura, ja kur mund ta porositni

Telegrafi - 12.09.2017

Kompania Apple ka prezantuar sonte gjeneratën e tretë të orëve të saja të mençura – Apple Watch Series 3. Pajisja nuk ka nevojë të sinkronizohet me iPhone, pasi që ka lidhje celulare.

Gjithçka që duhet të dini rreth iPhone X (Foto)

Telegrafi - 12.09.2017

Apple ka prezantuar pajisjen e tij të shumëpritur Iphone X, për të cilin zyrtarët nga kompania në Kupertino thanë se quhet dhjetë dhe jo X, dhe se kjo pajisje do të hapë rrugën për teknologjinë në ...

Ja kur do e blini iPhone 8 dhe iPhone X

Ora news - 12.09.2017

Sot është bërë prezantimi i modelit të ri të iPhone, që vjen pikërisht 10 vite pasi është krijuar kompania Apple. Tim Cook, që është drejtori i Apple pasi Steve Jobs ndërroi jetë doli në skenë për të ...

Ky është çmimi i iPhone X (Foto)

Lajmi.net - 12.09.2017

Apple ka prezantuar sot tre telefona të rinj të mençur: iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus. iPhone X përbën telefonin e mençur më të avancuar ndonjëherë të Apple.

Këto janë çmimet e iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Apple ka prezantuar sot tre smartfonët më të rinj të “arsenalit” të saj: iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus . Dy prej tyre, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus , përbëjnë vetëm versione më të sofistikuara ...

Prezantohet iPhone X, telefoni më i avancuar i Apple (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Kompania “ Apple ” ka prezantuar zyrtarisht modelin e ri të shumëpritur dhe të shumëpërfolur të iPhone, “iPhone X”. iPhone X është një prej tre modelëve të rinj të iPhone që Apple ka prezantuar sot.

Vjen risia e shumëpritur: iPhone 8 mbushet me wireless

Lajmi.net - 12.09.2017

Apple ka sjellur me iPhone 8 risinë e shumëpritur - mbushjen me wireless. Telefonat e rinj, iPhone 8 dhe 8 Plus do të mbushen me wireless duke u vendosur në një siperfaqe induktive, transmeton ...

Apple lanson të shumëpërfolurin iPhone X

Koha.net - 12.09.2017

Apple ka prezantuar iPhone më të ri të quajtur iPhone X gjatë konferencës për shtyp në Cupertino të Kalifornisë. Ata e kanë quajtur “iPhone dhjetë”, i cili do të fillojë të pranojë porosi më 27 tetor ...

Këto janë ngjyrat e modeleve të reja iPhone 8

Telegrafi - 12.09.2017

Apple ka prezantuar iPhone 8, i cili për nga masa ngjason me iPhone 7. Telefoni i ri ka shumë opsione të reja, përfshirë edhe kamerë më të mirë dhe procesor më të shpejtë.

Prezantohen iPhone 8 e iPhone 8 Plus

Koha.net - 12.09.2017

Apple ka prezantuar iPhonët e ri 8 dhe 8 Plus sot në një konferencë për media. iPhone 8 ka ekranin 4.7 inch ndërsa ai iPhone 8 Plus 5.5 inch. “Ky është një hap i madh për të ardhmen e iPhone” ka ...

iPhone 8 vjen në 3 ngjyra, cilen do ta merrnit?

Lajmi.net - 12.09.2017

iPhone 8 do të vijë në treg në tri ngjyra. iPhone 8 dhe 8 Plus, do të jenë në ngjyrë të argjend, gri dhe ngjyrë të re ari, transmeton lajmi.net Ekrani i iPhone 8 do të jetë 4.7 inch ndërsa iPhone 8 ...

iPhone 8 me kamerë 80 për qind më të ndritshme se iPhone 7

Lajmi.net - 12.09.2017

Apple, ka bërë ndryshime të ndjeshme tek kamera e iPhone 8. iPhone 8 ka një kamerë të pasme 12MP që është shumë më e fuqishme dhe 80 për qind më e ndritshme sesa ajo e iPhone 7.

Vjen më në fund, ky është iPhone 8 nga Apple (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 12.09.2017

Kompania “ Apple ” ka filluar prezantimin e produkteve të reja iPhone X, iPhone 8 si dhe iPhone 8 Plus, “ Apple Watch” etj në teatrin “Steve Jobs”. Për momentin po prezantohet të shumë priturit, ...

Prezantohet iPhone 8

Zeri - 12.09.2017

Drejtori i Apple, Tim Cook ka bërë prezantimin zyrtar të iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus. Gjatë këtij prezantimi është thënë që këta telefona të mençur të rinj kanë xhamin më të qëndrueshëm të përdorur ...

Apple prezanton orën më të re Apple Watch (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Kompania Apple ka filluar prezantimin e produkteve të reja iPhone X, iPhone 8 si dhe iPhone 8 Plus, në teatrin “Steve Jobs”. Ora më e re e Apple , “ Apple Watch ” ka sjellë risi të cilat i prezantoi ...

Ky është televizori më i ri 4K nga Apple (FOTO LAJM)

Albeu.com - 12.09.2017

Kompania “ Apple ” ka filluar prezantimin e produkteve të reja iPhone X, iPhone 8 si dhe iPhone 8 Plus, “ Apple Watch” etj në teatrin “Steve Jobs”. Kompania ka prezantuar Apple Tv një televizion i ...

Apple Watch 3 – jo vetëm një orë, por si një telefon i dytë për ju, mësojeni pse

Lajmi.net - 12.09.2017

Kompania e njohur Apple e cila tani është duke prezantuar paisjet e reja për këtë vit, ka sjellur risi në orën "Apple Watch" Nga e kaluara jemi mësuar që Apple Watch të jetë e lidhur me iPhone derisa ...

Ndiqni LIVE prezantimin e iPhone 8 (LIVE)

Albeu.com - 12.09.2017

Kompania Apple ka filluar prezantimin e produkteve të reja iPhone X, iPhone 8 si dhe iPhone 8 Plus, në teatrin “ Steve Jobs”. Mijëra të pranishëm në sallë përfshirë edhe media nga e mbarë bota, janë ...

Ky është çmimi i iPhone X (Foto)

Gazeta Express - 12.09.2017

Apple ka prezantuar sot tre telefona të rinj të mençur: iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 ...

Sot do të zbulohet edhe iPhone X, ja sa do të kushtojë

Lajmi.net - 12.09.2017

Përveç iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus, Apple sot do të prezantoj edhe smartfonin iPhone X. Thuhet se çmimi i iPhone X do të jetë rreth 1000 dollarë, ngjashëm me iPhone 8, transmeton lajmi.net iPhone X do ...

Kështu duket iPhone X në dorë (Foto/Video)

Gazeta Express - 12.09.2017

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar zyrtarisht modelin e ri të shumëpritur dhe të shumëpërfolur të iPhone. Pajisja e re mobile quhet iPhone ...

Apple prezanton orën e re

Koha.net - 12.09.2017

Gjiganti amerikan ka prezantuar orën e re Apple Watch Series 3 në konferencën në të cilën pritet të lansohet edhe iPhone i ri. Veçori e kësaj ore është procesori i ri që ai mundëson Sirit t’i ...

Apple prezanton iPhone 8, 8 Plus dhe iPhone X

PC World - 12.09.2017

20:54 Tim Cook largohet nga skena 20:53 “Besoj se një prej mënyrave më të mira për ti shprehur vlerësimin njerëzimit është duke bërë diçka të mrekullueshme për ta.

Apple prezanton iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus (Foto)

Gazeta Express - 12.09.2017

Apple ka prezantuar zyrtarisht dy prej tre telefonëve të saj të ri për këtë vit, iPhone 8 dhe iPhone 8 ...

PAMJE LIVE/ Apple prezanton iPhone X dhe iPhone 8

Java News - 12.09.2017

Apple po prezanton produktet e reja, iPhone X, iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus. Prezantimi po bëhet në kampusin e tij në Cupertino, Kaliforni, për të përkujtuar 10-vjetorin e iPhone.

Prezantohet Apple Watch 3, me kartelë SIM (Foto)

Gazeta Express - 12.09.2017

Apple ka prezantuar sot serinë e re të orëve të saj të mençura të ...

LIVE: Prezantimi i iPHONE 8

Almakos - 12.09.2017

Sot prezantohet iPhone 8, X, iOS 11 dhe produktet tjera më të reja nga kompania Apple, Telegrafi do t’ju informojë në kohë reale për të gjitha të rejat nga evenimenti në teatrin “Steve Jobs” në ...