TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Pas “luciferrit” bie shi në Tiranë, meterologët: Fundjava me rrebeshe

LajmiFundit - 12.08.2017

Vala e të nxehtit që prej dy javësh kishte përfshirë të gjithë Shqipërinë dhe Europën po largohet. Mbrëmjen e të shtunës, në kryeqytet kanë rënë edhe pikat e para të shiut shoqëruar edhe me vetëtima, ...

“Luciferi” nuk kursen Serbinë

Top Channel - 12.08.2017

Vala e të nxehtit që ka përfshirë Evropën jug-lindore, e pagëzuar me emrin “Lucifer”, ka bërë që temperaturat në shumë vende të rriten mbi 40 gradë Celsius.

Vera “e pakëndshme”

Top Channel - 12.08.2017

Kjo e sivjetshmja po rezulton një verë vërtet e pakëndshme, e për këtë fajin kryesor e ka “Luciferi”, siç është pagëzuar vala e të nxehtit që mbërtheu Europën.

Pas vapës së madhe vijnë stuhitë (FOTO)

Ina - 11.08.2017

Vala e nxehtë e pagëzuar “Luciferi” që shkatërroi pjesën më të madhe të Evropës Jugore ka kaluar, dhe radhën ia la shirave të rënda dhe stuhive. Spanja, Gjermania dhe Polonia kanë përjetuar shira të ...

Pas Luçiferit vijnë stuhitë e përmbytjet… (FOTO)

Durres Lajm - 11.08.2017

Vala e të nxehtit afrikan e mbiquajtur ‘Lucifer”, që prej gati dy javësh po përcëllon Europën, po ia lë vendin stuhive “biblike” që po derdhen nga qiejt.