TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moti i keq dhe shiu do na shoqërojë edhe në fundjavë, mos e harroni çadrën

Java News - 08.11.2019

Gjatë fundjavës në vendin tonë nuk do të mungojnë reshjet e shiut. Megjithatë paraditja e së shtunës do të paraqitet me kthjellime. Prej së hënës reshjet do të ndalen duke ja lënë vendin kthjellimeve.

Reshje dhe shtrëngata në fundjavë, zbuloni cilat qytete do të preken më shumë

SOT - 08.11.2019

Edhe kjo fundjavë sipas parashikimeve do të mbyllet me shi. Sipas IGJEUM, Sot pasdite (e premte,8 nëntor) dhe nesër (e shtunë,9 nëntor) priten reshje të dobëta në të gjitha qarqet por lokalisht ...

Reshje shiu dhe furtunë, mësoni si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme dhe kur do të marrë kthesën e madhe

SOT - 08.11.2019

Prej dy ditësh vendi jonë është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut, të cilat kanë shkaktuar edhe përmbytje për nga intensiteti me të cilin u shoqëruan.

Ja si do të jetë sot moti në Maqedoninë e Veriut

Ina - 08.11.2019

Edhe gjatë ditës në Maqedoninë e Veriut do të ketë mot të ndryshueshëm me reshje të kohpaskohshme të shiut. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Mot kryesisht i vranët dhe me shi

Alsat - 08.11.2019

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme. Intensitet më të madh të reshjeve do të ketë në pjesën lindore të vendit.

Vranësira dhe reshje të shiut gjatë ditës së sotme

Gazeta Express - 10.11.2019

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira të kohëpaskohshme ndërsa gjatë pasdites dhe gjatë natës pritet të ketë reshje të shiut, kryesisht në pjesën perëndimore të vendit.

Parashikimi i motit, e premte 8 nëntor 2019

Medial - 08.11.2019

TIRANE, 8 nëntor /MEDIAL/ -Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me alternime vranësirash dhe kthjellimesh, më tepër prezente pas orëve të mesditës.

Nesër mot me shi në Kosovë

Koha.net - 07.11.2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dita e premte do të karakterizohet me mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Sipas njoftimit, në orët e para të ditës në disa vende do të ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Gazeta Express - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Shi deri në fundjavë- Priten reshje të forta në Tiranë dhe në jug

Top Channel - 07.11.2019

Më në fund vjeshtë, ka dy ditë që nuk pushon shiu. Nëntori është muaji më i lagësht i vitit dhe sjell sasinë më të madhe të reshjeve. Ne ndodhemi në një nga urat mbi lumin Lana niveli i të cilës ...

Përmbytje nga shiu/ Probleme në rrugët e qyteteve edhe nga trafiku

Top Channel - 07.11.2019

Prej dy ditësh vijon shiu dhe sinoptikanët thonë se kjo situatë do të zgjasë ndërsa priten reshje me intesitet në jug dhe në zonën qendrore të vendit.

Vlorë, mblidhet Komisioni i Mbrojtjes Civile: Prefekti Mamaj: Situata normale në të gjithë qarkun

Medial - 07.11.2019

TIRANË, 7 nëntor/MEDIAL/ Në kuadër të sezonit të shirave, në qytetin e Vlorës u mblodh sot Komisioni i Mbrojtjes Civile në këtë qark. Në këtë mbledhje u diskutua rreth planit të masave dhe veprimeve ...

Shkodra në frikën e përmbytjeve

RTSH - 07.11.2019

Pavarësisht rritjes së nivelit të ujit të lumenjve dhe liqenit nuk ka aktualisht përmbytjeje në zonën e Nënshkodrës, e cila shpesh herë përfshihet nga uji në kohë reshjesh.

Shiu nuk do të pushojë! Parashikimet e meteorologëve për 10 ditët në vazhdim

Top Channel - 07.11.2019

I gjithë vendi është përfshirë nga reshje të dendura. Qendra Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore ne buletinin e saj flet për reshje intensive në pothuajse të gjithë ...

Lezha përgatitet për reshjet, punë në hidrovore dhe kanale

Top Channel - 07.11.2019

Reshjet intensive të shiut të nisura që pasditen e djeshme sollën probleme në Lezhë. Vëmendja e autoriteteve është përqëndruar te shmangia e rrezikut të përmbytjeve duke kontrolluar hidrovoret dhe ...

Reshjet e shiut, mblidhet urgjentisht Komisioni i Mbrojtjes Civile në Vlorë: Plan masash në rastet problematike!

SOT - 07.11.2019

Në kuadër të sezonit të shirave, në qytetin e Vlorës është mbledhur Komisioni i Mbrojtjes Civile në këtë qark. Në këtë mbledhje është diskutuar rreth planit të masave dhe veprimeve që duhen marrë në ...

Moti në Shqipëri/ Normalizohet situata në Durrës, reshje të pakta shiu

Top Channel - 07.11.2019

Pas reshjeve të shumta që përfshinë Shqipërinë dhe që aktualisht vazhdojnë ende në pjesën më të madhe të vendit, situata duket se është normalizuar në qytetin e Durrësit.

Shi deri të dielën, situata e përmbytjeve në të gjithë vendin

Mapo - 07.11.2019

Moti i keq me reshje intensive shiu do të vijojnë deri ditën e dielë. Raportet e Qendrës Kombëtare për Parashikimin dhe Monitorimin e Rreziqeve Natyrore, flasin për një mot shumë të vështirë, me ...

Moti i keq/ IGJEUM jep parashikimin për ditën e sotme: Intensiteti i reshjeve do rritet, këto janë zonat që rrezikojnë ...

SOT - 07.11.2019

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) se sot (e enjte, dt.07) priten reshje shumë intensive në pothuajse të gjithë territorin e vendit.

Priten përmbytje, Ministria Infrastrukturës tregon çfarë pritet të ndodhë 3 ditët në vijim

Gazeta Express - 06.11.2019

Reshje te dendura shiu përfshinë këtë të mërkurë territorin e Shqipërisë duke shkaktuar përmbytje të shumta në disa qytete. Disa rrugë kryesore të qytetit të Durrësit u përmbytën vetëm pas 30 ...

Në Shqipëri edhe sot ditë me shi

Koha.net - 07.11.2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak i Shqipërisë bën me dije se moti sot parashikohen i vranët. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të vazhdueshme me intensitet mesatar e të lartë në formën e ...

Reshjet deri në 82 mm, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Pjesa veriperëndimore më e prekur

BalkanWeb - 06.11.2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak jep të dhëna për reshjet e shiut të rëna gjatë ditës së sotme në të gjithë vendin. Sipas SHMU, zona Veriperëndimore është me e prekura, ndërsa sasia më e madhe e ...

Më shumë shi në Lazaropole, më ftohët në Berovë

Medial - 07.11.2019

Shkup, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Më shumë shi deri deri në orën shtatë të këtij mëngjesi kanë reshure në Lazaropole – 18 litra në metër katror, ndërsa më pak në Prilep dhe Kumanovë një litër për metër ...

Mot i vranët me reshje të kohë pas kohshme

Medial - 07.11.2019

Shkup, 7 nëntor 2019 (MEDIAL) – Moti do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat më intensive do të jenë në pjesën perëndimore.

Reshje të shumta, ministria paralajmëron qytetarët për ditët në vijim

Mapo - 06.11.2019

Në një njoftim zyrtar ministria shkruan se institucionet në varësi të saj kanë kaluar në gjendje gatishmërie të plotë, pasi reshjet më të dendura priten nga mbrëmja e së mërkurës dhe përgjatë gjithë ...

3 ditët e ardhshme do të jenë të vështira, përmbytje në gjithë vendin

Albeu.com - 06.11.2019

Reshjet e shiut të cilat prej disa ditësh kanë pushtuar vendin kanë sjellë pasojat e parë në vend. Por kjo situatë nuk do të mbarojë të paktën për 3 ditë.

Reshjet e shiut, Shërbimi Meteorologjik Ushtarak: Zonat më të prekura

SOT - 06.11.2019

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak jep të dhëna për reshjet e shiut të rëna gjatë ditës së sotme në të gjithë vendin. Sipas SHMU, zona Veriperëndimore është me e prekura, ndërsa sasia më e madhe e ...

Kujdes tre ditët e ardhshme! Parashikohet mot i keq, me reshje, erë dhe rrezik përmbytje

Java News - 06.11.2019

Tre ditët e ardhshme në Shqipëri pritet të karakterizohen nga reshje të shumta, erë dhe rrezik përmbytjeje. Në një njoftim nga Ministria e Energjitikës dhe Infrastrukturës bëhet me dijeni se ...

3 ditët e ardhshme do të jenë të vështira, vjen paralajmërimi për motin në Shqipëri

SOT - 06.11.2019

Reshjet e shiut të cilat prej disa ditësh kanë pushtuar vendin kanë sjellë pasojat e parë në vend. Por kjo situatë nuk do të mbarojë të paktën për 3 ditë.

3 ditët e ardhshme do të jenë të vështira, vjen paralajmërimi për motin në Shqipëri

Ina - 07.11.2019

Reshjet e shiut të cilat prej disa ditësh kanë pushtuar vendin kanë sjellë pasojat e parë në vend. Por kjo situatë nuk do të mbarojë të paktën për 3 ditë.

Nisin shirat, autoritetet bëjnë thirrje për kujdes

RTSH - 07.11.2019

Reshje të dendura shiu përfshinë mbrëmjen e së mërkurës territorin e Shqipërisë duke shkaktuar përmbytje të shumta dhe vështurësi në disa qytete. Disa rrugë kryesore të qytetit të Durrësit u ...

Moti/ Sot reshje intensive shiu, zonat e rrezikuara nga përmbytjet

Mapo - 07.11.2019

Ditën e sotme, e enjte 7 nëntor, priten reshje shumë intensive në pothuajse të gjithë territorin. Sipas IGjEUM, intensiteti i reshjeve do të vijë duke u rritur gjatë orëve të ditës.

Reshje shiu dhe ulje temperaturash! Si parashikohet moti për ditën sotme

Java News - 07.11.2019

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) se sot priten reshje shumë intensive në pothuajse të gjithë territorin e vendit. Intensiteti i reshjeve do të vijë duke u rritur, ...

Moti sot i vranët i shoqëruar me reshje shiu

Alsat - 10.11.2019

Sot në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe me reshje shiu, në disa vende shiu do të jetë me përmasa të mëdha ku pritet të tejkalojë 30 l / m2.

Moti sot i vranët i shoqëruar me reshje shiu

Alb Portali - 07.11.2019

Moti do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat më intensive do të jenë në pjesën perëndimore. Do të fryjë erë e lehte deri në mesatare juglindore.

Mot i vranët me reshje të kohë pas kohshme

Zhurnal - 07.11.2019

Shkup, 7 nëntor – Zhurnal.mk – Moti do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut të cilat më intensive do të jenë në pjesën perëndimore.

Më shumë shi në Lazaropole, më ftohët në Berovë

Alsat - 07.11.2019

Më shumë shi deri deri në orën shtatë të këtij mëngjesi kanë reshure në Lazaropole – 18 litra në metër katror, ndërsa më pak në Prilep dhe Kumanovë një litër për metër katror.

Shtohet intesiteti i reshjeve, zonat që rrezikojnë të përmbyten

Albeu.com - 07.11.2019

Reshje dhe stuhi shiu pritet të na shoqërojnë gjatë gjithë ditës së sotme. IGJEUM njofton se intesiteti i reshjeve do të shtohet gjatë mbrëmjes duke vazhduar dhe ditën e nesërme.

Normalizohet situata në Durrës, reshje të pakta shiu

Botasot - 07.11.2019

Pas reshjeve të shumta që përfshinë Shqipërinë dhe që aktualisht vazhdojnë ende në pjesën më të madhe të vendit, situata duket se është normalizuar në qytetin e Durrësit.

“Plan masash në raste problematike”, Komisioni i Mbrojtjes Civile në Vlorë mblidhet për shkak të motit të keq

Java News - 07.11.2019

Reshjet e dendura të shiut që kanë përfshirë vendin gjatë dy ditëve të fundit, kanë krijuar problematika në disa zona të vendit. Në Qarkun e Vlorës, pavarësisht sasisë së reshjeve, situata nuk duket ...

Shira të rrëmbyer deri në fundjavë, reshje dhe stuhi në Tiranë dhe në jug të vendit

Botasot - 07.11.2019

Nëntori është muaji më i lagësht i vitit dhe sjell sasinë më të madhe të reshjeve. Ne ndodhemi në një nga urat mbi lumin Lana niveli i të cilës është rritur nga reshjet që bien prej dy ditësh.

Çadrat mos i lini në shtëpi/ Priten reshje të fuqishme në Tiranë dhe Jug, deri në fundjavë shi

Java News - 07.11.2019

Nëntori është muaji më i lagësht i vitit dhe sjell sasinë më të madhe të reshjeve. Ne ndodhemi në një nga urat mbi lumin Lana niveli i të cilës është rritur nga reshjet që bien prej dy ditësh.

Shiu pushton Shqipërinë, vjen paralajmërimi i fortë i meteorologëve për ditët në vazhdim

SOT - 07.11.2019

Reshjet e shiut pritet që të vazhdojnë deri në fundjavë. Më të dendura pritet të jenë në zonën e Tiranës dhe në jug të vendit. “Do të vazhdojmë me reshje shiu mesatare dhe intensive në zonat qendrore ...

“Mos harroni çadrat në shtëpi”, surprizat e motit: Priten reshje të fuqishme në Tiranë dhe Jug, deri në fundjavë shi

Gazeta Tema - 07.11.2019

Nëntori është muaji më i lagësht i vitit dhe sjell sasinë më të madhe të reshjeve. Ne ndodhemi në një nga urat mbi lumin Lana niveli i të cilës është rritur nga reshjet që bien prej dy ditësh.

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Botasot - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Zeri - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme?

Medial - 07.11.2019

19:54 | 7 Nëntor 2019 Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ...

Si pritet të jetë moti në Kosovë gjatë dy ditëve të ardhshme? (FOTO LAJM)

Albeu.com - 07.11.2019

Vendi ynë, edhe në ditët në vijim mbetet nën ndikimin e fushave të paqëndrueshme të presionit të ulët që vijnë nga Atlantiku, të cilat kryesisht do të kushtëzojnë mot të ndryshueshëm, e ditën e ...

Vranësira dhe diell, parashikimi i motit për sot

Lajmi.net - 07.11.2019

Në orët e para të ditës në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut por me intensitet të dobët kryesisht në lindje dhe disa pjesë të kufizuara. Fushat barike paralel me ato termike do të shënojnë ...

Sot mot i vranët dhe me reshje shiu

Medial - 08.11.2019

Dita e premte do të karakterizohet me mot të vranët dhe intervale të shkurta me diell. Në orët e para të ditës në disa vende do të vazhdojnë reshjet e shiut, por me intensitet të dobët kryesisht në ...