TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Astrit Patozi reagon pas lëvizjes së fundit të PD dhe LSI: KQZ të ndalë urgjentisht këtë sulm provokues

Gazeta Tema - 16.05.2019

Astrit Patozi e ka konsideruar si provokim, lëvizjen më të fundit të PD-LSI. “Lajmi se Partia Demokratike dhe LSI-ja do të kërkojnë të përfaqësohen me komisionerë, por me jo me popull, në zgjedhjet e ...

Qeveria ndan fondin për partitë pjesëmarrëse në zgjedhje, përjashtohen PD dhe LSI

Gazeta Tema - 15.05.2019

Qeveria ka miratuar një projektvendim dhe e ka depozituar në Kuvend për miratim. Sipas dokumentit, qeveria jep 65 milionë lekë për partitë pjesëmarrëse në zgjedhjet vendore të 2019.

KQZ të ndalë urgjentisht këtë sulm mbi procesin zgjedhor të 30 qershorit

Java News - 16.05.2019

Nga Astrit Patozi Lajmi se Partia Demokratike dhe LSI-ja do të kërkojnë të përfaqësohen me komisionerë, por me jo me popull, në zgjedhjet e 30 Qershorit është provokimi më i fundit ndaj procesit ...

"Po ndodh tani mbi Tiranë", çfarë po paralajmëron Astrit Patozi?

SOT - 14.05.2019

Ish demokrati Astrit Patozi ka krijuar partinë më të re në vend, të quajtur Bindja Demokratike. Kjo parti ka regjistuar në Komisionin e Zgjedhjeve edhe disa nga emrat që do konkurojnë për zgjedhjet ...

Lëvizja e papritur e PD-së dhe LSI-së/ Nuk përmbahet Astrit Patozi, kërkesë urgjente KQZ-së, zbulon planin 'e ...

SOT - 16.05.2019

Partia Demokratike dhe Lëvizja për Socialiste për Integrim, kërkojnë të jenë pjesë e procesit zgjedhor më 30 qershor 2019. Dy forcat politike që zgjodhën të mos marrin pjesë në garën elektorale me ...

PD dhe LSI anëtarë në KZAZ, Patozi kundër: Sulm ndaj zgjedhjeve

Mapo - 16.05.2019

Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka dalë kundër dërgimit nga PD dhe LSI të anëtarëve në KZAZ, në funksion të administrimit të zgjedhjeve të 30 qershorit.

PD-LSI në KZAZ, reagon Patozi: Komisionerët u takojnë partive që marrin pjesë në zgjedhje

Medial - 16.05.2019

TIRANË, 16 maj /MEDIAL/ Një nga themeluesit e partisë “Bindja Demokratike, Astrit Patozi e cilësoi provokim, vendimin e PD-LSI për të dërguar komisionerë në Komisionet Zonale të Administrimit të ...