TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

“Unë nuk e njoh Muzin”, teksa mohon akuzat për lobimin rus, Arben Ristani del me deklaratë të forte: Kjo histori nuk do ...

SOT - 08.11.2019

Ish-sekretari i përgjithshëm i PD-së, Arben Ristani shprehet se ai dhe as financieri i PD Ilir Dervishi nuk e njohin shtetasin Nik Muzin, i cili ka deklaruar para drejtësisë amerikane se ka marrë 625 ...

Zbardhet pjesa tjetër e dosjes/ Si e argumentuan prokurorët çështjen e financimeve

Top Channel - 08.11.2019

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare duke rrezikuar deri në 7 vite burg nëse shpallet fajtor. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës ...

Tiranë: Basha akuzohet për falsifikim dokumentash

VOA - 08.11.2019

Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e ...

Lorenc Vangjeli: Ja cila është lidhja mes parave ruse të lobimit në SHBA dhe vilës së Bashës në Tiranë

Java News - 08.11.2019

Analisti Lorenc Vangjeli paralajmëron një lidhje të çuditshme mes personazheve të përfshirë në historinë e lobimit në SHBA të partisë demokratike, dyshimit për përdorimin e parave ruse dhe historisë ...

Një hetim që nis për pastrim parash, dhe përfundon për pastrim të Bashës

Gazeta Tema - 08.11.2019

Nga Mero Baze Prokuroria e Tiranës ka mbyllur pa hetuar plotësisht skandalin e pagesës prej 675 mijë dollarë në emër të Partisë Demokratike, për një kompani lobuese në SHBA, pagesa që aty janë ...

FAKSIMILE: Prokuroria pranon se Basha ka dhënë 625 mijë dollar cash, por e mbylli dosjen pa hetuar

Gazeta Tema - 08.11.2019

Prokuroria ka vendosur të mbyllë sytë përpara provave, për lobimin e Partisë Demokratike dhe Lulzim Bashës në SHBA, me para ruse. Në dosjen hetimore, Prokuroria e pranon vetë se PD ka paguar 625 mijë ...

"Kajmaku" i PD-së është vetë kryetari

Respublica - 08.11.2019

Këputën disa koka në të majtë me ligjin e dekriminalizimit, ku i fundit ishte Kajmaku i Vorës për deklarim të rremë në formularin e dekriminalizimit, por në fund edhe PD prodhoi Kajmakun e vet.

Kontrata e lobimit në SHBA, Basha merret zyrtarisht i pandehur nga Prokuroria

Durres Lajm - 08.11.2019

Kreu i opozitës, Lulzim Basha është zyrtarisht nën akuzë nga Prokuroria e Tiranës për çështjen e kontratës së lobimit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha merret i pandehur. Në gjykatë për lobimin me 675 mijë dollarët rusë

Gazeta Tema - 08.11.2019

Nga kjo shkresë që disponon Top-Channel zoti Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi njoftohet nga prokurorët Gjergji Tako dhe Ervin Karanxha se kanë përmbyllur fazën hetimore dhe ndaj tyre rëndojnë ...

Balla: Mediat gjermane, të dhëna për përfshirjen e rusëve në financimin e Bashës

Gazeta Tema - 08.11.2019

Kryetari i Grupit Parlamentarë të PS-së Taulant Balla tha sot se mediet gjermane, sjellin fakte të reja të përfshirjes së kryetarit të PD-së Lulzim Basha në skandalin e financimin rus për fushatën ...

Gjermanët fundosin Bashën, zbulojnë si loboi kundër integrimit në shërbim të rusëve, Nicolas Muzin gati të dëshmojë ...

SOT - 08.11.2019

Lobimet në SHBA me mbështetjen e disa kompanive ruse duket se po i hapin shumë telashe kreut demokrat Lulzim Basha. Prokuroria e ka marrë tashmë të pandehur, ndërsa dje ka ardhur një goditje e fortë ...

Me porosi të rusëve?

Top Channel - 07.11.2019

Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do t’i hapë dyert për Shqipërinë. Ndërkohë që shumica e vendeve evropiane i vlerësojnë përpjekjet e ...

Russiagate: Nikc Muzin, miku i Lulzim Bashës kërkon garanci për të dëshmuar. Zbardhen letërporositë e prokurorisë ...

Gazeta Tema - 07.11.2019

Lobisti amerikan Nicolas Muzin, dëshmia e të cilit cilësohet si “thembra e Akilit” për hetimin që po zhvillon prokuroria shqiptare ndaj kreut të PD, Lulzim Basha për lobimin rus në SHBA, ka kërkuar ...

Thellohet skandali me lobimet, mediat europiane: Basha kundër integrimit të Shqipërisë, përdori Nick Muzin

Gazeta Tema - 07.11.2019

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me lobistin e Partisë Demokratike në Washington, Nick Muzin. Media “ The European ” shkruan së fundi se opozita shqiptare, e drejtuar nga Lulzim Basha po ...

ANALIZA/ Media gjermane: Basha pagoi lobistë për të penguar me çdo kusht integrimin e Shqipërisë. Pas tij qendrojnë ...

Gazeta Tema - 07.11.2019

Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do ti hapë dyert për Shqipërinë. Ndërkohë që shumica e vendeve europiane i vlerësojnë përpjekjet e ...

Me porosi të rusëve?

BalkanWeb - 07.11.2019

Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do t’i hapë dyert për Shqipërinë. Ndërkohë që shumica e vendeve evropiane i vlerësojnë përpjekjet e ...

Me porosi të rusëve?

Medial - 07.11.2019

TIRANË, 7 nëntor /MEDIAL/ Në mes të nëntorit shefat e qeverive të vendeve të BE-së do të vendosin nëse Bashkimi Evropian do t’i hapë dyert për Shqipërinë.

“Mediat gjermane, të dhëna për përfshirjen e rusëve në financimin e Bashës”

Java News - 08.11.2019

Kryetari i Grupit Parlamentarë të PS-së Taulant Balla tha sot se mediet gjermane, sjellin fakte të reja të përfshirjes së kryetarit të PD-së Lulzim Basha në skandalin e financimin rus për fushatën ...

Balla: Me porosi të kujt u censurua kjo analiza e ‘The European’: “Me porosi të rusëve?”

BalkanWeb - 08.11.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se media e debatit politik në Gjermani mbi çështjet europiane “THE EUROPEAN” ka publikuar prej ditës së djeshme një ...

Taulant Balla publikon artikullin e plotë dhe pyet Bashën: Me porosi të kujt u censurua kjo analiza e ‘The European’ me ...

SOT - 08.11.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaron se media e debatit politik në Gjermani mbi çështjet europiane “THE EUROPEAN” ka publikuar prej ditës së djeshme një ...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha në gjykatë për pastrim parash dhe falsifikim dokumentash

Top Channel - 08.11.2019

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës ...

Financimet ruse/ Basha përfundon në gjykatë si i pandehur për lobimin e 675 mijë $ në SHBA

Java News - 08.11.2019

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës ...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentesh

Telegrafi - 08.11.2019

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës ...

“Kajmaku” i PD-së është vetë kryetari

Gazeta Tema - 08.11.2019

Këputën disa koka në të majtë me ligjin e dekriminalizimit, ku i fundit ishte Kajmaku i Vorës për deklarim të rremë në formularin e dekriminalizimit, por në fund edhe PD prodhoi Kajmakun e vet.

Zbardhet pjesa tjetër e dosjes/ Si e argumentuan prokurorët çështjen e financimeve

Botasot - 08.11.2019

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare duke rrezikuar deri në 7 vite burg nëse shpallet fajtor. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës ...

FAKSIMILE/ Prokuroria pranon se Basha ka dhënë 625 mijë dollarë cash, por e mbylli dosjen pa hetuar

Java News - 08.11.2019

Në dosjen hetimore, Prokuroria e pranon vetë se PD ka paguar 625 mijë dollarë cash tek Nick Muzin. Por, pavarësisht kësaj, prokurorët e çështjes nuk e kanë hetuar këtë fakt, që është edhe thelbi i ...

Zbulimi i fortë i gazetarit: Ja cila është lidhja mes parave ruse të lobimit në SHBA dhe vilës së Bashës në Tiranë

Gazeta Tema - 08.11.2019

Analisti Lorenc Vangjeli paralajmëron një lidhje të çuditshme mes personazheve të përfshirë në historinë e lobimit në SHBA të partisë demokratike, dyshimit për përdorimin e parave ruse dhe historisë ...

Mbyllen hetimet, Lulzim Basha në gjykatë për falsifikim dokumentesh

Alb Portali - 08.11.2019

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës së Kombit, zoti Basha do të shkojë në Gjykatën e Tiranës ...

"Ka një zhvillim dramatik", Lorenc Vangjeli nxjerr prapaskenat e rënda, zbulon lidhjen mes parave ruse të ...

SOT - 08.11.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha është marrë i pandehur ditën e sotme bashkë me ish-sekretarin e përgjithshëm të PD-së Ristani dhe një zyrtar të partisë së tij.

Basha akuzohet për falsifikim dokumentesh

Koha.net - 08.11.2019

Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e ...

Një hetim që nis për pastrim parash, dhe përfundon për pastrim të Bashës

Java News - 08.11.2019

Nga Mero Baze Prokuroria e Tiranës ka mbyllur pa hetuar plotësisht skandalin e pagesës prej 675 mijë dollarë në emër të Partisë Demokratike, për një kompani lobuese në SHBA, pagesa që aty janë ...

Zëri i Amerikës: Lulzim Basha akuzohet për falsifikim dokumentesh

BalkanWeb - 08.11.2019

Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e ...

Basha akuzohet për falsifikim dokumentash

Ina - 09.11.2019

Në Tiranë, dy prokurorë të prokurorisë së kryeqytetit kërkuan sot dërgimin në gjyq për “Falsifikim të vulave, stampave dhe formularëve” kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ish-sekretarin e ...