TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Modeli i ri i makinës ikonike të Britanisë, Land Rover Defender

Top Channel - 11.09.2019

Land Rover ka hedhur zyrtarisht në treg makinën që do të zëvendësojë ikonën 71-vjeçare, Defender 4×4, e cila ka pasur sukses ndër vite dhe është pëlqyer nga miliona ndjekës, përfshi dhe Mbretëreshën ...

Vjen “Defenderi” i ri 2020: “Land Rover” ndryshon dizajnin pas 22 vitesh

Gazeta Tema - 11.09.2019

Land Rover ka ndryshuar më në fund dizajnin e Defender, duke e prezantuar në shfaqjen e makinave në Frankfurt këtë javë. Land Rover pajisi Defenderin e ri me teknologjinë e lehtë hibride (MHEV), që i ...

Kthimi i legjendës: Arrin Defender i ri i Land Rover

Botasot - 10.09.2019

Defender krejt i ri ndryshon modelin klasik që ndërpreu prodhimin tre vjet më parë. Defender i vjetër kaloi në legjendë në vitin 2016 kur, pas gati shtatë dekadash, përfundoi prodhimi serik i ...

Land Rover lansoi modelin Defender tërësisht të ri

Telegrafi - 10.09.2019

Makina për të gjitha terrenet, me fuqi të madhe dhe shumë stil Si pasardhësi i një prej makinave më të mira për të gjitha terrenet, Land Rover Defender është dashur të jetë i përkryer në të gjitha ...

Kthimi i legjendës: Arrin Defender i ri i Land Rover

Medial - 10.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

Vjen ?Defenderi? i ri 2020: "Land Rover? ndryshon dizajnin pas 22 vitesh

Albeu.com - 11.09.2019

Land Rover ka ndryshuar më në fund dizajnin e Defender , duke e prezantuar në shfaqjen e makinave në Frankfurt këtë javë. Land Rover pajisi Defenderin e ri me teknologjinë e lehtë hibride (MHEV), që ...

Kthimi i legjendës: Arrin Defender i ri i Land Rover

Flaka - 10.09.2019

Defender krejt i ri ndryshon modelin klasik që ndërpreu prodhimin tre vjet më parë. Defender i vjetër kaloi në legjendë në vitin 2016 kur, pas gati shtatë dekadash, përfundoi prodhimi serik i ...