TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Prag tragjedie në Greqi, zjarri shkrumbon disa zona, 8 persona rëndë

BalkanWeb - 13.08.2019

Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ...

Pas tërmeteve, një tjetër makth për Greqinë, kryeministri Mitsotakis ka ndërprerë menjëherë pushimet

SOT - 13.08.2019

4 fshatra në ishullin verior të Athinës, Evia janë evakuuar si pasojë e zjarrit i cili ka dalë jashtë kontrollit. Flakët u shfaqën në orën 3:00 të mëngjesit të së martës dhe rreth 300 banorë të ...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

BalkanWeb - 13.08.2019

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në ...

Çfarë po ndodh në Greqi? Pas tërmeteve, zjarre masive në disa zona

Albeu.com - 13.08.2019

Pas tërmeteve të forta, Greqia po kërcënohet nga zjarret masive. Një zjarr i madh raportohet se ka përfshirë sot ishullin Evia , afër Athinës , duke lënë të plagosur rëndë tetë persona, të cilët ...

Një zjarr gjigant përfshin Evian, në portat e Atikës

Alsat - 13.08.2019

Një manastir u evakuua sot në mëngjes dhe tre fshatra ishin gati për evakuim për shkak të një zjarri të madh pyjor, i provokuar edhe nga erërat e forta, që shpërtheu në agim në ishullin Evia, në ...