TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Takimi me Macron, flet ish ministri i Drejtësisë: Rama ka paguar 1 milion euro

SOT - 16.05.2018

Pas takimit me Makronin të shumta kanë qenë akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama. Së fundmi ka qenë ish ministri i Drejtësisë që i ka bërë publike në Facebook.

LSI përgojon Presidentin francez Macron: Ka marrë 1 milion euro nga Rama për takimin!

Java News - 16.05.2018

Deri dje ishim bërë mëse të rëndomta akuzat e krerëve të LSI në adresë të ambasadorëve perëndimorë në Shqipëri, duke i shpallur ata si të korruptuar, të lidhur me trafikun, të blerë nga krimi, etj.

Ish-ministri i nxjerr Ramës ‘të palarat’: 1 mln Euro nga taksat për një takim me Macron!

Mapo - 16.05.2018

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i njohur si një kundërshtar i hapur i qeverisë “Rama” edhe një herë i ka dhënë një goditjke “nën brez” kryeministrit.

Vdekja e Aleancës Trans-Atlantike, 1945-2018

Telegrafi - 16.05.2018

James Traub Aleanca e Atlantikut, e ndërtuar për të përmbajtur Bashkimin Sovjetik pas Luftës së Dytë Botërore, filloi të vdiste kur mbaroi Lufta e Ftohtë.

Rama: Macron më tha se Franca ende s`ka vendosur, opozita po minon negociatat me BE

LajmiFundit - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e grupit parlamentar të PS ka folur për takimin e tij me presidentin francez Macron. Rama tha se takimi në pallatin Elyse ishte me qëllim përpjekjet diplomatike të ...

Rama tregon takimin sy më sy me Macron, ja mesazhi që më dha

SOT - 16.05.2018

Fjalën e tij para grupit parlamentar të PS, Kryeministri Rama e ka nisur me detajet e takimit të quajtur sy më sy me presidentin Macron. “Takimi zgjati jashtë parashikimit për shkatë një bisede ...

Rama shfaqet i tensionuar: Por jam optimist pas takimit me Macron

Mapo - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama u shfaq i tensionuar në takimin me ligjvënësit e PS. Në mbledhjen e grupit të PS-së, Rama informoi deputetët socialistë mbi takimin me presidentin francez Emmanuel Macron.

Rama: Mora ekspertizën e përgjimit, nuk ka asnjë provë ndaj Xhafajt

Java News - 16.05.2018

“Kjo maskaradë është vënë në skenë për t’i thënë Europës së vetë Ministria e Brendshme është organizata mëmë e krimit dhe për t’i thënë shqiptarëve se sa të jetë Edi Rama në qeveri ministrat e tij të ...

Rama takon presidentin Macron, Franca vlerëson reformën në drejtësi, kryeministri kërkon mbështetje për negociatat

SOT - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka vijuar turin e lobimit në vendet e Bashkimit Europian sa i takon negociatave, teksa ditën e djeshme u ndal në Francë. Shefi i qeverisë ka udhëtuar drejt Parisit me ftesë të ...

Rama tregon detaje nga takimi në Paris, nxjerr fotot gjatë bisedës me Macron

BalkanWeb - 16.05.2018

FRANCE- Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës dje në paris, Francë, u prit në një takim zyrtar nga Presidenti francez, Emmanuel Macron. Takimi, i cili u zhvillua në Pallatin Elysee, në Paris, cilësohet ...

FOTOT/ Rama nxjerr fotot e takimit me Macron: Sot jam shumë entuziast

Gazeta Tema - 16.05.2018

Kryeministri Edi Rama deklaroi në mbledhjen e grupit parlamentar të PS-së, se është shumë entuziast pas takimit me Emanuel Macron në Paris. Rama tha se mesazhet e Macron ishin inkurajuese.

Rama nxjerr fotot gjatë bisedës me Presidentin Macron në Paris

Java News - 16.05.2018

Kryeministri Rama ka ndarë me ndjekësit e tij në facebook pamje nga takimi me presidentin Macron në Francë “ Me fotoalbumin e takimit dje në Paris me Presidentin Macron, ju uroj një ditë të mbarë 🌹” ...

Takimi në Paris, Rama poston foton me Macron

Java News - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka postuar pasditen e së hënës atë që e ka quajtur “Foto e ditës”. Bëhet fjalë për takimin në “Elysse” ku Rama u prit nga presidenti francez, Emanuel Macron.

Ish-ministri i LSI: Rama 1 milion euro nga taksat për takimin me Macron

BalkanWeb - 16.05.2018

TIRANE- Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani deklaroi sot se kryeministri Edi Rama ka paguar 1 milion euro për të realizuar takimin me presidenti e Francës, Emanuel Macron.

ANALIZA: Vdekja e Aleancës Trans-Atlantike, 1945-2018

Gazeta Tema - 16.05.2018

Nga James Traub Aleanca e Atlantikut, e ndërtuar për të përmbajtur Bashkimin Sovjetik pas Luftës së Dytë Botërore, filloi të vdiste kur mbaroi Lufta e Ftohtë.

Negociatat, Rama: Franca po studion vendimmarrjen, jam optimist pas takimit me Macron

Java News - 16.05.2018

Në mbledhjen e grupit të PS-së, Rama informoi deputetët socialistë mbi takimin me presidentin francez Emmanuel Macron. “Në takimin që zgjati jashtë parashikimit për shkak të një bisede shteruese mbi ...

Macron pret Ramën në Elysee (Video)

Ina - 15.05.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama u prit në pallatin presidencial Elysee, nga kreu i shtetit të Francës, Emanuel Macron. Ashtu siç pritej Rama kërkon që të lobojë tek kancelaritë evropiane për ...

“Macron lë pa përgjigje Ramën, në Berlin të shqetësuar për krimin dhe korrupsionin”

BalkanWeb - 15.05.2018

Për më shumë se 1 orë e 30 minuta, kryeministri Edi Rama duke se nuk ia ka mbushur mendjen Presidenti francez Macron, që Franca të jetë mbështetëse për çeljen e negociatave të BE me Shqipërinë.

Presidenti francez Macron pret Ramën në Elysee

LajmiFundit - 15.05.2018

Kryeministri Rama është pritur nga presidenti francez Emmanuel Macron mesditën e të martës. Kreu i shtetit francez iu përgjigj pozitivisht letrës personale të kryeministrit shqiptar Edi Rama, përsa i ...

Macron nuk i premton Ramës: Do lexojmë raportin dhe…

Mapo - 15.05.2018

Presidenti francez Emmanuel Macron prit Kryeministrin Edi Rama në Elize, në një takim që ishte parashikuar të zgjaste 50 minuta por që shkoi përtej axhendës, duke zgjatur 1 orë e 30 minuta.

Rama takohet me Macronin, Franca i sheh pozitive reformat në Shqipëri

Koha.net - 15.05.2018

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka pritur sot në Paris kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas “Top-Channel”, Macron është shprehur i kënaqur për reformat, sidomos atë në drejtësi, në Shqipëri.

Rama në Paris, takon Presidentin francez Macron

ABC News - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama u takua sot në Paris me Presidentin francez, Emanuel Makron. Sipas njoftimit të faqes zyrtare të presidencës franceze, takimi ishte parashikuar në orën 11:00 në pallatin ...

Macron pret Ramën në Paris

RTSH - 15.05.2018

Presidenti Francez Emanuel Makron priti në pallatin presidencial “Elize” në Paris, kryeministrin Edi Rama.Takimi që u zhvillua me kërkesë të kryeministrit shqiptar, vjen në një moment kur pak javë ...

Rama vizitë në Francë, pritet nga presidenti Macron në Pallatin Elysse (Video)

BalkanWeb - 15.05.2018

FRANCE- Ndonëse politika në vend ‘zien’ dhe opozita kërkon largimin e ministrit Fatmir Xhafajt pas audiopërgjimit të publikuar ku përmendet vëllai i tij Agron Xhafaj që sipas PD bën pazare droge dhe ...

Rama-Macron, ja çfarë i ka çuar PD para takimit qeverisë franceze

Mapo - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot takimin e paralajmëruar në Pallatin Elize me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Në axhendën e presidentit francez ishte përfshirë edhe një takim me ...

Takoi Macron, zakoni që Rama nuk e përsëriti në takim…

Mapo - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot takimin e paralajmëruar në Pallatin Elize me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Në axhendën e presidentit francez ishte përfshirë edhe një takim me ...

Rama takohet me Macron, në fokus reformat integruese

Mapo - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama eshte takuar me presidentin e Frances Manuel Macron ne pallatin Elise. Sipas axhendes se publikuar ne faqen zyrate te kreut te shtetit Francez, takimi nisi ne oren 11:00.

Negociatat me BE-ne, Rama takon sot presidentin francez

Zhurnal - 15.05.2018

Negociatat me BE-ne, Rama takon sot presidentin francez Paris, 15 maj - Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me presidentin francez, Emmanuel Macron me të cilin do të diskutojë për hapjen e ...

VIDEO/ Kryeministri Rama shkel në Elysée, pritet nga Presidenti Macron

Java News - 15.05.2018

Kryeministri shqiptar Edi Rama po zhvillon një vizitë sot në Paris, ku u prit nga presidenti francez Emanuel Macron. Franca është një ndër tre vendet skeptike lidhur me hapjen e negociatave zyrtare ...

VIDEO/ INTEGRIMI: Rama mbërrin në Elysée, pritet nga Emanuel Macron

Gazeta Tema - 15.05.2018

Kryeministri shqiptar Edi Rama po zhvillon një vizitë në Paris, ku u prit nga presidenti francez Emanuel Macron në pallatin Elysée. Momentet e para të takimit midis Ramës dhe Macron i ka postuar ...

Edi Rama me nderime shtetërore pritet nga Emmanuel Macron në Francë (VIDEO)

Tetova Sot - 15.05.2018

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një takim zyrtar me Kryeministrin e Francës, Emmanuel Macron. Macron realizoi pritje të ngrohtë me nderime të larta shtetërore për Ramën saktësisht në ...

60 minuta takim me Macron, Rama sot në Paris

ABC News - 15.05.2018

Sot kryeministri Edi Rama pritet të takohet me Presidentin francez Emanuel Macron në Paris. Takimi pritet të zhvillohet në orën 11:00 në Pallatin Presidencial francez.

Rama kërkon votën e Francës për negociatat, takon sot Presidentin Macron

Java News - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama sot në orën 11:00 do të pritet në një takim nga Presidenti francez, Emmanuel Macron. Vizita e kreut të qeverisë shqiptare vjen në kuadër të lobimit për çeljen e negociatave të ...

Takimi në Francë, Rama poston foton me Macron

SOT - 15.05.2018

Presidenti francez Emanuel Macron ka diskutuar me Kryeministrin Rama në Pallatin Elize përgjatë 1 ore e 30 minuta. Rama ka postuar pasditen e së hënës atë që e ka quajtur “Foto e ditës”.

Internacionalizmi dhe politika e re e Macronit

Gazeta Tema - 14.05.2018

Presidenti francez Emmanuel Macron fillimisht e përshkroi lëvizjen e tij të re politike si “as djathtas dhe as majtas” dhe tani thotë se ajo është “si djathtas ashtu edhe majtas”.

Presidenca franceze zyrtarizon takimin Macron-Rama

Mapo - 14.05.2018

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin Edi Rama. Në facebook zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit, ku në datën 15 maj është parashikuar edhe takimi ...

Presidenti Macron do te prese Edi Ramen para nisjes se Samitit te Sofjes

Gazeta Tema - 14.05.2018

Presidenti francez Emmanuel Macron do te takohet me kryeministrin Edi Rama para nisjes se Samitit te Sofjes ne Bullgari. Takimi eshte konfirmuar ne faqen zyrtare në Facebook zyra e Elysee e cila ka ...

Presidenca franceze e konfirmon: Ja kur mbahet takimi Rama-Macron

Java News - 14.05.2018

Konfirmohet zyrtarisht takimi mes Kryeministrit Edi Rama dhe presidentit francez Emanuel Macron. Presidenca franceze ka shënuar në axhendë takimin mes kreut të shtetit francez dhe shefit të qeverisë ...

Opozita shqiptare akuzon presidentin e Francës, se është blerë me një milionë euro nga Edi Rama

Gazeta Tema - 16.05.2018

Opozita në betejën e saj kundër Edi Ramës, ka përfshirë dhe vetë presidentin e Francës, Emanuel Macron. Sipas Ylli Manjanit, ai është blerë me një milionë euro nga Edi Rama, në mënyrë që ta presë ...

Macron pret Ramën në Elysee

Telegrafi - 15.05.2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është pritur nga presidenti francez Emmanuel Macron sot në Paris. Kreu i shtetit francez iu përgjigj pozitivisht letrës personale të kryeministrit shqiptar sa i ...

Rama takohet me Macronin, Franca i sheh pozitive reformat në Shqipëri

Portalb - 15.05.2018

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka pritur sot në Paris kryeministrin shqiptar Edi Rama. Sipas “Top-Channel” , Macron është shprehur i kënaqur për reformat, sidomos atë në drejtësi, në Shqipëri.

Rama pritet me nderime shtetërore nga presidenti francez

Lajmi.net - 15.05.2018

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka zhvilluar një takim zyrtar me Kryeministrin e Francës, Emmanuel Macron. Macron realizoi pritje të ngrohtë me nderime të larta shtetërore për Ramën saktësisht në ...

Kryeministri Rama takon Presidentin Macron në Francë (VIDEO)

Durres Lajm - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama është pritur këtë të martë në një takim nga presidenti francez, Emanuel Macron. Takimi u zhvillua në Pallatin Presidencial francez.

Presidenca franceze zyrtarizon takimin Macron-Rama

SOT - 14.05.2018

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin Edi Rama. Në facebook zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit, ku në datën 15 maj është parashikuar edhe takimi ...

Francë: Rama takon Macron, ja video që postoi online

Mapo - 15.05.2018

Kryeministri Edi Rama takoi paraditen e sotme presidentin francez, Emmanuel Macron. Në faqen e tij në Facebook, kryeministri postoi video nga momenti zyrtar i pritjes në pallatin Elysee.

Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron

Telegrafi - 14.05.2018

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në faqen zyrtare në Facebook, zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit Macron, ku në ...

Presidenca franceze konfirmon takimin Rama-Macron

Portalb - 14.05.2018

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Në faqen zyrtare në Facebook, zyra e Elysee ka publikuar axhendën e presidentit Macron, ku në ...

Rama takon sot presidentin francez Macron

SOT - 15.05.2018

Presidenca franceze ka zyrtarizuar takimin e Emmanuel Macron me kryeministrin Edi Rama, ditën e sotme. Takimi i kryeministrit Rama me presidentin Macron vjen vetëm pak ditë përpara se Këshilli i ...