TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Këngëtarja me origjinë shqiptare, për të dytën herë në Eurovision

Mapo - 16.04.2019

Këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira do të jetë sërish pjesë e Eurovision, por kësaj rradhe për të performuar si e ftuar. Lajmi është bërë i ditur nga vetë ajo përmes një postimi në ...

Jo vetëm Jonida, një tjetër shqiptare do performojë në Eurovision

Durres Lajm - 16.04.2019

Këngëtarja Jonida Maliqi do të performojë në maj në "Eurovision" me këngën "Ktheju tokës", një këngë që është pritur shumë mirë nga publiku dhe është pretendente për fituese.

Këngëtarja e njohur: Do Të performoj në finalen e ‘Eurovision-it’

BalkanWeb - 16.04.2019

Vitin e kaluar Eleni Foureira fitoi zemrat e gjithë publikut europian me këngën e saj ritmike “Fuego”, me të cilën prezantoi Qipron në ‘Eurovision’. Këngëtarja me origjinë shqiptare fitoi vendin e ...

Këngëtarja shqiptare ngjitet për herë të dytë në skenën e “Eurovizion”

Ina - 16.04.2019

Në edicionin e vitit të kaluar në ‘Eurovision’, këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira përfaqësoi Qipron me këngën “Fuego”, ku arriti të renditej e dyta.

Shqiptarja e ftuar speciale në finalen e Eurovizion

Gazeta Express - 16.04.2019

Këngëtarja Eleni Fourera është vajza me origjinë nga Fieri e cila përfaqësoi Qipron vitin e shkuar në festivalin Evropian. Kënga e saj ‘Fuego’ u pëlqye në masë dhe u rendit e dyta në ‘Eurovizion’.

Shqiptarja Eleni Foureira do të përformojë edhe këtë vit në Eurovision

Telegrafi - 16.04.2019

Eleni Foureira do të performojë edhe këtë vit në festivalin evropian të muzikës, i njohur më mirë si Eurovision. Pasi vitin e kaluar përfaqësoj shtetin e Qipros, këngëtarja shqiptare do të mysafire e ...

Kjo është shqiptarja që do të këndojë në finalen e “Eurovision”

Lajmi.net - 16.04.2019

Përveç Jonida Maliqit që këtë vit përfaqëson Shqipërinë në "Eurosong", një tjetër shqiptare do të këndojë në finalen e këtij kompeticioni. Eleni Foureira është këngëtarja me prejardhje shqiptare që ...

“Nga Enver Hoxha te këngët me klikime shumëmilionëshe”- Ja si prezantohet Shqipëria në televizionin Izraelit

Gazeta Express - 15.04.2019

Izraeli është shteti pritës ku do të mbahet këtë vit festivali europian i muzikës “Eurovision”. Për të informuar më shumë publikun me kulturën muzikore dhe historinë e shteteve pjesmarrëse në këtë ...

Performanca e Jonida Maliqit në ndejën e Eurovisionit në Londër

Telegrafi - 15.04.2019

Në kuadër të e performancave para netëve të Eurovisionit, Jonida Maliqi e ka interpretuar në Londër këngën e saj përfaqësuese, “Ktheju tokës”. Këngëtarja është mirëpritur nga publiku londinez gjatë ...

Në prag të Eurovision-it, Izraeli ironizon keq shqiptarët në muzikë

Mapo - 15.04.2019

Shqipëria do të përfaqësohet këtë vit në Eurovizion me këngëtaren Jonida Maliqi, e cila do të këndojë “Ktheju Tokës”. Ndonëse kjo këngë ka përftuar një sërë komentesh pozitive nga anëmbanë botës, ...

Jonida Maliqi performon në London Eurovision Party

Koha.net - 15.04.2019

Në vazhdën e performancave para netëve të festivalit evropian ‘Eurovizion’, përfaqësuesja e Shqipërisë, këngëtarja Jonida Maliqi, ka performuar në Londër këngën ‘Ktheju tokës’.

Performanca e Jonida Maliqit në “London Eurovision Party”

Lajmi.net - 15.04.2019

Jonida Maliqi ka performuar plot energji në "London Eurovision Party". Jonida Maliqi po vazhdon me performancat që mbahen para netëve finale të festivalit “Eurovision”, shkruan lajmi.net.

"Eurovision 2019", Izraeli ironozion shqiptarët (VIDEO)

Durres Lajm - 15.04.2019

Në muajin maj, këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin "Eurovision", që do të mbahet në Tel Aviv në Izrael. Vetëm disa ditë para nisjes së festivalit, mediat izraelite i ...

Kjo është shqiptarja që do të këndojë në finalen e “Eurovision”

Almakos - 16.04.2019

Përveç Jonida Maliqit që këtë vit përfaqëson Shqipërinë në “Eurosong”, një tjetër shqiptare do të këndojë në finalen e këtij kompeticioni. Eleni Foureira është këngëtarja me prejardhje shqiptare që ...

Performanca e Jonida Maliqit në “London Eurovision Party”

Almakos - 15.04.2019

Jonida Maliqi ka performuar plot energji në “London Eurovision Party”. Jonida Maliqi po vazhdon me performancat që mbahen para netëve finale të festivalit “Eurovision”, shkruan lajmi.net.

Kjo është shqiptarja që do të këndojë në finalen e “Eurovision”

Gazeta Express - 16.04.2019

Përveç Jonida Maliqit që këtë vit përfaqëson Shqipërinë në “Eurosong”, një tjetër shqiptare do të këndojë në finalen e këtij kompeticioni. Eleni Foureira është këngëtarja me prejardhje shqiptare që ...

Performanca e Jonida Maliqit në “London Eurovision Party”

Ina - 15.04.2019

Jonida Maliqi ka performuar plot energji në “London Eurovision Party”. Jonida Maliqi po vazhdon me performancat që mbahen para netëve finale të festivalit “Eurovision”, shkruan lajmi.net.

Performanca e Jonida Maliqit në “London Eurovision Party”

Botasot - 15.04.2019

Jonida Maliqi ka performuar plot energji në "London Eurovision Party". Jonida Maliqi po vazhdon me performancat që mbahen para netëve finale të festivalit “Eurovision”.

Performanca e Jonida Maliqit në “London Eurovision Party” (VIDEO)

Tetova Sot - 15.04.2019

Jonida Maliqi ka performuar plot energji në “London Eurovision Party”. Jonida Maliqi po vazhdon me performancat që mbahen para netëve finale të festivalit “Eurovision”.