TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak

Evropaelire - 08.11.2019

Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve ...

Protestat në Irak/ Katër të vrarë megjithë premtimet për të mos qëlluar

SOT - 07.11.2019

Forcat e sigurisë në Irak kanë vrarë sot katër aktivistë anti-qeveritarë, vetëm një ditë pasi ushtria premtoi të mos qëllonte me plumba ndaj protestuesve.

Forcat irakiane vrasin 4 protestues në Bagdad

Flaka - 07.11.2019

Dhjetëra demonstrues të tjerë janë plagosur nga plumbat e vërtetë të forcave të sigurisë që po përpiqen të shpërndajnë protestuesit. Katër protestues irakianë u vranë nga plumbat e forcave të ...

Forcat irakene qëllojnë ndaj protestuesve duke vrarë katër nga ta në Bagdad

Botasot - 07.11.2019

Forcat irakiane të sigurisë qëlluan të paktën katër protestues në Bagdad qendror të enjten, thanë policia dhe burimet mjekësore, pasi javë të trazirave vdekjeprurëse nuk treguan shenja të zvogëlimit, ...

Protestuesit e Irakut sulmojnë urën në Bagdad, një mjek mbetet i vrarë

Botasot - 06.11.2019

Protestuesit antiqeveritar në Irak sulmuan një urë të katërt të mërkurën në Bagdad qendror, ku forcat e sigurisë i shtynë ata përsëri me shkopa dhe gaz lotsjellës, duke plagosur dhjetëra, dhe një ...

Vazhdojnë protestat në Irak, policia përdor armët e zjarrit

Gazeta Express - 06.11.2019

Forcat irakiane të sigurisë kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të protestuesve të mërkurën në Bagdad në kohën kur tensionet janë rritur edhe në pjesë të tjera të vendit mes kryengritësve dhe ...

Vazhdojnë protestat në Irak, policia përdor armët e zjarrit

Flaka - 06.11.2019

Forcat irakiane të sigurisë kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të protestuesve të mërkurën në Bagdad në kohën kur tensionet janë rritur edhe në pjesë të tjera të vendit mes kryengritësve dhe ...

Protestuesit e Irakut sulmojnë urën në Bagdad, një mjek mbetet i vrarë

Tetova Sot - 06.11.2019

Protestuesit antiqeveritar në Irak sulmuan një urë të katërt të mërkurën në Bagdad qendror, ku forcat e sigurisë i shtynë ata përsëri me shkopa dhe gaz lotsjellës, duke plagosur dhjetëra, dhe një ...

Protestuesit e Irakut sulmojnë urën në Bagdad, një mjek mbetet i vrarë

BalkanWeb - 07.11.2019

Protestuesit antiqeveritar në Irak sulmuan një urë të katërt të mërkurën në Bagdad qendror, ku forcat e sigurisë i shtynë ata përsëri me shkopa dhe gaz lotsjellës, duke plagosur dhjetëra, dhe një ...

Protestuesit e Irakut sulmojnë urën në Bagdad, një mjek mbetet i vrarë

Zhurnal - 07.11.2019

Protestuesit antiqeveritar në Irak sulmuan një urë të katërt të mërkurën në Bagdad qendror, ku forcat e sigurisë i shtynë ata përsëri me shkopa dhe gaz lotsjellës, duke plagosur dhjetëra, dhe një ...

Forcat irakiane qëllojnë ndaj protestuesve duke vrarë katër nga ta në Bagdad

Zhurnal - 07.11.2019

Forcat irakiane të sigurisë qëlluan të paktën katër protestues në Bagdad qendror të enjten, thanë policia dhe burimet mjekësore, pasi javë të trazirave vdekjeprurëse nuk treguan shenja të zvogëlimit, ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak

Top Channel - 08.11.2019

Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak

Gazeta Express - 08.11.2019

Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak

Botasot - 08.11.2019

Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak

Durres Lajm - 08.11.2019

Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak

Portalb - 08.11.2019

Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve ...

Disa të vrarë në protestat antiqeveritare në Irak

Alsat - 08.11.2019

Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve ...

Viktima në protestat antiqeveritare në Irak

RTSH - 08.11.2019

Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve ...

Protestat antiqeveritare në Irak, vriten 10 persona

Tetova Sot - 08.11.2019

Të paktën gjashtë persona janë qëlluar për vdekje nga forcat irakiane të sigurisë në Bagdad, dhe katër të tjerë u vranë në Basra, pas përleshjeve mes forcave të sigurisë dhe protestuesve ...