TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Kryeministri Haradinaj pranon urim nga ish-presidenti i Shqipërisë, Rexhep Meidani

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka marrë mesazh urimi nga ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Rexhep Meidani. Në mesazhin e urimit thuhet: I nderuar z.Haradinaj, Ju ...

Kryeministri i Turqisë, Binali Yildirim uron Ramush Haradinajn

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Në urimin e kryeministrit Yildirim thuhet: I nderuar ...

Kabineti “Rambo 2”

Lajm - 13.09.2017

FADIL LEPAJA E dini atë fabulën për atë qenin e gjahut i cili e kishte zanë lepurin dhe po sillej çuditshëm ndaj tij? Ndoshta në këtë rast, fjala “quditshëm” nuk është e mjaftueshme për të shprehur ...

A u hoqën nga programi qeverisës Ushtria dhe Trepça si kusht i Listës Serbe?

Gazeta Express - 13.09.2017

Dy çështjet me rëndësi të madhe për Kosovën, ajo për Ushtrinë dhe pronësia mbi Trepçën nuk janë larguar nga programi qeverisës i kryeministrit të ri të vendit Ramush Haradinajt.

Kryeministri turk i shkruan Haradinajt, kërkon thellimin e raporteve Turqi-Kosovë

Gazeta Express - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka pranuar telegram urimi nga kryeministri i Republikës së Turqisë, Binali Yildirim. Homologu i tij është shprehur i bindur se edhe gjatë ...

Ofendimi i gazetarëve nga Haradinaj, vjen përgjigja nga Zyra e Kryeministrit (Video)

Telegrafi - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk ka hezituar t’i fyejë gazetarët. Gjatë një konference për shtyp, një pyetje të gazetarëve rreth ...

Riza Halimi uron kryeministri Haradinaj

Koha.net - 13.09.2017

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi, ka uruar kryeministrin Ramush Haradinaj me rastin e zgjedhjes kryetar Qeverisë së Kosovës. Në telegram Halim ka thënë: I nderuar z.

Zyra e Kryeministrit: Haradinaj kërkon profesionalizëm nga gazetarët

Zeri - 13.09.2017

Zyra e Kryeministrit ka reaguar pas polemikës së kryeministrit Haradinaj dhe gazetares së Ekonomia Online e ku i pari i ekzekutivit u rekomandoi gazetarëve që të mësojnë gjuhën angleze.

Kështu flet anglisht Kryeministri Ramush Haradinaj (VIDEO)

Zeri - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, së fundi u përfshi në polemika me një gazetare të cilës i tha se “mediat nuk po dinë anglisht”. “Kam respekt për media shumë, më besoni por shumica prej ...

Përgjigjet Zyra për media e Kryeministrit - tash e ofendon Asociacionin e gazetarëve

Gazeta Express - 13.09.2017

Ish – gazetarët që tani punojnë si këshilltarë në Zyrën e Kryeministrit Haradinaj, kanë reaguar pas një letre që kanë marrë nga Asocioacioni i Gazetarëve që përmes një reagimi publik ka kërkuar që ...

Kjo është gazetarja e cila u ofendua nga kryeministri Haradinaj (Foto)

Lajmi.net - 13.09.2017

Në konferencën e mbajtur sot në Ministrinë e Infrastrukturës, kryeministri i sapo emëruar, Ramush Haradinaj, është nervozuar kur është pyetur në lidhje me çështjen e Demarkacionit.

Arbana Xharra e PDK-së: Haradinaj t’u kërkojë falje gazetarëve

Lajmi.net - 13.09.2017

Ish- gazetarja Arbana Xharra, tashmë pjesë e PDK-së ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj t’u kërkojë falje të gjithë gazetarëve. Ky reagim ka ardhur pasi Haradinaj gjatë ditës së ...

Vuçiq: Ja ku e kam parë “sefte” Ramush Haradinajn?

Lajmi.net - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se kryeministrin e ri të Kosovës, Ramush Haradinajn e ka parë vetëm një herë. Sipas tij, “statusi i kriminelit të luftës për të mbetet”.

Haradinaj paralajmëron firmat: Përfundojini rrugët në kohë përndryshe ndëshkoheni

Albeu.com - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar nga kompanitë kontraktuese për ndërtimin e rrugëve që t’i kryejnë punë t në afatin e përcaktuar kohor , në mënyrë që të mos ketë ...

AGK: Askush s’do të mund ta kontrollojë përmbajtjen e pyetjes së gazetarëve, Kryeministër

Koha.net - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve.

Kryeministri kërkon përshpejtimin e punëve në projektet rrugore

Koha.net - 13.09.2017

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, e vizitoi sot Ministrinë e Infrastrukturës, ku u prit nga ministri Pal Lekaj, transmeton Koha.net.

Lulzim Basha uron kryeministrin Haradinaj për detyrën e re

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, i ka dërguar telegram urimi kryeministrit Ramush Haradinaj, për detyrën e re në krye të Qeverisë të Republikës së Kosovës.

Haradinaj “kapet” me gazetarët: Shkoni më shumë në shkollë, lexoni më shumë (VIDEO)

Ina - 13.09.2017

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. ...

Haradinaj nuk do vonesa në kryerje të punëve

Zeri - 13.09.2017

Haradinaj gjatë vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës kërkoi që punët infrastrukturore të kryhen me kohë. Teksa vizitoi kolegun e tij partiak Pal Lekaj që ka marrë drejtimin e Ministrisë së ...

Haradinaj “sulmon” gazetarët: S’dini anglisht, duhet të bëni me shumë shkollë

Ora news - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka debatuar me një gazetare lidhur me qëndrimin e Ambasadës Amerikane për çështjen e Demarkacionit. Haradinaj gjatë konferencës për media që ka mbajtur pas ...

Haradinajt nuk i pëlqen pyetja për Demarkacionin, ofendon gazetarët: Kryeni shkollë e lexoni, se s’po i kuptoni gjërat ...

Telegrafi - 13.09.2017

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, pak ditë pasi mori detyrën si kryeministër i vendit, nuk hezitoi t’i fyejë gazetarët. Kryeministri u sugjeroi gazetarëve të kryejnë shkollë dhe të lexojnë më ...

Kryeministri sulmoi gazetarët në prani të një "intelektuali të madh" (Foto)

Gazeta Express - 13.09.2017

Me ofendime është përgjigjur kryeministri Ramush Haradinaj në një pyetje të një gazetareje rreth qëndrimit të SHBA’së për shkarkimin që shefi i ekzekutivit ia bëri Komisionit Shtetëror për ...

AGK reagon ndaj kryeministrit Haradinaj: Bëhu bashkëpunues, jo ofendues

Gazeta Express - 13.09.2017

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është i dëshpëruar me deklaratat e kryeministrit të vendit Ramush Haradinaj, i cili ironizoi me përgatitjen profesionale të gazetarëve.

Kosova e Turqia me vullnet të dyanshëm për thellimin e bashkëpunimit

Koha.net - 13.09.2017

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli takoi sot Ambasadoren e Turqisë, ri-konfirmohet mbështetje dhe bashkëpunimi dypalësh, transmeton Koha.net.

Haradinaj ofendon gazetarët, i quan të pashkollë

Koha.net - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e Infrastrukturës.

Vuçiq e quan Haradinajn kriminel, thotë nuk tërhiqemi nga Kosova

Koha.net - 13.09.2017

Vetëm pak ditë pas krijimit të qeverisë së Kosovës dhe emërimit të Ramush Haradinaj kryeministër, presidenti i Serbisë Vuçiq në një konferencë për mediat ka lëshuar akuza të forta ndaj kreut të ri të ...

Kur e keqja më e vogël për serbët është Haradinaj

Respublica - 13.09.2017

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka shpjeguar para serbëve arsyet pse këshilloi Listën Serbe t’i bashkohet qeverisë së Ramush Haradinajt. Në një konferencë për shtyp edhe pse e quajti Haradinajn ...

Ramush Haradinajn nuk e njeh si kryeministër 'shtëpia e tij'

Zeri - 13.09.2017

Kryeministri i ri i Kosovës nuk figuron ende si kryeministër në faqen zyrtare të Qeverisë. Haradinaj po hynë në ditën e tretë të qeverisjes së tij, të cilën sic duket e ka marrë me shumë seriozitet, ...

​A do t’ua ndryshojnë mendimin Haradinajt e Ismajlit vdekjet në QKU?

Gazeta Express - 13.09.2017

Heroike e konsideroi punën e mjekëve në QKUK, kryeministri Ramush Haradinaj në vizitën e tij të parë në Emergjencë, si shef i ekzekutivit, të hënën mbrëma.

Zbulohet fotoja e rrallë, ja si dukeshin Ramush Haradinaj dhe Anita ditën e dasmës

BalkanWeb - 13.09.2017

PRISHTINE- Zbulohet një foto e rrallë e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj me bashkëshorten e tij Anita në ditën e dasmës. Ata u njohën gjatë punës para shumë viteve.

Presidenti serb Vuçiç këmbëngul

ABC News - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic, ka përsëritur se sipas tij kryeministri i ri i Kosovës Ramush Haradinaj është një kriminel. Duke folur për hyrjen e Listës serbe në qeverinë e Kosovës, Vucic ...

Haradinaj: Do të bëjmë rishikimin e buxhetit për pensionet e veteranëve

Lajmi.net - 13.09.2017

Kryeministri Ramush Haradinaj, është zotuar se do të bëjë rishikimin e buxhetit në mënyrë që pensionet e veteranëve të mos paguhen vëtëm pjesshëm, po në bazë të rregullt dhe me pagesë të plotë me ...

Kryeministri Haradinaj nis konflikt të hapur me media: Gazetarët të shkojnë në shkollë (Video)

Gazeta Express - 13.09.2017

​Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ofenduar gazetarët gjatë një konference për media që ka mbajtur pas vizitës në Ministrinë e ...

Anita e gëzuar për bashkëshortin: Kryeministri ynë ka shumë punë për të bërë (Foto)

Gazeta Express - 13.09.2017

Ditë më parë kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj në një ceremoni solemne pranoi postin e kryeministrit të ...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj do të duhet ta “gëlltisë bretkosën e madhe”!

Telegrafi - 13.09.2017

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministri i ri i Kosovës, Ramush Haradinaj, do të duhet të zbatojë ...

Haradinaj u premton pensione me rregull veteranëve të luftës

Koha.net - 13.09.2017

Pensionet e veteranëve do të paguhen me rregull sipas ligjit, sepse vonesat që po ndodhin tani janë të pajustifikueshme, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj gjatë pritjes që u bëri udhëheqësve të ...

Haradinaj bisedon për Lekajn për autostradën “Arbën Xhaferi”

Alb Portali - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar sot Ministrinë e Infrastrukturës ku u takua me ministrin e sapo zgjedhur Pal Lekaj. Kryeministri Haradinaj tha se ka shkuar aty që të mësojë më ...

Mediat serbe për Asociacionin: Haradinaj duhet "ta gëlltisë bretkosën e madhe”!

Gazeta Express - 13.09.2017

Pavarësisht premtimeve të tij gjatë fushatës zgjedhore se ai nuk do të lejojë krijimin e Komunitetit të Komunave Serbe, kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj, do t'i duhet të zbatojë ...

Haradinaj e cakton këshilltarin për kategoritë e dalura nga lufta

Telegrafi - 13.09.2017

Gazmend Syla do të jetë këshilltar i Ramush Haradinajt për kategoritë e dalura nga lufta. Lajmin e ka konfirmuar deputeti i AAK-së, Bekë Berisha. Ndër të tjera thuhet se kryeminstri Haradinaj i ka ...

Kur martohej Ramush Haradinaj

Antpress - 13.09.2017

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij, prezantuesja Anita Muçaj – Haradinaj janë një çift shumë i pëlqyer. Ata janë të martuar para 13 vjetësh dhe kanë 3 fëmijë, shkruan ...

Ky është këshilltari i kryeministrit Haradinaj, që do të merret me kategoritë e dala nga lufta

Gazeta Express - 13.09.2017

Gazmend Syla do të jetë këshilltar i Ramush Haradinajt për kategoritë e dala nga lufta. Lajmin e ka konfirmuar deputeti i AAK-së, Bekë ...

Haradinaj viziton Ministrinë e Infrastrukturës

Botasot - 13.09.2017

Ramush Haradinaj, viziton sot Ministrinë e Infrastrukturës. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga zyra e kryeministrit. “Kryeministri Ramush Haradinaj viziton Ministrinë e ...

Vuçiç: Bisedimet ndryshuan jetën e serbëve në Kosovë

VOA - 13.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, tha se në muajin tetor do të fillojë periudha e re e dialogut brenda serb për çështjen e Kosovës, sepse në varësi të marrëdhënieve me të Serbia do të ketë një ...

Foto e rrallë: Ramushi dhe Anita në ditën e dasmës (Foto)

Gazeta Express - 13.09.2017

Çifti, Anita Muçaj dhe Ramush Haradinaj, ishin njohur gjatë punës para shumë viteve. Anita në at kohë punonte në Radio Kosova dhe Ramushi kishte shkuar për një ...

Vuçiç shpërthen ndaj Haradinajt: Ai është kriminel

Albeu.com - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçic , ka lëshuar në mbrëmjen e së martës fjalë të rënda në drejtim të kryeministrit të ri të Kosovës, Ramush Haradinaj.

“Pritet takim i qeverive Serbi – Shqipëri- Kosovë”

Koha.net - 12.09.2017

Jozyrtarisht në Beograd pohohet se ka mundësi që brenda një periudhë të afërt të mbahet takimi ndërmjet qeverive të Serbisë, Shqipërisë e Kosovës, transmeton Koha.net.

Foto e rrallë: Ramushi dhe Anita në ditën e dasmës (Foto)

Lajmi.net - 12.09.2017

Çifti, Anita Muçaj dhe Ramush Haradinaj, ishin njohur gjatë punës para shumë viteve. Anita në at kohë punonte në Radio Kosova dhe Ramushi kishte shkuar për një intervistë.

Vuçiq: E mbështeta Listën Serbe për të hyrë në koalicion me Haradinajn

Lajmi.net - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn.

Vuçiqi thotë se Lista Serbe kishte tri opsione dhe se ai e mbështeti opsionin me Haradinajn

Almakos - 12.09.2017

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në një konferencë për media ka thënë se i kishte dhënë përkrahje Listës Serbe që të hyjë në koalicion me Ramush Haradinajn.

Vuçiç: Dialogu me Kosovën rinis në Tetor

Java News - 12.09.2017

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç, deklaroi ditën e martë se në Tetor do të fillohet faza e re e dialogut të brendshëm me Kosovën, dhe e vuri në dukje se është koha e duhur për këtë, meqë sipas tij ky ...