TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Braimllari: Qëndrimet e LSI në funksion të përmirësimit të qeverisjes, jo kundër Ramës

BalkanWeb - 20.03.2017

TIRANE- Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, ka sqaruar mbrëmjen e sotme qëndrimin e kësaj force politike ndaj çështjeve të ndryshme në vend.

A do e votojл LSI emлrimin e Xhafajt si Ministлr? Ja si pлrgjigjet Luan Rama

Botasot - 20.03.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka qenë sot i ftuar në studion e ABC News ku ka komentuar situatën politike në vend. I pyetur nëse LSI do të votojë emërimin e Fatmir Xhafajt ...

LSI del kundлr Ramлs/Zgjedhjet pa opozitлn janл farsл

Botasot - 20.03.2017

Lëvizja Socialiste për Integrim ka shprehur opinionin për prezencën e opozitës në zgjedhjet e 18 qershorit. Me një deklarat të tijën, nënkryetari i LSI, Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa ...

LSI i jep një tjetër sinjal të fortë Ramës: S’ka zgjedhje pa opozitën, do ishin farsë

LajmiFundit - 20.03.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farse. Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe kapërcimi ...

Teatër në çadrën e pushtetit, LSI mund të mos hyjë në zgjedhje (Video)

Respublica - 20.03.2017

Edi Rama rrezikon të hyjë i vetëm në zgjedhje, pasi LSI duket se nuk do e ndjekë nga pas por do t’i qëndrojë parimit për zgjedhje me opozitën. Një ditë pasi Edi Rama ose partneri në koalicion tha se ...

LSI i përgjigjet Kryeministrit: Dialog me PD! Zgjedhjet pa opozitën, një farsë!

Botasot - 20.03.2017

“Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë pasi do të ishin farsë”. Deklarata është bërë nga Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim Luan Rama i cili ka komentuar aktualitetin politik.

A do e votojë LSI emërimin e Xhafajt si Ministër? Ja si përgjigjet Luan Rama

Gazeta Express - 20.03.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka qenë sot i ftuar në studion e ABC News ku ka komentuar situatën politike në ...

Koalicioni me LSI ka probleme? Deputetja e PS: Edhe brenda një familje anëtarët mendojnë ndryshe

BalkanWeb - 20.03.2017

TIRANE- Deputetja socialiste Vasilika Hysi ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me situatën politike në vend, dhe ecurinë e koalicionit PS-LSI. E ftuar në studion e “News24”, në rubrikën “Opinion”, ...

Rama me dhimbje koke në Tiranë, Meta ia merr valles në Fier (FOTO LAJM)

Albeu.com - 20.03.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta ishte sot në një takim të të rinjve të LSI-së në Fier duke iu bashkuar edhe valles së tyre pas aktivitetit. Fotot në fjalë publikohen në një kohë kur skena politike është ...

Të enjten nuk priten surpriza, Luan Rama: Nuk ka asnjë arsye të votojmë kundër Xhafajt

Java News - 20.03.2017

Pas dekretimit të sforcuar nga ana e presidentit Bujar Nishani të fatmir Xhafajt për postin e Ministrit të Brendshëm, tashmë mbetet vetëm votimi në Parlamen seancën e së enjtes.

LSI i përgjigjet Kryeministrit: Dialog me PD! Zgjedhjet pa opozitën, një farsë!

Gazeta Express - 20.03.2017

“Zgjedhje pa opozitën nuk mund të ketë pasi do të ishin ...

Meta në Fier: Të rinjtë janë të parët në politikë dhe vendimmarrje

Albeu.com - 20.03.2017

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim , Ilir Meta , i cili ka qenë i pranishëm në një aktivitet të organizuar nga të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim në qytetin e Fierit, ka thënë se ...

Qejfli i automatikëve dhe pistoletave, kush është deputeti i LSI që kërcënon pushtetin e Ramës (FOTO & VIDEO)

Albeu.com - 20.03.2017

Flamur Çelaj është deputeti më i ri në Kuvendin e Shqipërisë, pas bërjes së betimit pak ditë më parë si zëvendësues i Shkëlqim Selamit të LSI-së, të cilit iu hoq mandati me kërkesë të Prokurorisë së ...

Meta me të rinjtë fierakë, premton nxitjen e politikave rinore

Mapo - 20.03.2017

Foto 1 nga 5 Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, mori pjesë në një aktivitet festiv të organizuar nga të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim të qytetit të Fierit ku vlerësoi edhe një herë tjetër ...

Rama: Të dalim forcë e parë! Deputeti i LSI ‘do’ kryeministrin

Mapo - 20.03.2017

Kryeministri Edi Rama deklaroi në mbledhjen e grupit parlamentar të Partisë Socialiste se ata do të hyjnë në zgjedhje. “Dilni në terren dhe takohuni me çdo qytetar.

Deputeti i LSI “shkel” urdhrin e partisë: “Do ta marrim kryeministrin”

BalkanWeb - 20.03.2017

TIRANE- Deputeti i LSI-së, Flamur Çela “ka shkelur” urdhrin e pak ditëve më parë të Petrit Vasilit, sipas të cilit ndalohet artikulimi në publik i togfjalëshit; “Ilir Meta kryeministër”, gjatë një ...

Cila do jetë e ardhmja e koalicionit qeverisës? Ja çfarë kërkojnë deputetët e PS dhe LSI

Botasot - 20.03.2017

Teksa ka mbetur edhe një muaj që nga afati i regjistrimeve të koalicioneve partiake që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, eksponentë të partive të mëdha në mazhorancës respektivisht, PS ...

Përplasjet e fundit mes PS dhe LSI

ABC News - 20.03.2017

Përplasjet e fundit mes PS dhe LSI janë në kuadër të polemikave që ekzistojnë brenda koalicionit. Kështu është shprehur në studion e ABC News socialistja Erisa Spiropali.

Meta u jep mesazh të fortë të rinjve mes valles dhe krah aktorit të njohur të humorit

Gazeta Express - 20.03.2017

Kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në një aktivitet festiv të organizuar nga të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim të qytetit të ...

Përplasja PS-LSI

ABC News - 20.03.2017

Fatmir Mediu ne ABC News ka folur në studion e abc neës për protestën e opozitës dhe përplasjen mes PS dhe LSI që sipas tij është vetëm per pushtet dhe jo për ...

Cila do jetë e ardhmja e koalicionit qeverisës? Ja çfarë kërkojnë deputetët e PS dhe LSI

Gazeta Express - 20.03.2017

Teksa ka mbetur edhe një muaj që nga afati i regjistrimeve të koalicioneve partiake që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, eksponentë të partive të mëdha në mazhorancës respektivisht, PS ...

LSI, e kapur në çarkun e ngrehur

Java News - 20.03.2017

Nga Enkel Demi Nëse bastvënësit shqiptarë do i kishin dy pare mend në kokë, duhet të nisnin të hidhnin në lojë fatin e qeverisë dhe marrëdhënien e PS-së me LSI-në.

Blushi- Metës: Do jesh i treti përherë! Karaj: LSI mban pezull krizën

Mapo - 20.03.2017

Ndërkohë që fushata zgjedhore edhe pse zyrtarisht nuk ka nisur, ajo ndjehet gjithmonë e më shumë. Vëmendja është kryesisht tek Lëvizja Socialiste për Integrim dhe pozicionimi i saj.

LSI mban pezull krizën dhe zgjidhjen

Mapo - 20.03.2017

Nga Vladimir Karaj Kryeministri iu përgjigj për herë të parë seriozisht ultimatumit të opozitës. Edi Rama thotë se do të shkojë në zgjedhje pa PD-në nëse kjo ngulmon në kërkesat e saj.

Brahimllari: Qлndrimet e LSI nл funksion tл pлrmirлsimit tл qeverisjes, jo kundлr Ramлs

Botasot - 20.03.2017

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari, ka sqaruar mbrëmjen e sotme qëndrimin e kësaj force politike ndaj çështjeve të ndryshme në vend.

LSI sqaron: Cili do të jetë qëndrimi ynë në Kuvend për Fatmir Xhafajn

BalkanWeb - 20.03.2017

TIRANE – Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama deklaroi se zgjedhjet pa opozitën janë farsë. Gjatë një interviste për ‘ABC News’ Rama tha se mazhoranca ka edhe ...

LSI, tjetër sinjal kundër Ramës: S?ka zgjedhje pa opozitën

Albeu.com - 20.03.2017

Nënkryetari i Lëvizjes Socialistë për Integrim, Luan Rama është shprehur se zgjedhjet pa opozitën janë farsë. Nga ana tjetër ai ka theksuar se është emergjente ulja në tryezë më opozitën dhe ...

Deputetja e PS: Koalicioni PS-LSI i vlefshëm deri në 18 Prill, më pas…

Java News - 20.03.2017

Deputetja socialiste Vasilika Hysi ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me situatën politike në vend, dhe ecurinë e koalicionit PS-LSI. E ftuar në studion e “News24”, në rubrikën “Opinion”, deputetja ...

LSI sërish kundër Ramës: Pa opozitën nuk ka zgjedhje më 18 qershor

Mapo - 20.03.2017

Ndonëse kryeministri Edi Rama e ka përsëritur shpesh kohët e fundit se në 18 qershor do të ketë zgjedhje, me apo pa pjesëmarrjen e opozitës, nuk mendon kështu aleati qeverisës.

Meta i jep mesazh të fortë të rinjve mes valles dhe krah aktorit të njohur të humorit

Botasot - 20.03.2017

Kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në një aktivitet festiv të organizuar nga të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim të qytetit të Fierit.

Cila do jetë e ardhmja e koalicionit qeverisës? Ja çfarë kërkojnë deputetët e PS dhe LSI

Ina - 20.03.2017

Teksa ka mbetur edhe një muaj që nga afati i regjistrimeve të koalicioneve partiake që do të marrin pjesë në zgjedhjet e 18 qershorit, eksponentë të partive të mëdha në mazhorancës respektivisht, PS ...

Meta me të rinjtë në Pezë: LSI është forca politike e rinisë

Botasot - 19.03.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, deklaroi të dielën nga Peza, se “LSI është forca politike e rinisë, pasi rinia është shpirti i kësaj force politike”.

Petrit Vasili: Koalicioni PS-LSI po përballet me shumë probleme, ende herët të vendosim për vijimin e bashkëpunimit, ka ...

SOT - 19.03.2017

Ministri i Drejtësisë, Petrit Vasili, në një intervistë për Radio Televizionin Shqiptar, ka deklaruar se koalicioni PS-LSI po përballet me shumë probleme.

Konflikti në koalicionin qeverisës rrezikon zgjedhjen e Presidentit të ri, PS-LSI asnjë negociatë mes tyre, vendi drejt ...

SOT - 19.03.2017

Koalicioni qeverisës duket se po shkon i përçarë drejt zgjedhjeve të 18 qershorit. Çdo ditë që kalon, PS dhe LSI thellojnë konfliktet mes tyre, ndërsa po paralajmërohet se vendi mund të zhytet në një ...

Deputetët e PS akuza aleatit për flirte me PD, LSI e lëkundur për vijimin e bashkëpunimit

SOT - 19.03.2017

Deputetët socialistë e akuzojnë LSI për flirte me PD, ndërsa shprehen se kësaj force politike i intereson vetëm marrja e votave në 18 qershor. Deputeti i PS, Bujar Çela, në një prononcim për gazetën ...

Përplasjet PS-LSI bllokojnë ligjin për Ministrinë e Drejtësisë, shtyhet miratimi në Kuvend

SOT - 19.03.2017

Raportet e tensionuara në koalicionin qeverisës mes Partisë Socialiste dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë bërë që Kuvendi të shtyjë për në fund të muajit mars miratimin e ligjit të organizimit ...

Kriza PS-LSI, Rama-Meta takim kokë më kokë në një prej lokaleve të Tiranës

SOT - 19.03.2017

Kryeministri i vendit, Edi Rama dhe kreu i Kuvendit, Ilir Meta, kanë zhvilluar dje një takim kokë më kokë mes tyre. Rreth orës 09.00 të mëngjesit, të dy funksionarët janë parë në lokalin “Sofra e ...

Ilir Meta siç nuk e keni parë, pas lojës me top thumbon Ramën nga Peza (Video)

BalkanWeb - 19.03.2017

TIRANE- Kreu i LSI-së, Ilir Meta ka qenë i pranishëm sot në Pezë, ku LRI-ja ka organizuar një aktivitet me gjimnazistë e të rinj për festën e miqësisë.

Koalicioni me LSI ka probleme? Deputetja e PS: Edhe brenda një familje ka konflikte

Botasot - 20.03.2017

Deputetja socialiste Vasilika Hysi ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me situatën politike në vend, dhe ecurinë e koalicionit PS-LSI. E ftuar në rubrikën “Opinion”, deputetja Hysi tha se deri më tani ...

A do të votojë LSI Xhafajn të enjten në Kuvend? Ja si përgjigjet Rama

Albeu.com - 20.03.2017

Kreu i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama , tha të hënën në një intervistë për ABC Neës se zgjedhjet pa opozitën janë farsë.

FOTO/Meta ia merr valles në Fier: Për LSI-në, të rinjtë janë të parët

Java News - 20.03.2017

Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, mori pjesë në një aktivitet festiv të organizuar nga të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim të qytetit të Fierit.

Meta ‘shigjeton’ Ramën nga Peza: Të rinjtë në parlament, jo kriminelët

Mapo - 19.03.2017

Kreu i LSI-së, Ilir Meta në një aktivitet të LRI-së në Pezë ka thumbuar aleatin e tij qeverisës, Kryeministrin Edi Rama, ku përveçse u tha të rinjve të pranishëm se LSI i ka mbështetur në problemet e ...

Vasilika Hysi: Marrëveshja për koalicionin PS-LSI, e vlefshme deri më 18 prill

SOT - 20.03.2017

Deputetja socialiste Vasilika Hysi, e ftuar në studion e “News24”, në rubrikën “Opinion”, ka folur rreth marrëdhënieve të koalicionit PS-LSI. Hysi është shprehur se përgjithësisht marrëdhëniet janë ...

Ilir Meta: Për LSI-në prioritet janë të rinjtë

SOT - 20.03.2017

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, vizitoi qytetin e Fierit, me rastin e një aktiviteti festiv të organizuar nga të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim.

Deputetja e PS-së: Koalicioni me LSI-në deri në 18 prill

Mapo - 20.03.2017

Deputetja socialiste Vasilika Hysi ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me situatën politike në vend, dhe ecurinë e koalicionit PS-LSI. Hysi tha se deri më tani ecuria e koalicionit ka qenë pozitive.

Koalicioni PS-LSI, deputetja: Në çdo familje ka diskutime

Durres Lajm - 20.03.2017

Deputetja socialiste Vasilika Hysi ka shprehur qëndrimin e saj lidhur me situatën politike në vend, dhe ecurinë e koalicionit PS-LSI. E ftuar në studion e “News24”, në rubrikën “Opinion”, deputetja ...