TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Analistët në Kosovë vlerësojnë lojën ndaj Anglisë

ABC News - 11.09.2019

Kosova mbrëmë ka pësuar humbje 5:3 në ndeshjen ndaj Anglisë. Megjithatë kjo ndeshje është cilësuar historike dhe lojtarët e Kosovës kanë marrë lëvdata për paraqitjen e mirë kundër Anglisë.

Keane i ka disa fjalë për Anglinë pas ndeshjes me Kosovën

Botasot - 11.09.2019

Roy Keane, legjenda e Manchester Unitedit dhe një ndër futbollistët më të ashpër që janë njohur ndonjëherë në fushën e blertë, i ftuar analist në studio, pas përfundimit të ndeshjes Angli-Kosovë ...

“Kosova, Kosova”, si e ndezën Dardanët atmosferën në Angli

Gazeta Express - 11.09.2019

Të martën Kosova zhvilloi ndeshjen me Anglinë në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”, ndeshje kjo e cila përfundoi 5:3 në favor të Anglisë. Të shumtë ishin “Dardanët” që udhëtuan për në stadiumin ...

Faktet më interesante nga ndeshja Anglia – Kosova

Lajmi.net - 11.09.2019

-Anglia i ka shënuar 14 gola në tri ndeshjet në shtëpi për kualifikimet për Kampionat Evropian (tri fitore, zero barazime, zero disfata), duke shënuar më shumë sesa cilido vend tjetër evropian në ...

Anglia publikon pamje nga tuneli i stadiumit, mësohet kush me kë i shkëmbeu fanellat

BalkanWeb - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës u mposht në udhëtim te Anglia me rezultat 5-3 në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020. Dardanët shijuan humbjen pas 15 ndeshjeve, pasi u mposhtën në udhëtim te Anglia në ...

Rice: Ky ishte problemi kryesor i Anglisë kundër Kosovës

Lajmi.net - 11.09.2019

Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët, përkundër që beson se ata e patën lojën në kontroll.

Mesfushori i Anglisë: Në pjesën e dytë, lojës i humbi shkëlqimi

Tetova Sot - 11.09.2019

Mesfushori i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët, përkundër që beson se ata e patën lojën në ...

Dalin pamjet nga tuneli, ja çfarë ndodhi mes lojtarëve të Kosovës dhe atyre të Anglisë

Zeri - 11.09.2019

Ditën e djeshme Kosova dështoi të marrë pikë kundër Anglisë, në ndeshjen e zhvilluar në Sauthempton. Sfida përfundoi me rezultatin 5-3, në favor të “Tre Luanëve”, në një ndeshje ku Kosova tregoi një ...

Roy Keane e kritikon ashpër Anglinë për paraqitjen kundër Kosovës

Gazeta Express - 11.09.2019

Legjenda e Manchester Unitedit dhe Anglisë, Roy Keane, e ka kritikuar paraqitjen e lojtarëve të Anglisë në fazën e mbrojtjes, gjatë fitores 5:3 kundër Kosovës, në kuadër të kualifikimeve për ...

Faktet më interesante të ndeshjes Angli – Kosovë

Gazeta Express - 11.09.2019

Goli i shpejtë i Valon Berishës, tri golat e Kosovës, rekordi i 100 për qindtë i Anglisë në kualifikime e shumë gjëra të tjera që ndodhën gjatë ndeshjes së mbrëmshme mes Anglisë dhe Kosovës mbetën në ...

Rice: Ky ishte problemi kryesor i Anglisë kundër Kosovës

Botasot - 11.09.2019

Declan Rice ka analizuar fitoren e Anglisë ndaj Kosovës me rezultat 5:3. Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për ...

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Telegrafi - 11.09.2019

Legjenda e Manchester Unitedit, Roy Keane ka folur pas ndeshjes së Përfaqësueses së Kosovës ndaj Anglisë. Kosova u mposhti 5-3 nga Anglia në ndeshjen e zhvilluar në St Mary’s të vlefshme për Grupin A ...

Mesfushori i Anglisë: Në pjesën e dytë, lojës i humbi shkëlqimi

Gazeta Express - 11.09.2019

Mesfushori i Anglisë, Declan Rice, ka thënë se gabimet e Anglisë në pjesën e dytë të ndeshjes bënë që loja kundër Kosovës ta hupë shkëlqimin për anglezët, përkundër që beson se ata e patën lojën në ...

Anglia ka një problem serioz pas ndeshjes kundër Kosovës

Lajmi.net - 11.09.2019

Anglia mposhti Kosovën me rezultat 5:3 në duelin e tyre në kuadër të eliminatoreve për “Euro 2020”. Mirëpo, fitorja u përcoll me kritika të ashpra pas ndeshjes për paraqitjen e zbehtë të mbrojtjes te ...

Anglia nuk i kishte pësuar tre gola që nga viti 2007

Portalb - 11.09.2019

Kur bëhet fjalë për ndeshje konkurruese, Kombëtarja e Kosovës del se është e para që ka realizuar tre gola kundër asaj të Anglisë që nga viti 2007. Përballja midis dy skuadrave u zhvillua në ...

Anglia publikon pamje nga tuneli i stadiumit, mësohet kush me kë i shkëmbeu fanellat

Telegrafi - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës u mposht në udhëtim te Anglia me rezultat 5-3 në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020. Dardanët shijuan humbjen pas 15 ndeshjeve, pasi u mposhtën në udhëtim te Anglia në ...

Roy Keane me plotë kritika: Loja e Anglisë e mërzitshme, kemi ende shprehi të këqija

VeqSport - 11.09.2019

Ish futbollisti i Manchester United , Roy Keane ishte me plotë kritika për paraqitjen e mbrëmshme të përfaqësueses së Anglisë ndaj Kosovës pavarsisht fitores 5-3.

BBC: Shkëlqeu Berisha, dëshpëroi Vojvoda

Alsat - 11.09.2019

Me të vërtetë përfaqësuesja e Kosovës pësoi mbrëmjen e djeshme disfatën e parë pas 15 ndeshjeve, megjithatë përballë ishte rivali më i fortë i grupit Anglia.

“Më të mirët në botë” – Tifozët anglezë të mahnitur nga “Dardanët”

Gazeta Express - 11.09.2019

Përderisa tifozët anglezë që ishin në shtëpi e shprehën habinë e tyre nga loja sulmuese e Kosovës në ndeshjen kundër Anglisë, ata që ishin në stadiumin u mahnitën nga tifozët e Kosovës në tribuna.

Keane kritikon Anglinë: Skuadra u soll në mënyrë sipërfaqësore ndaj Kosovës

RTSH - 11.09.2019

Angli dëfryese pasi shënoi 5 gola ndaj Kosovës? Roy Keane nuk e mendon kështu, madje ish mesfushori irlandez kritikon “Tre Luanët” për brishtësinë e treguar në mbrojtje gjatë ndeshjes së luajtur në ...

Mediet Britanike: Kosova nxori në pah pikat e dobët ta Anglisë

Portalb - 11.09.2019

Ndonëse Anglia fitoi me rezultatin 5-3 ndaj Kosovës, nuk kanë munguar kritikat. Daily Mail shkruan se Kosova ka treguar anët e dobëta të Anglisë dhe se kjo skuadër që fillimisht dukej se do të ishte ...

Futbollisti anglez që gaboi rëndë kundër Kosovës 'shpërthen' në kritika pas ndeshjes

Zeri - 11.09.2019

Mesfushori i Anglisë Declan Rice ka thënë se për shkak të problemeve në mbrojtje u shua shkëlqimi i “Tre Luanëve” në ndeshjen eliminatoreve për “Euro 2020” kundër Kosovës.

Anglia – Kosova, notat e futbollistëve nga “The Guardian”

Lajmi.net - 11.09.2019

“The Guardian” ka publikuar notat e futbollistëve për ndeshjen mes Anglisë dhe Kosovës. E përditshmja prestigjioze britanike ka vlerësuar paraqitjet e të dyja skuadrave në ballafaqimin e fituar nga ...

Ambasada amerikane uron Kosovën për ndeshjen kundër Anglisë

Lajmi.net - 11.09.2019

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka lavdëruar ekipin e Kosovës për paraqitjen e mirë në ndeshjen e mbrëmshme kundër Anglisë. Anglia shënoi fitore me rezultat 5:3 në ndeshjen e ...

Ambasada Amerikane përgëzon Kosovën për paraqitjen ndaj Anglisë: Po e tregon veten e gatshme, jo vetëm në sport

Telegrafi - 11.09.2019

Ambasada Ameriken në Kosovës ka reaguar pas ndeshjes së zhvilluar ndaj Kombëtares së Anglisë. Kosova u mposht 5-3 nga Anglia në St Mary’s të Southamptonit në një ndeshje të zjarrtë kualifikuese për ...

Reagimi i Ambasadës Amerikane në Kosovë për humbjen e 'Dardanëve' në Southampton

Zeri - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës pësoi humbje dinjitoze nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Në ndeshjen e zhvilluar në “St Mary’s Stadium”, Kosova pësoi humbje me ...

Mediet Britanike: Kosova nxori në pah pikat e dobët ta Anglisë

Top Channel - 11.09.2019

Ndonëse Anglia fitoi me rezultatin 5-3 ndaj Kosovës, nuk kanë munguar kritikat. Daily Mail shkruan se Kosova ka treguar anët e dobëta të Anglisë dhe se kjo skuadër që fillimisht dukej se do të ishte ...

Reagimi emocional i Amir Rrahmanit pas humbjes nga Anglia në 'St Mary's Stadium'

Zeri - 11.09.2019

Përfaqësuesja e Kosovës pësoi humbje dinjitoze nga Anglia në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian “Euro 2020”. Në ndeshjen e zhvilluar në “St Mary’s Stadium”, Kosova pësoi humbje me ...

Deklarata e Roy Keane pas ndeshjes me Kosovën do t’i turpërojë futbollistët e Anglisë

Lajmi.net - 11.09.2019

Roy Keane ka kritikuar yjet e Anglisë për paraqitjen e tyre ndaj Kosovës. Anglia fitoi me rezultat 5:3 por lejoi Kosovën të rikthehej në lojë pas disavantazhit 5:1 në përfundim të pjesës së parë.

Legjenda e Manchester United kritikon Anglinë: Kosova i tregoi se ka mangësi të mëdha

Albeu.com - 11.09.2019

Ish-mesfushori i Manchester United, Roy Keane e ka kritikuar Anglinë për ndeshjen e e zhvilluar mbrëmë ndaj Kosovës . Në rolin e analistit, Keane ka thënë se Kosova ia ka vënë në pah disa mangësi që ...

Deklarata e Roy Keane pas ndeshjes me Kosovën do t’i turpërojë futbollistët e Anglisë

Botasot - 11.09.2019

Roy Keane ka bërë kritika të ashpra ndaj skuadrës së Anglisë pas ndeshjes me Kosovën. Roy Keane ka kritikuar yjet e Anglisë për paraqitjen e tyre ndaj Kosovës.

Kurioziteti: Kosova barazon rekordin kroat që mbahej prej 12 vitesh ndaj Anglisë!

Gazeta Tema - 11.09.2019

Humbja e Kosovës ndaj Anglisë me rezultatin 5-3 sigurisht që ndërpret ecurinë fantastike të Dardanëve, me 15 ndeshje pa humbje (zyrtare dhe miqësore).

Mediat ndërkombëtare reagojnë pas ndeshjes Angli-Kosovë, vlerësohet lartë paraqitja e Dardanëve

Telegrafi - 11.09.2019

Mediat ndërkombëtare e kanë ngritur lartë paraqitjet e Përfaqësueses së Kosovës në udhëtim te Anglia. Dardanët u mposhtën me rezultat 5-3 nga Tre Luanët në një ndeshje plot emocion, aksion dhe gola.

Mediumi i madh anglez shkruan për tifozët e Kosovës

Gazeta Express - 11.09.2019

Mediumi i madh anglez, Telegraph, e publikoi një artikull për tifozët e Kosovës në Southampton, pak momente para fillimit të ndeshjes kualifikuese për EURO 2020 – mes Anglisë dhe Kosovës.

Henderson vlerëson lart vijën e sulmit të kombëtarës së Kosovës

Botasot - 11.09.2019

Jordan Henderson, mesfushor i Liverpool, njëherësh edhe pjesë e përfaqësueses së Anglsië, ka ngritur lart vijën e sulmit të kombëtarës së Kosovës, duke thënë se kjo e fundit ka lojëtar potencial që ...

Henderson vlerëson lart vijën e sulmit të kombëtarës së Kosovës

Lajmi.net - 10.09.2019

Kampioni aktual në kompeticionin evropian këto komente i bëri gjatë një deklarate të dhënë pas ndeshjes së ‘Tre Luanëve’ me ‘Dardanët’, njofton lajmi.net.

Kosova mposhtet nga Anglia në kualifikimet për EURO 2020

Evropaelire - 10.09.2019

Ekipi Kombëtar i Kosovës në futboll është mposhtur nga Kombëtarja e Anglisë më rezultat 5-3 të martën, në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020. Ndeshja u zhvillua në Southampton të Londrës tri ditë ...

Angli – Kosovë, këto ishin notat e “Tre Luanëve”

Gazeta Express - 11.09.2019

Anglia e mposhti Kosovën sonte me rezultat 5:3 në një ndeshje mjaft emocionuese, e cila përfundoi 5:3. Gjiganti mediatik britanik BBC i ka publikuar notat e futbollistëve anglezë pas fitores ndaj ...

Pas 12 viteve Anglisë i tregohet forca nga Kosova

Shqipmedia - 10.09.2019

Për 12 vite me radhë Anglisë nuk i kishte shënuar askush tre gola në shtëpinë e “Tre Luanëve”. Këtë gjë e bënë sonte futbollistët kosovarë. Hera e fundit që Anglia kishte pësuar tre gola në shtëpi në ...

As serbët nuk arrijnë t'i rezistojnë paraqitjes dinjitoze të Kosovës kundër Anglisë

Zeri - 11.09.2019

Mediat serbe kanë reaguar pas fitores së Anglisë 5:3 kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020". Pasi pranuan gol pas 34 sekondash në Southampton, Anglia u ...

Angli – Kosovë, këto ishin notat e futbollistëve “Dardanë”

Gazeta Express - 11.09.2019

Kosova pësoi humbje nga Anglia me rezultat 3:5, por bëri lojë të madhe në stadiumin e Southamptonit. Gjiganti mediatik britanik BBC i ka publikuar notat e futbollistëve Verdhekaltër, të cilët dolën ...

Henderson: E dinim që Kosova ishte e rrezikshme

Gazeta Express - 10.09.2019

Jordan Henderson e ka pranuar se Anglia bëri disa gabime nga të cilat pranoi gola në fitoren 5:3 kundër Kosovës, për të cilën thotë se ai dhe bashkëlojtarët e tij ishin të vetëdijshëm se ishte e ...

Henderson: Kosova ka lojtarë të mirë që mund të shënojnë shumë gola

Telegrafi - 10.09.2019

Jordan Henderson është deklaruar pas fitores së Anglisë 5-3 ndaj Kosovës në kualifikimet për Euro 2020. Mesfushori anglezë ka thënë se ata zhvilluan një lojë të mirë, por pranuan shumë gola, derisa ...

Legjenda angleze 'shpërthen' në akuza në drejtim të Anglisë pas ndeshjes me Kosovën

Zeri - 10.09.2019

Roy Keane ka kritikuar lojën e Anglisë në pjesën e dytë në ndeshjen kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Evropian "Euro 2020" dhe ka pohuar se futbollistët e "Tre Luanëve" nuk e ...

Kosova ia prishë rekordin Anglisë, ja për çfarë bëhet fjalë

Lajmi.net - 10.09.2019

Sonte, Anglia ka mposhtur Kosovën me rezultat 5 – 3 në Southampton, por, fakti interesant është se Anglia nuk ka pranuar 3 gola në shtëpi që nga viti 2007.

Kush i ka pritur këto fjalë për Kosovën nga ylli i Anglisë dhe Liverpoolit, Jordan Henderson?

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka përjetuar humbjen e parë pas dy viteve. ‘Dardanët’ kanë pësuar disfatë me rezultat 5-3 ndaj Anglisë, por duke treguar një ndeshje të madhe – duke u bërë skuadra e parë që i shënon ...

Situata në grupin e Kosovës, Anglia duhet ta mposhtë Republikën Çeke për t’u kualifikuar

Telegrafi - 10.09.2019

Kosova ka pësuar humbjen e parë në Grupin A kualifikues për ‘Euro 2020’ duke pësuar nga Anglia me rezultat 5-3. Njëherësh, kjo ishte humbja e parë pas 15 ndeshjesh për Përfaqësuesen tonë duke e ...

Valon Berisha reagon pas humbjes nga Anglia, tregon se me çfarë motivi e nisën pjesën e dytë

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian "Euro 2020" nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje spektakolare, pasi që në pjesën e parë Kosova u paraqit dobët, ndërsa në ...

Alban Dragusha e kritikon ashpër këtë lojtar të Kosovës

Zeri - 10.09.2019

Kosova e ka pësuar humbjen e parë në eliminatoret e Kampionatit Evropian "Euro 2020" nga Anglia me rezultat 5:3. Një ndeshje spektakolare, pasi që në pjesën e parë Kosova u paraqit dobët, ndërsa në ...

Kosova në mesin e superfuqive që i realizuan tri gola në një ndeshje Anglisë

Koha.net - 10.09.2019

Pak superfuqi botërore kanë arritur të shënojnë tre gola në një ndeshje të vetme ndaj Anglisë. “Tre Luanët” që renditen në vendin e katërt të ranglistës botërore, sot fituan 5 me 3 ndaj Kosovës në ...