TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Në pritje te vendimit/ CAS jep sot verdiktin për “Skënderbeun”

Top Channel - 12.07.2019

Sot skuadra e Skënderbeut pret vendimin e gjykatës së arbitrazhit sportiv të Lozanës në lidhje me dënimin prej 10 vitesh mospjesëmarrje në kupat e Europës.

Sot dita e të vërtetës, Skënderbeu “kryqëzon gishtat” për një vendim pozitiv të CAS-it

SuperSport - 12.07.2019

Ishte 29 marsi i vitit 2018, kur Komisioni i Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës në UEFA dënoi Skënderbeun me 10 vite pezullim nga aktivitetet europiane dhe një milionë euro gjobë, pas akuzave të ...

Ditë historike për Skënderbeun, CAS sot jep vendimin final

Albeu.com - 12.07.2019

E premte, 12 korrik 2019. Ditë historike për Skënderbeun dhe futbollin shqiptar. Skuadra korçare është njoftuar nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv, CAS se sot do të ketë një vendim për dënimin e ...

Futbolli shqiptar në ethe, CAS merr vendimin për Skënderbeun

Botasot - 12.07.2019

Pritjes i ka ardhur fundi dhe sot do të mësohet vendimi përfundimtar për ekipin e Skënderbeut. Vendimi i CAS-it për korçarët ishte shtyrë shumë, ndërsa sipas asaj që ka publikuar vetë klubi bëhet me ...

12 korriku, dita e së vërtetës, Skënderbeu do të mësojë të ardhmen

RTSH - 11.07.2019

Merkatoja e Skënderbeut, e ardhmja e klubit dhe skuadrës, fizionomia e Superiores, por ndoshta edhe fati i skuadrave të tjera të futbollit shqiptar është i lidhur në mënyrë të drejtpërdrejtë me datën ...

“KAS” sot jep vendimin për Skenderbeun

InfoSport - 12.07.2019

Sot skuadra e Skënderbeut pret vendimin e gjykatës së arbitrazhit sportiv të Lozanës në lidhje me dënimin prej 10 vitesh mospjesëmarrje në kupat e Europës.

Skënderbeu në ankth, CAS brenda 48 orëve do të japë verdiktin final

Albeu.com - 10.07.2019

Mbeten më pak se 48 orë për të mbyllur odisenë e vuajtjeve të klubit të Skënderbeut. Pritja e korçarëve po shkon drejt fundit dhe optimizmi është prezent, pasi avokatët e ngarkuar nga klubit japin ...

Shtatë arsye pse Skënderbeu shpreson te mrekullia

Botasot - 10.07.2019

Pritja në radhët e bardhekuqve po shkon drejt fundit. Në Korçë mbeten edhe 48 orë për të mbyllur përfundimisht atë pritje që prej kohësh ka bërë që të vuajnë dhe të shpresojnë se e gjithë kjo do të ...