TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Zhduket pronari i kontejnerit me banane ku u kapën 613 kg kokainë

LajmiFundit - 13.03.2018

Zhduket biznesmeni Arbër Çekaj pronari i kompanisë “Arbri Garden”, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për 613 kilogramët e kokainës të sekuestruara në konteneierët me banane.

Itali, udhëtonin me 15 kg kokainë, arrestohen dy të rinjtë shqiptarë

LajmiFundit - 13.03.2018

Udhëtonin me 15 kilogramë kokainë në makinën e tyre, por dy shqiptarë, janë tradhëtuar nga veprimet e tyre të frikësuara kur u ndalën nga policia rrugore në Firence.

Në portin e Livornos sekuestrohen 200 kg kokainë e ardhur nga Amerika e Jugut

Mapo - 13.03.2018

Një sasi prej 200 kg kokainë është sekuestruar në portin e Livornos në Itali, port në të cilën kaluan tranzit edhe 613 kg kokaine të kapur pak kohë më parë në Portin e Durrësit.

Kokaina, nis hetimi pasuror për pronarin e kompanisë së bananeve

Gazeta Express - 13.03.2018

​Rreth dy javë pas sekuestrimit të 613 kilogramë kokainë, Prokuroria e Krimeve të Rënda nis verifikimin e pasurisë për pronarin e kompanisë “Arbri Garden” Arbër ...

Kokainanë Durrës, Prokuroria nis hetimin pasuror për Arbër Çekajn

SOT - 13.03.2018

Pas kapjes së 613 kilogramëve kokainë në Maminas, ku në një konteiner të ardhur nga Kolumbia ishte fshehur sasia e lëndës narkotike, ka nisur hetimi pasuror për 3 personat e akuzuar si trafikantët e ...

“613 kg kokainë”, nis verifikimi i pasurisë për Arbër Çekajn dhe dy të arrestuarit

Mapo - 13.03.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda u ka nisur një shkresë bankave dhe Hipotekave për të verifikuar pasuritë e Arbër Çekajt, Donaldo Lushajt dhe Armando Pezakut në lidhje me sasinë prej 613 kg kokainë që u ...

‘Kokaina në Maminas’/ Kalon në filtër pasuria e Arbër Çekajt, pronar i ‘Arbri-Garden’

Java News - 13.03.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda nis në terren verifikimin e pasurisë për Donaldo Lushaj, Armando Pezakun dhe Arbri Cekajn, pronarin e kompanisë “Arbri Garden” në kontenierin e të cilit u zbuluan 613 kg ...

Nis hetimi pasuror për Arbër Cekajn e bashkëpunëtorët e tij

ABC News - 13.03.2018

Rreth dy javë pas sekuestrimit të 613 kilogramë kokainë, Prokuroria e Krimeve të Rënda nis verifikimin e pasurisë për pronarin e kompanisë “Arbri Garden” Arbër Çekajn, për punonjësin e kësaj kompanie ...

Grupe nga Kosova në Zvicër porositën kokainën e kapur në Durrës

ABC News - 13.03.2018

Mediat kosovare raportojnë se një pjesë e kokainës së sekuestruar në Durrës në 28 shkurt, ishte porositur nga grupe të fuqishme trafikantësh kosovarë, të cilët veprojnë në Zvicër.

Dyshohet se “grupet e fuqishme nga Kosova” në Zvicër porositën një pjesë të kokainës që u kap në Durrës

Koha.net - 13.03.2018

Grupe të fuqishme nga Kosova që operojnë në tregun e kokainës në Zvicër mund të jenë porositësit e një pjese të kokainës që u kap në Maminas të Durrësit mes datave 27-28 shkurt, dyshon grupi hetimor ...

Dyshohet se “grupet e fuqishme nga Kosova” në Zvicër porositën një pjesë të kokainës që u kap në Durrës

Gazeta Express - 13.03.2018

Grupe të fuqishme nga Kosova që operojnë në tregun e kokainës në Zvicër mund të jenë porositësit e një pjese të kokainës që u kap në Maminas të Durrësit mes datave 27-28 shkurt, dyshon grupi hetimor ...

Kokaina në Durrës, Rama: Operacioni vetëm i autoriteteve shqiptare!

SOT - 12.03.2018

Kryeministri Edi Rama, duke folur për kokainën e kapur në Durrës përsëriti edhe njëherë se operacioni ishte nga agjencitë ligjzbatuese shqiptare. “Jam krenar për operacionin, që u krye vetëm nga ...

Peshk i madh apo bretkosë? Edi Rama flet për herë të parë për Arbër Çekajn

BalkanWeb - 12.03.2018

TIRANE- Kush fshihet pas sasisë prej 613 kg kokainë që u kap në Maminas, a është pronari i kompanisë “Arbri Garden”, tropojani Arbër Çekaj, peshku i madh i kokainës, apo ai është një bretkosë ashtu ...

180 mln euro kokainë, kalon në sitë pasuria Arbër Çekaj

Gazeta Tema - 13.03.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda nis në terren verifikimin e pasurisë për Donaldo Lushaj, Armando Pezakun dhe Arbri Cekajn pronarin e kompanisë “Arbri Garden” në kontenierin e të cilit u zbuluan 613 kg ...

Dyshimet/ Janë “grupet e fuqishme nga Kosova” në Zvicër që porositën kokainën e Durrësit?!

Java News - 13.03.2018

Grupe të fuqishme nga Kosova që operojnë në tregun e kokainës në Zvicër mund të jenë porositësit e një pjese të kokainës që u kap në Maminas të Durrësit mes datave 27-28 shkurt, dyshon grupi hetimor ...

Itali/ Arrestohet çifti shqiptar, u kapën me 15 kg kokainë

SOT - 12.03.2018

Policia Italiane ka sekuestruar një sasi prej 15 kg kokainë, ndërsa një çift shqiptarësh janë vënë në pranga. Sipas mediave lokale të arrestuarit raportohet se janë 32 dhe 25 vjeç, por identiteti i ...

Me 15 kg kokainë në makinë, çiftin shqiptar e tradhton sjellja, ja si u zbulua nga karabinierët

BalkanWeb - 12.03.2018

Policia italiane ka sekuestruar 15 kg kokainë dhe ka arrestuar një çift të rinjsh shqiptarë. Operacioni antidrogë është kryer nga karabinierët e Scandiccit në Firence.

Deputeti i PD-së: Në cilin vend të botës mund të kalosh 180 mln euro kokainë pa aprovimin e qeverisë?

SOT - 12.03.2018

I ftuar në emisionin "Ditë e Re" në Ora Neës, deputeti Klevis Balliu tha se e gjithë ajo sasi kokaine nuk mund të hynte në shqipëri pa garancinë e vet qeverisë.

A është Arbër Çeka ‘peshk i madh’? Ja komentet e Ramës për aksionin

Java News - 12.03.2018

Kush fshihet pas sasisë prej 613 kg kokainë që u kap në Maminas, a është pronari i kompanisë “Arbri Garden”, tropojani Arbër Çekaj, peshku i madh i kokainës, apo ai është një bretkosë ashtu siç edhe ...

Berisha vijon akuzat për kokainën në Durrës: Ja sa kapar u dha për drogën

BalkanWeb - 12.03.2018

TIRANE- Ish-kryeministri ka vijuar akuzat ndaj kryeministrit Rama dhe vëllait të tij, Olsi Rama, lidhur me sasinë e drogës të sekuestruar disa ditë më parë në Maminas.

613 kg kokainë e Olsi Ramës? Flet për herë të parë vëllai i kryeministrit

Gazeta Express - 12.03.2018

Prej disa kohësh është në qendër të vëmendjes pasi akuzohet nga opozita si trafikant ...

Alibeaj i kërkoi përgjigje për kokainën në Maminas dhe takimin me Tahirin, si përgjigjet Rama

Mapo - 11.03.2018

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të bëra ditën e sotme nga deputeti demokrat Enkelejd Alibeaj. Përmes një deklarate në media, Alibeaj i kërkonte kreut të qeverisë të tregonte të ...

“Peshku i madh është Olsi Rama”, Kryeministri i përgjigjet PD: Vajmedet kush ju beson

LajmiFundit - 11.03.2018

Kryeministri Edi Rama i cilëson degradim akuzat e opozitës për kokainën e kapur në Durrës. Përmes një reagimi në “FB”, Rama shkruan se sulmet nga të dy partitë opozitare që akuzojnë qeverinë për ...

Akuzat për kokainën, Olsi Rama: Emrin tim e dëgjoj shpesh, nuk kam lidhje as me kokainën dhe as me punë tenderash

Gazeta Tema - 12.03.2018

Drejtoi i pergjithshem i klubit te Partizanit ka reaguar per here te pare ne lidhje me akuzat qe i jane bere nga Partia Demokratike si personi qe qendron pas kokaines se kapur.

Kokaina në Durrës, dyshime se një pjesë e porositën grupe nga Kosova që veprojnë në Zvicër

BalkanWeb - 13.03.2018

Grupe të fuqishme nga Kosova që operojnë në tregun e kokainës në Zvicër mund të jenë porositësit e një pjese të kokainës që u kap në Maminas të Durrësit mes datave 27-28 shkurt, dyshon grupi hetimor ...

Në pranga çifti shqiptar, kapet me 15 kg kokainë

Durres Lajm - 12.03.2018

Një sasi prej 15 kg kokainë është sekuestruar një ditë më parë nga policia italiane, ndërsa një çift shqiptarësh janë vënë në pranga, raportojnë . Makina me të cilën udhëtonin u ndalua për kontroll ...

Peshk i madh apo bretkosë? Edi Rama flet për herë të parë për Arbër Çekajn…

Mapo - 12.03.2018

Kush fshihet pas sasisë prej 613 kg kokainë që u kap në Maminas, a është pronari i kompanisë “Arbri Garden”, tropojani Arbër Çekaj, peshku i madh i kokainës, apo ai është një bretkosë ashtu siç edhe ...

Berisha i përgjigjet Olsi Ramës për kokainën në Durrës: Ja sa kapar u dha për drogën

Durres Lajm - 12.03.2018

Olsi Rama rrëfen raportin me kryeministrin dhe i përgjigjet akuzave për kokainën Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar akuzat ndaj kryeministrit Rama dhe vëllait të tij, Olsi Rama, lidhur me sasinë ...

Akuzat për kokainën, Rama: Mos u besoni sulmeve të opozitës

Durres Lajm - 11.03.2018

Akuzat e Partisë Demokratike për kokainën e kapur në Durrës, Kryeministri Edi Rama i cilëson degradim të opozitës. Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se sulmet nga të dy partitë opozitare ...

Olsi Rama: Nuk e pyes kurrë Edin për punët e tij, akuzat për kokainën sajesa

Java News - 12.03.2018

Drejtoi i pergjithshem i klubit te Partizanit ka reaguar per here te pare ne lidhje me akuzat qe i jane bere nga Partia Demokratike si personi qe qendron pas kokaines se kapur.

Kapen me 15 kg kokainë, pranga çiftit

Java News - 13.03.2018

Policia italiane gjatë një kontrolli rutinë në dalje të autostradës në “Scandicci”, Firenze, arrestoi një çift shqiptarësh pasi në makinë iu gjetën 15 kilogram kokainë.

Berisha: Olsi Rama ishte garant dhe ndërmjetësues çmimi për kokainën në Durrës

Mapo - 12.03.2018

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në Facebook ka shpërndarë mesazhin e “qytetarit dixhital”, sipas të vëllai i kryeministrit Edi Rama, Olsi Rama ka qenë garant dhe ndërmjetësues i ...

Olsi Rama rrëfen raportin me kryeministrin dhe i përgjigjet akuzave për kokainën

BalkanWeb - 12.03.2018

TIRANE- Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit dhe vëllai i kryeministrit, Olsi Rama ishte i ftuar emisionin ‘Rubrika sportive’ ku ka folur për akuzat e opozitës se ai ka lidhje me kokainën e kapur në ...

Zbulohet kapari në miliona euro për kokainën e Maminasit, ja roli i Olsi Ramës dhe Çelës së OSHEE

Ina - 12.03.2018

“Olsi Rama, jo vetëm garant, por ai është ndërmjetësi për çmimin e drogës për të cilën u paguan kapar 4.2 milionë euro! Olsi dhe vëllai i tij Edi janë të skeduar për lidhje të vjetra bogotiane!” – Ky ...

Olsi Rama rrëfen raportin me kryeministrin dhe i përgjigjet akuzave për kokainën

Durres Lajm - 12.03.2018

Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit dhe vëllai i kryeministrit, Olsi Rama ishte i ftuar ne emisionin ‘Rubrika sportive’, ku ka folur për akuzat e opozitës se ai ka lidhje me kokainën e kapur në ...

Akuzat për kokainën në Durrës, vëllai i Edi Ramës i përgjigjet opozitës

SOT - 12.03.2018

Drejtori i Përgjithshësm i klubit të Partizanit, Olsi Rama ishte i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, ku foli ndër të tjera edhe për akuzat e opozitës,si trafikant droge.

Akuzat për kokainën në Durrës, vëllai i Edi Ramës i përgjigjet opozitës

Zhurnal - 12.03.2018

Akuzat për kokainën në Durrës, vëllai i Edi Ramës i përgjigjet opozitës Tiranë, 12 mars - Drejtori i Përgjithshësm i klubit të Partizanit, Olsi Rama ishte i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, ku ...

Olsi Rama rrëfen raportin me kryeministrin dhe i përgjigjet akuzave për kokainën

LajmiFundit - 12.03.2018

Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit dhe vëllai i kryeministrit, Olsi Rama ishte i ftuar ne emisionin ‘Rubrika sportive’, ku ka folur për akuzat e opozitës se ai ka lidhje me kokainën e kapur në ...