TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Negociatat me BE, zbardhet kërkesa urgjente e presidentit të KE-së për Shqipërinë

SOT - 09.10.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Juncker kërkon që të mbahet premtimi me vendet e Ballkanit Perëndimor.

Negociatat/ “Mbani premtimin”, Juncker përsërit thirrjen për BE: Shqipëria ka bërë reforma të guximshme

BalkanWeb - 09.10.2019

Ish-presidenti në largim i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker ka ripërsëritur edhe njëherë thirrjen ndaj BE-së që të mbajë premtimin dhe të hapë procesin e bisedimeve në lidhje me negociatat ...

Jean-Claude Juncker: Të mbahet premtimi që i bëmë Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

Gazeta Tema - 09.10.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë parparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Europian me rastin e debatit për ...

Negociatat, Juncker: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Botasot - 09.10.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë parparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me rastin e debatit për ...

Juncker: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Portalb - 09.10.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me rastin e debatit për ...

Juncker: Tirana dhe Shkupi bënë përparime thelbësore, të mbahet premtimi nga BE

Java News - 09.10.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë parparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Europian me rastin e debatit për ...

Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Gazeta Express - 09.10.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me rastin e debatit për ...

Negociatat, Juncker: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Mapo - 09.10.2019

Me rastin e debatit për përgatitjet për Këshillin Europian të 17-18 Tetor 2019, Juncker kërkon që të mbahet premtimi me vendet e Ballkanit Perëndimor.

Juncker: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Flaka - 09.10.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me rastin e debatit për ...

Negociatat/ Juncker thirrje shteteve të BE-së: Të mbahet premtimi me Shqipërinë

Albeu.com - 09.10.2019

“Maqedonia Veriore dhe Shqipëria kanë bërë përparim thelbësor." Presidenti i Komisionit Europian Jean Cloude Juncker gjatë fjalës së tij në Parlamentin Europian ka deklaruar se Shqipëria dhe ...

Negociatat/ “Mbani premtimin”, Juncker përsërit thirrjen për BE

Durres Lajm - 09.10.2019

Ish-presidenti në largim i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker ka ripërsëritur edhe njëherë thirrjen ndaj BE-së që të mbajë premtimin dhe të hapë procesin e bisedimeve në lidhje me negociatat ...

Juncker për hapjen e negociatave: Të mbahet premtimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Telegrafi - 09.10.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker tha se Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë bërë përparime thelbësore. Gjatë fjalës së tij në Parlamentin Evropian me rastin e debatit për ...

Negociatat/ Juncker: Shqipëria e Maqedonia e Veriut përparime thelbësore

Medial - 09.10.2019

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker ka kërkuar nga vendet e BE që të mbajnë premtimin për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut dhe të hapin negociatat.