TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Futbollistët e Kombëtares vlerësojnë fitoren ndaj Moldavisë

ABC News - 12.06.2019

Futbollistët e kombëtares ndihen të lehtësuar pas suksesit ndaj Moldavisë në Euro 2020. Ata mendojnë se ekipi përfaqësues do të ketë shanse edhe ndaj Francës apo Turqisë.

VIDEO: Goditi fanellën me shkelm, video që po “kryqëzon” Ylber Ramadanin!

Gazeta Tema - 12.06.2019

Shqipëria mori një fitore mjaft të rëndësishme në takimin e luajtur ditën e djeshme kundër Moldavisë në “Elbasan Arena” me rezultatin 2-0. Një fitore që i jep ende shpresë kuqezinjve për të shpresuar ...

Trajneri Edi Reja pret përmirësim edhe më të madh te Kombëtarja

ABC News - 12.06.2019

Trajneri Edi Reja tregoi veten me kombëtaren pas dy ndeshjeve të para eleminatore të Europianit. Trajneri ka besim se skuadra do të përmirësohet edhe më shumë, dhe presidenti Duka u shpreh optimist ...

Tre pikë me Moldavinë, Reja: Vuajtëm, por fituam

Top Channel - 12.06.2019

Kombëtarja shqiptare ka marrë një fitore shumë të rëndësishme ndaj Moldavisë në Elbasan Arena 2-0. Një ndeshje jo me një ritëm të mirë, por në këtë situatë të kuqezinjve rezultati vlen shumë edhe për ...

Shënoi gol, hoqi fanellën e Shqipërisë dhe e 'shqelmoi', futbollisti nga Kosova sqaron 'incidentin'

Zeri - 12.06.2019

Mesfushori ferizajas, Ylber Ramadani ishte njëri prej futbollistëve më të mirë te Kombëtarja shqiptare në ndeshjen e djeshme kundër Moldavisë. Në ndeshjen e zhvilluar në “Elbasan Arena”, Shqipëria ...

Ramadani: Nuk e di si mora numrin 9, rikthimi te Partizani i mundshëm

SuperSport - 12.06.2019

Ylber Ramadani ishte një nga risitë e Edy Rejas në formacionin titullar të Shqipërisë ndaj Moldavisë. I grumbulluar në kombëtare me urgjencë për të zëvendësuar Ledian Memushajn të dëmtuar, Ramadani ...

VIDEO/ Realist por me shumë shpresë, analiza perfekte e Edi Rejas

BalkanWeb - 12.06.2019

Fitorja ndaj Moldavisë erdhi pikërisht në momentin e duhur, një fitore e pastër por jo për Edi Reja, tekniku italian shijon tre pikët por kërkon më shumë nga ekipi, mbi të gjitha në finalizim: “Nuk ...

VIDEO/ Duka elozhe Rejas: Fitore morali dhe shprese

BalkanWeb - 12.06.2019

Çdo rezultat tjetër përveç fitores kundër Moldavisë do i shndërronte kualifikueset “Euro2020” në një turne pa interes dhe pa objektiva. Armand Duka shijon jo vetëm fitoren por dhe lojën e shfaqur.

‘Plisat’ zbukurojnë fitoren e Shqipërisë përballë Moldavisë

Zeri - 12.06.2019

Tifo-grupi më i madh në Kosovë, “Plisat” e treguan edhe njëherë mbështetjen e tyre masive për Kombëtaren e Shqipërisë. Tifozët nga Prishtina udhëtuan nga kryeqyteti në drejtim të Elbasanit për ta ...

Situata në grupin tonë/ Islanda që na mundi rihapi garën, gjithçka vendoset në shtator

Gazeta Tema - 12.06.2019

Shqipëria arriti të merrte një fitore të rëndësishme ndaj Islandës me rezultatin e pastër 2-0 duke hyrë edhe njëherë në garë për një vend për në Europianin e vitit të ardhshëm.

Kombëtarja i jep Rejës fitoren e parë, mund Moldavinë 2-0

RTSH - 12.06.2019

Kombëtarja i ka dhënë trajnerit italian, Edi Reja, fitoren e parë në takimin e dytë të tij në krye të stolit kuqezi, teksa ka mundur të martën Moldavinë me rezultatin 2-0.

Shqipëria reagon, fitore zemre ndaj Moldavisë, rihapen shpresat për kualifikim

SOT - 12.06.2019

Shqipëria fitoi mbrëmë me Moldavinë 2-0 dhe mori një trepikësh me vlera për rrugëtimin e saj në këto kualifikuese të Euro-2020, grupi H. Ishte një fitore zemre e kuqezinjve, megjithëse loja la për të ...

Shqipëria fitoi ndeshjen ndaj Moldavisë

Portalb - 12.06.2019

Kombëtarja e Shqipërisë në Futboll ka fituar ndeshjen përballë ekipit të Moldavisë, ndeshje kjo e vlefshme për fazën eliminatore të kampionatit “EURO 2020”, raporton Anadolu Agency (AA).

Ramadani: As në ëndërr se kisha imagjinuar atë gol ndaj Moldavisë

BalkanWeb - 12.06.2019

Mesfushori i Kombëtares, Ylber Ramadani , a utori i golit të dytë u shpreh mjaft i kënaqur për golin e tij të parë më fanellën kuqezi dhe tha se vetëm në mengjes e mori vesh se do të luante titullarë.

Shqipëria mund Moldavinë, hyn në garë për vendin e dytë

Alsat - 11.06.2019

Shqipëria ia ka dalë duke mundur me rezultatin e pastër 2-0 skuadrën e Moldavisë pas një takimi të dominuar plotësisht nga kuqezinjët. Të besuarit e Edi Rejas e kanë kërkuar me ngulm golin që në ...

Abrashi: Tani çdo ndeshje e kemi si finale

Lajmi.net - 11.06.2019

Abrashi ka thënë se e kanë ditur se përballja me Moldavinë nuk do të ishte e lehtë, teksa është shprehur i gëzuar se Cikalleshi ka gjetur rrjetën. “E dinim që nuk ka qenë ndeshje e lehtë, por pas ...

Shqipëria mposht Moldavinë/ Ja çfarë thotë trajneri i kuqezinjve

Top Channel - 11.06.2019

Shqipëria fitoi 2 me 0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e vlefshme për eleminatorët e Euro 2020. Pas takimit ka folur edhe trajneri i kombëtares shqiptare Edi Reja ku u shpreh i kënaqur me lojën dhe ...

Fitore e 3 pikë me Moldavinë, por sa vuajtje për të gjetur golin

BalkanWeb - 11.06.2019

Një fitore e rëndësishme sa një edicion! Kështu mund të cilësohet suksesi ndaj Moldavisë, një sukses i vuajtur, që erdhi vetëm në pjesën e dytë, por që në fund vlen tre pikë dhe lejon Shqipërinë të ...

Duka i çliruar: Po humbja besimin, na presin sfida më të vështira

SuperSport - 11.06.2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka u shpreh i kënaqur dhe i çliruar për fitoren e Kombëtares kuqezi mbrëmjen e sotme në ndeshjen ndaj Moldavisë.

Duka: I lumtur për fitoren, kemi ndeshje të mëdha përpara

BalkanWeb - 11.06.2019

Presidenti i FSHF, Armand Duka nuk e ka fshehur tensionin që ka pasur gjatë ndeshjes me Moldavinë. Ai u shpreh për ‘Supersport’: “Tashmë, pas lojës jam i kënaqur, sepse kisha shumë presion deri kur ...

Abrashi: I lumtur për fitoren, t’i luajmë ndeshjet si finale

SuperSport - 11.06.2019

Amir Abrashi është “motori” i Kombëtares Shqiptare, që edhe sot vrapoi pa fund duke ndihmuar si mbrojtjen, ashtu edhe sulmin. Në përfundim të takimin, në lidhje direkte me emisionin “Kuqezi”, Abrashi ...

Nga vizitorët specialë tek flakadanët dhe “Rama Ik”

Mapo - 11.06.2019

Shqipëria triumfoi në “Elbasan Arena” përballë Moldavisë, në ndeshjen e vlefshme për kategorinë H Euro 2020. Emocione dhe drithërima pa fund përcillnin në çdo moment kuqezitë.

“Rama ik” në takimin Shqipëri-Moldavi

Botasot - 11.06.2019

Kombëtarja shqiptare ka arritur të fitojë në ndeshjen e luajtur mbrëmjen e sotme përballë Moldavisë. Takimi i luajtur në “Elbasan Arena”, i vlefshëm për grupin H, për kualifikueset e “Euro 2020”, ...

Shqipëria mposht Moldavinë dhe ndjek ëndrrën për në ‘Euro 2020’

Top Channel - 11.06.2019

Kombëtarja shqiptare e futbollit është rikthyer te fitorja. Me rezultatin 2-0, kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja mposhtën Moldavinë në stadiumin ‘Elbasan Arena’.

Ramadani: As në ëndërr nuk e kam pritur këtë gol

Zeri - 11.06.2019

Shqipëria triumfoi 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të saj në kuadër të grupit H të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020, shkruan zeri.info Ylber Ramadani e realizoi një gol të ...

Shqipëria feston fitoren e parë me Edy Rejan

Lajmi.net - 11.06.2019

‘Kuqezinjtë’ kanë mposhtur 2:0 në ‘Elbasan Arena’ Kombëtaren e Moldavisë, në një ndeshje të dominuar nga skuadra e Rejas, por që vuajti për t’i shënuar golat e fitores.

Reja feston fitoren kuqezi, Shqipëria “ringjall” shpresat për kualifikim

SuperSport - 11.06.2019

Shqipëria rigjen qetësinë, pasi arrin të mposhtë 2-0 Moldavinë modeste, ndërsa trajneri Edi Reja i gëzohet suksesit të parë me Kombëtaren shqiptare. Në një “Elbasan Arena” të zbrazur në shumicën e ...

Mavraj: Nuk kisha munguar kaq gjatë, tani t’u përshtatemi ideve të Rejës

SuperSport - 11.06.2019

Mërgim Mavraj u rikthye pas 3 ndeshjesh pezullim dhe mbajti shiritin e kapitenit në sfidën ndaj Moldavisë, të cilën kuqezinjtë e fituan me rezultatin 2-0.

Mavraj: Kjo fitore nuk do të thotë asgjë!

InfoSport - 11.06.2019

Mërgim Mavraj u rikthye pas pezullimit të gjatë dhe pas fitores së Kombëtares së Shqipërisë ndaj Moldavisë, flet për mediumet, duke komentuar lojën dhe skemën.

Shqipëria shënon dhe golin e dytë dhë të sigurisë përballë Moldavisë (VIDEO)

Albeu.com - 11.06.2019

Shqipëria ka arritur të shënojë dhe golin e dytë përballë Moldavisë në minutat shtëse. Autorit i golit është mesfushori Ylber Ramadani i cili bëri një goditje mjaft të bukur nga jashtë zone.

Kapiteni Mavraj flet pas fitores së Shqipërisë

Zeri - 11.06.2019

Kapiteni i Kombëtares, Mërgim Mavraj, foli për “Supersport” pas fitores 2:0 me Moldavinë. Sa ju kishte munguar Kombëtarja? Ishte hera e parë që mungova kaq shumë, isha i dëshpëruar nga kartoni në ...

Kuqezinjtë i kthehen fitores, Shqipëria mposht 2-0 Moldavinë

Medial - 11.06.2019

Shqipëria merr një fitore të rëndësishme përballë Moldavisë në ndeshjen e katërt të kualifikueseve për Euro 2020. Kuqezinjtë e teknikut Reja kanë arritur të mposhtin miqtë me rezultatin 2 me 0 ...

Reja: Na duhej kjo fitore

Zeri - 11.06.2019

Shqipëria triumfoi 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të saj në kuadër të grupit H të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020, shkruan zeri.info Trajneri i kombëtares shqiptare, ...

Shqipëria trondit moldavët në Elbasan Arena (VIDEO)

SOT - 11.06.2019

Minuta e 65-të e ndeshjes dhe më në fund Shqipëria ka gjetur golin e epërsisë. Ka shënuar Sokol Cikalleshi pas një inkursuoni në të majtë të Odise Roshit, dy ndërrimet fituese të trajnerit Reja.

Ramadani për golin e parë me Shqipërinë: Golin jua dedikoj të gjithëve

Gazeta Express - 11.06.2019

Ylber Ramadani është shumë i lumtur për golin e tij të parë me Shqipërinë, të cilin thotë se ua dedikon të gjithëve. Ramadani e shënoi golin e dytë të fitores së Shqipërisë 2:0 ndaj Moldavisë në ...

Këto janë fjalët e Edy Reyas pas fitores ndaj Moldavisë

Botasot - 11.06.2019

Shqipëria ka mposhtur Moldavinë me rezultat 2-0. “Kuq e zinjtë” ishin për një nuancë më të mirë, megjithëse nuk ishin konkretë para portës kundërshtare.

Shqipëri-Moldavi 2-0, kombëtarja e Rejës gjen fitoren

LajmiFundit - 11.06.2019

Shqiperia arriti fitore ne ndeshjen me Moldavine. Kombetarja shqiptare kaloi në avantazh në minutën 66 në ndeshjen ndaj Moldavise në ‘Elbasan Arena’. Sokol Cikalleshi shënoi golin e parë për kuq e ...

Festë për shqiptarët, pas Kosovës, fiton edhe Shqipëria (VIDEO)

InfoSport - 11.06.2019

Festës së “dardanëve” iu bashkëngjitën edhe “Tifozat Kuq e Zi”, të cilët sonte festuan në mënyrën më të mirë fitoren e Kombëtares së Shqipërisë përballë Moldavisë, njofton “infOSport.mk”.

Fluturojnë shqiponjat, zhbllokojnë rezultatin përballë Moldavisë (VIDEO)

Albeu.com - 11.06.2019

Shqipëria ka arritur të zhbllokojë rezultatin në minutën 66’ përballë Moldavisë pas një pjese të parë të mbyllur pa gola dhe me një lojë mjaft të vakët.

Shqipëria e mund Moldavinë, mban gjallë shpresat për kualifikim

Gazeta Express - 11.06.2019

Kombëtarja shqiptare e ka mposhtur Moldavinë 2:0 në ndeshjen kualifikuese të Evropianit 2020 Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitore ndaj Moldavisë, në ndeshjen eliminatore të Evropianit 2020, shkruan ...

Shqipëria kthehet te fitorja, mposht Moldavinë në Elbasan

Telegrafi - 11.06.2019

Shqipëria ka arritur të shënojë fitore ndaj Moldavisë me rezultat 2-0 në ndeshjen e katërt të vlefshme për eliminatoret Euro 2020. Ndeshja nisi shumë mirë për Shqipërinë që krijoi disa raste në ...

Shqipëria i kthehet fitores, triumfon ndaj Moldavisë

Zeri - 11.06.2019

Kombëtarja shqiptare i është kthyer fitores pas humbjes 1:0 ndaj Islandës të shtunën, shkruan zeri.info Kuqezinjtë triumfuan 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të tyre në kuadër të grupit H të ...

Ky është super goli i Ramadanit për Shqipërinë

Zeri - 11.06.2019

Shqipëria triumfoi 2:0 ndaj Moldavisë në ndeshjen e katërt të saj në kuadër të grupit H të kualifikimeve për Kampionatin Evropian të vitit 2020. Kjo ishte fitorja e dytë e kuqezinjve nga katër ...

Euro 2020/ Shqipëria fitore me vështirësi ndaj modestëve moldavë

Mapo - 11.06.2019

Shqipëria arriti të triumfojë në ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Europian përballë Moldavisë me rezultatin 1-0. Ndryshe nga ndeshja e parë e humbur në Islandë, trajneri kuqezi, Reja, hodhi në ...

Edy Reja: Kjo fitore ishte detyrim për ne për të mos hyrë në frikë

Gazeta Tema - 11.06.2019

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja u shpreh pas ndeshjes ndaj Moldavisë se kjo fitore ishte detyrim pas humbjes në Islandë. Ai tha për “supersport” se kuqezinjtë do të hynin në frikë nëse nuk e fitonin ...

Shqipëria e dyfishon epërsinë ndaj Moldavisë me një supergol

Gazeta Express - 11.06.2019

Shqipëria e ka dyfishuar epërsinë ndaj Moldavisë, në ndeshjen e Grupit H kualifikues për Kampionatin Evropian, e cila po zhvillohet në Elbasan momentalisht.

Video/ “Elbasan Arena”, tifozët kuqezi me banderolën “Rama Ik”

Mapo - 11.06.2019

Në “Elbasan Arena” po zhvillohet ndeshja Shqipëri-Moldavi. Pak minuta më parë Shqipëria arriti të kalojë në avantazh falë golit të Cikalleshit në minutën e 65′, por vëmendjen e të gjithëve e kanë ...

Shqipëri-Moldavi, pjesa e parë mbyllet pa gola

Top Channel - 11.06.2019

Ka përfunduar pjesa e parë në ‘Elbasan Arena’ e ndeshjes Shqipëri-Moldavi, me një rezultat pa gola. Kuq e zinjtë e drejtuar nga Ed Reja kanë dominuar lojën, por nuk kanë mundur që të shënojnë në ...

Siguria nxiton të heqë banderolën e tifozëve gjatë ndeshjes Shqipëri- Moldavi, këto janë pamjet

Gazeta Express - 11.06.2019

Gjatë ndeshjes mes Shqipërisë dhe Moldavisë në stadiumin “Elbasan Arena” disa tifozë kuqezi kanë shpalosur një flamur të madh me mbishkrimin Rama ik. Pas daljes së këtij flamuri, punonjësit e ...

Shqipëria shpërdoron rastet përballë Moldavisë, pjesa e parë mbyllet në barazim

LajmiFundit - 11.06.2019

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë në “Elbasan Arena” ndërmjet Shqipërisë dhe Moldavisë. Të besuarit e Edi Rejës kishin disa raste të arta për shënim por Sadiku, Hysaj dhe Uzuni u treguan ...