TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Takimi në Vienë/ Salvini falenderon shqiptarët, por ndodhi një grindje e pazakontë mes tij dhe ministrit të ...

SOT - 14.09.2018

Nga Viena ku u zhvillua takimi i ministrave të Brendshëm të vendeve të Europës e të ministrave të Brendshën të disa vendeve afrikane, ministri italian Matteo Salvini ka falenderuar homolugun e tij ...

Zv/kryeministri i Italisë i krahason migrantët afrikanë me "skllevër"

Evropaelire - 14.09.2018

Kreu i ekstremit të djathtë në Itali, Matteo Salvini, njëherësh zëvendëskryeministër, i krahasoi migrantët afrikanë me skllevër. Salvini, i cili udhëheq partinë Liga, i bëri komentet në një sesion me ...

“Time” i dedikon kopertinën Ministrit të Brendshëm italian Matteo Salvini

ABC News - 14.09.2018

Ministri i Brendshëm Italian Mateo Salvini është zgjedhur nga e përjavshmja amerikane “Time”, për kopertinën e numrit më të fundit. Sipas gazetares që e intervistoi, Salvini është zgjedhur si fytyra ...

Makron vs Salvini: Beteja ideologjike për të ardhmen e Europës

Bota.al - 14.09.2018

Nga Christopher Caldwell Shenjë e parë, që Mateo Salvini ishte i vendosur t’i shpallte luftë Emanuel Makronit, u vu re në qershor të këtij viti, disa ditë pasi u emërua ministër i Brendshëm i Italisë.

Nacionalistët e Europës po marshojnë

Shqipmedia - 14.09.2018

Nga Wolfgang Münchau Takimi i javës së kaluar midis Viktor Orban dhe Mateo Salvinit, ishte më shumë se sa vetëm fillimi i një miqësie të bukur. Partneriteti anti-emigracion, i formuar nga ...

Vjenë, Salvini falenderon shqiptarët dhe grindet me ministrin e Luksemburgut

Alsat - 14.09.2018

Nga Viena ku u zhvillua takimi i ministrave të Brendshëm të vendeve të Europës e të ministrave të Brendshën të disa vendeve afrikane, ministri italian Matteo Salvini ka falenderuar homolugun e tij ...

“Fytyra e re e Europës”

Top Channel - 13.09.2018

Revista e përjavshme Amerikane “Time” i ka dedikuar kopertinën e numrit që do të dalë më 24 shtator Matteo Salvinit. Pranë fotografisë së zëvendëspresidentit, në bardhë e zi, shkruhet: “Fytyra e re e ...

“Time”: Salvini, fytyra e re e Europës, cari i emigracionit që rrezikon shpërbërjen e BE-së

Gazeta Tema - 13.09.2018

“Fytyra e re e Europës”. Kështu titullohet numri i radhës i revistës “Time”, e cila ia ka kushtuar kopertinën zv.kryeministrit italian, Matteo Salvini.

Makron vs Salvini: Beteja ideologjike për të ardhmen e Europës

Gazeta Tema - 14.09.2018

Nga Christopher Caldwell Shenjë e parë, që Mateo Salvini ishte i vendosur t’i shpallte luftë Emanuel Makronit, u vu re në qershor të këtij viti, disa ditë pasi u emërua ministër i Brendshëm i Italisë.

Vjenë, Salvini falenderon shqiptarët dhe grindet me ministrin e Luksemburgut

Tetova Sot - 14.09.2018

Nga Viena ku u zhvillua takimi i ministrave të Brendshëm të vendeve të Europës e të ministrave të Brendshën të disa vendeve afrikane, ministri italian Matteo Salvini ka falenderuar homolugun e tij ...

Zv/kryeministri i Italisë i krahason migrantët afrikanë me “skllevër”

Koha.net - 14.09.2018

Kreu i ekstremit të djathtë në Itali, Matteo Salvini, njëherësh zëvendëskryeministër, i krahasoi migrantët afrikanë me skllevër. Salvini, i cili udhëheq partinë Liga, i bëri komentet në një sesion me ...

“Fytyra e re e Europës”

Medial - 13.09.2018

Revista e përjavshme Amerikane “Time” i ka dedikuar kopertinën e numrit që do të dalë më 24 shtator Matteo Salvinit. Pranë fotografisë së zëvendëspresidentit, në bardhë e zi, shkruhet: “Fytyra e re e ...

Revista Time: Salvini, fytyra e re e Europës që rrezikon shpërbërjen e BE-së

Java News - 14.09.2018

“Fytyra e re e Europës”. Kështu titullohet numri i radhës i revistës “Time”, e cila ia ka kushtuar kopertinën zv.kryeministrit italian, Matteo Salvini.

Makron vs Salvini: Beteja ideologjike për të ardhmen e Europës

Mapo - 15.09.2018

Nga Christopher Caldwell Shenjë e parë, që Mateo Salvini ishte i vendosur t’i shpallte luftë Emanuel Makronit, u vu re në qershor të këtij viti, disa ditë pasi u emërua ministër i Brendshëm i Italisë.

Zv/kryeministri i Italisë i krahason migrantët afrikanë me “skllevër”

Lajmi.net - 14.09.2018

Kreu i ekstremit të djathtë në Itali, Matteo Salvini, njëherësh zëvendëskryeministër, i krahasoi migrantët afrikanë me skllevër. Salvini, i cili udhëheq partinë Liga, i bëri komentet në një sesion me ...

“Fytyra e re e Europës”

Mapo - 13.09.2018

Revista e përjavshme Amerikane “Time” i ka dedikuar kopertinën e numrit që do të dalë më 24 shtator Matteo Salvinit. Pranë fotografisë së zëvendëspresidentit, në bardhë e zi, shkruhet: “Fytyra e re e ...

Revista Time: Salvini, fytyra e re e Europës që rrezikon shpërbërjen e BE-së

Ina - 14.09.2018

“Fytyra e re e Europës”. Kështu titullohet numri i radhës i revistës “Time”, e cila ia ka kushtuar kopertinën zv.kryeministrit italian, Matteo Salvini.

Salvin i krahason migrantët afrikanë me “skllevër”

Gazeta Tema - 14.09.2018

Kreu i ekstremit të djathtë në Itali, Matteo Salvini, njëherësh zëvendëskryeministër, i krahasoi migrantët afrikanë me skllevër. Salvini, i cili udhëheq partinë Liga, i bëri komentet në një sesion me ...

Time: “Fytyra e re e Evropës”

Alsat - 13.09.2018

“Po punojmë për të rekuperuar shpirtin Europian që është tradhtuar nga ata që e drejtojnë këtë bashkësi”, tha Salvini. Kjo është deklarata e lëshuar nga Mateo Salvini në një intervistë të dhënë për ...

Zv/kryeministri i Italisë i krahason migrantët afrikanë me “skllevër”

Portalb - 14.09.2018

Kreu i ekstremit të djathtë në Itali, Matteo Salvini, njëherësh zëvendëskryeministër, i krahasoi migrantët afrikanë me skllevër. Salvini, i cili udhëheq partinë Liga, i bëri komentet në një sesion me ...

“Fytyra e re e Europës”

Botasot - 14.09.2018

Revista e përjavshme Amerikane “Time” i ka dedikuar kopertinën e numrit që do të dalë më 24 shtator Matteo Salvinit. Pranë fotografisë së zëvendëspresidentit, në bardhë e zi, shkruhet: “Fytyra e re e ...

Salvini e tepron… krahason emigrantët me skllevërit

Top Channel - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri italian, Matteo Salvini, duket se ka shkuar shumë larg, duke i krahasuar emigrantët afrikanë me skllevër. Salvini, që është në të njëjtën kohë edhe drejtues i partisë së ...

Salvini e tepron… krahason emigrantët me skllevërit

Medial - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri italian, Matteo Salvini, duket se ka shkuar shumë larg, duke i krahasuar emigrantët afrikanë me skllevër. Salvini, që është në të njëjtën kohë edhe drejtues i partisë së ...

Shpërthen Matteo Salvini: Emigrantët janë skllevër që nuk na duhen!

SOT - 14.09.2018

Matteo Salvini njihet për qëndrimin e tij kundër emigrantëve që vijnë ileegalisht në Europë. Mirëpo me deklaratën e tij të fundit zëvendëskryeministri italian duket se ka shkuar shumë larg, duke i ...

Matteo Salvini e tepron: Emigrantët janë skllevër që nuk na duhen!

LajmiFundit - 14.09.2018

Matteo Salvini njihet për qëndrimin e tij kundër emigrantëve që vijnë ileegalisht në Europë. Mirëpo me deklaratën e tij të fundit zëvendëskryeministri italian duket se ka shkuar shumë larg, duke i ...

Salvini e tepron me emigrantët: Nuk kemi nevojë për skllevër të rinj…

Java News - 14.09.2018

Zëvendëskryeministri italian, Matteo Salvini, duket se ka shkuar shumë larg, duke i krahasuar emigrantët afrikanë me skllevër. Salvini, që është në të njëjtën kohë edhe drejtues i partisë së ...