TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vendimi i parë i Piolit – e lë rezervë yllin e Milanit

Lajmi.net - 22.10.2019

Suso ishte cak i kritikave nga tifozët e Milan për barazimin 2:2 kundër Lecces, në ndeshjen e parë të Piolit në krye të skuadrës. ‘Tuttosport’ shkruan se trajneri Pioli seriozisht është duke menduar ...

Pas reagimit të tifozëve, Pioli pritet ta lë në bankë Suson

Telegrafi - 22.10.2019

Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, pritet ta lë Suson në bankën rezervë, kur tashmë ka filluar një nismë e tifozëve për largimin e tij, madje është krijuar edhe hashtagu ‘#SusoOut’.

Tifozët e Milanit thyejnë rekorde në “Twitter”, duan me çdo kusht jashtë këtë lojtar!

Gazeta Tema - 21.10.2019

Milani po kalon një moment mjaft të errët, teksa barazimi i një nate më parë me Leccen, e ka zhytur akoma më shumë në krizë ekipin kuqezi. Fajtori kryesor nuk shihet të jetë më trajneri, por lojtarët.

Pioli: Milani tregoi se mund të luajë futboll të bukur

Telegrafi - 21.10.2019

Stefano Pioli ka debutuar në krye të Milanit me barazim ndaj Lecces. Rossonerët dy herë kishin epërsinë 1-0 dhe 2-1, por në fund takimi u mbyll në barazim 2-2.

VIDEO/ Ndryshon trajneri, por Milan jo. Inter nuk i ndahet Juventusit

BalkanWeb - 21.10.2019

Milani ndryshoi trajner, por zhgënjimi mbetet sërish. Kuqezinjtë dështuan të kthehen te fitorja duke I prishur festën e ditëlindjes dhe debutimit Stefano Piolit, duke barazuar në shtëpi 2-2 kundër ...

Pioli i pakënaqur me barazimin, priste tjetër dhuratë nga skuadra

Albeu.com - 21.10.2019

Milani nuk arriti të marr rezultat pozitiv pasi barazoi me Leccen me rezultat 2-2. Trajneri Stefano Pioli nuk mundi të debutoj me fitore por bëri një paraqitje shumë të mirë.

Pioli: Milani duhet të mësojë nga barazimi ndaj Lecces

Telegrafi - 21.10.2019

Stefano Pioli beson se Milani mund të mësojë shumë nga barazimi (2-2) në ndeshjen e të dielës mbrëma kundër Lecces. Trajneri debutoi në drejtimin e Rossonerëve dhe njëherësh ishte edhe ditëlindja e ...

Flet heroi i Lecces ndaj Milanit: Mbylla sytë, nuk e pashë golin

Zeri - 21.10.2019

Mbrojtësi, Marco Calderoni ishte heroi i Lecces në sfidën e djeshme ndaj Milanit, derisa ia siguroi ekipit të tij një barazim falë një goli të mrekullueshëm, transmeton zeri.info Milani ishte duke ...

Debutoi me barazim në stolin e Milanit, ja çfarë thotë Pioli

Zeri - 21.10.2019

Stefano Pioli debutoi të dielën me një barazim 2:2 ndaj Lecces në stolin e Milanit, transmeton zeri.info Strategu italian tha se pa gjëra pozitive nga kjo ndeshje, derisa u shpreh se Milani mund të ...

Objektivi i Milanit është kualifikimi në Ligën e Kampionëve

Telegrafi - 21.10.2019

Drejtori i Milanit, Frederic Massara, ka deklaruar se objektivi i skuadrës së tij këtë sezon është që konkurrojë për një vend në Ligën e Kampionëve. Rossonerët barazuan (2-2) ndaj Lecces të dielën ...

Milan – Lecce, notat e lojtarëve

Botasot - 21.10.2019

Skuadra e Milanit fitoi as sot, pas emërimit të trajnerit të ri Stefano Pioli. Milan luajti baras me Leccen me rezultatin 2:2, duke dëshmuar kështu që ka shumë mangësi në skuadër.

Objektivi i Milanit është Liga e Kampionëve!

InfoSport - 21.10.2019

Drejtori i Milanit, Frederic Massara, ka deklaruar se objektivi i skuadrës së tij këtë edicion është që konkurrojë për një vend në Ligën e Kampionëve.