TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bundestagu: “Është në dorën e shqiptarëve të vendosin në 30 qershor të ardhmen e tyre”

Ina - 12.06.2019

Delegacioni i Bundestagut Gjerman me krye deputetin Josip Juratovic ne një dalje përpara mediave, pas përfundimit te takimeve ne Shqipëri u ndalen tek situata e krijuar ne vend pas dekretit te ...

Gjermania thirrje palëve shqiptare: Parlamenti është i shenjtë, nuk është pazar

Albeu.com - 12.06.2019

Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman ndodhet në Shqipëri ku mbi të gjitha ka diskutuar lidhur me gjendjen politike aktuale në vend. Josip Juratovic u shpreh se Parlamenti është diccka e shenjtë, ...

Shqipëria në BE? Reagon delegacioni gjerman dhe tregon çfarë është e nevojshme dhe kush vendos për çeljen e negociatava

SOT - 12.06.2019

Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat theksuan se Shqipëria ëhtë pjesë e oborrit të saj dhe duhet të jetë pjesë e BE-së. Por, sipas tyre, është e nevojshme të mblidhen ...

Delegacioni gjerman: Të respektohet Kushtetuta, zgjedhjet të zhvillohen. Partitë të marrin pjesë nëse duan

Medial - 12.06.2019

TIRANË, 12 Qershor /MEDIAL-Gjergji Mima/ -“Nëse Kushtetuta parasheh që zgjedhjet duhen zhvilluar në një moment të caktuar kohor atëherë ato duhen zhvilluar në këtë moment kohor”, deklaroi sot Josip ...

Deputeti gjerman: Situata aktuale ndikon në vendimin për negociatat

ABC News - 12.06.2019

Një delegacion i Bundestagut gjerman që pati takime këto ditë në Tiranë, deklaroi gjatë një konference shtypi, se situata aktuale politike në Shqipëri mund të ketë ndikim në vendimin për negociatat.

Kriza/Delegacioni gjerman “shkund” politikën: Çfarë duhet të bëni

BalkanWeb - 12.06.2019

Gjatë qëndrimit në Tiranë, delegacioni gjerman iu përgjigj interesit të medias për krizën dhe për përgjegjësitë që duhet të marrë klasa politike shqiptare.

E PLOTË/ Delegacioni i deputetëve të Bundestagut “vulos” fatin e zgjedhjeve: Të bëhen më 30 Qershor, opozita e ka ...

Gazeta Tema - 12.06.2019

Delegacioni i deputetëve të Bundestagut që kryesohet nga Josip Juratovic dhe anëtarë të tjerë të Bundestag-ut mbajtën një konferencë për media ku dhanë mesazhe të qarta për krizën politike në ...

Josip Juratovic: Zgjedhjet të zhvillohen siç e parashikon Kushtetuta

ABC News - 12.06.2019

Delegacioni i deputetëve të Bundestagut që kryesohet nga Josip Juratovic dhe anëtarë të tjerë të Bundestag-ut mbajtën një konferencë për media. Kryetari i Grupit Parlamentar, Juratovic u shpreh se ...

“Bojkoti sport i dashur për shqiptarët, Kuvendi i shenjtë sa Kisha”

BalkanWeb - 12.06.2019

Delegacioni gjerman i cili ndodhet për një vizitë zyrtare ne Tiranë, më në krye, kryetarin e Grupit Parlamentar (SPD), Josip Juratovic kritikoi bojkotin e parlamentit, për të cilin tha se ka të ...

Balla me delegacionin gjerman: Mbështesin çeljen e negociatave

BalkanWeb - 12.06.2019

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla ka pritur sot në Tiranë një delegacion deputetësh nga Gjermania, ndërsa shprehet se një numër i madh deputetësh në Bundestagun ...

Ruçi me delegacionin gjerman, kreu i grupit të PSD: Negociatat, vendimi në vjeshtë

Medial - 11.06.2019

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, priti këtë të martë delegacionin e Budestagut gjerman, të kryesuar nga Josip Juratovic, kryetar i grupit parlamentar të Partisë Social-Demokrate dhe kryetar i grupit ...

Kreu i Kuvendit, Ruçi, pret delegacionin e Budestagut gjerman, negociatat kryefjala e takimit

RTSH - 11.06.2019

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti sot pasdite delegacionin e Budestagut gjerman, të kryesuar nga Josip Juratovic, Kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë Social-Demokrate dhe Kryetar i Grupit ...

Balla pret delegacionin e Bundestagut gjerman: 2019, viti i fillimit të bisedimeve të anëtarësimit të Shqipërisë në BE

RTSH - 11.06.2019

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla priti sot një delegacion të Bundestagut gjerman. Pas takimit me delegacionin e deputetëve të Bundestagut gjerman, Balla në një ...

Juratoviç – Ruçit: Shqipëria në BE, prioritet i Bundestagut

BalkanWeb - 11.06.2019

TIRANË Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi zhvilloi një takim me delegacionin e Bundestagut gjerman. Anëtari i Bundestagut Josip Juratoviç tha se Shqipëria në BE është prioritet i Bundestagut.

A rrezikon Shqipëria një përplasje civile në 30 qershor? Delegacioni gjerman “shkund” Bashën dhe Kryemadhin: Kjo është ...

SOT - 12.06.2019

Gjatë qëndrimit në Tiranë, delegacioni gjerman iu përgjigj interesit të medias për krizën dhe për përgjegjësitë që duhet të marrë klasa politike shqiptare.

Delegacioni gjerman “fik” Metën: Zgjedhjet duhet të bëhen kur e përcakton Kushtetuta

Java News - 12.06.2019

Delegacioni i deputetëve të Bundestagut përbëhej që kryesohet nga Josip Juratovic, anëtar i Bundestag-ut dhe Kryetar i Grupit Parlamentar (SPD), Renata Alt, anëtare e Bundestag-ut dhe zv/kryetare e ...

Hapja e negociatave, Balla pret deputetët e Bundestagut gjerman

RTSH - 12.06.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka pritur në Kryesinë e Kuvendit një grup deputetësh të Bundestagut gjerman, të cilët ndodhen në një vizitë zyrtare në Shqipëri.

Delegacioni gjerman mesazh Ballës: Mbështesim çeljen e negociatave

Java News - 12.06.2019

Kryetari i grupit parlamentar në Partinë Socialiste, Taulant Balla ka pritur sot në Tiranë një delegacion deputetësh nga Gjermania, ndërsa shprehet se një numër i madh deputetësh në Bundestagun ...

Ruçi me delegacionin gjerman, kreu i grupit të PSD: Negociatat, vendimi në vjeshtë

Lajmi.net - 11.06.2019

Në delegacion bënin pjesë edhe dy deputetë te tjerë të Bundestagut, Ruçi shprehu pritshmërinë për mbështetjen e parlamentit gjerman për çeljen e negociatave me Shqipërinë.

Gjermanët tjetër goditje opozitës: Loja nuk mund të ndërpritet në mes, bojkoti i Parlamentit është i papranueshëm për ...

SOT - 12.06.2019

Opozita jo-parlamentare po i merr goditjet nga të gjitha anët. Vendimi për djegien e mandateve i befasoi të gjithë ndërkombëtarët, të cilët ende janë shumë të irrituar me PD-LSI.

"Kjo është e papranueshme", zyrtari i lartë gjerman zbulon kur do të vendoset për negociatat, mesazh të fortë ...

SOT - 11.06.2019

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Social-Demokrate dhe Kryetar i Grupit Parlamentar Për Evropën Juglindore në Bundestag Josip Juratovic deklaroi se Bundestagu gjerman do të shqyrtojë ...

Erdhën me urgjencë në Shqipëri, delegacioni gjerman ‘trondit’ Ilir Metën: Kushtetuta mbi gjithçka!

SOT - 12.06.2019

Delegacioni i deputetëve të Bundestagut përbëhej që kryesohet nga Josip Juratovic, anëtar i Bundestag-ut dhe Kryetar i Grupit Parlamentar (SPD), Renata Alt, anëtare e Bundestag-ut dhe zv/kryetare e ...

Josip Juratoviç: Rekomandimi për Shqipërinë diskutohet në vjeshtë

Zhurnal - 12.06.2019

Tiranë, 12 qershor – Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, priti dje pasdite delegacionin e Bundestagut gjerman, të kryesuar nga z. Josip Juratovic, Kryetar i Grupit Parlamentar të Partisë ...

30 qershori, delegacioni gjerman: Partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje. Bojkoti i parlamentit do të ...

Gazeta Tema - 12.06.2019

Përfaqësuesit e delegoacionit gjerman gjatë vizitës në Tiranë në një konferencë për mediat theksuan se sa i përket 30 qershorit partitë s’janë të detyruara të marrin pjesë në zgjedhje.

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi

Top Channel - 12.06.2019

Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ritheksuar se është Kushtetua ajo që përcakton se kur ...

Delegacioni gjerman: Të mbahen zgjedhjet siç e përcakton Kushtetuta

Mapo - 12.06.2019

Delegacioni i deputetëve të Bundestagut gjerman në një deklaratë për mediat pas takimeve në Shqipëri theksoi se me rëndësi është të respektohet Kushtetuta e Shqipërisë dhe të mbahen zgjedhjet në ...

Kriza politike, delegacioni gjerman në Tiranë: Kushtetuta, baza e një vendi

Zhurnal - 12.06.2019

Tiranë, 12 qershor – Përfaqësuesit e delegacionit gjerman në një konferencë për mediat në Tiranë folën edhe për situatën politike në Shqipëri dhe zgjedhjet, duke ritheksuar se është Kushtetua ajo që ...

Gjermania rrëzon Metën dhe opozitën: Zgjedhjet me 30 qershor sipas Kushtetutës, opozita e ka kthyer në sport bojkotin e ...

SOT - 13.06.2019

Ndërkombëtarët i kanë dhënë ditën e djeshme një tjetër “shuplakë” Presidentit Ilir Meta. Ky i fundit pak ditë më parë anuloi datën e zgjedhjeve lokale, veprimi i cili shkaktoi shumë debate brenda dhe ...

Gjermanët “godasin” nga Tirana: Jo të gjithë në BE janë entuziastë për integrimin

Gazeta Express - 12.06.2019

Gjatë konferencës për shtyp në Shqipëri, Josip Juratoviç, kryesuesi i delegacionit të deputetëve gjermanë tha se situata aktuale do të luajë rol në vendimmarrjen e Bashkimit Europian.

Gjermanët “godasin” nga Tirana: Jo të gjithë në BE janë entuziastë për integrimin

Botasot - 12.06.2019

Gjatë konferencës për shtyp në Shqipëri, Josip Juratoviç, kryesuesi i delegacionit të deputetëve gjermanë tha se situata aktuale do të luajë rol në vendimmarrjen e Bashkimit Europian.