TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Tifozët e Realit e presin në Madrid, Salah i lë me gisht në gojë

BalkanWeb - 13.01.2018

Përforcimi i Barcelonës me Philipp Coutinho-n ka bërë që nga tifozët e Real Madrid të kërkohet një transferim i bujshëm për të balancuar të paktën afrimet në merkato.

Keita bashkohet të dielën me Liverpoolin

Koha.net - 12.01.2018

Transferimi i Naby Keitas te Liverpooli ishte paraparë që të ndodhte në verë, por klubi anglez ka kërkuar me ngulm që ta transferojë atë në janar pas shitjes së Coutinhos te Barcelona.

“Shuma e paguar për Coutinhon, absurde”

Lajmi.net - 12.01.2018

Frank de Boer e ka cilësuar absurde shumë e paguar nga Barcelona për Philippe Coutinhon. Katalanët u pajtuan t’i paguajnë 160 milionë euro Liverpoolit për yllin brazilian.

Guardiola: Krahasimi Messi-Salah? Respektoj të fundit, por kurrë…

BalkanWeb - 12.01.2018

Lionel Messi nuk ka të krahasuar brenda fushës. Por gjithsesi ka nga ata që arrijnë ta krahasojnë me futbollistë të tjerë. Së fundmi argjentinasi është krahasuar me Mohamed Salah, autorin e një ...

Iniesta: Coutinho nuk do të më largojë nga Barcelona

Flaka - 12.01.2018

Andres Iniesta i ka hedhur poshtë spekulimet se ardhja e Philippe Coutinho-s do ta largojë atë nga Barcelona. “Nuk do të ketë kurrë një futbollist që mund të më bëjë që të pensionohem apo që të më ...

Ajo e bëri për vete kur ai ishte “askushi”, ndërkaq Coutinho e pranon: Pa të nuk do të isha ky që jam!

Sportisot - 12.01.2018

Coutinho momentalisht është një nga yjet e futbollit europjan, ndërkaq pasi që kaloi në Barcelonë për 160 milion euro mediat vazhdimisht shkruajnë për të, madje edhe për jetën private të tij.

Super-lajm për Liverpoolin para derbit me Cityn

Lajmi.net - 12.01.2018

Një lajm i mirë për Liverpoolin para derbit të fundjavës me Manchester Cityn. ‘The Reds’ të dielën në ‘Anfield Road’ me fillim nga ora 17:0 presin liderët e Manchester Cityt, për të zhvilluar ...

Klopp: Bën gjithçka që ta mbajmë Coutinhon

Telegrafi - 12.01.2018

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se nuk kanë pasur tjetër zgjidhje vetëm se ta lënë Philippe Coutinho të kalojë te Barcelona. Lojtari kaloi javën e shkuar nga Liverpooli te Barcelona ...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk më largon nga Barcelona

Telegrafi - 12.01.2018

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët.

Iniesta reagon pas ardhjes së Coutinhos dhe ‘largimit’ nga Barcelona

Lajmi.net - 12.01.2018

. Andres Iniesta nuk do të largohet nga Barcelona. Iniesta ka thënë për Onda Cero rreth transferimit të yllit brazilian: “Jam lojtar për këtë skuadër dhe kam thënë se vetëm më të mirët mund të luajnë ...

Liverpooli rihap bisedimet me RB Leipzigun, dëshiron Keitan gjatë janarit

Telegrafi - 12.01.2018

Liverpooli ka zhvilluar bisedime me skuadrën gjermane, RB Leipzig lidhur me sjelljen e Naby Keita në Angli këtë muaj, pra gjatë afatit kalimtar të janarit.

VIDEO/ Kushtoi 162 mln euro dhe rezultoi i dëmtuar, Coutinho kryen stërvitjen e parë me Barcelonën

BalkanWeb - 12.01.2018

Philipp Coutinho ka kryer sot stërvitjen e parë si futbollist i Barcelonës që pas transferimit të tij pak ditë më parë nga Liverpool, ekzaktësisht më 6 janar.

Salah si Messi? Guardiola këshillon yllin e Liverpoolit

Gazeta Express - 12.01.2018

Guardiola kërkon nga Salah që të mos mendojë për krahasimet, por të punojë ashtu siç po bën aktualisht te të ...

Klopp kërkon nga Liverpooli të mos e vajtojë largimin e Coutinhos

Gazeta Express - 12.01.2018

Jurgen Klopp thotë se Liverpooli ka “vuajtur shumë” në të kaluarën duke humbur lojtarë të mëdhenj, por nuk do të bëjnë asgjë të “çmendur” për ta zëvendësuar Philippe ...

Salah rikthehet nga lëndimi, i gatshëm për Cityn

Koha.net - 12.01.2018

Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Mohamed Salah me shumë gjasë do të përfshihet në ekipin që do të përballet me Manchester Cityn.

Hazard: E kuptoj Coutinhon pse zgjodhi Barçën – bëri zgjedhje të mirë për veten, por të keqe për Ligën Premier

Telegrafi - 12.01.2018

Sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard është i zhgënjyer me shitjen e Philippe Coutinhos nga Liverpooli tek Barcelona. Coutinho këtë javë kompletoi kalimin e tij te Barcelona për një shifër të raportuar ...

Iniesta: Coutinho nuk mund të më largojë nga Barcelona

Gazeta Express - 12.01.2018

Andres Iniesta ka insistuar se ardhja e Philippe Coutinhos në Barcelonë nuk do ta detyrojë atë të pensionohet apo të largohet nga ...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

Telegrafi - 12.01.2018

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon.

Klopp: Bën gjithçka që ta mbajmë Coutinhon

Almakos - 12.01.2018

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka thënë se nuk kanë pasur tjetër zgjidhje vetëm se ta lënë Philippe Coutinho të kalojë te Barcelona. Lojtari kaloi javën e shkuar nga Liverpooli te Barcelona ...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona

Almakos - 12.01.2018

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët.

Liverpooli rihap bisedimet me RB Leipzigun, dëshiron Keitan gjatë janarit

Almakos - 12.01.2018

Liverpooli ka zhvilluar bisedime me skuadrën gjermane, RB Leipzig lidhur me sjelljen e Naby Keita në Angli këtë muaj, pra gjatë afatit kalimtar të janarit.

Salah rikthehet, gati kundër City

Java News - 12.01.2018

Salah është gati kundër ekipit të Guardiolës. Menaxheri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka konfirmuar se Mohamed Salah me shumë gjasë do të përfshihet në ekipin që do të përballet me Manchester Cityn.

Hazard: E kuptoj Coutinhon pse zgjodhi Barçën – bëri zgjedhje të mirë për veten, por të keqe për Ligën Premier

Almakos - 12.01.2018

Sulmuesi i Chelseat, Eden Hazard është i zhgënjyer me shitjen e Philippe Coutinhos nga Liverpooli tek Barcelona. Coutinho këtë javë kompletoi kalimin e tij te Barcelona për një shifër të raportuar ...

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

Almakos - 12.01.2018

Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon.

Ja si Liverpooli do të përfitojë 40 milionë euro bonuse nga shitja e Coutinhos

LajmiFundit - 11.01.2018

Pavarësisht se Barcelona dhe Liverpooli u përpoqën me çdo kusht për ta mbajtur sekret, ishte vetëm çështje kohe përpara se detajet financiare të transferimit të Filipe Kutinjos të bëheshin publike.

Ky është idhulli i Coutinhos në botën e futbollit

Albeu.com - 11.01.2018

Mesfushori brazilian, Philippe Coutinho ka treguar se legjenda braziliane, Ronaldinho ka qenë gjithnjë idhulli i tij në futboll. Përforcimi më i ri i Barcelonës, Coutinho ka treguar se gjithnjë ka ...

Humbi Coutinhon, Liverpooli përshpejton afrimin e Keita

SuperSport - 11.01.2018

Transferimi i Coutinhos tek Barcelona e gjen Liverpoolin të dobësuar për betejat në ligën e kampionëve dhe kampionat. Van Dijk nuk mjafton ndaj ky është një motiv i fortë për “The Reds” për të ...

Trajneri i Leipzigut mërzit tifozët e Liverpoolit për mesfushorin Naby Keita

Albeu.com - 11.01.2018

Trajneri i skuadrës gjermane Leipzig, Ralph Hasenhuttl , ka hedhur poshtë sugjerimet se mesfushori Naby Keita , mund t’i bashkohet Liverpoolit gjatë këtij muaji.

Reali mendon t'i përgjigjet Barcelonës me Salah

Albeu.com - 11.01.2018

Futbollistët më të mirë të Liverpoolit janë kthyer në objekt dëshirash për skuadrat më të mëdha të La Ligas. Reali i Madridit kërkon ti kundërpërgjigjet Barcelonës që pak ditë më parë firmosi me ...

Trajneri i Barcelonës cakton ‘detyrat’ për Coutinhon

Lajmi.net - 11.01.2018

. Në konferencën për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde, shkëputi një mendim edhe për blerjen më të ...

Liverpool harron Coutinhon, merr super-sulmuesin në janar

Lajmi.net - 11.01.2018

. Liverpool nuk qëndron duarkryq pas largimit të Philippe Coutinhos. “The Reds” kanë gati një goditje për sulm në janar, përcjellë “Lajmi.net”. “Goal” shkruan se Liverpool me shumë gjasë do të ...

Liverpool e gjen tek Milan zëvendësuesin e Coutinhos

Albeu.com - 11.01.2018

Liverpool është duke kërkuar një zëvendësues të Coutinhos dhe këtë si duket e ka gjetur në Itali. Bëhet fjalë për një rikthim të mundshëm të Susos te The Reds, i cili për tre sezone ishte lojtari i ...

Liverpool gjen pasuesin e Coutinhos

Sportisot - 11.01.2018

Liverpool nuk qëndron duarkryq pas largimit të Philippe Coutinhos. “The Reds” kanë gati një goditje për mesfushën në janar. “ Goal ” shkruan se Liverpool me shumë gjasë do të transferojë Naby Keitan ...

Draxler zëvendësues i Coutinhos te Liverpooli

Telegrafi - 09.01.2018

Drejtuesit e Liverpoolit kanë nisur nga puna për të vendosur në dispozicion të Jurgen Klopp një mesfushor me tipare sulmuese për të zëvendësuar brazilianin Philippe Coutinho, i cili u transferua te ...

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona

Zhurnal - 12.01.2018

Iniesta: Coutinho është njëri nga më të mirët, por nuk me largon nga Barcelona Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se ...

Hazard vlerëson lëvizjen e Coutinhos

Albeu.com - 12.01.2018

Hazard ndjen se lëvizja e Coutinhos në Barcelonë dëmton Ligën Premier , pasi ishte ndër më të mirë t e kampionatit. “Është lëvizje e mirë për të, por e keqe për Ligën Premier , sepse ai ishte njëri ...

Salah flet për spekulimet rreth Realit

Albeu.com - 12.01.2018

Real Madrid dëshiron Mohamed Salah si kundërpërgjigje ndaj rivalëve të tyre që sollën Philippe Coutinhon. Humbja e Coutinhos në mes të sezonit është një goditje e madhe për Liverpoolin dhe do të ...

Coutinho duhet të zëvendësohet sa më shpejt

Albeu.com - 11.01.2018

Transferimi i Coutinhos tek Barcelona e gjen Liverpoolin të dobësuar për betejat në ligën e kampionëve dhe kampionat. Van Dijk nuk mjafton ndaj ky është një motiv i fortë për “The Reds” për të ...

Valverde: Presim një ndihmë të madhe nga ai

Albeu.com - 11.01.2018

Në konferencën e sotme për shtyp përpara ndeshjes së kthimit ndaj Celta Vigos për raundin e 1/8-ave të Kupës së Mbretit, trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde , shkëputi një mendim edhe për blerjen ...

Iniesta: Nuk largohem edhe pse ka ardhur Coutinho

Sportisot - 12.01.2018

Andres Iniesta këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ka nënshkruar me njërin nga më të mirët .

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin

Zhurnal - 12.01.2018

Salah i përqendruar te Liverpooli: Nuk më shqetësojnë zërat që më lidhin me Realin Me transferimet e Barcelonës, kanë dal në qarkullim disa fjalë që sugjerojnë se Real Madrid dëshiron Mohamed Salah ...

Iniesta presion Coutinhos: Nqs mendon se do më zësh formacion, e ke shumë gabim

Albeu.com - 12.01.2018

Andres Iniesta i ka thurur elozhe blerjes më të re të Barcelonës, Coutinhos. Spanjolli këmbëngul se Philippe Coutinho nuk do ta bëjë atë që tërhiqet ose të largohet nga Barcelona, por beson se klubi ...