TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Historia tragjike e familjes në Bubq, të cilës Bebe Rexha do t?i ndërtojë shtëpi të re

Albeu.com - 02.12.2019

Pas tërmetit të fuqishëm që shkatërroi vendin tonë, këngëtarja Bebe Rexha u nis menjëherë drejt Shqipërisë për t’i ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti. Ajo ka mbledhur 85 mijë dollarë për personat e prekur, me të cilat do të ndërtojë shtëpitë e ...

Jari këshillon Bebe Rexhën në misionin bamirës në Tiranë

Gazeta Tema - 02.12.2019

Pas lajmit se Bebe Rexha mbriti në Shqipëri për një mision bamirës për tërmetin, Jari vendosi ti jap disa udhëzime që të mos binte pre e qeverisë. Të dashur demokratë! Jari ju sqaron. Sot I dërgova disa udhëzime këngëtares Bebe Rexha e cila ka ...

Bes Kallaku: Bebe Rexha, bekuar që erdhe dhe kush të solli

Telegrafi - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare e famshme në botë, Bebe Rexha, sot (e hënë), arriti në Shqipëri me qëllim që t’iu dalë në ndihmë familjeve shqiptare të prekura nga tërmetet e datës 26 nëntor. Ajo gjatë gjithë ditës vizitoi disa fshatra të varfra në trojet ...

Bebe Rexha do ndërtojë dy shtëpi: Paratë do menaxhohen nga unë, jo nga Qeveria

Flaka - 02.12.2019

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha sot ka mbërritur në Shqipëri për të monitoruar situatën nga afër pas goditjes nga tërmeti i 26 nëntorit që goditi Shqipërinë. Bebe Rexha ka mbledhur para së bashku me fansat e saj.

Bes Kallaku jep fitimet e biletave të “Falco” dhe 5 milion lekë për banorët e Bubqit që janë prekur nga tërmeti

SOT - 02.12.2019

Aktori Bes Kallaku, i është gjendur pranë banorëve të vendit të tij, Bubqit, ka treguar sa shumë është prekur nga kjo situatë.Besi është shprehur se po mundohet të bëjë aq sa mundet për t’i ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti, madje do të hapë ...

Bebe Rexha vizitoi familjet e varfra në fshatrat e Shqipërisë

Telegrafi - 02.12.2019

Ashtu siç e paralajmëroi ditë më parë, këngëtarja shqiptare me famë internacionale, Bebe Rexha, ka arritur sot (e hënë), në Shqipëri rreth orës 14:00. Me të mbërritur në aeroportin e Rinasit, ajo ishte pritur nga Zonja e Parë e shtetit, Monika ...

Ilir Meta mirënjohës ndaj Bebe Rexhës: Krenaria jote si shqiptare na jep forcë të gjithëve

Lajmi.net - 02.12.2019

Meta ka shkruar nga Facebook se Bebe Rexha duke qenë krenare si shqiptare, iu jep forcë të gjithëve. “I jam shumë mirënjohës Bebe Rexhës, artistes me fame botërorë, e cila ka vendosur zemrën e saj në aksion për të ndihmuar rikthimin në normalitet të ...

“Vuri zemrën në këtë aksion”, Meta: Mirënjohje për këngëtaren Bebe Rexha

ABC News - 02.12.2019

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha vizitoi sot dy fshatra, Bupqin dhe Bizën e Ishmit. Ajo tha se me fondin e saj do të ndërtohen dy shtëpi të të prekurve rëndë nga tërmeti. Ndërkohë Presidenti Meta që e shoqëroi ne Bizë të ishmit i shprehu edhe ...

Bebe Rexha u drejtohet shqiptarëve në botë nga Biza: Ky është shansi juaj për të ndihmuar, zoti e bekoftë Shqipërinë

Top Channel - 02.12.2019

Bebe Rexha sëbashku me presidentin e republikës së Shqipërisë, Ilir Metën, kanë vizituar një familje të prekur nga tërmeti në fshatin Bizë, Ishëm. Presidenti Meta u shpreh: Unë jam shumë mirënjohës ndaj Bebe Rexhës, kësaj artisteje më famë botërore ...

Bebe Rexha në një tjetër fshat, viziton familjen e dytë që do t’i rindërtojë shtëpinë

Insajderi - 02.12.2019

E shoqëruar nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, këngëtarja e famshme Bebe Rexha ka vizituar edhe fshatin Bizë në Ishëm. Artistja me origjinë shqiptare ka udhëtuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës drejt Shqipërisë për t’u solidarizuar me ...

Do të ndihmojë banorët e Bubqit, Bes Kallaku i jep një dhuratë të veçantë Bebe Rexhës

Gazeta Express - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ishte sot në Bubq për të parë nga afër ndërtesat e shembura si pasojë e tërmetit shkatërrues të 26 Nëntorit. Ajo mori përsipër ndërtimin e dy shtëpive dhe të një shkolle.

Bebe Rexha viziton familjen që do i ndërtojë shtëpinë

Alsat - 02.12.2019

Bebe Rexha premtoi ndërtimin e dy shtëpive në fshatin Bubq. Këngëtarja me origjinë shqiptare mbërriti sot nga SHBA në Shqipëri për të monitoruar situatën nga afër. Në FOTOGALERINË e mëposhtme ndodhet në familjen që do i ndërtojë shtëpinë në fshatin ...

Presidenti Ilir Meta, bashkë me këngëtaren Bebe Rexha, vizitojnë një familje në Bizë, të dëmtuar nga tërmeti

RTSH - 02.12.2019

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha, ka deklaruar se në venat e saj rrjedh gjak shqiptar dhe se nuk do të harrojë kurrë nga vjen. Ajo ka theksuar se do të kontribuojë në ndërtimin e dy banesave të shkatërruar nga tërmeti.

Bebe Rexha zgjedh dy familje të cilëve do ua rindërtojë shtëpitë

Lajmi.net - 02.12.2019

Bebe Rexha orë më parë kishte arritur në Shqipëri, ku me të arritur ka filluar takimet me personat e prekur nga tërmeti i së martës, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka shkuar në Bubq fillimisht ku është takuar me familjen Musa për të cilët ka vendosur ...

Bes Kallaku rrëfen i përlotur historinë e Musait, të cilëve do t’i ndërtohet shtëpia nga Bebe Rexha

Gazeta Express - 02.12.2019

Shtëpia e parë që Bebe Rexha do marrë përsipër të ndërtojë është e Musa Dacit, në Bubq. Këngëtarja shoqërohej nga Bes Kallaku i cili tregoi se Musai ka kaluar shumë fatkeqësi. “ Musai këtë ka problem se nuk është vetëm brenga e shtëpisë, por djali ...

Bebe Rexha: Nuk ka rëndësi fama, zemra ime pompon gjak shqiptari

Shqipmedia - 02.12.2019

“TË DUA SHQIPËRI” Këngëtarja shqiptare e njohur ndërkombëtarisht, Bebe Rexha ka mbërritur në Shqipëri për t’u solidarizuar me të prekurit e tërmetit në Shqipëri, që ka goditur këtë vend mëngjesin e 26 nëntorit.

Bebe Rexha viziton edhe shtëpinë e familjes së dytë që do rindërtojë në Shqipëri

Telegrafi - 02.12.2019

Bebe Rexha para disa orëve ka arritur në Shqipëri për t’i parë nga afër të prekurit nga tërmetet e së martës, që lanë të vdekur mbi 50 persona, qindra të lënduar e po ashtu edhe dëme të mëdha materiale.

Dëmet nga tërmeti shkatërrues, Meta takon Bebe Rexhën në Ishëm (VIDEO)

Albeu.com - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha ka mbërritur në Shqipëri . Me të mbërritur në Shqipëri , Bebe ka takuar Presidentin Meta dhe po vizitojnë disa banesa në Bizën në Ishëm . Së bashku ata po vizitojnë edhë një nga familjet e prekura ...

“Të të mbrojë nga syri i keq”, Bebe Rexha në Bubq, Bes Kallaku dhe Xhensila i dhurojnë varësen 150-vjeçare

BalkanWeb - 02.12.2019

Pasi iu përgjigj thirrjes për ndihmë dy familjeve shqiptare që u prekën rëndë nga tërmeti, pasi banesat e tyre u shembën, këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha është suprizuar nga çifti Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj.

Meta: Vuri zemrën në këtë aksion. Bebe Rexha thirrje shqiptarëve: Momenti juaj që të kontribuoni për familjet në nevojë

BalkanWeb - 02.12.2019

Presidenti Ilir Meta ka falënderuar publikisht këngaren e njohur me origjinë shqiptare Bebe Rexha, e cila vendosi që të financojë ndërtimin e dy banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

“Sot është shansi”, Bebe Rexha viziton familjen e dytë që do ti rindërtojë shtëpinë, i bën apelin e fortë shqiptarëve ...

SOT - 02.12.2019

Ylli i muzikës, Bebe Rexha pas vizitës së familjes së Musa Dacit në Bubq, ka vizituar një tjetër familje të prekur rëndë nga tërmeti në Bizë, Ishëm. Aty këngëtarja do të ndërtojë shtëpinë e dytë për ti ardhur në ndihmë shqiptarëve në këto ditë të ...

Shqiptarët e presin me portokaj Bebe Rexhën, zgjedh familjen e parë për t’i ndërtuar shtëpinë

Gazeta Express - 02.12.2019

Bebe Rexha ka arritur sot në Shqipëri për të parë nga afër gjendjen pas tërmeteve. Këngëtarja Bebe Rexha është pritur sot nga shumë njerëz që nga arritja në aeroport, shkruan Gazeta Express.

Meta në krah të Bebe Rexhës: Përmes solidaritetit do ta përballojmë këtë situatë të vështirë

Botasot - 02.12.2019

Presidenti Ilir Meta së bashki me këngëtaren e njohur shqiptaro-amerikane Bebe Rexha ishte në fshatin Bizë Ishëm, në një prej familjeve më të prekura nga tërmeti. Kreu i shtetit, duke falenderuar këngëtaren për kontributin e saj tha se vetëm përmes ...

Pamje nga vizita e Bebes në Bubq, hyn brenda një shtëpie të shkatërruar

Lajmi.net - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, aktualisht ndodhet në Shqipëri, shkruan lajmi.net. Ajo ka ardhur për të ndihmuar familjet në nevojë pas tërmetit që la shumë dëme. Tashmë ka thënë se po fillojnë me rindërimin e shtëpisë së familjes ...

Bebe Rexha: Krenohem me Kosovën në gjithë këtë tragjedi

Lajmi.net - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, aktualisht ndodhet në Shqipëri, shkruan lajmi.net. Ajo ka ardhur për të ndihmuar familjet në nevojë pas tërmetit që la shumë dëme. Tashmë ka thënë se po fillojnë me rindërimin e shtëpisë së familjes ...

Bebe Rexha viziton familjet e prekura nga tërmeti, shoqëruar nga Meta

Mapo - 02.12.2019

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha ka vizituar të prekurit nga tërmeti në fshatin Bizë, e shoqëruar nga presidenti Ilir Meta. Meta e falenderoi Rexhën për solidaritetin dhe kontributin prej 100 mijë dollarësh, ndërsa fëmijët e ...

Ilir Meta mirënjohës ndaj Bebe Rexhës: Krenaria jote si shqiptare na jep forcë të gjithëve

Alb Portali - 02.12.2019

Burimi: Ilir Meta mirënjohës ndaj Bebe Rexhës: Krenaria jote si shqiptare na jep forcë të gjithëve Nëse shtypni reklamat në lajmet që lexoni këtu, ju mundësoni të funksionojmë si portal i pavarur.

Pas arritjes në Shqipëri, Bebe Rexha zgjedh një familje shqiptare për t’iu rindërtuar shtëpinë

Telegrafi - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Bebe Rexha, aktualisht ndodhet në Shqipëri, e cila siç ka njoftuar do të qëndrojë vetëm një ditë. Ajo erdhi në trojet shqiptare për t’iu ndihmuar familjeve të prekura nga tërmeti i së martës që la mbi 51 ...

Meta dhe Bebe Rexha vizitojnë familjet e prekura nga tërmeti në Bizë, shihni surprizën për këngëtaren me famë botërore

BalkanWeb - 02.12.2019

Presidenti Meta se bashku me këngëtaren me fame botërore Bebe Rexha, e cila udhëtoi nga SHBA, drejt Shqipërisë për t’u solidarizuar me familjet e prekura nga tërmeti i fuqishëm, po vizitojnë fshatin Bizën në Ishëm.

Bebe Rexha nga Bubqi: E di që jemi të fortë, jemi djemtë dhe vajzat e Nënë Terezës

Top Channel - 02.12.2019

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha mbërriti në Bubq ku po viziton një nga familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. “Është shumë e vështirë të jem në Shqipëri në këto kohë të vështira, jam prej disa orësh këtu në Shqipëri, vetëm për kaq mund ...

Shkon për të ndihmuar, Bebe Rexha nuk kthehet duarthatë nga Bubqi i Shqipërisë

Lajmi.net - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha pas arritjes së saj në Shqipëri fillimisht e ka vizituar fshatin Bubq, shkruan lajmi.net. Ajo ka treguar se do të kontriboj në ndërtimin e një shtëpie fillimisht atë të familjes Musa, familje të cilën edhe e ka ...

Bebe Rexha zbulon kujt do i dhurojë strehën e parë, nuk harron gjestin prekës që bënë

Botasot - 02.12.2019

Bebe Rexha është një prej artisteve më të famshme në botë, e cila është prekur shumë nga tragjedia që ka shkaktuar tërmeti në Shqipëri. Për këtë arsye, ajo hapi një llogari online ku ndjekësit mund të dhuronin para dhe të ndërtonin shtëpitë e të ...

Bebe Rexha ndihmon në rindërtimin e shtëpisë së një familje të prekur nga tërmeti

Lajmi.net - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare, Bebe Rexha, e ka vizituar Shqipërinë pas tërmetit shkatërrues, shkruan lajmi.net. Në llogarinë e saj në Instagram i ka publikuar disa pamje ku ndodhet në shtëpinë e një prej familjeve të prekur nga tërmeti.

Bebe Rexha do i bëj shtëpinë, i moshuari që s’i mbetur gjë i dhuron një kokërr portokall

JOQ Albania - 02.12.2019

Bebe Rexha është një ndër këngëtaret me të njohura shqiptare në botë. Ajo premtoi se do u vinte në ndihmë të prekurve nga tërmeti dhe e mbajti premtimin e saj. Bebe Rexha mbërrirti sot në Shqipëri dhe fillimisht vizitoi të prekurit nga tërmeti në ...

Erdhi në Shqipëri për tu solidarizuar me të prekurit nga tërmeti, Bebe Rexha surprizohet nga fëmijët

JOQ Albania - 02.12.2019

Këngëtarja e njohur, Bebe Rexha mbërriti ditën e sotme në Shqipëri, për tu solidarizuar me familjet e prekura nga tërmeti. Teksa ndodhej në Bubq nën shoqërinë e Bes Kallakut, ajo u shpreh se ndihej keq nga tragjedia që Shqipëria pësoi më 26 nëntor.

Bes Kallaku surprizon Bebe Rexhën në Bubq, ja dhurata simbolike që i dhuroi

Syri.net - 02.12.2019

Këngëtarja e njohur Bebe Rexha ka mbërritur në Bubq ku do të ndërtojë shtëpinë e familjes Daci, e cila është shkatërruar nga tërmeti i 26 nëntorit. Bebe ishte e shoqëruar nga aktori i humorit Bes Kallaku, ku nuk ka munguar edhe dhurata simbolike nga ...

Planet për ta vizituar Kosovën dhe gatishmëria për t’i mbështetur shqiptarët, Bebe Rexha: Kam lindur në New York, por ...

Telegrafi - 02.12.2019

Ylli botëror i muzikës, Bebe Rexha, ndodhet në Shqipëri pas tërmeteve tragjike që morën dhjetëra jetë dhe kanë lënë qindra të lënduar. Me rastin e arritjes në aeroportin e Rinasit, 30-vjeçarja ka dhënë një intervistë lidhur me udhëtimin e saj në ...

Bebe Rexha mbërrin në Bubq dhe jep mesazhin prekës: Në venat e mia rrjedh gjak shqiptar, do ndërtoj dy shtëpi

Lajmi.net - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha ka ardhur në Shqipëri për t’i ndihmuar të prekurit nga tërmeti, shkruan lajmi.net. Fshati i parë të cilin u ndal ta vizitojë ka qenë Bubqi. “Nuk do harroj nga vij apo sa famë kam. Në venat e mia rrjedh gjak shqiptar.

Bebe Rexha fton për përkrahje të të prekurve nga tërmeti në Shqipëri (VIDEO)

Tetova Sot - 02.12.2019

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha së bashku me presidentin e Shqipërisë Ilir Meta, kanë vizituar nga familjet e prekura nga tërmeti në fshatin Ishëm. Nga aty Bebe Rexha, tha se është krenare që është shqiptare.

Bebe Rexha arrin në Shqipëri

Lajmi.net - 02.12.2019

Këngëtarja e njohur shqiptare, Bebe Rexha, është prekur shumë nga tragjedia në Shqipëri andaj pasi hapi mundësinë për të ndihmuar ‘online’ ka vendosur që këtë ta bëjë edhe duke qenë prezent, shkruan lajmi.net. “Përshëndetje të gjithëve.

Bebe Rexha në Bubq: Do filloj ndërtimin e dy shtëpive, dua të ndërtoj dhe shkolla

Syri.net - 02.12.2019

Këngëtarja Bebe Rexha ka mbërritur në Shqipëri për të parë situatën postërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Bebe aktualisht ndodhet në shtëpinë e Musa Dacit në Bubq, e shoqëruar nga vajza e Ilir Metës, Bora dhe aktori Bes Kallaku.

Bebe Rexha arrin në Shqipëri: Jam lindur në New York por zemra ime ka gjak shqiptari, krenohem me Kosovën në gjithë ...

Gazeta Express - 02.12.2019

Bebe Rexha ka arritur në Shqipëri për të ndihmuar nga afër të prekurit nga tërmetet. Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, ka arritur në Shqipëri sot dhe ka folur për herë të parë pas ardhjes nga Amerika.

Bebe Rexha e thotë në shqip: Jam krenare që jam shqiptare

Telegrafi - 02.12.2019

Bebe Rexha ndodhet në Shqipëri, në një udhëtim që e ka marrë për ta ngritur vetëdijen përmes mediave ndërkombëtare dhe të sigurojë më shumë ndihmë për vendin amë. Njëherësh, ajo ka ardhur për të gjetur zgjidhjen më të mirë për paratë që i ka ...

Bebe Rexha arrin në Shqipëri

Telegrafi - 02.12.2019

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, ka arritur në Shqipëri për t’i parë nga afër të prekurit nga tërmetet që shkaktuan dhjetëra të vdekur, qindra të lënduar dhe dëme të mëdha materiale.

“Në vena më rrjedh gjak shqiptari”/ Bebe Rexha në Bubq, për të prekurit nga tërmeti

Mapo - 02.12.2019

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare, Bebe Rexha ka mbërritur së bashku me të atin në fshatin Bubq, për t’i ardhur personalisht në ndihmë të prekurve nga tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit.

Bebe Rexha në Bubq me vajzën e Ilir Metës: Do ndërtoj dy shtëpi

Medial - 02.12.2019

Këngëtarja Bebe Rexha ka mbërritur në Shqipëri për të parë situatën pas tërmetit shkatërrues të 26 nëntorit. Knëgëtarja e famshme ka mbërritur në Bubq ku ka vizituar disa banorë të prekur.

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha mbërrin në Bubq për t’iu ardhur në ndihmë familjeve të prekur nga ...

SOT - 02.12.2019

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha sapo ka mbërritur në Shqipëri dhe menjëherë është ndalur në Bubq, në ndihmë të banorëve të prekur nga tërmeti tragjik i 26 Nëntorit. Mes banorëve që mezi po e prisnin Beben, është edhe aktori i humorit Bes ...

Bebe Rexha mbërrin në Bubq dhe jep mesazhin prekës: Në venat e mia rrjedh gjak shqiptar, do ndërtoj dy shtëpi

BalkanWeb - 02.12.2019

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha, sapo ka mbërritur në Bubq, e shkatërruar nga tërmeti katastrofik i 26 nëntorit. “Nuk do harroj nga vij apo sa famë kam. Në venat e mia rrjedh gjak shqiptar.

FOTO/ Tërmeti, Bebe Rexha mbërrin në Bubq

Syri.net - 02.12.2019

Këngëtarja me famë botërore Bebe Rexha ka mbërritur në Bubq ku do të vizitojë një nga familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Bebe ka premtuar se do ndërtojë nga e para shtëpinë e një ...

Live/bebe Rexha në shqipëri

Medial - 02.12.2019

LIVE/ Mbërrinë Bebe Rexha në Bubq Publiée par sur Lundi 2 décembre ...