TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

I caktohet masa e paraburgimit prej 30 ditësh Pjetër Nrecajt

Koha.net - 10.08.2018

Gjykata Themelore e Gjakovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se i është caktuar masa e paraburgimit Pjetër Nrecajt në kohëzgjatje prej 30 ditësh.

Jahjaga: Gratë në Kosovë s’janë të sigurta në punë e shkollë, tash as në familjet e tyre

Koha.net - 10.08.2018

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka thënë se gratë në Kosovë përveç që nuk janë të sigurta në punë dhe shkollë, tash s’kanë siguri as në familjet e tyre.

30 ditë paraburgim për të dyshuarin për vrasje të dyfishtë në Gjakovë

Zeri - 10.08.2018

Gjykata Themelore në Gjakovë ka caktuar masën e paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasje të dyfishtë në Brekoc të Gjakovës, Pjetër Nrecaj, shkruan “Zeri.info”.

Pjetër Nrecaj tu thaftë DORA

Botasot - 10.08.2018

Mbrëmja e 7 korrikut ishte e kobshme për familjen Marku të Gjakovës. Atë natë atyre iu vra e bija Valbona, dhe vajza e saj 9 vjeçare nga ish burri i saj, Pjetër Nrecaj.

Shkelzen Marku: Shteti dështoi ta mbrojë motrën time

Koha.net - 10.08.2018

Shkelzen Marku, vëllai i Valbona Marku-Nrecaj, ka fajësuar shtetin për mos mbrojtjen e motrës së tij nga Pjetër Nrecaj. Ditë më parë Pjetër Nrecaj vrau bashkëshorten e tij Valona Marku-Nrecaj dhe të ...

Seanca dëgjimore për Pjetër Nrecaj mbahet në spital të Gjakovës

Koha.net - 10.08.2018

KTV-ja njofton se seanca dëgjimore për të akuzuarin për vrasjen e dyfishtë në Gjakovë, Pjetër Nrecaj, po zhvillohet në një spital në Gjakovë. Ai është transferuar nga Instituti i Forenzikës në ...

Nisin hetimet për mosveprim në rastin e vrasjes së dyfishtë

Zeri - 10.08.2018

Gita Lushi Prokuroria e Shtetit dhe Inspektorati Policor i Kosovës kanë nisur hetimet lidhur me dyshimet për neglizhencë dhe moskryerje të detyrave të Policisë dhe prokurorëve në parandalimin e ...

Një vrasës, shumë fajtorë

Ina - 09.08.2018

Askush nuk po e merr përgjegjësinë për dështimin e organeve të drejtësisë për vrasjen e dyfishtë në Gjakovë Kanë kaluar tri ditë që kur Pjetër Nrecaj vrau me breshëri kallashnikovi ish gruan e tij, ...

Valbona Marku-Nrecaj refuzoi mbrojtjen e policisë pasi ndjehej e sigurt te vëllezërit e saj

Lajmi.net - 09.08.2018

Valbona Marku-Nrecaj e cila mbrëmjen e së martës u vra bashkë me të bijën nga bashkëshorti i saj, Pjetër Nrecaj, e kishte refuzuar mbrojtjen e policisë.

Inspektorati Policor nis hetimet rreth vrasjes së dyfishtë në Gjakovë

Botasot - 09.08.2018

Për vrasjen e gruas dhe të bijës, Pjetër Nrecaj, u dërgua të enjten në gjykatë, e nga aty në psikiatri. Atij iu përkeqësua gjendja psiqike në seancën ku duhej caktuar masa e ndalesës.

Avokatja tregon reagimet e vrasësit të gruas dhe vajzës së tij pas dështimit të seancës dëgjimore

Koha.net - 09.08.2018

Pjetër Nrecaj nuk ka arritur t’i dëgjojë provat dhe faktet që prokuroria ka arritur t’i sigurojë për vrasjen e dyfishtë që ai dyshohet se e ka kryer. Pasi atij i është kumtuar lajmi se si pasojë e ...

I dyshuari për vrasjen e dyfishtë niset për QKUK

Zeri - 09.08.2018

I dyshuari për vrasje të dyfishtë, Pjetër Nrecaj është nisur për trajtim mjekësor në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) në Prishtinë. Nga shkrepja e kallashnikovit, Ndrecaj la të vdekura ...

Burrat, Gjinia e Ligë: 101 gra të vrara. 628 raste të dhunës në familje vetëm këtë vit

Gazeta Express - 09.08.2018

Listës së gjatë të grave që po vriten nga burrat, të martën mbrëma, iu shtua edhe emri i Valbonë Nrecajt dhe vajzës së saj të mitur. Vrasja e rëndë që tronditi Kosovën ndodhi brenda shtëpisë së ...

Vëllai i viktimës në Gjakovë: Shteti e ka neglizhuar çështjen e motrës sime (Video)

Telegrafi - 09.08.2018

E plotësuar: Në Gjakovë po mbahet protesta e organizuar nga Rrjeti i Grave pas vrasjes së gruas dhe vajzës në Brekoc të Gjakovës. Marshi ka nisur nga parku i qytetit në drejtim të Çarshisë së Vjetër ...

Përmirësohet shëndeti i Pjetër Nrecajt, i cili vrau gruan dhe vajzën në Gjakovë

Antpress - 09.08.2018

Doktori Idriz Alija i ka thënë KALLXO.com se pacienti është pranuar me dhimbje të mëdha të kokës dhe pas tretmanit mjekësor gjendja e tij është përmirësuar dhe pacienti është marrë serish nga policia.

Një vrasës, shumë fajtorë

Antpress - 09.08.2018

Askush nuk po e merr përgjegjësinë për dështimin e organeve të drejtësisë për vrasjen e dyfishtë në Gjakovë Kanë kaluar tri ditë që kur Pjetër Nrecaj vrau me breshëri kallashnikovi ish gruan e tij, ...

Valbona Marku-Ndrecaj refuzoi mbrojtjen e policisë pasi ndjehej e sigurt te vëllezërit e saj

Zeri - 09.08.2018

Valbona Marku-Ndrecaj e cila mbrëmjen e së martës u vra bashkë me të bijën nga bashkëshorti i saj, Pjetër Ndrecaj, e kishte refuzuar mbrojtjen e policisë.

Pjetër Nrecaj trajtohet në Psikiatri, sot e kuptoi që e ka vrarë edhe vajzën!

Lajmi.net - 09.08.2018

Pjetër Nrecaj i dyshuar për vrasjen e grua dhe të bijës në Brekoc të Gjakovës sot ka dalur para Gjykatës. Por atij i ishte përkeqësuar gjendja, dhe si pasojë ishte dërguar në Spitalin e Gjakovës.

Vrau ish bashkëshorten dhe të bijën/ Nisin hetimet për policinë e cila neglizhoi denoncimin e viktimës

SOT - 09.08.2018

Inspektorati policor i Kosovës ka nisur hetimet ndaj policëve që kanë qenë në detyrë ditën kur u vra 40-vjeçarja, Valbona Marku – Nrecaj, si dhe vajza e saj 9 vjeçe nga ish-bashkëshorti, Pjetër ...

Vrasja e dyfishtë në Gjakovë, IPK-ja nis hetimet ndaj policëve që u morën me kërcënimin

Lajmi.net - 09.08.2018

Inspektorati i Policisë së Kosovës ka filluar hetimet për policët që ishin në detyrë në rastin kur është paraqitur kërcënimi që Pjeter Nrecaj i kishte bërë gruas së tij, e ku më pas i njëjti kishte ...

Pjetër Nrecaj po trajtohet në psikiatri, merr vesh sot se ka vrarë edhe vajzën e tij

Koha.net - 09.08.2018

Pjetër Nrecaj është duke u trajtuar në klinikën e Psikiatrisë në Gjakovë. “Ai është pranuar në gjendje të rëndë psikike pasi sot e ka kuptuar se ka vdekur edhe vajza e tij nëntë vjeçare”, ka ...

Pjetër Nrecaj trajtohet në Psikiatri, sot e kuptoi që e ka vrarë edhe vajzën!

Gazeta Express - 09.08.2018

Pjetër Nrecaj i dyshuar për vrasjen e grua dhe të bijës në Brekoc të Gjakovës sot ka dalur para Gjykatës. Por atij i ishte përkeqësuar gjendja, dhe si pasojë ishte dërguar në Spitalin e ...

Prokuroria: I dyshuari me dashje vrau gruan dhe vajzën e tij

Zeri - 09.08.2018

Në seancën gjyqësore për caktimin e paraburgimit për të dyshuarin për vrasjen në Brekovc, fjalën e tij para gjykatës prokurori i shtetit Ali Uka ka ngritur pretendimin se Pjetër Nrecaj e ka kryer me ...

Ndërpritet seanca e Mark Nrecajt, të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës

Lajmi.net - 09.08.2018

Seanca gjyqësore për caktimin e paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës në Brekovc të Gjakovës është ndërprerë pasi të dyshuarit Mark Nrecaj i është përkeqësuar gjendja.

Policia mohon përgjegjësinë pas dështimit për mbrojtjen e vajzës dhe të gruas që u vranë nga ish-bashkëshorti

Koha.net - 09.08.2018

“Tash të pret një dhuratë e bukur ty dhe lalushit do t'i dhembë zemra”, i ka shkruar Pjetër Nrecaj ish-bashkëshortes së ndjerë, Valbona Marku-Nrecaj, pesë orë para se t`ia merrte jetën.

Ndërpritet seanca për Pjetër Nrecaj, po gjykohet për vrasjen e gruas dhe të bijës

Koha.net - 09.08.2018

Është ndërprerë seanca gjyqësore ndaj Pjetër Nrecaj, raporton KTV. Ndërprerja ka ndodhur për shkak të keqësimit të gjendjes shëndetësore të Pjetër Nrecajt, i dyshuar për vrasjen e gruas së tij ...

Prokuroria: I dyshuari me dashje vrau gruan dhe vajzën e tij

Gazeta Express - 09.08.2018

Në seancën gjyqësore për caktimin e paraburgimit për të dyshuarin për vrasjen në Brekovc, fjalën e tij para gjykatës prokurori i shtetit Ali Uka ka ngritur pretendimin se Pjetër Nrecaj e ka kryer me ...

Vrasja e gruas dhe vajzës në Gjakovë, IPK-ja nis hetimet për policët

Gazeta Express - 09.08.2018

Inspektoriati Policor i Kosovës ka nisur hetimet ndaj policëve që kanë qenë në detyrë ditën kur u vra 40-vjeçarja, Valbona Marku - Nrecaj, si dhe vajza e saj 9 vjeçe nga ish-bashkëshorti, Pjetër ...

Ndërpritet seanca ndaj Pjetër Nrecajt, të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës

Gazeta Express - 09.08.2018

Seanca gjyqësore për caktimin e paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës në Brekoc të Gjakovës është ndërprerë pasi të dyshuarit Pjetër Nrecaj i është përkeqësuar ...

Detaje të KTV-së nga krimi i paralajmëruar në Brekoc të Gjakovës i pandaluar nga Policia

Koha.net - 09.08.2018

Lexoni: Policia e Gjakovës nuk i kishte dalë në ndihmë viktimës Valbona Marku-Nrecaj, e cila e kishte denoncuar kërcënimin që i ishte bërë nga bashkëshorti i saj, vetëm 5 orë para se ai ta vriste, ...

Para vrasjes Ndrecaj kishte maltretuar bashkëshorten e tij për 16 vjet me radhë

Zeri - 09.08.2018

Gita Lushi Rreth orës 21:00 të së martës, Pjetër Ndrecaj kishte marrë kallashnikovin dhe ishte nisur në drejtim të shtëpisë së ish-bashkëshortes së tij Valbona Marku-Ndrecajt, të cilën e kishte ...

Këtë vit mbi 500 raste ku femra ka qenë viktimë e forcës mashkullore

Lajmi.net - 08.08.2018

Dhuna në familje është dukuri që po e përcjell Kosovën çdo ditë. Sipas një përgjigje që Policia e Kosovës i ka dërguar lajmi.net lidhur me rastet e dhunës në familje thuhet se gjatë vitit 2015 janë ...

Çka deklaroi para Policisë Pjetër Nrecaj për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës

Lajmi.net - 08.08.2018

Në një bisedë për KALLXO.com, Ali Uka, prokurori i cili po heton vrasjen në Brekoc të Gjakovës, ka shpjeguar të dhënat të cilat i kanë deri më tani rreth vrasjes.

Kjo është gruaja që u vra mbrëmë nga burri në Gjakovë (Foto)

Lajm - 08.08.2018

40-vjeçarja nga Tropoja, Valbonë Marku Nrecaj, është gruaja që u vra mbrëmë nga ish-burri i saj, Pjetër Nrecaj. Viktima dhe i dyshuari kishin muaj që ishin ndarë, ndërsa kishin pesë fëmijë.

Kryeprokurori i Gjakovës: Nuk i morëm shumë seriozisht kërcënimet e Pjetrit ndaj Valerianës

Botasot - 08.08.2018

Valeriana Marku Nrecaj u vra të shtunën mbrëma bashkë me të bijën e saj nga ish-burri, Pjetër Nrecaj. Ndonëse e ndjera e kishte paralajmëruar Policinë për kërcënimet që kishte marrë nga bashkëshorti ...

Ky është shqiptari që vrau gruan e vajzën/FOTO

Ina - 08.08.2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në në fshatin Brekoc të Gjakovës. Kryefamiljari ka vrarë me armë ish-bashkëshorten dhe vajzën e tij vetëm 9 vjeçe.

Rrëfimi për vrasjen në Gjakovë: Ish-dhëndri na e mbyti të bijën dhe mbesën në pragun e shtëpisë

Zeri - 08.08.2018

Janë mbledhur për t’i pritur kufomat e Valeriana Marku - Nrecaj, 40 vjeçe, si dhe të bijës së saj 9 vjeçe. Këto dyja u vranë mbrëmë me breshëri plumbash nga Pjetër Ndrecaj.

Gjykata mohon fajin për neglizhencë në rastin e vrasjes së dyfishtë në Gjakovë

Zeri - 08.08.2018

Gita Lushi Gjykata Themelore në Gjakovë mohon që të ketë pasur ndonjë neglizhencë sa i përket saj në rastin që ndërlidhet me kërcënimin dhe vrasjen e 40-vjeçares Valeriana Marku-Nrecaj dhe vajzës së ...

Detaje nga vrasja e dyfishtë në Brekoc të Gjakovës (VIDEO)

Zeri - 08.08.2018

Shenjat e plumbave nga të cilët vdiqën Valbonë Nrecaj 40-vjeçare dhe vajza e saj, Klara 9-vjeçare ende gjenden pothuaj në çdo qosh të shtëpisë së prindërve të saj, në lagjen Brekoc të Gjakovës.

Kërcënimet ndaj gruas së vrarë në Gjakovë nuk u morën seriozisht

Gazeta Express - 08.08.2018

Valbona Marku Nrecaj u vra të shtunën mbrëma bashkë me të bijën e saj nga ish-burri, Pjetër Nrecaj. Ndonëse e ndjera e kishte paralajmëruar Policinë për kërcënimet që kishte marrë nga bashkëshorti ...

Protesta në Gjakovë: Protestuesit kërkojnë burgim për policët e Gjakovës

Botasot - 10.08.2018

(E plotësuar): Marshi protestues me kërkesë të familjes të së ndjerës Valbona Marku ka vazhduar deri tek stacioni i Policisë në Gjakovë. Protestuesit kërkuan drejtësi dhe burgim për policët.

Tahiri: Ata që injoruan paralajmërimin e gruas së vrarë në Gjakovë do të japin përgjegjësi

Gazeta Express - 08.08.2018

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka shprehur shqetësimet e thella rreth ngjarjes së rëndë e cila ka ndodhur dje në Gjakovë, ku Pjetër Nrecaj dyshohet se vrau ish-gruan dhe vajzën e tij 9 ...

Pjetër Nrecaj flet para policisë për vrasjen e bashkëshortes dhe vajzës

Gazeta Express - 08.08.2018

Ali Uka, prokurori i cili po heton vrasjen në Brekoc të Gjakovës, ka shpjeguar të dhënat të cilat i kanë deri më tani rreth vrasjes Pjetër ...

Burri mesazh gruas para se ta vriste bashkë me vajzën: Tani të pret një dhuratë e bukur…

Gazeta Tema - 08.08.2018

Zbardhen detaje nga krimi i rëndë në familje i ndodhur mbrëmjen e kaluar në Gjakovë. Pjetër Ndrecaj ekzekutoi me armë zjarri kallashnikov bashkëshorten e tij Valbona Marku Ndrecaj dhe vajzën 9-vjeçe.

Vrasja në Gjakovë: 5 euro ishin arsyeja e konfliktit në çiftin Ndrecaj

Gazeta Express - 08.08.2018

Në katër faqe aktakuzë prokurorja Mene Syla ka sqaruar konfliktet e mëhershme në çiftit Ndrecaj të cilat mbrëmë përfunduan me dy ...

Tragjedia në Gjakovë ndodhi për pesë euro

Antpress - 08.08.2018

Konflikti në mes qifti kishte eskaluar mbrëmjen e 10 majit 2018 kur Valbona Ndrecaj kishte denoncuar në polici se ishte rrahur nga bashkëshorti i saj Pjetër Ndrecaj.

Pjetër Nrecaj trajtohet në Psikiatri, sot e kuptoi që e ka vrarë edhe vajzën!

Botasot - 09.08.2018

Pjetër Nrecaj i dyshuar për vrasjen e grua dhe të bijës në Brekoc të Gjakovës sot ka dalur para Gjykatës. Por atij i ishte përkeqësuar gjendja, dhe si pasojë ishte dërguar në Spitalin e Gjakovës.

Vrasja e gruas dhe vajzës në Brekovc, seanca ndaj Pjetër Nrecajt mbahet në spital

Lajmi.net - 10.08.2018

Gjykata e Gjakovës ka zhvilluar para pak minutash seancën për caktimin e masës së paraburgimit ndaj Pjetër Nrecajt të dyshuarit për vrasjen e Valbona Nrecajt dhe vajzës së saj 9 vjeçe.

Ndërpritet seanca e Mark Nrecajt, të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës

Zeri - 09.08.2018

Seanca gjyqësore për caktimin e paraburgimit ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas dhe vajzës në Brekovc të Gjakovës është ndërprerë pasi të dyshuarit Mark Nrecaj i është përkeqësuar gjendja.

Policia mohon përgjegjësinë pas dështimit për mbrojtjen e vajzës dhe të gruas që u vranë nga ish-bashkëshorti

Antpress - 09.08.2018

Pesë orë para se të ndodhte kjo tragjedi, në fshatin Brekoc të Gjakovës, e ndjera e kishte denoncuar kërcënimin në polici, shkruan sot Koha Ditore. Mirëpo, policia nuk ka arritur ta shmangë vrasjen e ...