TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Hetimi ndaj Llallës/ Avokati: Nuk kemi dijeni

ABC News - 16.04.2018

Adriatik Lalla nuk është vënë në dijeni zyrtarisht për ndonjë hetim të nisur ndaj tij, ndonëse Prokuroria e Durrësit ka regjistruar prej një muaji një procedim penal ndaj tij dhe ka ngritur 4 akuza.

Avokati i Llallës: S’kemi hetime

RTSH - 16.04.2018

Çështja penale kundër ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla po hetohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda pas transferimit nga prokuroria e Durrësit. Ndaj tij po hetohet për 4 akuza, por avokati i tij ...

Adriatik Llalla zgjedh mbrojtës ligjor, avokati Hazizaj: E përfaqësoj unë, s’ka procedim penal

BalkanWeb - 16.04.2018

Nga: Klodiana LALA TIRANE- Në kulmin e përplasjeve me ambasadorin amerikan Donald Lu, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla dhe kur zhurma rreth emrit të tij, sa vjen e bëhet më e fortë, për shkak të ...

Urdhër arresti për Llallën bën xhiron e medias, flet avokati: Jam i habitur që…

LajmiFundit - 16.04.2018

Prej ditësh flitet për arrestimin e ish-Prokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla. Ka pasur nga ato media qe e kane bere fakt te kryer arrestimin e Llalles, madje kane thene se eshte ceshtje ditesh.

Llalla pritet të arrestohet, habit avokati i tij

Gazeta Express - 16.04.2018

“Mbi ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla nuk ka asnjë procedim penal të regjistruar në asnjë nga Prokuroritë e ...

Avokati i Adriatik Llallës: S’ka si të arrestohet, ndaj tij nuk ka nisur asnjë procedim penal

Gazeta Tema - 16.04.2018

Avokati i Adriatik Llallës, Sokol Hazizaj, thotë se ndaj këtij të fundit nuk ka nisur asnjë procedim penal. “Mbi ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla nuk ka asnjë procedim penal të regjistruar në asnjë ...

Adriatik Llalla arrestohet këto ditë

Shqipmedia - 15.04.2018

Ish Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla do të arrestohet këto ditë. Lajmin e ka paralajmëruar 1 muaj më parë “Pamfleti”, dhe tashmë me gjysmë zëri po e pranojnë dhe institucionet shqiptare.

Një përpjekje për të shenjtëruar korrupsionin!

Gazeta Tema - 15.04.2018

Mero Baze Shumica e portaleve pro opozitës kanë 24 orë që paralajmërojnë arrestimin e mundshëm të ish kryeprokurorit Adriartik Llalla, duke u bazuar tek shpikja, që ambasadori I SHBA, ja ka kërkuar ...

Adriatik Llalla “arratiset” jashtë vendit, avokati Hazizaj: E përfaqësoj unë

Mapo - 16.04.2018

Nga Klodiana Lala , News24 Në kulmin e përplasjeve me ambasadorin amerikan Donald Lu, ish-kryeprokurori Adriatik Llalla zgjedh të bëjë një udhëtim jashtë vendit.

Adriatik Llalla ikën nga Shqipëria në mes të hetimeve

Java News - 16.04.2018

Avokati i Adriatik Llallës, Sokol Hazizaj, thotë se ndaj këtij të fundit nuk ka nisur asnjë procedim penal. “ Mbi ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla nuk ka asnjë procedim penal të regjistruar në ...

Adriatik Llalla në prag arrestimi?

Gazeta Tema - 15.04.2018

Ish-prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla është në prag të arrestimit. Burime nga organi i akuzës për Vizion Plus nuk e mohuan faktin se në ngarkim të Llallës pritet që shumë shpejt te dorëzohet ...

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla drejt arrestimit?!

Gazeta Express - 15.04.2018

Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është ne prag te ...

Adriatik Llalla nën hetim për 4 vepra penale, dosja kalon tek Krimet e Rënda

Java News - 15.04.2018

Prokurorët e Krimeve të Rënda do të hetojnë ish-shefn e tyre, kryeprokurorin Adriatik Llalla. Dosja hetimore e tij është transferuar tashmë në Gjykatën e Krimeve të Rënda, ndërkohë sipas ...

Pritet arrestimi i Llallës, prokurorët drejt mbylljes së dosjes për 4 vepra penale, gjermanët kryqëzojnë ...

SOT - 15.04.2018

Prokuroria e Durrësit është drejt mbylljes së hetimeve për ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla. Më 15 mars nisën hetimet ndaj ish-kreut të akuzës për 4 vepra penale dhe mësohet se dosja po shkon drejt ...

Një përpjekje për të shenjtëruar korrupsionin!

Java News - 15.04.2018

Nga Mero Baze Shumica e portaleve pro opozitës kanë 24 orë që paralajmërojnë arrestimin e mundshëm të ish Kryeprokurorit Adriatik Llalla, duke u bazuar tek shpikja, që ambasadori i SHBA, ja ka ...

Mediat në Shqipëri raportojnë se do të lëshohet urdhër arrest ndaj ish-prokurorit Llalla

Lajmi.net - 14.04.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Një burim i besuar nga prokuroria u shpreh për Exit.al se ...

Akuzat e Donald Lu, reagon ashpër Adriatik Llalla: Janë tinëzare, ambasadori e bën veten gjykatës

LajmiFundit - 14.04.2018

Reagon Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adritik Llalla pas akuzave të Ambasadori të SHBA-ve në vendin tonë, Donald Lu. Nëpërmjet një deklarate për mediat Lalla i quan këto akuza të ulëta dhe ...

Takimi sekret në zyrë, Donald Lu kërkesë të prerë Arta Markut për arrestimin e PESHKUT TE MADH

LajmiFundit - 14.04.2018

Pas publikimit të lajmit se Donald Lu i ka kërkuar Adriatik Llallës arrestimin e Ilir Metës, tashmë duket se kanë ndryshuar gjerat pasi ambasadori amerikan në Tiranë tashmë kërkon arrestimin e vetë ...

Akuzat për korrupsion, Llalla shpërthen ndaj Lu-së: Boll më, po dhunon ligjet shqiptare!

Gazeta Express - 14.04.2018

Pas disa ditësh në heshtje, ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka reaguar ditën e sotme lidhur me akuzat për korrupsion që janë bërë në drejtim të tij nga ambasadori amerikan në vendin ...

Avokati i Llallës: Nuk ka asnjë procedim penal ndaj tij

Mapo - 16.04.2018

Avokati i Adriatik Llallës, Sokol Hazizaj, thotë se ndaj këtij të fundit nuk ka nisur asnjë procedim penal. “Mbi ish-kryeprokurorin Adriatik Llalla nuk ka asnjë procedim penal të regjistruar në asnjë ...

Adriatik Llalla në prag arrestimi?

Tetova Sot - 15.04.2018

Ish-prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla është në prag të arrestimit. Burime nga organi i akuzës për Vizion Plus nuk e mohuan faktin se në ngarkim të Llallës pritet që shumë shpejt te dorëzohet ...

Krimeve të rënda u kërkohet urdhër arresti për Adriatik Llallën?!

LajmiFundit - 14.04.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Një burim i besuar nga prokuroria u shpreh për “Exit” se ...

Llalla i kthehet Donald Lu: Je shtrembërim i diplomacisë, akuza tinëzare ndaj meje po sillesh si prokuror e gjykatës

BalkanWeb - 14.04.2018

Ish-kyeprokurori Adriatik Lallla, ka reaguar pas deklaratave të ambasadorit Donald Lu. Ai ka hedhur poshtë ato që i quan “akuzat tinzare për korrupsion” të ambasadorit Lu.

A janë këto orët e fundit të Adriatik Llallës para arrestit?

Java News - 15.04.2018

Ditët e mira për kryeprokurorin shqiptar mbaruan. Tashmë me sa duket po fillon zbritja. Ish-prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla është në prag të arrestimit.

Mediat citojnë burimet: Urdhër-arresti për Adriatik Llallën?

Mapo - 14.04.2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet të lëshojë në dy ditët e ardhshme urdhër arresti për ish-Prokurorin e Përgjithshëm Adriatik Llalla. Një burim i besuar nga prokuroria u shpreh për Exit.al se ...

Akuzat për korrupsion, Llalla i përgjigjet ambasadorit Lu: Sulme personale, ja çfarë qëllimi ka

Mapo - 14.04.2018

Ish-kyeprokurori Adriatik Lallla, ka reaguar pas deklaratave të ambasadorit Donald Lu. Ai ka hedhur poshtë ato që i quan “akuzat tinzare për korrupsion” të ambasadorit Lu.

Adriatik Llalla në prag arrestimi?

Mapo - 15.04.2018

Ish-prokurori i përgjithshëm Adriatik Llalla është ne prag te arrestimit. Burime nga organi i akuzës nuk e mohuan faktin se ne ngarkim te Llallës pritet qe shume shpejt te dorëzohet urdhër-arresti, ...

Llalla i përgjigjet Lu: Akuza tinëzare! Po sillet si prokuror dhe gjykatës në Shqipëri

SOT - 14.04.2018

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adritik Lllala ka reaguar sot pas akuzave të bëra nga Ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë, Donald Lu. Llalla ka hedhur poshtë akuzat duke i konsideruar si të ...

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla drejt arrestimit?!

Almakos - 15.04.2018

Ish-Prokurori i Përgjithshëm Adriatik Llalla është ne prag te arrestimit. Burime nga organi i akuzës për Vizion Plus nuk e mohuan faktin se ne ngarkim te Llallës pritet qe shume shpejt te dorëzohet ...

Adriatik Llalla bëhet i gjallë: Donald Lu të ndalet! Po sillet si prokuror e gjykatës në Shqipëri, unë s’jam i ...

Gazeta Tema - 14.04.2018

Adriatik Llalla ka reaguar pas akuzave për korrupsion nga ana e ambasadorit të SHBA-së, Donald Lu. Sipas ish-kryeprokurorit akuzat e ambasadorit Lu janë të pabaza, dhe të pavërtetat sipas tij do të ...

Llalla shpërthen ndaj ambasadorit Lu: Sulmet personale ndaj meje janë të papërgjegjshme!

Java News - 14.04.2018

Pas disa ditësh në heshtje, ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka reaguar ditën e sotme lidhur me akuzat për korrupsion që janë bërë në drejtim të tij nga ambasadori amerikan në vendin ...

Akuzat për korrupsion, Llalla shpërthen ndaj Lu-së: Boll më, po dhunon ligjet shqiptare!

Lajmi.net - 14.04.2018

Pas disa ditësh në heshtje, ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka reaguar ditën e sotme lidhur me akuzat për korrupsion që janë bërë në drejtim të tij nga ambasadori amerikan në vendin ...

Akuzat për korrupsion, Llalla shpërthen ndaj Lu-së

Portalb - 14.04.2018

Pas disa ditësh në heshtje, ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka reaguar ditën e sotme lidhur me akuzat për korrupsion që janë bërë në drejtim të tij nga ambasadori amerikan në vendin ...

Akuzat për korrupsion, Llalla shpërthen ndaj Lu-së

Flaka - 14.04.2018

Pas disa ditësh në heshtje, ish-Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, ka reaguar ditën e sotme lidhur me akuzat për korrupsion që janë bërë në drejtim të tij nga ambasadori amerikan në vendin ...

Adriatik Llalla: Kam luftuar për të ndalur kapjen politike të drejtësisë, populli i di arritjet e mia, akuzat e Lu të ...

SOT - 15.04.2018

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla ka reaguar dje sa i takon akuzave të lëshuara nga ambasadori amerikan Donald Lu, në drejtim të tij. Pasi u publikua letra e Llallës drejtuar Kongresit Amerikan, ...

Thellohet përplasja mes Donald Lu dhe Adriatik Llallës

Lajmi.net - 16.04.2018

Pas deklaratave të Ambasadorit Donald Lu i cili e akuzoi “të korruptuar dhe që rrezikon burgun” vjen reagimi nga ish-kryeprokurori Adriatik Lalla. Në një letër publike ai ka hedhur poshtë akuzat duke ...