TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vlorë, pas furtunës te Kadastra, dorëhiqet kreu i ALUIZNI-t

Mapo - 11.09.2019

Ditën e sotme ka dhënë dorëheqjen kreu i ALUIZN-it në Vlorë, Ardian Musta. Kujotjmë se dy ditë më parë u largua drejtori i Kadastrës Vlorë Florian Alimadhi si dhe nëndrejtori Klordian Troci.

Dorëheqja ‘rrufe’, zbulohet arsyeja që dha nëndrejtori i Kadastrës Vlorë

BalkanWeb - 11.09.2019

“Dorëheqje për arsye personale”. Kjo ka qenë arsyeja që ka dhënë nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës, Ardian Musta. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ gazetari Enrik Mehmeti tha se dorëheqja e ...

Pas ‘futunës’ së shkarkimeve në Kadastrën e Vlorës, dorëhiqet një tjetër nëndrejtor i këtij institucioni

SOT - 11.09.2019

Pas shkarkimeve në Kadastrës e Vlorës, është dorëhequr nga detyra nëndrejtori tjetër i këtij institucioni Ardian Musta. Vetëm dy ditë më parë u shkarkuan drejtori dhe nëndrejtori i Kadastrës, të ...

Dorëhiqet nëndrejtori i Kadastrës Vlorë

Botasot - 11.09.2019

Dorëhiqet nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës, Ardian Musta. Ky vendim është marrë ditën e sotme, ndërkohë që nuk dihen ende arsyet që e kanë shtyrë. Kjo dorëheqje vjen pas një vale shkarkimesh në ...

Pas furtunës së shkarkimeve, anti-krimi Ekonomik nis hetimin për 23 punonjës të Kadastrës (AKUZAT)

SOT - 11.09.2019

Krimi Ekonomik në Vlorë vë nën hetim 23 punonjës të Kadastrësë. Shkak për këtë është bërë tjetërsimi i pronave. Mësohet se punonjësit, të cilët janë tashmë nën hetim, akuzohen se i kanë dhënë një ...

Pas shkarkimeve në Kadastrën e Vlorës, dorëhiqet nëndrejtori

BalkanWeb - 11.09.2019

Pas shkarkimeve në Kadastrës e Vlorës, është dorëhequr nga detyra nëndrejtori tjetër i këtij institucioni Ardian Musta. Vetëm dy ditë më parë u shkarkuan drejtori dhe nëndrejtori i Kadastrës, të ...

Tensionohet situata/ U shkarkuan me urdhër të prerë, drejtori dhe zyrtarët e lartë të Kadastrës së Vlorës refuzojnë të ...

SOT - 11.09.2019

Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shkaktuar tensione në këtë institucion. Mësohet se Florian Alimadhi, ish-kreu i Kadastrës dhe ish-nëndrejtori Klodian Troci, kanë ...

Ekspertë dhe agjentë hyjnë në Kadastrën e Vlorës, marrin dosje dhe informacione të rëndësishme

BalkanWeb - 11.09.2019

Dita e sotme ka nisur me tensione në Kadastrën e Vlorës, për shkak të shkarkimeve të fundit të drejtorit, nëndrejtorit dhe shumë punonjësve. Gazetari Enrik Mehmetaj tha për “BalkanWeb” se zyrtarët e ...

Kadastra kërkon 74 punonjës të rinj, Lame-politikanëve: Mos ndërhyni, duam profesionistë, jo miq

Botasot - 11.09.2019

Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, njoftoi sot se janë hapur 74 vende të reja pune për profesionistë, në rang vendi.

“Kush ua fut miqtë, PD apo PS?”, Lame: Miq e shok ka nga çdo parti

BalkanWeb - 11.09.2019

Kreu i Kadastrës, Artan Lame në një lidhje telefonike për ‘News24’ pranoi se ka ndërhyrje të vazhdueshme nga politika për punësimet në institucionet që ai ka në varësi.

Lame: Mos ndërhyni për punësime në Kadastër

RTSH - 11.09.2019

Agjencia Shtetërore e Kadastrës ka lajmëruar sot hapjen e garës për punësimin e 74 specialistëve si punonjës në strukturë dhe jo me kontratë. Duke renditur sfidat e institucionit që drejton, Artan ...

Tensionet në Vlorë, Lame: Jo për shkarkimet në Kadastër, po prishen qindra objekte pa leje

BalkanWeb - 11.09.2019

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, ka sqaruar në një lidhje telefonike për News 24 situatën e tensionuar pranë Kadastrës së Vlorës.

Tensione në zyrën e Kadastrës në Vlorë, të shkarkuarit rezistencë për të mos lëshuar zyrat

BalkanWeb - 11.09.2019

Shkarkimi i drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës së Vlorës ka shkaktuar tensione në këtë institucion. Mësohet se Florian Alimadhi, ish-kreu i Kadastrës dhe ish-nëndrejtori Klodian Troci, kanë ...

Reforma në Kadastër, Lame: I them gruas që të mos më ndërhyjë për punësime! Duam profesionistë

Top Channel - 11.09.2019

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame tha se stafi në drejtorinë që ai drejton, pjesa më e madhe e punonjësve nuk ka arsimin përkatës dhe se do të bëhet një reformë, duke përthithur ...

74 vende të reja pune në Kadastër, Lame: Mos fusni miq, dua profesionistë

Medial - 11.09.2019

Burimi: ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

“O Kadastra, o miqtë”, Lame tregon sfidat e reja: Hapet gara për 74 specialistë

ABC News - 11.09.2019

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, doli në një deklaratë për mediat këtë të mërkurë. Ai tha se agjencia ka përfunduar procesin e parë të riorganizimit të saj, i cili ka prodhuar ...

Politikë e vërtetë shtetërore: Një shqiptar është i barabartë me një socialist

Respublica - 11.09.2019

Artan Lame ka njoftuar reformimin e institucionit që drejton dhe kalimin drejt një strukture të re, më efiçente siç thotë ai. Përmes një deklarate për shtyp, zoti Lame gati sa nuk është ndjerë krenar ...

Hapen vende pune në Kadastër, Artan Lame: Mos më ndërhyni për punësime pasi kemi nevojë për profesionistë

Gazeta Tema - 11.09.2019

Agjencia Shtetërore e Kadastrës ka lajmëruar se janë 74 vende të lira puna që pritet të mbushen me specialistë e inxhinierë. Ka qenë Drejtori i përgjithshëm i kadastrës Artan Lame i cili me anë të ...

Kërkohen 74 punonjës të ri në Kadastër, Lame thirrje politikanëve: Mos ndërhyni për punësimin e miqve!

BalkanWeb - 11.09.2019

Kreu i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës, Artan Lame, ka njoftuar sot hapjen e garës për 74 vende të lira pune në të gjithë vendin. Në një dalje për media, Lame tha se bëhet fjalë për punësimin e 74 ...

Tensionet në Vlorë, Lame: Jo për shkarkimet në Kadastër, po prishen qindra objekte pa leje

Medial - 11.09.2019

Burimi: https://www.balkanweb.com/ ©MEDIAL.MK Derisa keni vendosur të merrni përmbajtje nga kjo faqe, në tërësi pajtoheni ...

“Spastrim” në Kadastrën e Vlorës/ Valë masive largimesh, shkarkohen krerët më të lartë

SOT - 09.09.2019

Kadastra e Vlorës është përfshirë ngë një valë masive largimesh. Mësohet se krerët më të lartë të këtij institucioni janë larguar, shkruan “Balkanweb”.

“Furtunë” në Kadastrën e Vlorës, shkarkohen drejtori, nëndrejtori dhe disa specialistë

BalkanWeb - 09.09.2019

Një furtunë shkarkimesh ka ndodhur në Kadastrën e Vlorës, ku mësohet se kanë ikur “kokat” më të larta të këtij institucioni. Gazetari Enrik Mehmetaj raporton për “BalkanWeb” se është shkarkuar nga ...

Rrokadë në Kadastrën e Vlorës

ABC News - 09.09.2019

Ndryshime në zyrën e Kadastrës në Vlorë. Pas tre muajsh në detyrë jep dorëheqjen Florian Almadhi ka dhënë dorëheqjen nga detyra e drejtorit të kësaj zyre.

Shkarkime në bllok dhe dorëheqja ‘rrufe’, zbulohet arsyeja që dha nëndrejtori i Kadastrës Vlorë, cilat dosje po ...

SOT - 11.09.2019

“Dorëheqje për arsye personale”. Kjo ka qenë arsyeja që ka dhënë nëndrejtori i Kadastrës së Vlorës, Ardian Musta. Në një lidhje telefonike për ‘News24’ gazetari Enrik Mehmeti tha se dorëheqja e ...