TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Vuçiq: Na presin biseda të vështira në Berlin, por nuk do të flasim për marrëveshje

Gazeta Express - 16.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, u ka bërë thirrje të gjithë serbëve që të pajtohen mes vete para se ai të marr rrugën për në Berlin me 29 prill, ku do të takohet me presidentin e Kosovës, ...

Vuçiq flet për takimin e Berlinit, ku do të takohet me përfaqësuesit e Kosovës

Botasot - 16.04.2019

Presidenti I Serbisë Aleksandar Vuçiq ka deklaruar në prag të takimit dhe bisedimeve me përfaqësuesit shqiptar të Kosovës në Berlin me iniciativën e Francës dhe Gjermanisë se, " bisedimet nuk kanë ...

Deimel: Mogherini jo mbështetje për bisedime të fshehta Thaçi-Vuçiq

DW - 16.04.2019

Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin shihet nga ekspertja Johanna Deimel si sinjal ndaj Uashingtonit e Brukselit:Jo ...

Vuçiq: Bisedimet në Berlin nuk kanë asnjë lidhje me zgjidhje për Kosovën

Lajmi.net - 16.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka zbuluar se çfarë tema do të diskutohen gjatë takimeve në Berlin. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka deklaruar se kontaktet me përfaqësuesit e Kosovës ...

Vuçiq: Bisedimet në Berlin nuk kanë të bëjnë fare me ndonjë zgjidhje për Kosovën

Telegrafi - 16.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se bisedimet e ardhshme me përfaqësuesit e shqiptarëve të Kosovës në Berlin, me iniciativën e Gjermanisë dhe Francës, “nuk kanë të bëjnë me ndonjë ...

Ekskluzive: Macron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

Gazeta Express - 15.04.2019

Takimi i 29 prillit do të prodhojë zhvillime shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë.

Vuçiq: Na presin biseda të vështira në Berlin, por nuk do të flasim për marrëveshje

Zeri - 16.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, u ka bërë thirrje të gjithë serbëve që të pajtohen mes vete para se ai të marr rrugën për në Berlin me 29 prill, ku do të takohet me presidentin e Kosovës, ...

Deimel: Mogherini jo mbështetje për bisedime të fshehta Thaçi-Vuçiq

Lajmi.net - 16.04.2019

Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin shihet nga ekspertja Johanna Deimel si sinjal ndaj Uashingtonit e Brukselit në lidhje ...

Vuçiq: Bisedimet në Berlin nuk kanë të bëjnë fare me ndonjë zgjidhje për Kosovën

Almakos - 16.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka thënë se bisedimet e ardhshme me përfaqësuesit e shqiptarëve të Kosovës në Berlin, me iniciativën e Gjermanisë dhe Francës, “nuk kanë të bëjnë me ndonjë ...

Vuçiq i shqetësuar për takimin e Berlinit dhe Kosovën

Lajmi.net - 14.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, është shprehur i shqetësuar për takimin e Berlinit. Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, është shprehur i shqetësuar për takimin e Liderëve të Ballkanit ...

Vuçiq: Më shqetëson takimi në Berlin

Almakos - 14.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin.

Kur ka thënë Vuçiqi se do ta grisë Marrëveshjen e Brukselit

Koha.net - 14.04.2019

Në protestën e djeshme të opozitës së Serbisë në Beograd kundër pushtetarëve të këtij vendi, kanë marrë pjesë liderë të opozitës serbe në Kosovë, përcjell kossev.

Vuçiq: Jam i shqetësuar për gjithçka në Kosovë dhe takimin e ardhshëm në Berlin

Botasot - 14.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka vizituar sot punimet ne ndërtimin dhe rekonstruktimin e Qendrës Klinike të Serbisë, ku ka komentuar situatën në vend dhe takimin që do mbahet me 29 prill në ...

Makron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

Zeri - 15.04.2019

Takimi i 29 prillit do të ketë ekskluzivitete shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Makronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë.

Deimel: Mogherini jo mbështetje për bisedime të fshehta Thaçi-Vuçiq

Botasot - 16.04.2019

Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin shihet nga ekspertja Johanna Deimel si sinjal ndaj Uashingtonit e Brukselit:Jo ...

Vuçiq: Më shqetëson takimi në Berlin

Telegrafi - 14.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin.

Opozita serbe e Kosovës akuzon Vuçiqin se nuk e prishi marrëveshjen me Brukselin

Lajmi.net - 14.04.2019

Partitë opozitare serbe të Kosovës, dje morën pjesë në protestën e opozitës në Beograd. Në protestën e djeshme në Beograd, morën pjesë edhe partitë opozitare serbe të Kosovës, shkruan Kossev, ...

Macron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

Botasot - 15.04.2019

Takimi i 29 prillit do të prodhojë zhvillime shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë.

Deimel: Mogherini kundër bisedimeve të fshehta Thaçi-Vuçiq

Koha.net - 16.04.2019

Takimi i 29 prillit i kancelares Merkel dhe presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin, nga ekspertja Johanna Deimel, me të cilën bisedoi Deutsche Welle , shihet ...

Para samitit/ Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin

BalkanWeb - 14.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin.

Opozita serbe e Kosovës akuzon Vuçiqin se nuk e prishi marrëveshjen me Brukselin

Almakos - 14.04.2019

Në protestën e djeshme në Beograd, morën pjesë edhe partitë opozitare serbe të Kosovës, shkruan Kossev, transmeton lajmi.net. Në këtë protestë të organizuar nga opozita serbe kundër Aleksandar ...

Macron dhe Merkel pritet të dalin me propozim konkret për Serbinë dhe Kosovën

Tetova Sot - 16.04.2019

Takimi i 29 prillit do të prodhojë zhvillime shumë më serioze se përballja Haradinaj – Vuçiq. Aty pritet që, nën patronatin e Merkelit e Macronit, të propozohet një marrëveshje mes Kosovës e Serbisë.

Ekspertja gjermane: Mogherinit do t’i jepet mesazh i qartë në Berlin

Gazeta Express - 16.04.2019

Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin shihet nga ekspertja Johanna Deimel si sinjal ndaj Uashingtonit e Brukselit:Jo ...

Aleksandar Vuçiç: Më shqetëson takimi në Berlin

Albeu.com - 14.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodh aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin .

Kur ka thënë Vuçiqi se do ta grisë Marrëveshjen e Brukselit

Medial - 14.04.2019

Në protestën e djeshme të opozitës së Serbisë në Beograd kundër pushtetarëve të këtij vendi, kanë marrë pjesë liderë të opozitës serbe në Kosovë, përcjell kossev.

Ekspertja gjermane: Takimi i Berlinit, sinjal i qartë ndaj Mogherinit për bisedimet e fshehta Thaçi-Vuçiq

Telegrafi - 16.04.2019

Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin, shihet nga ekspertja gjermane Johanna Deimel si sinjal ndaj Uashingtonit e ...

Frikësohet Vucic: Më shqetëson takimi në Berlin

Gazeta Express - 14.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin.

Opozita serbe e Kosovës akuzon Vuçiqin se nuk e prishi marrëveshjen me Brukselin

Botasot - 14.04.2019

Partitë opozitare serbe të Kosovës, dje morën pjesë në protestën e opozitës në Beograd. Në protestën e djeshme në Beograd, morën pjesë edhe partitë opozitare serbe të Kosovës, shkruan Kossev.

Ekspertja gjermane: Takimi i Berlinit, sinjal i qartë ndaj Mogherinit për bisedimet e fshehta Thaçi-Vuçiq

Almakos - 16.04.2019

Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin, shihet nga ekspertja gjermane Johanna Deimel si sinjal ndaj Uashingtonit e ...

Vuçiq: Më shqetëson takimi në Berlin

Botasot - 14.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin.

Ekspertja gjermane: Mogherinit do t’i jepet mesazh i qartë në Berlin

Zeri - 16.04.2019

Takimi i 29 Prillit i Merkelit e presidentit Macron me presidentët Thaçi, Vuçiq e liderë të Ballkanit në Berlin shihet nga ekspertja Johanna Deimel si sinjal ndaj Uashingtonit e Brukselit:Jo ...

Vuçiqin e shqetëson takimi i Berlinit

Zeri - 14.04.2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq thotë se është shumë i shqetësuar për gjithçka që po ndodhë aktualisht si dhe për shkak të takimit të ardhshëm në Berlin.