TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Meta homazhe në varrin e Rugovës dhe memorialin e Jasharajve

Java News - 12.10.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për lirinë dhe ...

Meta takim me krerët e partive në Kosovë, ja çfarë diskutuan

SOT - 12.10.2017

Gjatë një vizite në Kosovë, Presidenti Ilir Meta,zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri; me ...

Meta takon përfaqësuesit e Vetëvendosjes, bisedojnë për rritje të bashkëpunimit

Lajmi.net - 12.10.2017

. Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, të enjten është pritur nga përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje. Në këtë takim sipas kryetarit të Vetëvendosjes, Visar Ymeri ...

Mustafa pret në takim presidentin Meta

Lajmi.net - 12.10.2017

. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Pas takimit nuk ka pasur prononcim për media.

Të gjitha takimet/ Çfarë diskutoi Presidenti Meta me krerët e partive në Kosovë

BalkanWeb - 12.10.2017

Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë. Presidenti Meta u takuar me Kryetarin e Lëvizjes ...

Meta e cilësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit

Koha.net - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, gjatë vizitës në Prekaz e vlerësoi frymëzuese historinë e Adem Jasharit. Ilir Meta, presidenti i Shqipërisë gjatë vizitës në Prekaz e cilësoi frymëzuese sakrificën ...

Presidenti Meta në Kosovë takohet me Haradinajn dhe Veselin

ABC News - 12.10.2017

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës në Prishtinë është takuar me kryeministrin Ramush Haradinaj dhe kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli. Me politikanë kosovarë, kreu i shtetit diskutoi për çështje si ...

Presidenti Meta vlerëson lart sakrificën e familjes Jashari (Video)

Lajmi.net - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta në kuadër të vizitës së tij në Kosovë, sot po viziton Prekazin. Ai tani gjendet në kompleksin memorial ”Adem Jashari”, ku po njihet me historinë e familjes së ...

Meta mbledh bashkë liderët e Kosovës

Top Channel - 12.10.2017

Kreu i shtetit Ilir Meta mbyll sot vizitën dy ditore në Prishtinë, ku u takua me liderët e vendit fqinj. Mbrëmjen e të mërkurës presidenti shqiptar i ka mbledhur të gjithë bashkë në një darkë ...

Prishtinë, Meta takon Veselin

Top Channel - 12.10.2017

Vizita zyrtare në Prishtinë e kreut të shtetit ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z.

Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë dhe anasjelltas

Kosova Live - 12.10.2017

Kryetari i LDK-së, Akademik Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në takim u bisedua për rolin e LDK-së në proceset shtetformuese dhe kontributin e ...

Meta edhe sot në Kosovë, takohet me Mustafën

Portalb - 12.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po qëndron edhe sot në Kosovë. Ai dje takoi krerët e shtetit me të cilët biseduan për zhvillimet në vend. Sot në kuadër të vizitës së tij, Meta do të takohet me ...

Meta takohet me Haradinaj: Demarkacioni, sfidë e pashmangshme. Shqipëria mbështetje të plotë

BalkanWeb - 12.10.2017

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, ...

Meta - Haradinajt: Ka ardhur koha që të bëjmë më shumë për Kosovën e Shqipërinë

Gazeta Express - 12.10.2017

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, ...

Presidenti Meta nderon veprën dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës dhe familjes Jashari

BalkanWeb - 12.10.2017

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, nderoi dhe vlerësoi jetën, veprën e paharruar dhe kontributet madhore të Ibrahim Rugovës, si dhe përkujtoi sakrificat sublime të familjes Jashari për ...

Meta takohet me krerët e partive parlamentare në Kosovë

Koha.net - 12.10.2017

Gjatë ditës së dytë të vizitës shtetërore Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta zhvilloi takime të veçanta me krerët e partive parlamentare në Kosovë.

Meta takon Veselin, beson në zgjidhje konsensuale në rrugën europiane

Koha.net - 12.10.2017

Vizita zyrtare në Prishtinë e presidentit të Shqipërisë ka vijuar me takimin me kryeparlamentarin e Kosovës, Kadri Veseli. Pasi uroi për rizgjedhjen Veselin, z.

Meta-Mustafa: Suksesi i Kosovës është sukses i Shqipërisë

Koha.net - 12.10.2017

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa me bashkëpunëtorë priti Presidentin e Republikës së Shqipërisë, SH.T. z. Ilir Meta, njofton kumtesa partiake, trasnmeton Koha.net .

Meta takon Haradinajn: Të heqim çdo barriere burokratike mes dy vendeve

Ora news - 12.10.2017

Në vijim të vizitës shtetërore në Kosovë, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u takua sot me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ku të pranishëm ishin edhe zëvendëskryemininstrat Fatmir Limaj, ...

Thaçi i ndau Metës çmimin “Urdhri i Pavarësisë”

Portalb - 11.10.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi sot priti në takim zyrtar homologun e tij nga Shqipëria, Ilir Meta, raporton Anadolu Agency (AA). Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta i ftuar nga ...

Meta takohet me Haradinajn

Lajmi.net - 11.10.2017

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është takuar me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta. Por pas këtij takimi mes kryeministrit kosovar dhe presidentit shqiptar, nuk ka pasur prononcim për media.

Krejt çfarë thanë rreth pasaportave shqiptare për kosovarët Thaçi e Meta

Koha.net - 11.10.2017

Presidenti Hashim Thaçi edhe këtë të mërkurë e ka shfaqur hapur revoltën ndaj bashkësisë ndërkombëtare, raporton KTV. Kosova po e sheh si shpresën e vetme Shqipërinë, tash kur ka mbetur vendi i vetëm ...

Meta i kërkon Haradinajt të gjendet zgjidhje për demarkacionin

Telegrafi - 11.10.2017

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, i cili e përgëzoi atë për marrjen e detyrës së të parit të Qeverisë dhe për ndërtimin e ...

Presidenti Ilir Meta në Kosovë, ja dokumenti që firmosi me homologun Thaçi

BalkanWeb - 11.10.2017

PRISHTINE -Presidenti i vendit, Ilir Meta pas takimit me homologun e Kosovës, Hashim Thaçi, zhvilluar së bashku një konferencë për mediat. Me herët, Thaçi dhe Meta nënshkruan një dokument, përmes së ...

Pasaportat, Meta kundër Thaçit

Top Channel - 11.10.2017

Debati mbi demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, i cili mban peng dhe liberalizimin e vizave të Kosovës, sollën që Presidenti Ilir Meta, në vizitën e tij zyrtare në Prishtinë, të merrte një kërkesë ...

Presidenti Meta vizitë dyditore në Kosovë, takon Hashim Thaçin

ABC News - 11.10.2017

Kreu i shtetit Presidenti Ilir Meta ka nisur një vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë ku fillimisht ka takuar homologun e tij, presidentin Hashim Thaçi.

Thaçi kërkon nga Shqipëria t’u lëshojë pasaporta qytetarëve të Kosovës

Evropaelire - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij nga Shqipëria, Ilir Meta që shteti shqiptar t’u lëshojë nënshtetësi qytetarëve të Kosovës në mënyrë që të shmanget nga izolimi, që ...

Presidenti Ilir Meta nderohet me “Urdhri i Pavarësisë” në Kosovë

Ora news - 11.10.2017

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri i Pavarësisë” me këtë motivacion: “Për kontribut ...

Meta në Kosovë: Kam presione nga personalitete në Shqipëri

Albeu.com - 11.10.2017

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta sot gjendet në një vizitë në Kosovë ku u prit nga hhomologu i tij Hashim Thaçi . Gjatë bashkëbisedimit mes tyre, Presidenti Meta nuk e ka fshehur situatën e vështinë ...

Thaçi dekoroi presidentin Meta me “Urdhrin e Pavarësisë”

Almakos - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dekoruar presidentin e Shqipërisë, Ilir Mete me “Urdhrin e Pavarësisë”, për kontributin e tij personal për Kosovën.

Presidenti Meta pritet me ngrohtësi në Prishtinë

RTSH - 11.10.2017

Një ceremoni të ngrohtë në sheshin ”Ibrahim Rrugova” i rezervoi Prishtina presidentit të Shqipërise Ilir Meta që vizitën e dytë zyrtare jashtë vendit po e zhvillon në Kosovë, i ftua nga homogolu i ...

Deklarata “bombë” e Thaçit: Shqipëria t’u jep shtetësinë kosovarëve që të lëvizin lirshëm

Lajmi.net - 11.10.2017

Gjatë konferencës së përbashkët për media të presidentit Thaçi dhe homologut të tij nga Shqipëria, Ilir Meta, Thaçi ka thënë se ka kërkuar nga Meta që Shqipëria t’u jap shtetësinë kosovarëve si ...

Thaçi i kërkon Shqipërisë: Kosovarët pajisini me pasaportë shqiptare

Ora news - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i ka kërkuar homologut shqiptar Ilir Meta që qytetarët e Kosovës të pajisen me nënshtetësi shqiptare në mënyrë që ata të kenë mundësi të lëvizin të lirshëm në ...

E FUNDIT/ Thaçi i kërkon Metës pashaporta shqiptare për kosovarët

Albeu.com - 11.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës , Hashim Thaçi . Pas takimit në një konferencë për media, Hashim Thaçi ka bër të ditur që për shkak të izolimit të kosovarëve ...

Meta s’e sheh zgjidhje kërkesën e Thaçit për pajisje të kosovarëve me shtetësi shqiptare

Koha.net - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se pas qasjes bllokuese të BE-së, i ka kërkuar presidenti të Shqipërisë, Ilir Meta, që qytetarëve të Kosovës t’u lejohet aplikimi për shtetësi ...

Thaçi pas takimit me Metën: Qytetarët e Kosovës të pajisen me pasaportën e Shqipërisë, e vetmja shpresë të lëvizin ...

Telegrafi - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një konferencë të përbashkët për media me presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta tha se bashkësia ndërkombëtare e ka sjellë Kosovën në izolim klasik, dhe e vetmja ...

Kosova dhe Shqipëria, të bashkuara për reforma në rrugëtimin euro-atlantik

Kosova Live - 11.10.2017

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot në takim presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në vizitën e tij të parë zyrtare në Kosovë, në cilësinë e ...

Presidenti Meta: Kushtëzimi i vizave për Kosovarët me demarkacionin, vendim i padrejtë

BalkanWeb - 11.10.2017

PRISHTINE- Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot Presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, i cili nisi sot vizitën zyrtare dy ditore në Prishtinë. Pas ceremonisë ushtarake të mirëseardhjes të ...

Thaçi dekoron Ilir Metën me Urdhrin e Pavarësisë

Koha.net - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka nderuar presidentin e Shqipërisë, Ilir Meta, me dekoratën Urdhri i Pavarësisë. “Është nder dhe kënaqësi që sot t`iu pres në Kosovë për të diskutuar për shumë ...

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha (FOTO)

Zhurnal - 11.10.2017

Presidentët Thaçi dhe Meta me deklaratë të përbashkët për disa fusha (FOTO) Prishtinë, 11 tetor - Presidentët, Hashim Thaçi i Kosovës dhe Ilir Meta i Shqipërisë, kanë dalë me një deklaratë të ...

Meta mesazh të fortë BE: Kosova po diskriminohet, e padrejtë të kushtëzohen vizat me demarkacionin

Java News - 11.10.2017

Kreu i shtetit Ilir Meta ka nisur një vizitë dyditore në Kosovë, ku është takuar ditën e sotme me homologun e tij Hashim Thaçi. Vizita nis me takimin kokë më kokë mes dy krerëve të shtetit, e më pas ...

Thaçi kërkon pasaporta të Shqipërisë për kosovarët, Meta thotë se kjo nuk është zgjidhje

Gazeta Express - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka kërkuar nga homologu i tij Ilir Meta që kosovarëve tu njihet shtetësia shqiptare, pasi vetëm në këtë mënyrë populli i Kosovës mund ta ketë mundësinë për të ...

Thaçi dhe Meta nënshkruan deklaratën “mbi marrëdhëniet vëllazërore të partneritetit strategjik”

Lajmi.net - 11.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaqi. Të dy presidentët kanë nënshkruar një deklaratë të përbashkët “mbi marrëdhëniet vëllazërore të partneritetit ...

Meta arrin në Kosovë, pritet me ceremoni shtetërore (Foto)

Lajmi.net - 11.10.2017

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ftesë të tij pret në vizitë shtetërore, Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, me ...

Thaçi e Meta presion BE-së: Nënshtetësi shqiptare për gjithë kosovarët

Respublica - 11.10.2017

Vizita e presidentit të Shqipërisë Ilir Meta në këtë të mërkurë në Kosovë kulmoi me deklaratën e homologut Hashim Thaçi se ka kërkuar nga kreu i shtetit shqiptar t’u japë nënshtetësi shqiptare të ...

Presidenti Ilir Meta në vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë

ABC News - 11.10.2017

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka nisur sot një vizitë zyrtare dy ditore në Kosovë, i ftuar nga homologu i tij Hashim Thaçi. Axhenda e presidentit Meta parashikon takime kokë më kokë me ...

Ky është dokumenti që e nënshkruan sot Thaçi dhe Meta

Gazeta Express - 11.10.2017

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në takimin që zhvilloi sot me homologun e tij nga Shqipëria, e kanë nënshkruar një dokument, përmes së cilit janë dakorduar për shumë çështje me rëndësi për të dyja ...

Meta u prit me ceremoni shtetërore

Koha.net - 11.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka mbërritur për një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Ai është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Thaçi me nderime shtetërore (Foto)

Telegrafi - 11.10.2017

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta është pritur me ceremoni shtetërore nga presidenti i vendit Hashim Thaçi. Ceremonia është zhvilluar në sheshin “Ibrahim Rugova”, ku pas kësaj ata do të mbajnë një ...

Ilir Meta arrin në Kosovë, pritet nga Presidenti Thaçi me nderime shtetërore

Gazeta Express - 11.10.2017

Me ceremoni shtetërore është pritur Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, nga homologu i tij Hashim ...