TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Akuzohet për falsifikim dhe shpërdorim detyre, kush është nënprefekti i arrestuar i Tiranës

SOT - 14.11.2017

Pak ore pasi u shpall ne kerkim, Policia ka ndaluar nënprefektin e qarkut Tiranë, Fatos Kaja, i cili ka qene zyrtar i komunës Kryevidh, Kavajë. Ish-zyrtari i komunës Kryevidh, Kavajë (aktualisht, ...

Tjetërsoi tokën publike në bregdet, Policia ndalon nënprefektin e Tiranës

LajmiFundit - 14.11.2017

Policia e Tiranës ka arrestuar nënprefektin e qarkut të Tiranës Fatos Kaja, pas urdhrit nga Prokuroria e Kavajës. Fatos Kaja dhe 10 zyrtarë e ish-zyrtarë të tjerë akuzohen për tjetërsimin e 36 ...

Shpallet në kërkim nënprefekti i Tiranës, kush është zyrtari që abuzoi me pronat në bregdet

LajmiFundit - 14.11.2017

Fatos Kaja, ish-zyrtari i komunës Kryevidh, aktualisht nënprefekt i qarkut Tiranë është shpallur në kërkim. Kjo ka ardhur me vendim gjykate pas kërkesës së prokurorisë në vijim të hetimeve për ...

U akuzuan për falsifikim dokumentash, kush janë 7 zyrtarët e arrestuar sot nga policia e Tiranës

LajmiFundit - 14.11.2017

Ditën e sotme policia e Tiranës ka bërë të mundur arrestimin e shtatë zyrtarëve të cilët akuzohen për falsifikim dokumentash. Mësohet se Prokuroria e Kavajës i bëri kërkesë gjykatës për caktimin e ...

E FUNDIT/ Arrestohet nënprefekti i Tiranës

Albeu.com - 14.11.2017

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e 11 zyrtarëve të Hipotekës dhe ALUIZNI-t të Kavajës me akuzën e tjetërsimit të 36 hektarëve tokë në zonën e Spillesë, të cilën ia kanë kaluar në pronësi ...

6 punonjës të hipotekës në Kavajë shoqërohen sot nga policia

RTSH - 14.11.2017

Gjashtë punonjës të hipotekes në Kavajë janë shoqëruar sot nga policia. Të ndaluarit janë A.Kazazi, N.Lecini, A.Gjeci, B.Pjeci, D.Cullhaj dhe I.Kaja, të cilët akuzohen për abuzime me regjistrimin e ...

Arrestohet nënprefekti i Tiranës. Ja emri

Mapo - 14.11.2017

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve lokalë në Kavajës, të dyshuar se kanë tjetërsuar 36 hektarë pronë publike në bregun e detit, në zonën e Spillesë, duke ...

DETAJET/ Si policia zbarkoi në zyrat e Hipotekës dhe shoqëroi 7 punonjësit

Albeu.com - 14.11.2017

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me aksionin e policisë në Hipotekën e Kavajës ku janë shoqëruar 7 persona. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije se ka qënë ora 09:30 kur policia ka zbarkuar ...

Abuzuan me regjistrimin e pronave, arrestohen 6 zyrtarët e Hipotekës në Kavajë

SOT - 14.11.2017

Gjashtë punonjës të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Kavajë u arrestuan, pasi kanë abuzuar me regjistrimin e pronave. Sipas burimeve të policisë në pranga kanë rënë shtetasit: ...

Abuzuan me regjistrimin e pronave, arrestohen 4 zyrtarët e Hipotekës në Kavajë

SOT - 14.11.2017

Katër punonjës të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Kavajë u arrestuan, pasi kanë abuzuar me regjistrimin e pronave. Sipas burimeve të policisë në pranga kanë rënë shtetasit: Artan ...

Detajet/ Shoqërimi i punonjësve të Hipotekës Kavajë, si ‘zbarkoi’ policia në zyra

BalkanWeb - 14.11.2017

KAVAJE- Të tjera detaje dalin në dritë nga shoqërimi i 7 punonjësve të Hipotekës në Kavajë. “BalkanWeb” mëson se ka qenë ora 09:30 kur policia ka ‘zbarkuar’ në godinën e Hipotekave, ndërsa ka hyrë në ...

"Tërmet" në Hipotekën e Kavajës: Katër të arrestuar

Albeu.com - 14.11.2017

Katër zyrtare të Hipotekës së Kavajës janë vënë në pranga pak minuta më parë. Ata akuzohen se kanë tjetërsuar pronat publike përmes marrjes së ryshfetit.

Abuzuan me regjistrimin e pronave, shoqërohen 7 zyrtarë të Hipotekës Kavajë

BalkanWeb - 14.11.2017

KAVAJE- Pas tre zyrtarëve të arrestuar dje, 7 punonjës të ZRPP Kavajë janë shoqëruar në polici. Burime zyrtare bënë me dije se policia ka shoqëruar Behxhed Pjeci, Ilir Kaja, Dritan Kazazi, Andi ...

Kavajë: Shoqërohen në polici 7 zyrtarë të Hipotekës

Mapo - 14.11.2017

Shtatë zyrtarë të Hipotekës së Kavajës janë shoqëruar në polici. Paraprakisht dyshohet se ata kanë kryer abuzime në regjistrimin e pronave. Të shoqëruarit janë Bexhet Pjeçi, Ilir Kaja, Dashamir ...

Masakra me pronat në Kavajë, arrestohen 6 zyrtarë të Hipotekës

Java News - 14.11.2017

Gjashtë punonjës të Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Kavajë, kanë rënë në prangat e policisë. Të arrestuarit janë Artan Kazazi, Nezir Lecini, Andi Gjeci, B.Pjeci, Dashamir Cullhaj ...

Merrnin ryshfet e tjetërsonin pronat, arrestohen 4 zyrtarë të Hipotekës Kavajë

Java News - 14.11.2017

Katër zyrtarë të hipotekës së Kavajës janë vënë në pranga, mes tyre edhe një femër. Mësohet se ata kanë tjetërsuar prona publike kundrejt ryshfeteve që kanë marrë nga personat e interesuar.

Ishte shpallur në kërkim, prangoset nënprefekti i Tiranës

Java News - 14.11.2017

Policia e Tiranës ka ndaluar nënprefektin e qarkut të Tiranës Fatos Kaja, pas urdhrit nga Prokuroria e Kavajës. Fatos Kaja dhe 10 zyrtarë e ish-zyrtarë të tjerë akuzohen për tjetërsimin e 36 hektarë ...

Lajmi i fundit/Arrestohet nënprefekti i Tiranës

Ina - 14.11.2017

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e 11 zyrtarëve të Hipotekës dhe ALUIZNI-t të Kavajës me akuzën e tjetërsimit të 36 hektarëve tokë në zonën e Spillesë, të cilën ia kanë kaluar në pronësi ...

Shoqërohen 6 zyrtarë të Hipotekës Kavajë, ja pse akuzohen

Gazeta Tema - 14.11.2017

Pas tre zyrtarëve të arrestuar dje, 6 punonjës të ZRPP Kavajë janë shoqëruar në polici. Burime zyrtare bënë me dije se policia ka shoqëruar Behxhed Pjeci, Ilir Kaja, Dritan Kazazi, Andi Gjecim, ...

EMRAT/ Arrestohen katër zyrtarë të Hipotekës, mes tyre një femër

LajmiFundit - 14.11.2017

Katër zyrtarë të Hipotekës së Kavajës janë vënë në pranga, mes tyre edhe një femër. Mësohet se ata kanë tjetërsuar prona publike kundrejt ryshfeteve që kanë marrë nga personat e interesuar.

E kthyen bregdetin në tokë bujqësore, mes të dyshuarve edhe Nënprefekti i Tiranës

Java News - 14.11.2017

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve lokalë në Kavajës, të dyshuar se kanë tjetërsuar 36 hektarë pronë publike në bregun e detit, në zonën e Spillesë, duke ...

Abuzuan me pronat/ 8 zyrtarë në pranga, i arrestuar edhe vjehrri i kryebashkiakut të PS

Mapo - 14.11.2017

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve lokalë në Kavajës, të dyshuar se kanë tjetërsuar 36 hektarë pronë publike në bregun e detit, në zonën e Spillesë, duke ...

Prokuroria “shkund” Kavajën: 8 të arrestuar dhe 3 në kërkim për afera me pronat

Ina - 14.11.2017

prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve lokalë në Kavajës, të dyshuar se kanë tjetërsuar 36 hektarë pronë publike në bregun e detit, në zonën e Spillesë, duke ...

Arrestime zyrtarësh dhe ish-zyrtarësh lokalë në Kavajë

RTSH - 14.11.2017

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve lokalë në Kavajës, të dyshuar se kanë tjetërsuar 36 hektarë pronë publike në bregun e detit, në zonën e Spillesë, duke ...

Abuzuan me pronat në Spille, arrestohen 9 zyrtarë të Hipotekës, Aluiznit dhe Komunës Kryevidh, mes tyre dhe nënprefekti ...

SOT - 14.11.2017

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve lokalë në Kavajës mes tyre dhe nënprefekti i Tiranës, Fatos Kaja. Personat e arrestuar dyshohen se kanë tjetërsuar 36 ...

Arrestimi i nënprefektit të Tiranës/ Skema e falsifikimit, si iu dha familjarëve 36 ha tokë në bregdet

LajmiFundit - 14.11.2017

Përveç nënprekfektit të Tiranës, Fatos Kaja, ish-zyrtar i komunës Kryevidh, Kavajë, Prokuroria e Kavajës i ka bërë kërkesë gjykatës për caktimin e masës së sigurimit “arrest me burg”, kërkesë e cila ...

Arrestohet nënprefekti i Tiranës

Ina - 14.11.2017

Prokuroria e Kavajës ka urdhëruar arrestimin e disa zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve lokalë në Kavajës, të dyshuar se kanë tjetërsuar 36 hektarë pronë publike në bregun e detit, në zonën e Spillesë, duke ...