TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

DW: Beteja e fundit e Angela Merkel është Kosova – Në marrëveshjen e prillit 2013 Serbia e ka pranuar Kosovën

Botasot - 15.04.2019

Në konfliktin e Kosovës me Serbinë në lojë është edhe trashëgimia e politikës së jashtme të Angela Merkel, por edhe stabiliteti dhe ardhmëria e Evropës dhe aleancës perëndimore mendon Bodo Veber, ...

DW: Beteja e fundit e Angela Merkelit do të jetë Kosova

Zeri - 15.04.2019

Në konfliktin midis Kosovës dhe Serbisë, është gjithashtu në lojë edhe trashëgimia e politikës së jashtme të Angela Merkelit, por edhe stabiliteti i Evropës dhe e ardhmja e aleancës perëndimore, ...

Dialogu Kosovë-Serbi, Bodo Weber: Mogherini dështoi!

ABC News - 14.04.2019

Për studiuesin gjerman Bodo Veber, dialogu Kosovë-Serbi ka hyrë në një rrugë pa krye dhe shkak për këtë është bërë paaftësia e BE-së për të menaxhuar procesin.

Europa ime: Beteja e fundit e Merkelit zhvillohet në Ballkan

DW - 14.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber.

Beteja e fundit e Angela Merkel, dialogu Kosovë-Serbi

Zeri - 14.04.2019

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë u iniciuan nga kancelarja gjermane, Angela Merkel në vitin 2012-të. Por, në vitet e fundit vërehet një ofensivë e diplomacisë amerikane në dialog, shkruan analisti, ...

Beteja e fundit e Merkelit në Ballkan

ABC News - 14.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber.

Europa ime: Beteja e fundit e Merkelit zhvillohet në Ballkan

Telegrafi - 14.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber.

Weber: Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit në Ballkan

Almakos - 14.04.2019

Analisti gjerman Bodo Weber mendon se në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës ...

Beteja e fundit e Merkelit zhvillohet në Ballkan

Gazeta Express - 14.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore Nga: Bodo Weber Në ...

“Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit në Ballkan”

Java News - 14.04.2019

Analisti gjerman Bodo Weber mendon se në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Angela Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Evropës, por edhe e ardhmja e ...

Çështja e Kosovës, beteja e fundit e Angela Merkel

Botasot - 14.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber.

Beteja e fundit e Angela Merkel, dialogu Kosovë-Serbi

Lajmi.net - 14.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Evropës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore.

Weber: Ideja e ndryshimit të kufijve u propagandua nga Thaçi e Vuçiqi

Ina - 14.04.2019

Lidhur me diskutimin për shkëmbim të mundshëm territoresh si zgjidhje e konfliktit të Kosovës, eksperti për Ballkanin pranë Këshillit të Politikave për Demokratizimin, Bodo Weber, i tregon edhe ...

Eksperti gjerman: Beteja e fundit e Merkel zhvillohet në Ballkan

BalkanWeb - 14.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber.

Mogherini “e paaftë” si negociatore, propozohet Merkel

Tetova Sot - 14.04.2019

Bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë u iniciuan nga kancelarja gjermane, Angela Merkel në vitin 2012-të. Por, në vitet e fundit vërehet një ofensivë e diplomacisë amerikane në dialog, shkruan analisti, ...

Marrëveshja Kosovë-Serbi, beteja e fundit e Merkelit zhvillohet në Ballkan

Gazeta Tema - 14.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber.

Beteja e fundit e Merkel po zhvillohet në Ballkan

Mapo - 14.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore .

DW: Beteja e fundit e Merkelit do të jetë Kosova

Koha.net - 15.04.2019

Në konfliktin mes Kosovës dhe Serbisë është në lojë trashëgimia e kancelares Merkel në politikën e jashtme, stabiliteti i Europës, por edhe e ardhmja e aleancës perëndimore, mendon Bodo Weber.