TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Çekia dhe Sllovenia me mbështetje për Maqedoninë në rrugën e saj euroatlantike

Zhurnal - 13.02.2018

Çekia dhe Sllovenia me mbështetje për Maqedoninë në rrugën e saj euroatlantike Shkup, 13 shkurt - Çekia dhe Sllovenia e mbështesin Maqedoninë në rrugën e saj drejt integrimit evropian dhe ...

Sllovenia dhe Çekia mbështesin aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë

Lajmi.net - 13.02.2018

Vizita e dy diplomatëve në Shkup, një javë pas publikimit të Strategjisë së Komisionit Evorpian, perceptohet si një mesazh i qartë për përkrahje dhe inkurajim të Maqedonisë nga Sllovenia dhe ...

Udhëheqës të VV takuan presidentin slloven, fokusi në raportet rajonale

Koha.net - 13.02.2018

Delegacioni i Lëvizjes Vetëvendosje, i përbërë nga kryetari, Albin Kurti, nënkryetarja, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, kryetari i Grupit Parlamentar, Glauk Konjufca dhe deputetja, Arbërie Nagavci, u ...

Diplomatë të lartë të Çekisë dhe Sllovenisë për vizitë në Maqedoni

Portalb - 13.02.2018

Në vizitë të përbashkët pune në Republikën e Maqedonisë sot do të vijnë zëvendësministri për Çështje Evropiane në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Çekisë, Jakub Dur dhe sekretari ...

Diplomatë nga Çekia dhe Sllovenia do të vizitojnë Maqedoninë

Telegrafi - 13.02.2018

Në vizitë pune të përbashkët në Republikën e Maqedonise sot do të arrijë zëvendës ministri për çështje evropiane në Ministrinë e Punëve të Jashtme nga Republika Çeke, Jakub Dur, dhe sekretari ...

Pos presidentëve, në Prishtinë u takuan edhe ambasadori slloven dhe ai kosovar

Lajmi.net - 12.02.2018

Përveç takimit të presidentëve, atij të Sllovenisë dhe të Kosovës, bashkë kanë qëndruar edhe ambasadorët e të dy vendeve. Bojan Bertoncelj dhe Nexhmi Rexhepi janë takuar në njërin nga lokalet në ...

Sllovenia dhe Çekia mbështesin aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë

Portalb - 13.02.2018

Sekretari Shtetëror në Ministrinë e Jashtme të Maqedonisë, Viktor Dimovski ka pritur në një takim zëvendësministrin për Çështje Evropiane në Ministrinë e Jashtme të Çekisë, Jakub Dürr dhe sekretarin ...

Delegacioni i VV-së takohet me presidentin slloven

Lajmi.net - 13.02.2018

Delegacioni i Lëvizjes Vetvendosje, i përbërë nga Kryetari, Albin Kurti, Nënkryetarja, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, Kryetari i Grupit Parlamentar, Glauk Konjufca dhe Deputetja, Arbërie Nagavci, u ...

Diplomatë të lartë të Çekisë dhe Sllovenisë për vizitë në Maqedoni

Zhurnal - 13.02.2018

Diplomatë të lartë të Çekisë dhe Sllovenisë për vizitë në Maqedoni Shkup, 13 shkurt - Në vizitë të përbashkët pune në Republikën e Maqedonisë sot do të vijnë zëvendësministri për Çështje Evropiane në ...

Sllovenia dhe Çekia mbështesin aspiratat euro-atlantike të Maqedonisë

Flaka - 13.02.2018

Sekretari Shtetëror në Ministrinë e Jashtme të Maqedonisë, Viktor Dimovski ka pritur në një takim zëvendësministrin për Çështje Evropiane në Ministrinë e Jashtme të Çekisë, Jakub Dürr dhe sekretarin ...

Diplomatë të lartë të Çekisë dhe Sllovenisë për vizitë në Maqedoni

Idividi - 13.02.2018

Shkup, 13 shkurt 2018 (MIA) - Në vizitë të përbashkët pune në Republikën e Maqedonisë sot do të vijnë zëvendësministri për Çështje Evropiane në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Çekisë, ...

Një delegacion nga Republika e Çekisë viziton Maqedoninë

Flaka - 13.02.2018

Në vizitë të përbashkët pune në Republikën e Maqedonisë sot do të vijnë zëvendësministri për Çështje Evropiane në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Çekisë, Jakub Dur dhe sekretari ...

Diplomatë të lartë të Çekisë dhe Sllovenisë për vizitë në Maqedoni

Almakos - 13.02.2018

Në vizitë të përbashkët pune në Republikën e Maqedonisë sot do të vijnë zëvendësministri për Çështje Evropiane në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Republikës së Çekisë, Jakub Dur dhe sekretari ...