TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dybala: Treguam që kemi eksperiencë, fitore me vuajtje

Telegrafi - 23.10.2019

Paulo Dybala thotë se Juventusi ka dërguar sonte mesazh të qartë se tashmë e kanë eksperiencën në fitoren ndaj Lokomotivës së Moskës me rezultat 2-1. Rusët e shokuan Zonjën duke shënuar në minutën e ...

Notat e lojtarëve, Juventus 2–1 Lokomotiva Moska: Dybala lojtar i ndeshjes

Telegrafi - 22.10.2019

Juventusi ka marr fitore ndaj Lokomotivës së Moskës me rezultat 2-1, në një ndeshje që ishte mjaftë interesante. Edhe pse tentoi Juventusi shumë herë në këtë ndeshje, është dashur të kënaqet me një ...

Juventus i falet Dybalas, mposht me përmbysje Lokomotivën e Moskës

Lajmi.net - 22.10.2019

Mysafirët pres Aleksey Miranchuk në minutën e 38’ kaluan në epërsi 0-1. Kampionët e Italisë, përkundër dominimit e patën të vështirë të arrijnë deri te goli.

Juventusi fiton me rikthimin, Dybala shkëlqen me dy gola

Telegrafi - 22.10.2019

Juventusi ka marr fitore ndaj Lokomotivës së Moskës me rezultat 2-1, në një ndeshje që ishte mjaftë interesante. ‘Zonja e Vjetër’ e nisi ndeshjen me posedimin e zakonshëm, duke krijuar edhe raste.

Dybala përmbys Lokomotivën dhe nderon Juven, City fundos Atalantën

Mapo - 22.10.2019

Juventusi mori një fitore heroike me përmbysje ndaj Lokomotivës së Moskës, në një ndeshje që në letër dukej e lehtë për bardhezinjtë. Pjesa e parë u dominua nga të besuarit e Sarrit, por ishte ...

Dybala magjik, i vetëm shënon dopietë dhe përmbys rezultatin (VIDEO)

Albeu.com - 22.10.2019

Juventus ka përmbysur rezulatin ndaj Lokomotivës së Moskës. Është Paulo Dybala i cili ka realizuar dopietë në vetëm 2 minuta 77 dhe 79, duke dërguar 2-1 shifrat për Zonjën e Vjetër.

Juve fiton me përmbysje ndaj Lokomotivës së Moskës

Koha.net - 22.10.2019

Juventusi ka fituar ndaj Lokomotivës së Moskës, 2 me 1 në Grupin D të Ligës së Kampionëve. Kjo fitore erdhi me përmbysje. Miranchuk kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 30-të, por Paulo Dybala me ...

Juventusi e përmbys rezultatin ndaj Lokomotiv Moscow me dy supergola të shpejtë

Gazeta Express - 22.10.2019

Juventusi e ka përmbysur rezultatin kundër Lokomotiv Moscow me dy gola të shpejtë, në një ndeshje të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet momentalisht në Torino.

Juve e rikthen rezultatin ndaj Lokomotivës

Zeri - 22.10.2019

Juventusi ka kaluar në epërsi 2:1 me dy gola të shpejtë ndaj Lokomotivës së Moskës në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Paulo ...

Ndodh befasia, Lokomotiv Moscow hesht "Alianz Stadium" (VIDEO)

Albeu.com - 22.10.2019

Juventusi është befasuar nga rusët e Lokomotiv Moscow . Bardhezinjtë janë ndëshkuar nga miqtë teksa mesfushori Aleksey Miranchuk. ...

Lokomotiva e Moskës i shënon Juventusit në Torino dhe kalon në avantazh

Zeri - 22.10.2019

Lokomotiva e Moskës ka kaluar në epërsi 1:0 në udhëtim te Juventusi në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Aleksey Miranchuk ka ...

Lokomotiv Moscow e trondit Juventusin

Gazeta Express - 22.10.2019

Lokomotiv Moscow ka kaluar në epërsi kundër Juventusit, në një ndeshje të Ligës së Kampionëve që po zhvillohet momentalisht në Torino. Aleksey Miranchuk shënoi për 1:0 në minutën e 30-të, raporton ...

Formacionet zyrtare: Juventus-Lokomotiv Moscow, Sarri befason me skemën

Albeu.com - 22.10.2019

Juventusi do të presë pas pak në shtëpi rusët e Lokomotivës së Moskës . Bardhezinjtë janë të parët në grup me 4 pikë dhe një fitore sot do t'i afronte me kualifikimin në 1/16, shkruan Albeu.com.

Formacionet zyrtare: Juventus – Lokomotiva e Moskës

Lajmi.net - 22.10.2019

Juventus pas dy ndeshjeve ka një fitore dhe një barazim, dhe ndaj rusëve do të kërkojë tri pikë, për të ruajtur hapin për vendin e parë. Formacionet zyrtare: Juventus – ...

Juventusi synon kreun e grupit me fitore eventuale ndaj Lokomotiv Moscow, formacionet

Gazeta Express - 22.10.2019

Juventusi synon ta ruajë ecurinë e përkryer pa humbje në të gjitha garat deri tani këtë sezon, edhe sonte kundër Lokomotiv Moscow në Ligën e Kampionëve.

Formacionet zyrtare: Juve në kërkim të trepikëshit ndaj Lokomotivës

Telegrafi - 22.10.2019

Juventusi është nikoqir i Lokomotiv Moskës në ndeshjen e tretë të fazës grupore të Ligës së Kampionëve. Në dy xhirot e para, Zonja e Vjetër ka regjistruar një barazim dhe një fitore dhe numëron katër ...

Juventus – Lokomotiva e Moskës, formacionet zyrtare

Zeri - 22.10.2019

Juventusi do të luajë në shtëpi kundër Lokomotivës së Moskës në ndeshjen e vlefshme për xhiron e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, transmeton zeri.info Gjiganti italian do të kërkojë ...

Ronaldo sonte mund të hyjë në histori të futbollit

Botasot - 22.10.2019

Cristiano Ronaldo mund të vendosë një tjetër rekord të ri këtë mbrëmje, duke tejkaluar Raul si lojtarin e vetëm që ka shënuar kundër 34 klubeve të ndryshme të Champions League.

CR7 sonte mund të vendos një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Lajmi.net - 22.10.2019

Juventus me fillim nga ora 21:00 pret Lokomotivën e Moskës, në ndeshjen e vlefshme për grupin D. Nëse portugezi shënon sonte, do të vendos vetën më lartë se legjenda e Real Madridit, Raul Gonzales, ...

Ramsey nuk luan ndaj Lokomotivës

Telegrafi - 22.10.2019

Ashtu siç pritej, Aaron Ramsey nuk do të jetë në dispozicion të Juventusit për ndeshjen e Ligës së Kampionëve kundër Lokomotiv Moskës. Mesfushori është duke u rikuperuar nga një problem muskulor, ...

Cristiano Ronaldo sonte mund ta thyejë edhe një rekord të ri në Ligën e Kampionëve

Telegrafi - 22.10.2019

Cristiano Ronaldo sonte mund ta realizojë një tjetër rekord, duke e barazuar Raul Gonzalesin, si lojtari i vetëm që iu ka shënuar 34 klubeve të ndryshime në Ligën e Kampionëve.

Ronaldo synon një rekord tjetër sonte në Champions

Gazeta Express - 22.10.2019

Cristiano Ronaldo mund ta vendosë një rekord tjetër sonte, nëse shënon gol kundër Lokomotiv Moscow në një ndeshje të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Ronaldo synon një tjetër rekord në Ligën e Kampionëve - mund ta thyejë sonte

Zeri - 22.10.2019

Cristiano Ronaldo mund ta vendosë një rekord të ri këtë mbrëmje, duke e kaluar Raul Gonzalezin si futbollisti i vetëm që ka shënuar ndaj 34 skuadrave të ndryshme në Ligën e Kampionëve.

Përballjet e sotme në Champions/ Realin e pret “ferri” i Gallatasarajt, Juventusi gati për Lokomotivën

Java News - 22.10.2019

Sot, në mbrëmje rikthehet Liga e Kampionëve me përballje shumë interesante. Kombëtaret dhe kampionatet i hapin “rrugën” kompeticionit më të rëndësishëm për klube në Europë.

Ronaldo ndryshon mendim, a do të pensionohet?

Lajmi.net - 22.10.2019

34-vjeçari, i cili ka qenë i përfshirë në lojën profesionale për pjesën më të mirë të dy dekadave, kohët e fundit pranoi se ai kishte filluar të mendonte për jetën pas ditëve të futbollit, por ishte ...

Juventus - Lokomotiva e Moskës: Formacionet e mundshme në 'Allianz Stadium'

Zeri - 22.10.2019

Në kuadër të Ligës së Kampionëve, Juventusi është sonte nikoqir i skuadrës ruse Lokomotiva e Moskës. “Zonja e Vjetër” do të luajë ndaj skuadrës nga Moska sonte me fillim nga ora 21:00 në “Allianz ...

Formacionet e mundshme: Juventus – Lokomotiva e Moskës

Telegrafi - 22.10.2019

Juventusi sonte do të përballet me Lokomotivën e Moskës në kuadër të Ligës së Kampionëve. Zonja e Vjetër do ta pres skuadrën rus në ‘Allianz Stadium’ në ndeshjen që filloi nga ora 21:00.

Ronaldo i bën për ‘pesë pare’ gazetarët me atë që ndodhi në konferencë!

Gazeta Express - 21.10.2019

Cristiano Ronaldo është shfaqur në konferencë për media një ditë para ndeshjes që Juventusi do ta zhvillojë me Lokomotivën e Moskës në kuadër të UEFA Champions League.

Allegrit nuk do t'i pëlqejë aspak deklarata e Ronaldos për trajnerin e ri të Juventusit

Zeri - 21.10.2019

Cristiano Ronaldo thotë se është duke e shijuar stilin sulmues të Juventusit më shumë këtë edicion derisa skuadra italiane po vazhdon të përshtatet me filozofinë e Maurizio Sarrit.

Sarri: Lokomotiva e rrezikshme – krenar ta stërvis Ronaldon

Telegrafi - 21.10.2019

Maurizio Sarri është deklaruar për ndeshjen që Juventusi e zhvillon nesër (22 tetor) ndaj Lokomotivës së Moskës në kuadër të Ligës së Kampionëve. Trajneri italian ka thënë se ata duhet të kenë kujdes ...

Ronaldo për Topin e Artë: Dua tituj kolektiv, jo individual

Telegrafi - 21.10.2019

Juventusi do të përballet nesër (22 tetor) me Lokomotivën e Moskës në kuadër të Ligës së Kampionëve. Maurizio Sarri dhe Critiano Ronaldo ishin të pranishëm në konferencë për media, derisa portugezi ...

Sarri kritik përpara Championsit: Krijojmë lojë, por ja kush është defekti ynë!

Botasot - 21.10.2019

Juventusi do të luajë mbrëmjen e nesërme ndaj Lokomotivës së Moskës për javën e tretë të fazës së grupeve të UEFA Champions League. Bardhezinjtë kryesojnë grupin me katër pikë, po aq sa Atletico ...

Cristiano Ronaldo: Duam të fitojmë gjithçka

Gazeta Express - 21.10.2019

Ronaldo synon ta fitojë Ligën e Kampionëve me Juventusin. Ai numëron 5 trofe të UEFA Champions League në karrierë – një me Manchester United dhe 4 me Real Madrid.

CR7: Mosha është vetëm numër, 34, 35 apo 36 s’është fundi karrierës, po ndihem më mirë se më parë

Gazeta Express - 21.10.2019

Është 34-vjeçar dhe në shkurt të vitit 2020 do t’i mbushë 35 vjet – por Cristiano Ronaldo nuk e ka ndërmend t’i varë edhe për shumë vite atletet. Ish-sulmuesi i Real Madrid dhe Manchester United, tha ...

Ronaldo thotë se Juventusi është përmirësuar me Sarrin

Koha.net - 21.10.2019

Cristiano Ronaldo beson se skuadra e tij, Juventus, është përmirësuar nën urdhrat e Maurizio Sarrit. Portugezi ka shënuar pesë gola në nëntë ndeshjet e para të Juves nën udhëheqjen e Sarrit.

Ronaldo kopjon Messin kur pyetet për “Topin e Artë”

Gazeta Express - 21.10.2019

Cristiano Ronaldo është shfaqur në konferencë për media një ditë para ndeshjes që Juventusi do ta zhvillojë me Lokomotivën e Moskës në UEFA Champions League.

Ronaldo: Me Sarrin më të fortë, mosha për mua thjesht një numër

SuperSport - 21.10.2019

Cristiano Ronaldo doli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Lokomotivën e Moskës, ku foli edhe për diferencat mes Sarrit dhe Allegrit. CR7 theksoi se me trajnerin aktual Juventusi është ...

E pyetën për "Topin e Artë", Ronaldo befason me përgjigjen

Albeu.com - 21.10.2019

Së fundmi Cristiano Ronaldo është shfaqur në konferencë për mediat. Kjokonferencë, përkon pikërisht një ditë para ndeshjes që Juventusi do të zhvillojë me Lokomotivën e Moskës në Champions League.

Ronaldo: Ndihem  mirë me Sarrin, “Topi i Artë” nuk është prioritet për mua

Top Channel - 21.10.2019

Ylli portugez Cristiano Ronaldo, doli në një konferencë për shtyp në vigjilje të ndeshjes që do të luhet këtë të martë në kuadër të Uefa Champions League kundër Lokomotiv Moscow.

Ronaldo sfidon moshën: Vitet për mua janë thjesht numër

Albeu.com - 21.10.2019

Është 34-vjeç dhe në shkurt të vitit 2020 do të mbushë 35, por Cristiano Ronaldo nuk e ka ndërmend t’i varë edhe për shumë vite "këpucët në gozhdë". Ish-sulmuesi i Real Madrid dhe Manchester United, ...

Ronaldo "bën për një lek" gazetarët në konferencë

Albeu.com - 21.10.2019

Cristiano Ronaldo është shfaqur në konferencë për media një ditë para ndeshjes që Juventusi do ta zhvillojë me Lokomotivën e Moskës në kuadër të UEFA Champions League.

Ronaldo: Mosha për mua është thjesht numër, Juventusi më i fortë se vjet

SOT - 22.10.2019

Juventusi ka bërë ndryshime në lojë krahasuar me kohën kur drejtonte Masimiliano Alegri, ndërkohë që me Mauricio Sarrin “Zonja e Vjetër” luan më hapur dhe është një skuadër me rezultate më të mira.

Ronaldo ndryshon mendim, a do të pensionohet?

Botasot - 22.10.2019

Superylli i Juventusit, Cristiano Ronaldo ka këmbëngulur që nuk ka në plan të tërhiqet nga futbolli së shpejti. 34-vjeçari, i cili ka qenë i përfshirë në lojën profesionale për pjesën më të mirë të ...

Juventusi - Lokomotiva e Moskës, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Albeu.com - 22.10.2019

Rikthehen emocionet në kompeticionin më të rëndësishëm europian në rang klubesh, UEFA Champions Leagues. Juventusi pret në ‘Allianz Stadium’ Lokomotivën e Moskës në ndeshjen që starton në orën 21:00.

Nëse shënon sonte CR7 vendos një tjetër rekord në Champions

Albeu.com - 22.10.2019

Cristiano Ronaldo mund ta vendosë një rekord tjetër sonte, nëse shënon gol kundër Lokomotiv Moscow në një ndeshje të fazës grupore në Ligën e Kampionëve.

Juve fiton me përmbysje ndaj Lokomotivës së Moskës, shkëlqen Dybala

Java News - 22.10.2019

Juventusi ka fituar ndaj Lokomotivës së Moskës, 2 me 1 në Grupin D të Ligës së Kampionëve. Kjo fitore erdhi me përmbysje. Miranchuk kaloi mysafirët në epërsi në minutën e 30-të, por Paulo Dybala me ...

Juventus 2:1 Lokomotiva e Moskës, notat e lojtarëve

Lajmi.net - 22.10.2019

‘Zonja e Vjetër’ e nisi ndeshjen me posedimin e zakonshëm, duke krijuar edhe raste. Lokomotiva u tregua e rrezikshëm në një kundërzbritje në minutën e 30-të, kur Joao Mario gjuajti bukur, por u prit ...

Juve fitore me përmbysje, Siti deklason Lokomotivën

Alsat - 22.10.2019

Juventusi mori një fitore heroike me përmbysje ndaj Lokomotivës së Moskës, në një ndeshje që në letër dukej e lehtë për bardhezinjtë. Pjesa e parë u dominua nga të besuarit e Sarrit, por ishte ...