TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Blushi: LIBRA fitoi përballë KQZ-së

Top Channel - 17.02.2017

Ben Blushi e ka cilësuar si fitore rrëzimin e pengesës për pjesëmarrjen e partisë së tij në zgjedhjet e qershorit. “KQZ tërhiqet para LIBRA. Fitorja e parë për të gjithë ne.

Rrëzohet pengesa për “Libra”, KQZ voton kundër propozimit

Top Channel - 17.02.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e rrëzoi me 7 vota unanime propozimin e Administratës Juridike që pengonte partine e re Libra të merrte pjesë në zgjedhje si parti parlamentare.

Përplasja e LIBRA-s me KQZ-në, rrëzohet udhëzimi që i ‘pengonte’ futjen në zgjedhje

BalkanWeb - 17.02.2017

TIRANE – Komsioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga debati i LIBRA-s së Ben Blushit.

Mblidhet KQZ, diskutime mbi regjistrimin e partisë 'LIBRA'

SOT - 17.02.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n.

Koalicion LSI-LIBRA? Ben Blushi: Nëse anëtarësia vendos….

Ina - 17.02.2017

Ben Blushi e ka lënë të hapur mundësinë e një koalicioni të LIBRA-s me LSI-në. I ftuar në emisionin “Opinion”, Blushi u pyet nga gazetari Blendi Fevziu nëse vendos që LSI të dalë e vetme në zgjedhje, ...

Çfarë kontaktesh ka Ben Blushi me Fatos Nanon?

Telegrafi - 17.02.2017

Çfarë kontaktesh ka Ben Blushi me Fatos Nanon? Ata janë dy persona që janë larguar nga Partia Socialiste (PS), për shkak të konflikteve me Edi Ramën dhe natyrshëm, analisti Lorenc Vangjeli, në ...

Blushi: LIBRA fitoi përballë KQZ-së

Mapo - 17.02.2017

Ben Blushi e ka cilësuar si fitore rrëzimin e pengesës për pjesëmarrjen e partisë së tij në zgjedhjet e qershorit. “KQZ tërhiqet para LIBRA. Fitorja e parë për të gjithë ne.

KQZ rrëzon udhëzimin, Partia LIBRA regjistrohet në zgjedhje

Ora news - 17.02.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të regjistrojë partinë Libra të Ben Blushit për të marrë pjesë në zgjedhje. Vendimi u mor me vota unanime. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e rrëzoi me 7 vota ...

Blushi del i fituar, KQZ i hap rrugë LIBRA-s duke rrëzuar udhëzimin

SOT - 17.02.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, gjatë mbledhjes së ditës së sotme ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga rasti i LIBRA-s me kryetar Ben Blushin.

“Debil, budalla, parazit ordiner…” Çfarë nuk u dëgjua në debatin Blushi-Klosi

Java News - 17.02.2017

Ben Blushi është përplasur dje ashpër në Kuvend me ministrin e Mirëqenies, Blendi Klosi, të cilin e ka quajtur vartës të Vangjush Dakos dhe që merr nga Bashkia e Durrësit 1 mijë euro rrogë.

KQZ diskuton për regjistrimin e partisë së Ben Blushit ‘LIBRA’ në zgjedhje

Java News - 17.02.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n.

Fatos Nano pjesë e LIBRA? Ja si përgjigjet Ben Blushis

Botasot - 16.02.2017

Deputeti dhe njëherësh kryetari i LIBRA-s Ben Blushi ka sqaruar sot për publikun programin e partisë që ai drejton, kur na ndajnë pak muaj nga zgjedhjet parlamentare të 18 Qershorit.

Blushi refuzon PD: Arsyeja pse nuk bashkohem me ata

Botasot - 16.02.2017

Deputeti dhe Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur lidhur me garimin e tij në zgjedhjet e 18 qershorit, si dhe për akuzat ndaj KQZ dhe Rilindjes, të cilët sipas tij, ...

Blushi: Ju tregoj tre arsyet pse Rama e kanabizoi Shqipërinë

Mapo - 16.02.2017

I ftuar në studion e emisionit Opinion, Ben Blushi ka treguar opinionin e tij lidhur me fenomenin e kanabisit që është kthyer në shqetësim kohët e fundit.

Blushi: Ja pse qeveria e lejoi kultivimin e kanabisit në gjithë Shqipërinë

SOT - 16.02.2017

I ftuar në emisionin “Opinion” Ben Blushi ka rrëfyer tre arsyet përse Qeveria, pas aksionit në Lazarat, lejoi kultivimin e kanabis sativës në të gjithë Shqipërinë.

Blushi: Personalisht dua të dalim në zgjedhje vetëm pa koalicion por…

SOT - 16.02.2017

Kryetari i Partisë LIBRA, Ben Blushi ka përjashtuar mundësinë e një bashkimi me LSI-në nëse kjo e fundit del në zgjedhje e vetme dhe jo në koalicion me PS-në.

Blushi: Militantët e PS më sulmuan fizikisht, si të kthehem me këta njerëz?

SOT - 16.02.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, në studion e emisionit Opinion ka deklaruar se militantë të PS-së e kanë sulmuar dhe pothuajse edhe fizikisht. Blushi theksoi se Edi Rama, doli dhe u dha të drejtë atyre.

Blushi: E vërteta e kontakteve me Fatos Nanon

Mapo - 16.02.2017

Kreu i “LIBRA”-s Ben Blushi, i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur rreth të ardhmes së forcës së tij në arenën politike. Blushi u pyet fillimisht se cila është anëtarësia e “LIBRA”.

VIDEO/ “A do bashkohet Blushi me Metën nëse LSI del nga koalicioni me PS-në?”

BalkanWeb - 16.02.2017

TIRANE – Kryetari i Partisë LIBRA, Ben Blushi ka përjashtuar mundësinë e një bashkimi me LSI-në nëse kjo e fundit del në zgjedhje e vetme dhe jo në koalicion me PS-në.

Blushi: Me Ramën kurrë! Me Metën....nuk vendos unë

Botasot - 16.02.2017

Deputeti dhe njëherësh kreu i LIBRA-s Ben Blushi, nuk ka mohuar mundësinë e një aleance me LSI-në për të krijuar një pol të tretë në politikën shqiptare.

Blushi: Shqiptarët duhet të dalin në protestë si kundër Edi Ramës, ashtu edhe kundër Sali Berishës njëkohësisht

SOT - 16.02.2017

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi është shprehur sot në emisionin Opinion se nuk do të marrë pjesë në protestën e 18 shkurtit. “Ne kemi shqetësime më të mëdha se kaq”, tha Blushi.

Kryqëzimi i KQZ-së, reagon Biba

Top Channel - 16.02.2017

“Është totalisht personale. Është vendim i KQZ-së i personalizuar për të djegur një parti”, ishte shprehur më herët gjatë punimeve të seancës plenare të Kuvendit të Shqipërisë, deputeti Ben Blushi, ...

Pol të tretë me LSI? Blushi lë të hapur mundësinë për koalicion me Metën

Java News - 16.02.2017

Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi, i është përgjigjur mbrëmjen e së enjtes interesimit për të ardhmen e partisë së tij të re. Në emisionin “Opinion” Blushi u pyet nga paneli nëse koalicioni me partinë e ...

Ben Blushi: Ka një tentativë nga KQZ për të më përjashtuar nga zgjedhjet

BalkanWeb - 16.02.2017

TIRANE – Kryetari i partisë Libra, Ben Blushi, i ftuar në emisionin Opinion ka shprehur shqetësimin e tij lidhur me një projekt vendim të Komisionit Qëndron të Zgjedhjeve, që sipas tij synon të ...

Shpërthen Ben Blushi thërret kreun e KQZ-së: “Bibë”. Klosin – “parazit të Dakos”

Ora news - 16.02.2017

Deputeti Ben Blushi ka shpërthyer në Kuvend duke akuzuar KQZ se është militante dhe duke akuzuar se udhëzimi nuk është i KQZ por është gatuar në zyrat e rilindjes me qëllim përjashtimin e LIBRA-s nga ...

Merr fund Blushi “letrar në politikë”: shpërfytyrohet duke folur në parlament

Almakos - 16.02.2017

Deputeti Ben Blushi, njëherësh kreu i LIBRA-s, parti e themeluar prej tij pas largimit nga PS-ja, ka dalë sot jashtë vetes së tij i rrituar nga një përfolje e faktit se KQZ nuk do e regjistrojë ...

LIBRA përballë KQZ/ Barçi: Nëse na cënohet e drejta, do ndjekim rrugën ligjore

BalkanWeb - 16.02.2017

TIRANE- Një udhëzim që ndryshon rregullat për kandidimin e partive politike në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit, ka krijuar përplasje ditën e sotme mes KQZ dhe partisë LIBRA.

Manjani: KQZ mos marrë urdhra nga Rama, por të zbatojë Kodin Zgjedhor

Mapo - 16.02.2017

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka cilësuar antikushtetues vendimin e marrë sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, për mos regjistrimin e partisë më të re në Shqipëri LIBRA.

| 09:52 | Z.H. | 479 SPJV.IT: Sherr dhe grushte në parlament mes PD-PS

Zhurnal - 16.02.2017

Partia LIBRA e Ben Blushit nuk mund të regjistrohet në KQZ për shkak të një udhëzimi të nxjerrë së fundmi, që duket sikur është bërë enkas për partinë më të re.

Degradon debati në Kuvend, Klosi: O budalla, injorat. Blushi: Pusho parazit ordiner!

Albeu.com - 16.02.2017

Pas bllokimit të regjistrimit të partisë më të re LIBRA, e deputetit socialist Ben Blushi , ky i fundit ka shpërthyen në akuza të drejtëpërdrejta në Kuvend ndaj ministrit të Mirëqenies Sociale, ...

KQZ “Përjashton” LIBRA

Ora news - 16.02.2017

Një udhëzim i Komisionit Qëndrorë të Zgjedhjeve që pritet të miratohet në mbledhjen e sotme, mund ti vështirësojë punën LIBRA-s, së Ben Blushit për të kandiduar në zgjedhjet e 18 qershorit.

Basha mbron Ben Blushin

RTSH - 16.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha përmes një deklarate për mediat , mbron Ben Blushin, i cili akuzoi KQZ-në se po e pengon në regjistrimin e “Libras” për zgjedhjet e Qeshorit .

Blushi akuza KQZ: Po kërkon të nxjerrë jashtë zgjedhjeve LIBRA-n

BalkanWeb - 16.02.2017

TIRANE- Me një gjuhë të ashpër, kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka akuzuar mëngjesin e sotëm Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se po tenton të nxjerrë partinë e tij jashtë zgjedhjeve të 18 qershorit.

Klosi i ndërpret fjalën, Blushi shpërthen: Parazit, paguhesh 1 mijë euro nga Dako. Unë të futa në PS

BalkanWeb - 16.02.2017

TIRANË- Është nxehur situata në parlament gjatë kohës që në foltore ishte deputeti i LIBRA-s Ben Blushi. Ndërsa Blushi po akuzonte kreun e KQZ dhe maxhorancën se duan ta lënë jashtë zgjedhjeve siç ...

KQZ, Biba ‘thumbon’ Blushin: Partitë e vogla i bëjnë publicitet vetes

BalkanWeb - 16.02.2017

TIRANE- Komisionit Qendror i Zgjedhjeve vendosi sot të shtyjë mbledhjen lidhur me udhëzimin për regjistrimin e partive politike për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

Basha mbron Blushin: Rama po del kundër zgjedhjeve të lira

Mapo - 16.02.2017

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, reagoi pas një vendimi të KQZ-së, që duket se pengon regjistrimin e partisë së Ben Blushit në zgjedhje. “Përpjekja për të penguar pjesëmarrjen e disa ...

Blushi: Libra po bllokohet të hyjë në zgjedhje

Telegrafi - 16.02.2017

Themeluesi i Libra-s, Ben Blushi duke folur në foltoren e Parlamentit, tha se Rilindja po përpiqet të bllokojë Libra-n të hyjë në zgjedhje. “Libra u regjistrua duke zbatuar Kodin Zgjedhor, i cili ...

Manjani: KQZ të mos respektojë udhëzimet e proletariatit të Kryeministrit!

Ora news - 16.02.2017

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, e ka cilësuar të papranueshëm udhëzimin e Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, sipas të cilit partia LIBRA rrezikon të mbetet jashtë zgjedhjeve parlamentare të ...

KQZ shtyn regjistrimin e LIBRA-s për zgjedhje

Botasot - 16.02.2017

KQZ-ja e ka shtyrë regjistrimin e partisë së re LIBRA, partisë së Ben Blushit, për javën e ardhshme. Në mbledhjen e sotme të KQZ-së, 5 anëtarë pro dhe 2 kundër nga komisioni kanë gjykuar se nuk janë ...

Akuzat, Blushi: “Biba” i KQZ urdhërohet nga Rama, Denar Biba: Keqardhje për sjelljen viktimizuese të LIBRËS

Java News - 16.02.2017

Një debat i ri është hapur mes partisë së Ben Blushit dhe KQZ-së në lidhje me pjesëmarrjen e LIBRA në zgjedhjet e qershorit. Pavarësisht se KQZ do të shqyrtonte sot vendimin nëse do të marrë pjesë ...

Denar Biba i përgjigjet ironisë së Blushit: Veprim i ulët dhe jashtë çdo morali

Java News - 16.02.2017

Pas deklaratave të ditës së sotme të kreut të LIBRA-s, Ben Blushi në lidhje me mosregjistirmin e partisë së tij në KQZ, ka reaguar edhe kreu këtij institucioni, Denar Biba.

Debati/ KQZ: Që LIBRA të regjistrohet në zgjedhje duhen 5 mijë firma, 6 muaj para zgjedhjeve

Java News - 16.02.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet të diskutojë në mbledhjen e sotme një udhëzim që pengon partinë e Ben Blushit, “LIBRA” që të regjistrohet në KQZ për të marrë pjesë në zgjedhjet e qershorit.

Blushi kundër KQZ-së

ABC News - 16.02.2017

Kryetari i Libras, Ben Blushi, akuzon Kryetarin e komisionit zgjedhor, Denar Biba, se po përpiqet që ta nxjerrë jashtë ligjit partinë që ai përfaqëson.

Blushi: KQZ tërhiqet para LIBRA, kjo ishte fitorja e parë, por beteja vijon

Java News - 17.02.2017

Kreu i LIBRA-s Ben Blushi e ka cilësuar si një fitore rrëzimin e pengesës për pjesëmarrjen në zgjedhjet e qershorit. “KQZ tërhiqet para LIBRA. Fitorja e parë për të gjithë ne.

KQZ i hap rrugë LIBRA-s duke rrëzuar udhëzimin, që i "pengonte" futjen në zgjedhje

Albeu.com - 17.02.2017

Ditën e sotme gjatë mbledhjes së Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike , nisur nga rasti i LIBRA-s me kryetar Ben Blushin.

?Debil, budalla, parazit ordiner?? Çfarë nuk u dëgjua në debatin Blushi-Klosi

Albeu.com - 17.02.2017

Ben Blushi pati dje një përplasje të ashpër në Kuvend me ministrin e Mirëqenies, Blendi Klosi , të cilin e ka quajtur vartës të Vangjush Dakos dhe që merr nga Bashkia e Durrësit 1 mijë euro rrogë.

KQZ diskutim mbi regjistrimin e partisë së Ben Blushit 'LIBRA'

Botasot - 17.02.2017

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve është mbledhur sërish sot për të diskutuar për udhëzimin për regjistrimin e partive politike në zgjedhje, nisur nga debati për LIBRA-n.

“Rama kujtoi se do të rrëzonte një bandë duke krijuar një bandë tjetër”

LajmiFundit - 16.02.2017

Deputeti dhe Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi i ftuar në emisionin “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu ka folur lidhur me garimin e tij në zgjedhjet e 18 qershorit, si dhe për akuzat ndaj KQZ dhe ...

Ben Blushi tregon “tre arsyet pse Shqipëria është kanabizuar”

BalkanWeb - 16.02.2017

TIRANE- Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi ka treguar opinionin e tij lidhur me fenomenin e kanabisit që është kthyer në shqetësim kohët e fundit. Sipas tij kanabisi është përhapur si politikë shtetërore dhe ...

Blushi: Ja cila është e vërteta e kontakteve me Fatos Nanon

SOT - 16.02.2017

Deputeti Ben Blushi i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur rreth të ardhmes së partisë LIBRA. Blushi u pyet fillimisht se cila është anëtarësia e LIBRA.