TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Mike Pence reagon pas të shtënave në Florida

Lajmi.net - 14.02.2018

Zëvendës-Presidenti Amerikan, Mike Pence, ka reaguar pas të shtënave me armë zjarri në një shkollë të mesme në Florida. “Zemrat tona janë thyer për viktimat dhe familjet e prekura nga të shtënat e ...

14 viktima në Florida, një person i arrestuar

Lajmi.net - 14.02.2018

Në Parkland të Floridës policia ka arrestuar një të dyshuar pas të shtënave në një shkollë të mesme. Po ashtu, policia ka bërë të ditur se bëhet fjale edhe për viktima, transmeton lajmi.net.

Shtatëmbëdhjetë të vdekur nga sulmi në një shkollë në Florida

Evropaelire - 15.02.2018

Të paktën 17 persona janë vrarë në sulm me armë zjarri në shkollën Stoneman Douglas në Parkland, Florida. I dyshuari, i akuzuar për kryerjen e sulmit të përgjakshëm është emëruar nga mediat amerikane ...

Të shtënat në një shkollë në Florida, momenti kur studentët ikin nga shkolla (Video)

Telegrafi - 14.02.2018

Një i dyshuar i armatosur është arrestuar pasi hapi zjarr në një shkollë të mesme të Floridës, duke lënë të paktën 50 të plagosur. I “armatosuri rëndë”, i quajtur si studenti Nicolas Cruz, 19, hyri ...

Të shtëna me armë në një shkollë në Florida, raportohet për disa të vdekur

Zhurnal - 14.02.2018

Të shtëna me armë në një shkollë në Florida, raportohet për disa të vdekur Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar, ndërsa nga të dhënat e para raportohet për shumë viktima.

Një i vrarë dhe 50 të plagosur në një shkollë të mesme në Florida (Live-Video)

Lajm - 14.02.2018

Autoritetet e sigurisë në Florida u janë përgjigjur thirrje për ndihmë një shkollën e mesme në “Stoneman Douglas”, në të cilën një person i armatosur ka shtënë me armë zjarri.

Të shtëna me armë në Florida, ka të plagosur

Lajmi.net - 14.02.2018

Policia në Parkland në Florida, janë duke u përgjigjur disa raportimeve për të shtëna me armë që janë duke vazhduar aktualisht në një shkollë të mesme.

Të shtëna me shumë të plagosur në një shkollë në Florida, reagon presidenti Trump

Telegrafi - 14.02.2018

Nxënësit dhe profesorët e një shkolle të mesme në Florida janë ballafaquar me një situatë horrori. Bëhet fjalë për një ngjarje në të cilën një i armatosur ka shtënë disa herë, duke plagosur disa ...

Mbi 20 të plagosur pas një sulmi në një shkollë të Floridas

Albeu.com - 14.02.2018

Policia në Parkland, Florida, po i përgjigjet raporteve për të shtëna me armë në një shkollë të mesme lokale. Zyra e Broward Sherriff tha se ishte duke punuar një incident i cili është në zhvillim e ...

Trump: Siguria në shkolla, përparësi për administratën

VOA - 15.02.2018

Presidenti Trump tha se siguria e shkollave do të jetë përparësi kryesore e administrtës së tij. Presidenti i bëri këto komente në një fjalim nga Shtëpia e Bardhë, para pak çastesh, duke reaguar ndaj ...

Sulm me armë në gjimnaz, 20 të plagosur në SHBA

LajmiFundit - 14.02.2018

Sherifi i Broward County në Florida të SHBA, ka raportuar për të shtëna në një gjimnaz në Parkland. Sipas medias të lidhur me CNN, WSVN, raportohet se 20 perosna kanë mbetur të plagosur.

Të shtëna me shumë të plagosur në një shkollë të mesme në Florida, arrestohet sulmuesi (Foto/Video)

Telegrafi - 14.02.2018

(E plotësuar) Një i armatosur është arrestuar pas hapjes së zjarrit në një shkollë të mesme të Floridës, duke lënë të paktën 50 të plagosur. Ndërkohë, ndonëse DailyMail më herët ka raportuar se bëhet ...

Të shtëna me armë pranë një gjimnazi në SHBA, 17 të vdekur dhe 50 të plagosur (Foto)

BalkanWeb - 14.02.2018

SHBA- Disa të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pranë një gjimnazi në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas mediave vendase nga të shtënat dyshohet se janë të paktën 17 persona të ...

Të shtëna në një shkollë në Florida, raportohet për viktima

Koha.net - 14.02.2018

Mediat amerikane raportojnë për viktima në një incident të armatosur në një shkollë të mesme, në Portland, Florida. Situata po vazhdon dhe policia është në përpjekje për të neutralizuar agresorin, ...

Të shtëna me armë zjarri në një shkollë në SHBA, viktima dhe të plagosur

Durres Lajm - 14.02.2018

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pranë një shkolle të mesme në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sipas , nga të shtënat dyshohet se një person ka mbetur i vdekur dhe janë mbi 20 ...

Të shtëna me armë zjarri pranë Agjencisë së Sigurisë Kombëtare në SHBA, 3 të plagosur

LajmiFundit - 14.02.2018

Të shtëna me armë zjarri në Maryland, në afërsi të Agjencisë së Sigurisë Kombëtare. Për pasojë kanë mbetur të plagosur tre persona mes të cilëve edhe një oficer policie.

Të paktën 14 viktima pas sulmit në një shkollë në Florida

Alb Portali - 14.02.2018

Zyra e sherifit Broward ka njoftuar për të paktën 14 viktima pas të shtënave me armë zjarri në shkollën Stoneman Douglas në Florida. Loading... Kjo zyrë ka njoftuar se sulmuesi është në paraburgim, ...

SHBA/ Të shtëna me armë në një gjimnaz, bilanci 20 të plagosur

Java News - 14.02.2018

Sherifi i Broward County në Florida të SHBA-se ka raportuar për të shtëna në një gjimnaz në Parkland. Sipas medias të lidhur me CNN, WSVN, raportohet se 20 perosna kanë mbetur të plagosur.