TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Përfundon gjithçka, Real Madrid fiton aktin e parë ndaj PSG (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Real Madrid ka fituar me rezultatin e përgjithshëm 3-1 ndaj Paris Saint-Germain në "Santiago Bernabeu", ndeshje e vlefshme për 1/16 e UEFA Champions League.

Shpërthen Reali, shënon edhe golin e tretë ndaj PSG (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Real Madrid ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Paris Saint-Germain në "Santiago Bernabeu". Këtë herë goli është shënuar nga mbrojtësi brazilian, Marcelo në minutën e 87'-të.

Rikthehet Reali i madh, përmbysje spektakolare ndaj PSG-së

Lajmi.net - 14.02.2018

Madrilienët triumfuan në “Bernabeu”, 3:1. Real Madridi ka fituar me përmbysje ndaj PSG-së. Madrilienët triumfuan në “Bernabeu”, 3:1. Mysafirët kaluan në epërsi me Adrien Rabiot.

Përsëri Ronaldo, Reali përmbys rezultatin ndaj PSG (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Real Madrid ka shënuar golin e përmbysjes ndaj Paris Saint-Germain në "Santiago Bernabeu ". Është përsëri Cristiano Ronaldo ai që shënon edhe golin e dytë ndaj PSG në minutën e 84'-të.

Reali i tregon PSG-së kush është “mbreti” në Ligën e Kampionëve

Koha.net - 14.02.2018

Real Madridi edhe një herë ka treguar se pse është klube më i trofeshëm në Ligën e Kampionëve. Në ndeshjen e sotme ndaj PSG-së, 12 herë kampioni i Evropës shënoi fitore prej 3 me 1, raporton Koha.net.

Real Madridi përmbysë PSG-në

Lajmi.net - 14.02.2018

Reali po fiton 3:1 ndaj PSG-së. Real Madridi përmbysë PSG-në. Portugezi Cristiano Ronaldo shënoi për epërsinë e parë të Real Madridit, 2:1. Pastaj për 3:1 realizoi Marcelo.

Kampioni tregon dhëmbët ndaj PSG-së

Gazeta Express - 14.02.2018

​Real Madrid shënuar fitore prej 3:1 ndaj PSG-së, në kuadër të 1/8 së finales së Ligës së ...

Ronaldo shënon nga penalltia, Real Madrid barazon gjithçka ndaj PSG (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Real Madrid ka barazuar rezultatin ndaj Paris Saint-Germain në "Santiago Bernabeu". Autori i golit ë ylli portugez, Cristiano Ronaldo , që shënon nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 45'-të.

Reali barazon me Ronaldon

Lajmi.net - 14.02.2018

Cristiano Ronaldo realizoi në fund të pjesës së parë. Real Madridi ka barazuar ndaj PSG-së. Cristiano Ronaldo realizoi në fund të pjesës së parë. Ronaldo realizoi nga penalltia.

PSG befason Realin, kalon e para në avantazh (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Paris Saint-Germain ka kaluar e para në avantazh ndaj Real Madridit në "Santiago Bernabeu". Ai që shënon golin është mesfushori francez, Adrien Rabiot në minutën e 33'-të.

Ronaldo barazon shifrat ndaj PSG-së, thyen rekord

Koha.net - 14.02.2018

Real Madridi ka arritur të barazojë shifrat kundër PSG-së në Ligën e Kampionëve, në një ndeshje fantastike në Santiago Bernabeu. Ishte futbollisti më i mirë në botë, Cristiano Ronaldo që u tregua i ...

Reali barazon rezultatin ndaj PSG-së, shënon CR7 nga penalltia

Telegrafi - 14.02.2018

Real Madridi ka barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Paris Saint Germainit në Ligën e Kampionëve. Goli erdhi nga Cristiano Ronaldo nga pika e bardhë në minutën e 45-të.

PSG shënon në “Bernabeu”, realizator Rabiot

Lajmi.net - 14.02.2018

. PSG befason Real Madridin në “Bernabeu”. Mysafirët kanë kaluar në epërsi. Golin e ka realizuar Adrien Rabiot. ...

S’keni ku ta shihni ndeshjen Real Madrid – PSG? Ja super-linku HD

Lajmi.net - 14.02.2018

. Real Madrid dhe PSG janë duke zhvilluar ndeshjen e shumëpritur në “Bernabeu”. Stadiumi është i stërmbushur në Madrid. Interesimi për të parë ndeshjen është i madh.

PSG-ja kalon në epërsi ndaj Realit

Koha.net - 14.02.2018

Real Madridi është në disavantazh ndaj PSG-së në Ligën e Kampionëve. Ishte Rabiot që shënoi në minutën e 33 pas asistimit nga Neymar, transmeton Koha.net.

Real Madrid – PSG, “çmenduri” e madhe

Lajmi.net - 14.02.2018

. “Santiago Bernabeu” pret këtë të mërkurë një nga ndeshjet më tërheqëse të futbollit, që mund të shihet sot. Real Madridi dhe PSG-ja, dy nga dy ekipet sportive më të fuqishme ekonomikisht, përballen ...

PSG shënon në Santiago Bernabeu

Gazeta Express - 14.02.2018

PSG ka shokuar 80 mijë tifozë në Santiago Bernabeu, duke shënuar me anë të mesfushorit, Adrien Rabiot. Francezi shënoi një gol nga afërsia, pas një gabimi në mbrojtjen ...

Formacionet zyrtare: Real Madrid - PSG

Albeu.com - 14.02.2018

Real Madrid përballet sonte me skuadrën e PSG në "Santiago Bernabeu", ndeshje e vlefshme për 1/16 e UEFA Champions League. Madrilenët duan me patjetër fitoren në këtë takim, nëse do të donin të ...

Formacionet zyrtare: Real Madrid – PSG

Lajmi.net - 14.02.2018

Takimi fillon në terminin e zakonshëm, prej 20:45. Real Madridi pret PSG-në në ndeshjen e shumëpritur në “Bernabeu”. Tani dy ekipet kanë zbuluar formacionet zyrtare, përcjellë “Lajmi.net”.

Real Madrid fiton më ‘përmbysje’ kundër Paris SG, vendos Ronaldo me ‘dopietë’ (Video)

BalkanWeb - 14.02.2018

Real Madrid ka mposhtur me shifrat 3-1 Paris SG në ndeshjen e parë të fazës së 1/16 në “Champions League”. ‘Mbretëroret’ të cilët shumëkush i kishte kritikuar para kësaj sfide kanë treguar edhe një ...

Formacionet zyrtare të superduelit ndërmjet Real Madridit dhe PSG-së

Telegrafi - 14.02.2018

Real Madridi dhe Paris Sain-Germaini zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat e fuqishme evropiane do të paraqiten para tifozëve në Santiago Bernabeu për të ...

Përballja mes Realit dhe PSG, sfida që përcakton fatin e të dy trajnerëve

Albeu.com - 14.02.2018

Real Madrid – PSG është përballja më interesante e kësaj faze me eliminim direkt në UEFA Champions League Fati i dy trajnerëve Zinedine Zidane dhe Unai Emery mund të vendoset në përballjen ndërmjet ...

Mbyllet ndeshja Real Madrid-PSG me rezultatin 3-1. Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes me VIDEO

Gazeta Tema - 14.02.2018

Do të luhet mbrëmjen e sotme dy ndeshjet e rradhës të fazës së 1/16 të “Uefa Champions League”. Real Madrid-PSG është super sfida e mbrëmjes së sotme që do luhet në “Santiago Bernabeu”.

Emery flet për shkëmbimin Ronaldo – Neymar

Alb Portali - 14.02.2018

Loading... Trajneri i Paris Saint-Germainit, Unai Emery, nuk ka dashur të përfshihet në debatin nëse do ta ndërronte Neymarin me Cristiano Ronaldon, duke thënë se është shumë i lumtur që e ka yllin ...

‘Champions’/ Real Madrid vs. Paris SG, formacionet zyrtare, Neymar, Cavani dhe Mbappe gati të për të mposhtur Realin

Java News - 14.02.2018

“Champions League” është në fazën më interesante të saj, atë me eliminim direkt dhe për të kënaqur sa më shumë tifozët, sonte do të vihen përballë as më pak dhe as më shumë se Real Madrid kundër ...

Zbulohet arsyeja se pse Mbappe refuzoi Realin dhe shkoi te PSG

Lajmi.net - 14.02.2018

. Mediat ndërkombëtare kanë zbuluar arsyen se pse Kylian Mbappe zgjodhi PSG-në para Real Madridit. Gjiganti spanjoll ishte favorit për të marrë talentin francez, mirëpo në fund ndodhi befasia, ...

Real – PSG, përballje që vendosin fatin e dy trajnerëve

Gazeta Express - 14.02.2018

​Real Madrid – PSG është përballja më interesante e kësaj faze të Ligës së ...

Barton: PSG bëri jashtëqitje në vete nga frika te Barca, Reali kualifikohet

Telegrafi - 14.02.2018

Joey Barton mendon se superioriteti dhe mentaliteti do t’i kualifikojë madrilenët në dy ndeshjet ndaj PSG-së në Ligën e Kampionëve. Përballja e PSG-së me Realin konsiderohet si më e madhja e rrethit ...

Dani Alves, një histori prej 15 vitesh kundër Real Madridit

Telegrafi - 14.02.2018

Në total 15 lojtarë të Paris Saint-Germain janë përballur më parë me Real Madridin, por asnjë më shumë se Dani Alves i cili ka zhvilluar 43 kundër ndeshje ndaj Los Blancos.

Alves, 15 vite kundër Realit

Gazeta Express - 14.02.2018

​Dani Alves sonte pritet të luajë kundër Real Madridit në Ligën e Kampionëve me skuadrën e ...

Dani Alves, 15 vjet kundër Real Madridit

Lajmi.net - 14.02.2018

Historia e Dani Alves kundër Realit nis në prill të vitit 2003, me takimin Sevilla-Real Madrid. Plot 15 janë lojtarët e PSG që janë përballur të paktën një herë me Realin e Madridit gjatë karrierës ...

Parashikim: Real Madrid – PSG

Telegrafi - 14.02.2018

Real Madridi do ta presë Paris Saint – Germainin në Santiago Bernabeu ku do të zhvillohet dueli më i madh i kësaj xhiroje. Reali s’ka çka të humbë, kurse PSG ka shumë për të treguar.

Shtatë futbollistët e PSG-së që kanë mundur të luajnë për Real Madridin

Telegrafi - 14.02.2018

Real Madrid njihet si klubi më i madh në botë, ndërsa lojtarët më të mirë gjithmonë kanë qenë pjesë e këtij. Edhe disa lojtarë aktual të Paris Saint-Germain kanë mundur të qenë pjesë e klubit ...

Ronaldo mesazh motivimi tifozëve para ndeshjes me PSG-në (VIDEO)

Albeu.com - 14.02.2018

Cristiano Ronaldo iu ka bërë thirrje tifozëve të Real Madridit t’i japin përkrahje të pakushtëzuar skuadrës në ndeshjen e sotme kundër Paris Saint-Germainit.

Real Madridi dhe PSG-ja të gatshëm për betejë, rreshtimi i mundshëm i të dy skuadrave

Zhurnal - 14.02.2018

Real Madridi dhe PSG-ja të gatshëm për betejë, rreshtimi i mundshëm i të dy skuadrave Real Madridi do të jetë sonte nikoqir i Paris Saint-Germainit në atë që pritet të jetë ndeshje vendimtare për ...

Real Madrid – PSG: Ndeshja ku vlera e lojtarëve te të dyja skuadrat është 1.6 miliard euro, 1.2 miliard në fushë

Telegrafi - 14.02.2018

Disa nga futbollistët më të shtrenjtë në histori të futbollit do të jenë të mërkurën në mbrëmje në fushën e ‘Santiago Bernabeut’. Ndeshja mes Real Madridit dhe PSG, do të këtë në fushë lojtarë që së ...

Emery i përgjigjet me klas pyetjes për kalimin e Neymarit tek Reali

Albeu.com - 14.02.2018

Unai Emery nuk e mendon të ardhmen e Neymarit larg PSG, madje edhe kur pyetet përgjigja e tij është Neymar i PSG. Në konferencë për mediat para ndeshjes së Championsit, spanjolli dha një përgjigje ...

Sonte, Real Madrid-PSG: Tradita kundër modernitetit

Lajm - 14.02.2018

Tradita kundër modernitetit. 12 Champions kundër sfidës për trofeun e parë të tillë. Nga mbretërit dhe aspiruesit kalon historia magjepsëse e kësaj nate. PSG-ja u themelua në vitin 1970.

Emery: Ky Paris është shumë më ndryshe nga ai me Barcelonën vjet

Albeu.com - 14.02.2018

Në konferencën përpara mediave në prag ndeshjen Real Madrid – PSG, tekniku Unai Emery foli për domethënien e kësaj përballje, për përgaditjen e skuadrës, sezonin e PSG, Neymar, Cristianon, Bernabeun ...

Lojtarët që kanë luajtur për Realin dhe PSG

Albeu.com - 14.02.2018

Në dy dekadat e fundit ka pasur njëtransferim të vazhdueshëm të lojtarëve që kanë luajtur për të dy skuadrat që përballen nesër në Champions League. Vetëm 6 lojtarë kanë luajtur për Madridin dhe PSG, ...

Nëse Real Madrid dhe PSG do të kishin një skuadër të përbashkët, formacioni do të ishte i jashtëzakonshëm (Foto)

Telegrafi - 14.02.2018

Ndeshja më e fortë e fazës së 1/16 të finales do të zhvillohet mes Real Madridit dhe PSG-së. Të dy klubet kanë lojtarë të jashtëzakonshëm në formacionet e tyre, yje që pëlqehen në mbarë botën.

Tifozët e Real Madridit votojnë formacionin për ndeshjen ndaj PSG-së

Lajmi.net - 14.02.2018

. Tifozët e Real Madridit kanë votuar në një sondazh nga “Marca” për formacionin e preferuar të tyre për ndeshjen ndaj Paris Saint-Germain në Ligën e Kampionëve.

Real Madridi dhe PSG-ja të gatshëm për betejë, rreshtimi i mundshëm i të dy skuadrave

Gazeta Express - 14.02.2018

Real Madridi do të jetë sonte nikoqir i Paris Saint-Germainit në atë që pritet të jetë ndeshje vendimtare për “Los Blancos”, të cilët e dinë se Liga e Kampionëve është titulli i vetëm të cilin mund ...

Formacionet e mundshme, Real Madrid – PSG

Telegrafi - 14.02.2018

Ndeshja e shumëpritur mes Real Madridit dhe PSG do ta zhvillojë aktin e parë sonte(e mërkurë) në Santiango Bernabeu. Prej se është hedhur shorti në Ligën e Kampioënve para dy muajsh, kjo ishte ...

Real Madrid – Mbappe, ja çfarë ndodh para ndeshjes në Bernabeu

Lajmi.net - 14.02.2018

Kylian Mbappe, sërish në radarin e Real Madridit. Real Madrid ka ringjallur interesimin për transferimin e sulmuesit të Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe.

Real Madrid – PSG, formacionet e super ndeshjes në Bernabeu

Lajmi.net - 14.02.2018

Real Madrid dhe PSG takohen sonte në Santiago Bernabeu. Real Madrid dhe Paris Saint-Germain ndeshen sonte në Ligën e Kampionëve. Mediat spanjolle kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave.

“E grisa letrën e Real Madrid! Te Barça luaj pa problem, por kurrë te…”

BalkanWeb - 14.02.2018

Kur mbeten vetëm pak orë nga përballja madhështore ndaj ish-ekipit të tij, argjentinasi i PSG, Angel Di Maria, ndër të tjera komentoi se e kaluara e tij te Real Madrid, ku ai luajti gjatë sezoneve ...

Emery: PSG-ja ka mësuar nga humbja me Barcelonën

Koha.net - 13.02.2018

Unai Emery, ka pohuar se Paris Saint-Germaini mund të tregojë se sa larg ka arritur në ndeshjen kundër Real Madridit që prej humbjes së famshme nga Barcelona në Ligën e Kampionëve.

Reali barazon rezultatin ndaj PSG-së, shënon CR7 nga penalltia

Almakos - 14.02.2018

Real Madridi ka barazuar rezultatin në 1-1 ndaj Paris Saint Germainit në Ligën e Kampionëve. Goli erdhi nga Cristiano Ronaldo nga pika e bardhë në minutën e 45-të.

Formacionet zyrtare të superduelit ndërmjet Real Madridit dhe PSG-së

Almakos - 14.02.2018

Real Madridi dhe Paris Sain-Germaini zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve. Dy skuadrat e fuqishme evropiane do të paraqiten para tifozëve në Santiago Bernabeu për të ...