TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ministri i Maqedonisë së Veriut viziton Greqinë, kontestohet nga Agimi i Artë

Top Channel - 16.03.2019

Vizita e parë në parlamentin grek, e ministrit të Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Nikola Dimitrov, u shoqërua me një incident që shkaktuan deputetët e Agimit të Artë.

“Maqedonia është greke”, zëdhënësi i Agimit të Artë shkakton incident gjatë takimit Dimitrov-Vucis (VIDEO)

Ina - 16.03.2019

Në Parlamentin grek sot kishte një incident gjatë takimit të Ministrit të punëve të jashtme të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov me kryetarin e Parlamentit grek, Nikos Vucis, kur zëdhënësi i ...

Voutsis-Dimitrov: Marrëveshja e Prespës hapi rrugën e miqësisë dhe bashkëpunimit në mes të dyja vendeve

Botasot - 15.03.2019

Kryetari i Kuvendit të Greqisë, Nikos Voutsis sot realizoi takim me ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, njofton AIM. Voutsis gjatë takimit dha mesazhin se marrëveshja e ...

Dimitrov po Zhvillon vizitë zyrtare në Athinë

Tetova Sot - 15.03.2019

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Athinë, ka takuar sot kryeparlamentarin grek, Nikos Vucis.

Dimitrov në Athinë: Greqia dhe Maqedonia e Veriut aleatë të natyrshëm

Flaka - 15.03.2019

Ministri i jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov, ka realizuar takim me Kryetarin e Kuvendit të Greqisë, Nikos Voutsi, në Athinë. Me këtë rast, Dimitrov tha se me Marrëveshjen e Prespës ...

“Maqedonia është greke”, zëdhënësi i Agimit të Artë shkakton incident gjatë takimit Dimitrov-Vucis (VIDEO)

Tetova Sot - 16.03.2019

Në Parlamentin grek sot kishte një incident gjatë takimit të Ministrit të punëve të jashtme të Maqedonisë së Veriut, Nikolla Dimitrov me kryetarin e Parlamentit grek, Nikos Vucis, kur zëdhënësi i ...