TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Fjalitë më të fuqishme me të cilat heronjtë e Kosovës iu drejtuan sot qytetarëve të vendit tonë!

Botasot - 12.06.2019

Fjalitë më të fuqishme me të cilat heronjtë e Kosovës iu drejtuan sot qytetarëve të vendit tonë! 20 vjetori i çlirimit të Kosovës këtë vit iu dedikua personaliteteve të cilat ndikuan dhe ia sollën ...

Në njoftimin e Ambasadës amerikane për qëndrimin e Clinton dhe Albright ka diçka shumë interesante

Zeri - 12.06.2019

Kosova sot shënoi 20 vjetorin e ndërhyrjes së forcave të NATO’s në Kosovë dhe ditën e çlirimit të vendit. Mysafirë special të ftuar ishin Bill Clinton, ish-president i SHBA’ve, Madeleine Albright, ...

Pacolli: Kosova është përjetësisht mirënjohëse për kontributin e Presidentit Klinton

Botasot - 12.06.2019

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka falënderuar njeriun më meritor për lirine tonë, Presidentin Bill Klinton i cili kreu vizitën dyditore në Kosovë, për nder të 20 vjetorit, çlirimit të Kosovës.

Prishtinë, nderohet sërish ish-presidenti Clinton

ABC News - 12.06.2019

Në Prishtinë kanë vijuar të mërkurën aktivitetet për përkujtimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s. Në qendër të kryeqytetit të Kosovës është zbuluar busti kushtuar ish-sekretares së ...

Njëzetvjetori i lirisë së Kosovës: Të gjitha detajet nga qëndrimi i Clinton, Albright dhe Clark në Prishtinë

Telegrafi - 12.06.2019

Me aktivitete të shumta është shënuar 20-vjetori i hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë dhe çlirimin e vendit. Në shënimin e kësaj ngjarje të rëndësishme në Kosovë kanë qëndruar personalitete të ...

Momente emocionuese: Ish-ushtari i UÇK-së kthehet në shtëpi, hap derën e lirisë!

Botasot - 12.06.2019

Janë bërë 20 vite nga çlirimi i vendit tonë, pas një lufte të ashpër me armikun serb, që la ende plagë të hapura, shtëpi të zbrazura e persona fati i të cilëve nuk dihet ende.

Këto janë fjalët e Bill Clintonit për Wesley Clark

Botasot - 12.06.2019

Në shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s, shumë personalitet të rëndësishme kanë vizituar Kosovën, ndër ta edhe ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ...

Kosovë: Manifestime në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

DW - 12.06.2019

Personalitete të shumta nga rajoni dhe bota demokratike morën pjesë në manifestimin qendror që u mbajt në qendër të Prishtinës me rastin e 20 vjetorit të futjes së trupave të NATO-s, prej nga dhe ...

Thaçi: Jemi të bekuar me miqësinë amerikane

Botasot - 12.06.2019

Në tubimi për shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, e cila i dha fund gjenocidit serb mbi vendin tonë, Prishtinës iu shtua edhe busti i sekretares Albright dhe pllaka e ...

Festohet në Prishtinë 20 vjetori i triumfit të NATO-s, Clinton: “Më pëlqen shumë, e dua këtë vend”

RTSH - 12.06.2019

Kosova ka festuar 20 vjetorin e e triumfit të NATO-s në çlirimin e vendit nga serbët. Për të shënuar këtë përvjetor historik të Kosovës, në sheshin “Skënderbeu” të pranishëm ishin ish-presidenti i ...

Kosova shënon 20 vjetorin e hyrjes së forcave të NATO-s

Alsat - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Klinton para qytetarëve të Kosovës, në ceremoninë e 20 vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s tha se është nderë i madh të qëndrojë në Kosovë.

Thaçi, Albright, Clinton dhe Haradinaj përshëndesin 20 vjetorin e lirisë së Kosovës

ABC News - 12.06.2019

Në Kosovë po zhvillohen sot aktivitete dhe ceremoni të ndryshme shtetërore në përkujtim të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s. Në prani të ish presidentit Klinton dhe ish sekretares Ollbrajt, ...

I nderuar Bill Clinton, duam që Kosovën ta bëni Republikë të SHBA-së në Ballkan!

Botasot - 12.06.2019

Mirë se na erdhët në Kosovë, ju, shpëtimtarë të popullit shqiptar Bill Clinton, Madeliene Albright dhe Wesley Clark, ju do mbeteni të pa harruar e të parë për popullin shqiptar në Kosovë; ju së ...

Presidenti Meta: Kosovë, gëzuar 20 vjetorin e lirisë

LajmiFundit - 12.06.2019

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ka uruar të gjithë shqiptarët për 20 vjetorin e lirisë së Ksovoës. Sot në Prishtinë u zhvillua ceremonia e 20 vjetorit të hyrjes së NATO-s në Kosovë dhe cclirimi i ...

Meta takon Presidentin Klinton: Mirënjohje!

Gazeta Express - 12.06.2019

Pjesë e festimeve për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës ishte edhe Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta. Ai ka shpërndarë disa foto nga ceremonia festive në Prishtinë, ndërsa falenderon SHBA-të dhe ...

Përfundon ceremonia zyrtare për shënimin e 20 Vjetorit të Hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

E plotësuar- Ka përfunduar ceremonia për shënimin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë. Ceremonia është përmbyllur pas fjalimit të kryeministrit Ramush Haradinaj.

Këngëtarë, aktorë e futbollistë shqiptarë emocionohen nga vizita e Clinton dhe Albright në Kosovë, urojnë 20 vjet liri

Telegrafi - 12.06.2019

Me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, është organizuar ceremoni mikpritëse për ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, dhe ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline ...

Bill Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend (Video)

Alsat - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka ngritur të gjithë në këmbët kur mori fjalën. Ai tha se Kosova është krenaria e tij dhe se e do shumë këtë vend.

Fjalim emocionues i presidentit Clinton, kujton gëzimin e kosovarëve të para 20 viteve

Lajmi.net - 12.06.2019

Clinton ka thënë se ndihet krenar që ka kontribuuar në çlirimin e Kosovës dhe kundër spastrimit etnik. “Ëshët një ditë e rëndësishme, sot dëshiroj të flasë kryesisht për të ardhmen, pikë së pari një ...

Beqaj: Deri në Vde.kje mirënjohës ndaj Amerikës

Medial - 12.06.2019

Ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, ka marrë pjesë në ceremoninë e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës nga forcat e Aleancës Veriatlantike NATO.

Fuqia e emrit Bill Clinton ngritë në këmbë gjithë Kosovën

Lajmi.net - 12.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, miku i madh i Kosovës, Bill Clinton është nderuar nga të gjithë të pranishmit që ndodhën në ceremoninë e organizuar për nder të 20 vjetorit të ...

Clinton: Pas 20 vitesh mendoj se ju keni arritur ta fitoni paqen

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka falënderuar për mikpritje autoritetet në Kosovë, në atë që ai e ka quajtur ditë kaq të rëndësishme. Në këtë drejtim, në fjalimin e tij në ceremoninë zyrtare ...

Gecaj: Madhështia e vetme e ceremonisë shtetërore ishte Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark

Botasot - 12.06.2019

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj, ka deklaruar se Madhështia e vetme e ceremonisë së stome të shënimit të njëzetvjetorit të lirisë ishin Presidenti Clinton, Sekretarja Albright dhe Gjenerali Clark dhe ...

20 vite nga hyrja e NATO-s, Klinton: Lini ‘armët’ nisni diskutimet

Mapo - 12.06.2019

Ish-Presidenti amerikan, Bill Klinton që vendosi gurin e themelit për çlirimin e Kosovës 20 vite më parë, sot ka folur në sheshin e Prishtinës, duke apeluar që dy vendet të diskutojnë hapur dallimet ...

Ardhja e ish-Presidentit Clinton në Kosovë, politikisht është një grusht i rëndë për të gjithë ata që janë kundër ...

Botasot - 12.06.2019

Ardhja e ish-Presidentit Bill Clinton në Kosovë politikisht është një grusht i rëndë për të gjithë ata që janë kundër Kosovës e sidomos trashëgimtarëve të Millosheviqit: Vuçiqiq, Bernabiqi e Daçiqit ...

Thaçi turpërohet para Clintonit dhe Albrightit

Botasot - 12.06.2019

Presidenti i vendit Hashim Thaçi në tubimin për shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, u ka uruar mirëseardhje ish-presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares së shtetit Medeleine ...

Klinton: NATO e nisi luftën, paqen e fituan qytetarët e Kosovës

Medial - 12.06.2019

Në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ish-presidenti i ShBA-së, Bill Klinton, ka mbajtur fjalim për këtë rast madhështor. Ai në fjalimin e tij ka thënë që NATO e ka fituar luftën, mirëpo ...

Këto personalitete po marrin pjesë në shënimin e 20 vjetorit të Ditës së Çlirimit

Lajmi.net - 12.06.2019

Në këtë tubim, po marrin pjesë personalitete të rëndësishme nga vendi dhe bota. Të pranishëm janë, ish-presidenti i SHBA-ve, Bill Clinton, ish-sekretarja Medeliene Albright, gjenerali amerikan, ...

Pamje spektakulare: Nën tingujt e Nexhmie Pagarushës, Clinton dhe Albright i bashkohen festës tek “Skenderbeu”

Botasot - 12.06.2019

Tanimë në sheshin “Skenderbeu”, kanë arritur edhe ish-presidenti amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja Albright. Të shoqëruar nga krerët e shtetit të Kosovës dhe forca të shumta të sigurisë, ata ...

Clinton falënderon qytetarët e Kosovës për mirëpritjen

Botasot - 12.06.2019

Presidenti Clinton ka falenderuar qytetarët e Kosovës që kanë ardhur dhe për mirëpritjen, raporton Bota sot. ‘’Unë e dua këtë shtet. Jam I lumtur që jam në Kosovë bashkë me Albright dhe Clark,’’ ka ...

Clintonin dhe Albrightin i pret një vajzë e vogël me plis në kokë

Zeri - 12.06.2019

Në momentin kur ish presidenti Bill Clinton dhe ish sekretarja amerikane Albright kanë arritur në sheshin kryesor ku mbahet tubimi qendror për nder të 20 vjetorit të hyrjes së NATO’së në Kosovë, ...

Snajperët kujdesen për sigurinë e Clinton-it, Albright-it e Clark-ut

Gazeta Express - 12.06.2019

Forcat të shumta të policisë janë angazhuar për të siguruar që vizita e presidentit amerikan Bill Clinton, ish-sekretares Madeleine Albright dhe gjeneralit Wesley Clark, të kalojë pa asnjë incident ...

Bill Clinton arrin në sheshin Skënderbeu, pamjet e para (Drejtpërdrejt)

Botasot - 12.06.2019

(E plotësuar) - Ka arritur në sheshin Skënderbeu ish presidenti Bill Clinton. Po ashtu ka arritur edhe kryeministri i Shqipërisë Edi Rama. Qytetarët në pritje të Clinton dhe Albright në sheshin ...

Mahnitëse: Logoja e NATO-s në ceremoninë e 20-vjetorit të çlirimit

Gazeta Express - 12.06.2019

Shënimi i 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë është organizuar në një ceremoni të veçantë. Në pamje shihet logoja e NATO-s ku edhe janë ulur mysafirët e ftuar në ceremoni.

Labi bën thirrje të dalin të gjithë në shesh për t’i nderuar Bill Clintonin dhe Madeleine Albright

Lajmi.net - 12.06.2019

Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit të vendit, në sheshin “Skënderbej” sot organizohet ceremoni shtetërore, me të ftuar special personalitete të njohura, shkruan lajmi.net.

Vuçiq e nxit Gjuriqin të reagojë për Albright-in dhe Clinton-in, i quan kriminelë

Gazeta Express - 12.06.2019

Vizita në Kosovë e presidentit amerikan, Bill Clinton, dhe sekretares, Madeleine Albright, me rastin e 20 vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-së dhe çlirimit të Kosovës, ka nxitur reagime të shumta ...

Përvjetori i lirisë

Evropaelire - 12.06.2019

Kosova shënon sot 20-vjetorin e hyrjes ushtarake të NATO-s, përkatësisht trupave shumëkombëshe të KFOR-it. Kjo ditë, shënohet edhe si Dita e Çlirimit të Kosovës.

Qytetarët në pritje të Clinton dhe Albright në sheshin “Skënderbeu”

Botasot - 12.06.2019

Gjithçka gati për nisjen e Tubimit qendror të shënimit të 20 vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë, raporton“Bota sot”. Ky tubim mbahet në sheshin “Skënderbeu”, ku marrin pjesë edhe ish ...

Ja çka shkruajnë mediat ndërkombëtare për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës

Gazeta Express - 12.06.2019

Si para 20 vitesh kur Kosova zuri ballinat e medieve ndërkombëtare, njëjtë edhe sot ka marr vëmendjen e ndërkombëtarëve. Gazeta britanike “The Guardian” në ballinën e saj ka vendosur një artikull ku ...

Turma në shesh shpërthen në ovacione kur përmendet emri i Bill Clinton (Video)

Gazeta Express - 12.06.2019

Ka nisur ceremonia qendrore për nderë rë 20-vjetorit kur trupat e NATO-s u futën në Kosovë për t’i dhënë fund masakrave dhe gjenocidit serb mbi qytetarët e pafajshëm të Kosovës.

Prishtinë/ Klinton “bashkon” Metën me Ramën, krerët e shtetit bashkë në festimet kosovare

Java News - 12.06.2019

Ilir Meta dhe Edi Rama mund të jenë duke kryqëzuar shpatat në Tiranë, por sot do jenë së bashku në Prishtinë. Presidenti dhe kryeministri janë nisur veç e veç sot në mëngjes drejt Kosovës, ku do të ...

Edhe gjenerali Wesley Clark vjen sot në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Ish-komandanti i NATO-s gjatë bombardimeve kundër caqeve serbe më 1999, gjenerali i pensionuar, Wesley Clark, do të qëndrojë të mërkurën në Kosovë, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Kosova nderon sot aleatët në 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s

Botasot - 12.06.2019

Sot Republika e Kosovës shënon 20 vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-së. E veçanta e këtij përvjetori është sepse ky përvjetor historik të Kosovës do të shënohet bashkë me miqtë dhe aleatët tonë me ...

Edhe Mesiq në Kosovë për ta festuar 20-vjetorin e çlirimit

Zhurnal - 11.06.2019

Presidenti Fatmir Sejdiu ka postuar fotografi nga takimi i tij me ish-presidentin amerikan, Bill Clinton, i cili gjendet në Prishtinë. Me ta në fotografi shihet edhe ish-presidenti i Kroacisë, Stipe ...

Jahjaga u drejtohet qytetarëve: Ejani nesër në shesh në ora 11:00 t’i falënderojmë Clintonin, Albrghtin

Gazeta Express - 11.06.2019

Nesër shënohet 20 vjetori i hyrjes së Trupave të NATO-s në Kosovë. Me këtë rast do të organizohen shumë aktivitete në Prishtinë. Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga u ka bërë thirrje ...

Edhe Mesiq në Kosovë për ta festuar 20-vjetorin e çlirimit

Gazeta Express - 11.06.2019

Përkrahës të çlirimit të Kosovës kanë ardhur në Kosovë për të marrë festuar bashkë me kosovarët 20-vjetorin e hyrjes së forcave tokësore të NATO’s. Mes tyre është edhe ish-presidenti kroat, Stipe ...

Thaçi: Në 20 vjetorin e lirisë, me ushtarët e Republikës së Kosovës

Botasot - 11.06.2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi me rastin e shënimit të 20 vjetorit të lirisë së Kosovës, është takuar me ushtarët e Republikës së Kosovës.

Rrugët e Prishtinës bllokohen nga qytetarët që po presin ta takojnë Clintonin

Gazeta Express - 11.06.2019

Rrugët kryesore të Prishtinës janë mbuluar me njerëz, të cilët po presin që të kenë rastin ta takojnë ish-presidentin amerikan, Bill Clinton dhe ish-sekretarja, Madeleine Albright, shkruan Gazeta ...

Klinton viziton Prishtinën. Ish presidenti në përvjetorin e hyrjes së NATO në Kosovë

Top Channel - 11.06.2019

Dy politikanët që i dhanë vulë përfundimit të luftës serbe, ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe ish- sekretarja amerikane e shtetit, Madeline Albrigt kane arritur në ...

Klinton: Krenar që ndalëm spastrimin etnik të shqiptarëve

Alsat - 11.06.2019

Ish presidenti amerikan Bill Klinton dhe ish-sekretarja amerikane, Madeline Albright po qëndrojnë në Kosovë për të marrë pjesë në shënimin e 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë.