TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Basha: Rama, afat deri të premten. Të shtunën, populli do ta zërë në çark si minjtë

Top Channel - 12.02.2019

Pesë ditë nga protesta e 16 shkurtit, Policia e Shtetit dhe Partia Demokratike replikuan në distancë për atë që mund të ndodhë të shtunën. Policia ndau shqetësimin për përfshirjen e individëve me ...

Basha: Do anulojmë ligjin abuziv të pronave

Flaka - 12.02.2019

Kryetari i Partisë Demokratrike Lulzim Basha u ka bërë thirrje qytetarëve të Pogradecit që me 16 shkurt të bashkohen në protestën e opozitës në Tiranë, ndërsa ka theksuar se PD do anulojë ligjin ...

“Të shtunën do i zëmë në çark si minj”, Basha bën paralajmërimin e fortë çdo të ndodhë në 16 shkurt

SOT - 12.02.2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha nga qyteti i Elbasanit ka deklaruar se protesta e 16 shkurtit do të tubim final.Basha në ftesën e tij ka thënë se në shesh do të jetë i gjithë populli dhe shtresat në ...

Qytetari tregon hallin e madh: Komunistët, kam një vit pa drita në shtëpi!

LajmiFundit - 12.02.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka udhëtuar ditën e sotme drejt Elbasanit ku ka zhvilluar një sërë takimesh me qytetarët. Qytetari nga Elbasani flet me lot në sy me kryetarin Basha: Kam një vit pa drita.

Basha në Pogradec, fton banorët në protestë në Tiranë

Top Channel - 12.02.2019

Një tjetër ligj për të cilin Lulzim Basha zotohet se do e anulojë kur të vijë në pushtet, është ai i pronave. “Ne kemi çuar në Strasburg kundërshtimin për ligjin e pronave.

Lulzim Basha i jep ultimatum Edi Ramës: Deri të premten e 15 Shkurtit gjej zgjidhje politike

Mapo - 12.02.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha e ka cilësuar 16 shkurtin nga Elbasani si finalen e madhe, ku i gjithë populli do t’i kundërvihet një grushti njerëzish. Teksa është pritur nga qindra mbështetës, të cilët ...

Basha-Ramës: Ke kohë deri në 15 shkurt për zgjidhje politike

ABC News - 12.02.2019

Nga Pogradeci ku është ndalur në turin e takimeve me qytetarë, kryetari i PD i ka bërë thirrjen e fortë kryeministrit Rama, që të largohet deri më 15 shkurt.

Basha: Më 16 shkurt finalja, populli kundër një grushti njerëzish

BalkanWeb - 12.02.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha e ka cilësuar 16 shkurtin finalen e madhe. Ai ka qenë pasditen e sotme në Elbasan ku është pritur nga qindra mbështetës, të cilët e kanë përgëzuar por dhe kanë ndarë ...

Elbasan/ Basha pritet nga qindra vetë: Era e ndryshimit po vjen

BalkanWeb - 12.02.2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha po zhvillon një takim me banorët e qytetit të Elbasanit. “Era e ndryshimit po ndjehet në Elbasan e cila po përhapet në të gjithë Shqipërinë”, tha Basha në nisje të takimit.

Basha i dërgon mesazh Ramës dhe i vë ultimatum: Ke kohë deri më...

SOT - 12.02.2019

Kreu i Partisë Demokratike ka vazhduar turin e vizitave me banorët, ndërsa ditën e sotme ka takuar nga afër qytetarët e Pogradecit. Nga Pogradeci Basha tha se në këtë qytet janë mbyllur 500 biznese, ...

Basha “ultimatum” Ramës nga Pogradeci: Largohu deri në 15 shkurt, në 16-të vendosin qytetarët!

RTSH - 12.02.2019

Kreu Partisë Demokratike Lulzim Basha, i ka bërë apel Kryeministrit Rama nga Pogradeci, që të reflektojë deri në 15 shkurt. Në të kundërt tha ai, fjala do të jetë e qytetarëve, në protestën e 16 ...

Basha nuk pritet mirë në Pogradec, qytetari i kundërvihet haptazi kryedemokratit (debati i plotë)

SOT - 12.02.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ndali sot në Pogradec por si në disa raste kohët e fundit nuk është pritur mirë nga qytetarët. Ka qenë një tregtar nga qyteti i Pogradecit i cili iu ...

Basha në Pogradec: Ejani me 16 shkurt! Rama merr me betonin në hyrje, aq sa për të dyfishuar pensionet për ju

Mapo - 12.02.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka ftuar qytetarët e Pogradecit në protestën e 16 shkurtit në Tiranë përpara Kryeministrisë. Ai kërkoi nga qytetarët që të bashkohen për largimin e Edi Ramës nga qeverisja ...

Basha: PD do anulojë ligjin e pronës, na jepni votën, t’iu japim ofertën

Medial - 12.02.2019

Kreu demokrat Lulzim Basha ka deklaruar se PD në momentin që do të vijë në pushtet do të anulojë ligjin aktual të pronës. Nga Pogradeci, ku po zhvillon turin e takimeve me qytetarë e biznese në ...

Basha: Rama vjedh njerëzit me një grup oligarkësh e hajdutësh

BalkanWeb - 12.02.2019

Kur kanë mbetur edhe katër ditë nga protesta opozitës, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve me banorët e Pogradecit. Ai iu bëri thirrje tregtarëve që me 16 shkurt të ...

Basha nxehet dhe heq xhupin në Pogradec: Ramës dua t’ja them shkoqur, nuk je kryeministri i shqiptarëve

Java News - 12.02.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha iu përgjigj kryeministrit Edi Rama, i cili tha se do të marrë bashkinë e Pogradecit. Basha i tha Ramës se i ka bërë hesapet me kriminelët dhe jo me qytetarët dhe se këtë ...

Basha krah çunit të Fahriut në Pogradec: Rama është i lidhur me qentë e krimit, ejani në protestë të rrëzojmë këtë ...

Gazeta Tema - 12.02.2019

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka vijuar turin e tij në qytetet e vendit për t’i bërë thirrje qytetarëve të dalin në protestë më 16 shkurt.

Lushnja, e kapur nga krimi. Basha akuzon: Rama s’thotë dot dy fjalë për Dajtin

Top Channel - 11.02.2019

Nga Lushnja, Lulzim Basha foli për policin e arrestuar në Malësinë e Madhe, duke akuzuar mazhorancën socialiste se veshi me uniformë një person të papërshtatshëm, që më herët ishte kapur në rrjetën e ...

Basha në Lushnje: Bashkohuni në protestën e 16 Shkurtit

ABC News - 11.02.2019

Ndërsa pasdite Kreu i PD-së, u takua me banorë dhe tregtarë të Lushnjes, të cilët i ftoi gjithashtu në protestën e 16 Shkurtit kundër qeverisë. Në Lushnje u ndal së pari për të takuar disa tregtarë ...

"Ju nuk jeni të varfër, jeni të vjedhur", Basha takon lushnjarët

Albeu.com - 11.02.2019

Kryetari i Parisë Demokratike, Lulzim Basha edhe ditën e sotme ka vazhduar takimet me popullin për ti ftuar në protestën e 16 shkurtit në Tiranë. Sot Basha ka vizituar qyetetin e Lushnjes ku tha se ...

Basha bëhet gati për protestë: Nuk jeni të varfër, jeni të vjedhur!

LajmiFundit - 11.02.2019

Kryetari i PD-së Lulzim Basha po zhvillon takime në Lushnje. Gjatë bashkëbisedimit me qytetarët, Basha foli me një tregtar i cili është detyruar të mbyllë biznesin e tij prej pesë vitesh.

Polici ngacmoi seksualisht minorenen, nuk përmbahet Lulzim Basha, hedh akuza të rënda: Ju tregoj lidhjet e tij me ...

SOT - 11.02.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar ashpër ndaj videos së policit të Malësisë së Madhe, i cili ngacmonte seksualisht një 15 vjeçare. Basha gjatë takimit me banorët e Lushnjes, tha se polici ishte ...

Video/ Basha: Nuk do ketë forcë në botë që do ndalojë qytetarët më 16 Shkurt

Mapo - 11.02.2019

Lideri demokrat, Lulzim Basha ishte pasditen e sotme në qytetin e Lushnjes në kuadër të turit që po zhvillon në rrethe për të ftuar qytetarët në protestën e 16 Shkurtit.

Basha në Lushnje: Nuk jeni të varfër, por të vjedhur

BalkanWeb - 11.02.2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha po zhvillon një takim me banorët e qytetit të Lushnjes. Kryedemokrati Basha gjatë bashkëbisedimit me qytetarët e këtij qyteti u tha se ata nuk janë të varfër por të vjedhur.

“Kryeministër i ekonomisë”, Lulzim Basha i jep fjalën lushnjarëve: Rama ju urren shumë ndaj do ta rrëzoj, unë kam ...

Gazeta Tema - 11.02.2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka premtuar se nuk do të zhgënjejë qytetarët. Ai shprehet se do të bëhet kryeministër i ekonomisë pasi të largojë kryeministrin Edi Rama.

Lulzim Basha: Rama ka afat deri të premten. Të shtunën, populli do ta zërë në çark si minjtë

Gazeta Tema - 12.02.2019

Pesë ditë nga protesta e 16 shkurtit, Policia e Shtetit dhe Partia Demokratike replikuan në distancë për atë që mund të ndodhë të shtunën. Policia ndau shqetësimin për përfshirjen e individëve me ...

Do t'i zemë në çark si minjtë! Basha bën paralajmërimin e fortë nga Elbasani

Albeu.com - 12.02.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha ka nxehur situatën duke bërë deklarata të forta ndaj qeverisë. "Do t'i zemë në çark si minjtë", tha Basha ndër të tjera gjatë takimit të sotëm në Elbasan duke iu përgjigjur ...

Basha: Më 16 shkurt finalja, populli kundër një grushti njerëzish

Durres Lajm - 12.02.2019

Kryedemokrati Lulzim Basha e ka cilësuar finale të madhe16 shkurtin. Ai ka qenë pasditen e sotme në Elbasan, ku është pritur nga qindra mbështetës, të cilët e kanë përgëzuar por dhe kanë ndarë ...

“Këto fytyra të poshtra”… Basha, takime në rrugët e Elbasanit

Java News - 12.02.2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha po zhvillon një takim me banorët e qytetit të Elbasanit. “Era e ndryshimit po ndjehet në Elbasan e cila po përhapet në të gjithë Shqipërinë”, tha Basha në nisje të takimit.

Basha i prezanton qytetarit në Pogradec strategjinë kundër Ramës: Në 16 shkurt mbylle dyqanin dhe hajde protesto

Java News - 12.02.2019

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar me turin e takimeve për të thirrur qytetarët në protestën e 16 shkurtit që do të zhvillohet në Tiranë.

Basha heq xhupin dhe i përgjigjet Ramës për bashkinë e Pogradecit: I ke bërë hesapet me Niçen

Botasot - 12.02.2019

Kreu i PD, Lulzim Basha iu përgjigj kryeministrit Edi Rama, i cili tha se do të marrë bashkinë e Pogradecit. Nga qyteti liqenor, Basha i tha Ramës se i ka bërë hesapet me kriminelët dhe jo me ...

Basha qytetarëve në Lushnje: 'Ju nuk jeni të varfër, jeni të vjedhur'

Botasot - 11.02.2019

Kryetari i Parisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar sot takimet me qytetarët në qytetin e Lushnjes nga ku ka bërë thirrje për pjesëmarrjen e tyre në protestën e 16 shkurtit të organizuar nga ...

"U largua nga dekriminalizimi, PS e riktheu në polici", Basha flet për perversin e Shkodrës

Albeu.com - 11.02.2019

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha ka reaguar ashpër ndaj videos së policit të Malësisë së Madhe, i cili ngacmonte seksualisht një 15 vjeçare. Basha gjatë takimit me banorët e Lushnjës, tha se polici ...

Lushnje/ Basha: Qeveria ju grabit, prandaj jeni zhytur në varfëri!

Java News - 11.02.2019

Kreu i PD-së Lulzim Basha po zhvillon një takim me banorët e qytetit të Lushnjes. Kryedemokrati Basha gjatë bashkëbisedimit me qytetarët e këtij qyteti u tha se ata nuk janë të varfër por të vjedhur.

Basha: Rama, afat deri të premten. Të shtunën, populli do ta zërë në çark si minjtë

Portalb - 12.02.2019

Pesë ditë nga protesta e 16 shkurtit, Policia e Shtetit dhe Partia Demokratike replikuan në distancë për atë që mund të ndodhë të shtunën. Policia ndau shqetësimin për përfshirjen e individëve me ...

Basha bën paralajmërimin e fortë çdo të ndodhë në 16 shkurt

Ina - 12.02.2019

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha nga qyteti i Elbasanit ka deklaruar se protesta e 16 shkurtit do të tubim final.Basha në ftesën e tij ka thënë se në shesh do të jetë i gjithë populli dhe shtresat në ...

"Gjushi e Niçja i numërojnë votat", Basha-qytetarit: 16 shkurti i jep fund grushtit të shtetit

Durres Lajm - 12.02.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha vijon turin e takimeve në Pogradec, ku iu bëri thirrje tregtarëve që më 16 shkurt të mbyllin qepenat dhe të dynden drejt Tiranës për të kërkuar largimin e ...

Basha qytetarëve në Lushnje: ‘Ju nuk jeni të varfër, jeni të vjedhur’

Medial - 11.02.2019

Kryetari i Parisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar sot takimet me qytetarët në qytetin e Lushnjes nga ku ka bërë thirrje për pjesëmarrjen e tyre në protestën e 16 shkurtit të organizuar nga ...

Basha: Po e heqin Lushnjen nga lista e qyteteve

Durres Lajm - 11.02.2019

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ndodhet sot në Lushnje ku po zhvillon një takim me banorët e qytetit. Basha tha se ata nuk janë të varfër por të vjedhur ndërsa u shpreh se nëse kthehen ...

Basha i kërkon Ramës të largohet deri të premten

Flaka - 12.02.2019

Pesë ditë nga protesta e 16 shkurtit, Policia shqiptare dhe Partia Demokratike replikuan në distancë, për atë që mund të ndodhë të shtunën. Policia ndau shqetësimin për përfshirjen e individëve me ...