TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Dita e Bastijës, ushtari fluturues Franky Zapata mbi Paris

BalkanWeb - 15.07.2019

Ndërsa parada e përvitshme e Francës në Ditën e Bastijës gjithmonë shërben si një vitrinë për teknologjinë ushtarake të vendit, një shpikës dhe sipërmarrës francez u bë heroi i paradës kur u ngrit ...

Franca dje në paradën ushtarake prezantoi edhe “Ushtarin Fluturues”

Gazeta Express - 15.07.2019

Franca dhuroi një spektakël ushtarak dje në përvjetorin e Ditës së Bastillës. I pranishëm ishte edhe presidenti i këtij vendi Emmanuel Macron. Në këtë paradë u prezantua edhe një armë e re e ...

Fluturim mbi Paris/ Shpikja e re prezantohet në Ditën Kombëtare të Francës

Top Channel - 15.07.2019

Një shpikës dhe sipërmarrës francez fluturoi të dielën mbi “Champs Elysee”, me një “flyboard” me motor, nën sytë e Presidentit Emanuel Macron dhe liderëve të tjerë të BE.

VIDEO: Policët “fluturues” të Francës tërheqin vëmendjen e botës

Gazeta Tema - 15.07.2019

Festa kombëtare e Francës është shoqëruar me pamje jo të zakonshme në Paris, ku policët fluturues patrulluan sheshin që mirëpriste paradën ushtarake të Bastiljes.

“Ushtari fluturues” dhuron spektakël në “Ditën e Bastijës”

Botasot - 15.07.2019

Me rastin e festës kombëtare “Ditës së Bastijës” në Francë në paradën spektakolare ku po merrte pjesë presidenti francez Emmanuel Macron, ka fluturuar ish-kampioni në jet-ski Freki Zapata, që u ngrit ...

Dita e Bastijës/ Liderët botërore do marrin pjesë në festën e Francës

Top Channel - 14.07.2019

Lider të rëndësishëm europiane, përfshirë kancelaren gjermane Angela Merkel dhe kryeministrin holandez Mark Rutte iu bashkuan shefit të Elizesë, Emmanuel Macron në kremtimet e festës kombëtare të ...

Franca përkujton Ditën e Bastijes

ABC News - 14.07.2019

Në Francë është përkujtuar të dielën Dita e Bastijës, një nga momentet kulmore të revolucionit francez. Këtë vit në paradën ushtarake kanë marrë pjesë edhe trupa të huaja për të treguar unitetin e ...

Incidente në Paris pas paradës ushtarake

Gazeta Express - 14.07.2019

Demonstruesit të cilët pretendojnë se i përkasin lëvizjes “Jelekët e verdhë”, si dhe protestuesit e ndryshëm sot u përleshën me policinë në Paris në fund të paradës ushtarake të mbajtur me rastin e ...

Franca feston Ditën e Bastijës, paradë me temën e bashkëpunimit europian

VOA - 14.07.2019

Të dielën në Francë u festua Dita e Bastijës, me një paradë ushtarake me pjesëmarrjen e mijëra trupave që marshuan në Shëtitoren Champs Elysee. Udhëheqës evropianë, në mesin e tyre.

“Njeriu fluturues” jep spektakël në Paris

Koha.net - 14.07.2019

Një shpikës francez dhe sipërmarrës ofroi një spektakël në “Ditën e Bastijës”, duke fluturuar mbi Champs-Elysees përpara presidentit francez Emmanuel Macron dhe liderëve të tjerë të BE-së.

Sot Dita e Bastijës, dita kombëtare franceze

Alsat - 14.07.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe liderë të tjerë evropianë janë të ftuar nderi në Paris me rastin e paradës së Ditës së Bastijës (dita kombëtare franceze) që feston bashkëpunimin ushtarak ...

Një “njeri fluturues” në paradën e 14 korrikut në Francë

Botasot - 14.07.2019

Kampioni i botës në “jet-ski”, francezi Franky Zapata dhuroi sot një spektakël futurist marramendës në paradën tradicionale të 14 korrikut në Paris duke fluturuar, me pushën në dorë, në një lartës ...

Franca në paradën ushtarake prezantoi edhe “Ushtarin Fluturues” (VIDEO)

Tetova Sot - 15.07.2019

Franca dhuroi një spektakël ushtarak dje në përvjetorin e Ditës së Bastillës. I pranishëm ishte edhe presidenti i këtij vendi Emmanuel Macron. Në këtë paradë u prezantua edhe një armë e re e ...

“Ushtari fluturues” dhuron spektakël në “Ditën e Bastijës”

Telegrafi - 15.07.2019

Me rastin e festës kombëtare “Ditës së Bastijës” në Francë në paradën spektakolare ku po merrte pjesë presidenti francez Emmanuel Macron, ka fluturuar ish-kampioni në jet-ski Freki Zapata, që u ngrit ...

Franca përkujton Ditën e Bastijes

Medial - 14.07.2019

Në Francë është përkujtuar të dielën Dita e Bastijës, një nga momentet kulmore të revolucionit francez. Këtë vit në paradën ushtarake kanë marrë pjesë edhe trupa të huaja për të treguar unitetin e ...

Incidente në Paris pas paradës ushtarake

Telegrafi - 14.07.2019

Demonstruesit të cilët pretendojnë se i përkasin lëvizjes “Jelekët e verdhë”, si dhe protestuesit e ndryshëm sot u përleshën me policinë në Paris në fund të paradës ushtarake të mbajtur me rastin e ...

Franca feston Ditën e Bastijës, paradë për bashkëpunimin europian

BalkanWeb - 14.07.2019

Të dielën në Francë u festua Dita e Bastijës, me një paradë ushtarake me pjesëmarrjen e mijëra trupave që marshuan në Shëtitoren Champs Elysee. Udhëheqës evropianë, në mesin e tyre.

Njeriu që fluturon, tani po bëhet realitet (VIDEO)

Alsat - 15.07.2019

Një shpikës francez dhe sipërmarrës ofroi një spektakël në “Ditën e Bastijës”, duke fluturuar mbi Champs-Elysees përpara presidentit francez Emmanuel Macron dhe liderëve të tjerë të BE-së.

Sot Dita e Bastijës, dita kombëtare franceze

Botasot - 14.07.2019

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe liderë të tjerë evropianë janë të ftuar nderi në Paris me rastin e paradës së Ditës së Bastijës (dita kombëtare franceze) që feston bashkëpunimin ushtarak ...

Një “njeri fluturues” në paradën e 14 korrikut në Francë

BalkanWeb - 14.07.2019

Kampioni i botës në “jet-ski”, francezi Franky Zapata dhuroi sot një spektakël futurist marramendës në paradën tradicionale të 14 korrikut në Paris duke fluturuar, me pushën në dorë, në një lartës ...

“Ushtari fluturues” dhuron spektakël në Ditën e Bastijës (Video)

SOT - 15.07.2019

Me rastin e festës kombëtare “Ditës së Bastijës” në Francë dje në paradën spektakolare ku po merrte pjesë presidenti francez Emmanuel Macron, ka fluturuar ish-kampioni në jet-ski Freki Zapata, që u ...

Incidente në Paris pas paradës ushtarake

Botasot - 14.07.2019

Demonstruesit të cilët pretendojnë se i përkasin lëvizjes "Jelekët e verdhë", si dhe protestuesit e ndryshëm sot u përleshën me policinë në Paris në fund të paradës ushtarake të mbajtur me rastin e ...

Njeriu që fluturon, tani po bëhet realitet (VIDEO)

Albeu.com - 15.07.2019

Një shpikës francez dhe sipërmarrës ofroi një spektakël në “Ditën e Bastijës”, duke fluturuar mbi Champs-Elysees përpara presidentit francez Emmanuel Macron dhe liderëve të tjerë të BE-së.

Një “njeri fluturues” në paradën e 14 korrikut në Francë

Alsat - 14.07.2019

Kampioni i botës në “jet-ski”, francezi Franky Zapata dhuroi sot një spektakël futurist marramendës në paradën tradicionale të 14 korrikut në Paris duke fluturuar, me pushën në dorë, në një lartës ...

Pas paradës ushtarake shpërthen protesta në Paris

Koha.net - 14.07.2019

Demonstruesit, të cilët pretendojnë se i përkasin lëvizjes "Jelekët e verdhë", si dhe protestuesit e ndryshëm sot u përleshën me policinë në Paris në fund të paradës ushtarake të mbajtur me rastin e ...