TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Bashkëpunëtori i Clinton-it: Ky ishte një nga udhëtimet më të mira që kam pasur ndonjëherë

Botasot - 12.06.2019

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton arriti dje në Prishtinë, ku edhe u prit nga ish-presidentja Atifete Jahjaga dhe zv/kryeministri, Behgjet Pacolli.

Klinton Bajgora, djali që ka trashëguar emrin e Bill Clinton (VIDEO)

Portalb - 12.06.2019

Një familje në Podujevë ka pagëzuar fëmijën e tyre me emrin e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton. Një deklaratë e këtij politikani i kishte shpëtuar jetën kësaj familjeje nga policia serbe, ...

20 vite nga Çlirimi i Kosovës/Mapo mes njerëzve në Prishtinë

Mapo - 12.06.2019

Nga Prishtina Alessia Selimi Fotot/Florion Goga Më 12 qershor të vitit 1999, fiks 20 vite më parë, u çlirua gjysma jonë e kombit, Shqipëria e epërme, që mbahej e shtypur, e sunduar nga serbët për ...

Djali që ka trashëguar emrin e ish-Presidentit të ShBA-së, Klinton Bajgora nga Podujeva

Botasot - 12.06.2019

Familja Bajgora nga komuna e Podujevës vazhdon të mbajë në shtëpi kalendarin e vitit 2008 vetëm pse në të gjendet fotografia e ish-Presidentit ShBA-së, Bill Clinton. Kjo nuk është e tëra.

Hillary Clinton thotë se Amerika është me kosovarët: Ju kam në mendje dhe ju përqafoj shumë

Shqipmedia - 12.06.2019

Ish-zëvendëspresidentja e SHBA’së, Hillary Clinton, ka deklaruar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë me Kosovën në çdo proces, shkruan Gazeta Metro.

Hillary Cliton: Përfundimi i luftës ishte detyrë e NATO-s

Lajmi.net - 12.06.2019

Edhe pse nuk ishte e pranishme në ceremoninë e 20-vjetorit të hyrjes së forcave të NATO-s në Kosovë, ish-Zonja e Parë e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Hillary Clinton, qytetarët e Kosovës i ka ...

Hillary Clinton: SHBA-ja do të vazhdojë mbështetjen për Kosovën

Koha.net - 12.06.2019

Në pamundësi për të qenë në 20-vjetorin e çlirimit në Kosovë, ish-sekretarja e shtetit amerikan, Hillary Clinton, ka dërguar një video-mesazh për Kosovën.

Njihuni me Klintonin e Prishtinës: Ia vunë emrin në nderim të Presidentit Bill Clinton (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Në falënderim të mbështetjes së ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, një djalë nga Prishtina, që kishte lindur në vitin 1999, mban emrin e tij. 20-vjeçari nga Prishtina mban emrin e ...

Hilary Clinton uron Kosovën në 20-vjetorin e lirisë (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Ish-sekretarja amerikane e shtetit, Hilary Clinton, përmes një video-mesazhi nga Amerika i është drejtuar Konferencës për Sigurinë që po mbahet në Prishtinë për 20-vjetorin e hyrjes së NATO-s.

Hillary Clinton me video-mesazh: Shumë miq iu mbajnë në zemër dhe iu mbështesin në kauzat e juaja

Botasot - 12.06.2019

Gjatë shënimit të Konferencës së Sigurisë në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës është shfaqur një video në të cilën Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, fliste për Kosovën si dhe për ...

Kryeparlamentari Veseli takon presidentin Bill Clinton

Lajmi.net - 12.06.2019

Ka qenë Kryetari Veseli që e ka shoqëruar Presidentin Clinton në Aeroportin e Prishtinës në përfundim të vizitës së tij dyditore në Kosovë. Kryeparlamentari Veseli dhe ish-presidenti Clinton biseduan ...

Clinton niset për në SHBA, falënderon Kosovën për pritjen e mrekullueshme

Alsat - 12.06.2019

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar një takim me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, në kuadër të vizitës që ish-kreu i SHBA-ve zhvilloi në ...

Clinton përfundon vizitën, niset për Amerikë

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, ka përfunduar vizitën e tij dy ditore në Kosovë. Ai zhvilloi vizitë zyrtare për shënim të 20-vjetorit të hyrjes së trupave të NATO-s.

20 vjet nga liria që e solli NATO-ja, Kosova në paqartësi

Gazeta Express - 12.06.2019

Deri tash në Kosovë, shpata ka funksionuar më mirë se plugu. Janë bërë saktësisht 20 vjet nga koha kur NATO-ja shkeli në ish-rajonin e Jugosllavisë, pasi bombardimet e shteteve aleate i dhanë fund ...

Me lule, duartrokitje e ovacione mijëra qytetarë mirëpritën Bill Clinton në Prishtinë (Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Mijëra qytetarë kosovarë kanë mirëpritur sot ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton. Me duartrokitje, përqafime dhe lule qytetarët e Kosovës falënderuan ish-presidentin ...

Vendoset pllakë te shtatorja e Bill Clintonit në Prishtinë

Alsat - 12.06.2019

Në kuadër të “Ecjes për Liri” për 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës, ish presidenti Bill Clinton ka vizituar Bulevardin “Bill Clinton” në prishtinë ku është dhe shtatorja e tij.

Clinton: Gruaja ime tallej me statujën time, ndërsa unë tani do ta bëj një fotografi që t’ia dërgoj asaj (Foto/Video)

Telegrafi - 12.06.2019

Në zbulimin e pllakës në bulevardin “Bill Clinton”, ish presidenti amerikan ka kujtuar disa momente kur kishte ardhur gruaja e tij në Kosovë sa ishte sekretare e shtetit të Amerikës.

Pllaka në bulevardin “Bill Clinton” tregon një citat nga fjalimi që ish-presidenti amerikan e kishte thënë më 1999, pas ...

Telegrafi - 12.06.2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në atë kohë, Bill Clinton, u ishte drejtuar amerikanëve më 11 qershor të vitit 1999 duke thënë se për herë të parë pas 79 ditësh, qielli i Yugosllavisë ...

Një plis si dhuratë për Bill Clinton

Alsat - 12.06.2019

Gjatë “Ecjes për liri” në Prishtinë që përfundoi me përurimin e bustit të ish-sekretares amerikane të shtetit Madeleine Albright, ish-presidenti Bill Clinton ka marrë një dhuratë të veçantë.

Billi e ka një mesazh për Hillaryn nga “Dardania” ku është statuja e tij

Gazeta Express - 12.06.2019

Çaste më parë në bulevardin “Bill Clinton” në Prishtinë është zbuluar pllaka aty ku qëndron shtatorja e ish presidentit amerikan. Ai duke falënderuar popullin kosovar për pritjen që i kanë bërë dhe ...

Çfarë shkruan në pllakën e Bill Clinton-it në Prishtinë

Gazeta Express - 12.06.2019

Afër shtatores së ish-presidentin Amerikan, Bill Clinton, në Dardani, sot për 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës afër saj është vendosur edhe një pllakë, të cilën e ka zbuluar vetë Clinton, shkruan ...

Clinton përshëndet qytetarët nga afër, ata brohorasin “USA, USA”

Botasot - 12.06.2019

Qytetarë të shumtë kanë mbushur sot sheshet e Prishtinës, të cilët kanë dalë për të parë nga afër ish presidentin amerikan Bill Clinton dhe ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright të cilët kanë ...

Përfundon vizita e Clintonit dedikuar lirisë së Kosovës (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Ka përfunduar vizita e ish-Presidentit amerikan, Bill Clinton, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Klan Kosova ka mësuar se pas takimit me Kryeparlamentarin Kadri Veseli, Bill Clinton ...

Porosia emocionuese e Clinton-it për kosovarët

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, e ka parë për së afërmi shtatoren e ndërtuar në nder të tij para shumë viteve. Ai para të pranishmëve është shprehur se ndihet i nderuar që një sheh në ...

Zbulohet pllaka në bulevardin “Bill Clinton”: Kjo është dhuratë shumë e çmuar për mua

Telegrafi - 12.06.2019

Pas përurimit të bustit të ish-sekretares Madeleine Albright, është bërë zbulimi i pllakës së bulevardit “Bill Clinton”. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar ish-presidentin amerikan, ...

Veseli përcjell Clinton pas vizitës në Kosovë

Botasot - 12.06.2019

Kryeparlamentari Kadri Veseli takon ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe e përcjell atë pas vizitës në ...

Rama nuk heq syzet, Clinton nuk i jep as dorën(VIDEO)

Ina - 12.06.2019

Në përfundim të fjalimit me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, ish presidenti i SHBA, Bill Clinton, zbriti podiumin nga ku po fliste dhe i dha dorën drejtuesve të lartë të Kosovës dhe ...

I moshuari i falë një plis Clintonit, kështu reagon Presidenti amerikan

Gazeta Express - 12.06.2019

Presidenti Bill Clinton ka marrë një plis si dhuratë nga një i moshuar në sheshin e Prishtinës. Një i moshuar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë i ka dhuruar një plis ish-presidentit amerikan, ...

Genc Prelvukaj me fjalë të mëdha për Bill Clintonin

Lajmi.net - 12.06.2019

Genc Prelvukaj përmes një postimi në Instagram, ka shkruar fjalë të mëdha për Bill Clintonin dhe Amerikën, shkruan lajmi.net. Ai thotë se e kemi traditë si popull që mikut t’ia kthejmë të mirën, ...

Kastrati: Thank You President Clinton

Botasot - 12.06.2019

Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati, ka uruar 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës. Ai ka takuar ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill ...

Bill Clinton niset drejt shtatores së tij në lagjen Dardania

Gazeta Express - 12.06.2019

Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton është nisur drejt lagjes Dardania në Bulevardin që mban emrin e tij. Pas zbulimit të bustit të ish-Sekretares së shtetit, Medeleine Albright, dy të ftuarit ...

Iu duk si badigard, Clinton injoron Ramën dhe nuk i zgjat dorën (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Sot Kosova është duke festuar 20 vjetorin e çlirimit nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s. Të pranishëm kanë qenë krerët e shtetit të Kosovës, Presidenti dhe Kryeministri i Shqipërisë si edhe ...

Clinton takon Ilir Bytyqin (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton, po merr pjesë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimt të Kosovës. Clinton ka zhvilluar shumë takime me liderët e institucioneve dhe ...

Bill Clinton "i vë vizën" Edi Ramës (VIDEO)

Albeu.com - 12.06.2019

Sot bëhen plot 20 vjete çlirimi të Kosovës nga Serbia, pas luftës 79 ditore të NATO-s. Në Kosovë është duke u zhvilluar një aktivitet, ku i ftuar ëeshtë dhe Bill Clinton si miku më i mirë i Kosovës.

“20 vjet pas hijes të Serbisë”, Berisha: Clinton çliroi Kosovën

BalkanWeb - 12.06.2019

Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha përmes një statusi në “Facebook” ka kujtuar se sot ishte një ditë e madhe për shqiptarët, pasi ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka vizituar Kosovën.

Kur Bill Clinton mbante plisin

Gazeta Express - 12.06.2019

Fotografi i njohur kosovar Hazir Reka, në shenjë të 20 vjetorit të clirimit të Kosovës dhe vizitës së ish presidentit të SHBA-ve Bill Clinton në Kosovë, ka publikuar një fotografi të ish presidentit ...

Haradinaj shkon në hotelin ku po qëndron ish-presidenti Bill Clinton

Zeri - 12.06.2019

Kryeministri i Kosovës, me të përfunduar ceremonia e mbajtur sot në sheshin “Skenderbeu”, ia ka mësyrë në këmbë, hotelit ku po qëndron ish-presidenti amerikan, Bill Clinton.

20 vjet më parë u shëtit për dore nga Bill Clintoni: Flet voglushi i fotos ikonike

Botasot - 12.06.2019

Në fotografinë ikonike të presidentit Bill Clinton më 1999, është edhe Ilir Ramushi nga Gjilani, që atëkohë ishte një fëmijë. “Gjatë periudhës së luftës, kemi qenë në shtëpi, forcat barbare serbe na ...

Hiqen reklamat rreth shtatores së ish-presidentit Bill Clinton (FOTO)

Medial - 12.06.2019

Përgatitjet për ish-presidentin Bill Clinton janë duke vazhduar ende. Pas shtatores së Clinton ishin disa reklama të vjetruara, e të cilat në prag të vizitës së ish-presidentit janë larguar, njofton ...

Abazi, Clintonit: Ndryshimi në Kosovë vjen kur të largohen hajnat nga pushteti

Botasot - 12.06.2019

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton, ka thënë se SHBA-ja fitoi luftën, ndërsa Kosova duhet të fitojë paqen. Duke komentuar këtë fjalim të ish-presidentit Clinton, analisti politik Haki Abazi ka ...

Prishtina jehonë nga duartrokitjet për urdhërdhënësin e lirisë së Kosovës, Bill Clinton

Botasot - 12.06.2019

Sot në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, mbajti fjalim miku i shqiptarëve dhe urdhërdhënësi i lirisë së Kosovës, Bill Clinton, shkruan “Bota sot”. Kur ai doli në për të mbajtur fjalimin, kryeqyteti ...

Ky është vendi dhe koha ku mund ta takoni ish-presidentin Bill Clinton

Zeri - 12.06.2019

Qytetarët e Kosovës do të mund ta takojnë presidentin historik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton me fillim nga ora 14:30 në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë.

Abdixhiku: Një fjalim i jashtëzakonshëm nga njeriu që 20 vjet më parë na shpëtoi

Botasot - 12.06.2019

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumit Abdixhiku, ka komentuar deklaratën e ish-presidentit amerikan, Bill Clinton, në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës.

Clinton: NATO fitoi luftën, ju paqen

Zeri - 12.06.2019

sh Presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbajtur një fjalim të gjatë në ceremoninë për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Ai iu ka drejtuar qytetarëve dhe politikanëve kosovarë që të kenë ...

Clinton mesazh për shqiptarët: Diskutoni për të ardhmen tuaj

Botasot - 12.06.2019

Clinton në përfundim të fjalimit të tij, ka dhënë një mesazh për të gjithë shqiptarët anë e mbanë. Duke I pyetur për qëllimet e tyre përgjatë dhjetë viteve të ardhshme, ai theksoi se ka marrë një ...

Bill Clinton nuk i jep dorën Edi Ramës... Pamjet që po bëjnë xhiron e rrjetit (VIDEO)

Durres Lajm - 12.06.2019

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ka injoruar kryeministrin Edi Rama në takimin e zhvilluar sot në Kosovë me rastin e 20-vjetorit të Çlirimit të Kosovës.

Haradinaj – Clinton: Me avionët e jetës, ndalët trenat e vdekjes!

ABC News - 12.06.2019

Kryeministri Haradinaj gjatë fjalës së tij në 20-vjetorin e çlirimit të Kosovës, i është drejtuar me fjalë emocionuese ish-presidentit të Amerikës Bill Clinton, i cili është i pranishëm në ceremoni.

Emocionuese: Clintonit i shihen lot në sy sepse qytetarët shpërthyen kur iu përmend emri: Clinton, Clinton, USA…USA

Botasot - 12.06.2019

Në momentin kur moderatorja ka përshëndetur mysafirët e pranishëm, e kur është përmendur emri i ish- presidentit Bill Clinton, mas aka shpërthyer në duartroktije.

Drejtori i BIA-s serbe kërcënon ish-presidentin amerikan Bill Clinton

Koha.net - 12.06.2019

Bojan Dimiq, njëri nga drejtorët e BIA-s, shërbimit të inteligjencës së Serbisë, përmes një statusi ka kërcënuar ish-presidentin amerikan, Bill Clinton.

Eliot Engel falenderon ish-presidentin Clinton për mbështetjen ndaj Kosovës

Botasot - 12.06.2019

Kongresisti amerikan, Eliot Engel, ka falenderuar ish presidentin amerikan, Bill Clinton, për mbështetjen e vazhdueshme ndaj Kosovës, përmes një postimi në Twitter.